Binnenland. Landbouw. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. De Kabinetscrisis. H. M. de Koningin heeft gisteren den minister van staat jhr. mr. A. F. de Savornin* Lohman op Het Loo in gehoor ontvangen. N. R. Crt. Naar de Nieuwe Crt. verneemt zal er Donderdag in Den Haag een ver gadering gehouden worden van alle Tweede Kamerleden, behoorende tot de vryzinnige concentratie, ter bespre king van den politieken toestand. Van den 19den Juni tot en met den 5en Juli werden de premiekeuringen gehouden in de volgende twaalf ge- meenten St. Maartensdyk, St. Philips land, Zierikzee, Middelburg, Kruiningen, Goes, Cortgene, Oostburg, IJzendijke, Terneuzen, Hulst en Axel. Voorge bracht werden 86 driejarige, 221 vier tot achtjarige en 46 negen tot dertien jarige merries, waarvan respectievelijk 21, 98 en 25 merries op de bekronings lyst kwamen. M. Crt AXEL, 8 Juli 1913. Wy vestigen de aandacht onzer lezers op de wyziging in den dienst der treinen op de lijn Gent-Ter Neuzen. De trein die tot nu toe des namiddags te 3.05 ure uit Ter Neuzen en te 3.13 u. van Sluiskil-station vertrok, rijdt thans vroeger af, nl. te 2.45 u. van Ter Neu zen en te 2.54 u. van Sluiskil station. Bovendien rydt van nu tot 14 Sept. a. s., eiken Zondagavond (Greenwichtijd) een trein uit Gent, welke te 12.32 te Sluiskil station en te 12.40 (Amst. tyd) te Ter Neuzen aankomt. Dit komt den bezoekers uit deze streek aan de tentoonstelling van Gent zeer ten goede. Ze zijn daardoor in de gelegenheid langer te Gent te ver blijven en de schitterende verlichting te kunnen bewonderen. Op de te Zaamslag gehouden paarden- en veemarkt waren aange voerd 23 stuks paarden, waaronder 4 veulens, 28 stuks hoornvee, 26 stuks varkens en 1 geit. De beschikbaar gestelde premiën werden als volgt toegekend Voor het grootste getal paarden van één eigenaar (minstens 5 stuks) 4 aan K. de Kraker Kz. de hoop deed zijne borst zwellen, om spoedig voor de diepste neerslachtigheid te wijken. Hij kon de oorzaak gissen, waarom Zorka tot hem gekomen was de nachtelijke samenkomst was verraden, het meisje volgde alleen het bevel van haren vader. Zij zou als een on teerde op de wereld staan, wanneer zjj zich niet met Milan in den echt deed ver binden. »Had zij het maar nooit gedaan zuchtte hij zwaar, terwijl hij voor den steenen vuurhaard op de knieën ging liggen en de glimmende kolen omroerde, ten einde daarop een maal voor Zorka gereed te maken. >Ik had verstandiger moeten zijn dan zij, had moeten voorkomen, dat zij dien stap deed misschien ware het mij dan toch nog gelukt haar hart te winnen." Op Milans gelaat spiegelde zich de gloed der iD den haard aanwakkerende vlammen - - nog steeds had hij gehoopt, dat zij tot andere gedachten zou komen en zich niet storen zou aan de praatjes waardoor hy tot eeu vampyr gestempeld werd dan, ja dan had hij ruiterlijk om hare hand aanzoek gedaan. Thans hadden de dwaze voorschriften der eer haar in zijne armen gedr.even, had hij geen gelegenheid zijne grootmoedigheid of macht te toonen en juist daardoor was zij voor hem reddeloos verloren Hoe onstuimig hem het bloed ook door de aderen bruiste, nooit nooit zou hij het Voor het grootste getal hoornvee van één eigenaar (minstens 5 stuks) 4 aan M. de Kraker Kz., Boschkapelle. Voor het grootste getal varkens van één eigenaar (minstens 5 stuks) 2 aan H. Marsilje te Ter Neuzen. Voor het schoonste merriepaard van 4 jaar of ouder le prijs verguld zilveren medaille en 3 en 2e prijs 5 aan Marinus Dekker. Voor het schoonste merriepaard van 3 jaar le prijs verguld zilveren medaille en 1,50 aan J. F. de MaatLemsen te Boschkapelle, 2e prijs 3 niet toe gekend. Voor het schoonste paard van 2 jaar oud le prijs een zilveren medaille en 3 aan Aaru. Dieleman2e prijs 2 aan K. de Kraker Kz. Voor het schoonste paard van 1 jaar oud le prijs een zilveren medaille en t 2,50 aan Aarn. Dieleman2e prijs 2,50 aan K. de Kraker Kz. Voor het beste veulen le prijs 3 aan M. de Putter2e prijs 2 aan K. de Kraker Kz. Voor de schoonste baatgevende of kaltdragende koe le prijs 4 aan A. P. de Mul; 2e prijs ƒ2,50 aan A. Dees Jz. Voor de beste kalfvaars le prijs 3 aan A. Schelleman te Axel2e prijs 2 aan M. de Kraker te Boschkapelle Voor de vetste koe, vaars of os le prijs 4 aan P. Mattelé te Axel2e prijs 2,50 aan A. Schelleman te Axel Voor de beste fokstier le prijs 3 aan S. de Putter, 2e prijs 2 niet toe gekend. Vooi de beste geit le prijs 2 aan J. Wisse, schoenmaker, 2e prijs 1 niet toegekend. De personen achter wier namen geen woonplaats is vermeld, wonen te Zaam slag. Tem. Crt. Bij kon. besluit is aan den heer A. Kok, hoofd der openbare school te Othene, een pensioen toegekend van 834 gulden. Onder de gemeente Aardenburg heett men des nachts in een weide van den landbouwer A. de Milliano, een paard, dat al eenige malen bekroond was, daags voor de premiekeuring zoo danig gesneden, dat het dier niet voor gebracht kon worden, meldt het N. v. d. D. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ook de heer J. N. Elenbaas heeft thans, naar de M. Crt. meldt, zijn be noeming 'tot lid van Ged. Staten dezer provincie aanvaard. zich kunnen vergeven, dat hy haar thans zijne liefde moest opdringen. De poëtische zin die zich dikwerf bij de meeste zonen van zijn volk, ofschoon zij er zich uiet van bewust zijn, meester maakt, deed zich ook bij Milan gelden deze legde hem gedachten en woorden in den mond, die zijn geestelijke ontwik keling te boven gingen. »Moge zij onder mijne hoede bloeien als de witte lelie der onschuld wat doet het er toe, of ik zelf daarby tot asch verteer 1 Daarboven in Italië leefde eens in oude tijden Vesuvio, een prins, die de schoone priuses Napoli beminde. Zij echter schonk haar hart aan een ander. De prins begon toen met de goden te lasteren, waarom zy hem in een berg deden veranderenom hem zooveel mogelijk te kwellen veranderden zij tevens de geliefde in een heerlijke stad, die zij aan den voet van den berg plaat sten, zoodat hij haar elk oogenbük zien moest. Prins Vesuvio geraakte daarover in woede, het kookte in zijn binnenste en vlammen woedden daarin hij is er nog steeds op uit, de schoone Napoli met zijne vurige kussen ten verderve te brengen. Daarby verteert hij nu echter zich zelf, hij gaat meer en meer over in gevoellooze slakken en in doode, zwarte stof. De brandende tong slaat nog steeds uit zijnen mond, maar bereiken kan deze Napoli niet. Mij zal het ook zoo gaan ach Raadsverkiezingen. Bij de Vrijdag te Hoek gehouden stemming voor den gemeenteraad werd herkozen de heer F. Kaan (lib.) met 253 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tussehen de heeren Joh. Dekker (aftr. a. r.) en Joz. de Jonge (chr. hist.) met 154 en 129 stemmen. De lib. candidaten W. C. de Fe ij ter, H. van Doeselaar en M. de Jonge ver kregen resp. 122, 69 en 91 stemmen. De uitslag der stemming voor 3 leden van den gemeenteraad te Honte- nisse is als volgt Aantal kiezers 767. Uitgebracht 514. Van onwaarde 4. Geldige stemmen 510. A. Adriaansens (aftr.) 321, A. Bal 171, J. J. Colsen 129, J. Hiel (aftr.) 288, P. C. Serrarens (aftr.) 337. De volstrekte meerderheid bedraagt 255. Alzoo herkozen de heeren A. Adri aansens, J. Hiel en P. C. Serrarens. Te St. Jansteen werden uitgebracht 298 stemmen. Van onwaarde 1 Vol strekte meerderheid 149. A. de Beule 138, G. de Buck (aftr.) 197, A. C. Lockefeer 19, J. Vael (aftr.) 229, A. P. M. Vermandei (aftr.) 119, J. Vink 33. Alzoo gekozen de heeren De Buck en Vael. Herstemming tussehen de heeren Beule en Vermandel. Bij de Vrijdag te Neuzen gehouden stemming voor 4 leden van den ge meenteraad stemden 1246 van de 1465 kiezers Van onwaarde 10; volstrekte meerderheid 619. Herstemming moet plaats hebben tussehen de heeren P. de Bakker (kath.) 369, W. Bedet (a. r.) 392, A. H. Donze (lib. aftr.) 471, R. Drost (lib. aftr.) 435, A. C. Lensen (lib. aftr.) 534, D. Scheele Az. (a. r.) 490, R. Scheele (chr. hist aftr.) 555 en J. F. Verlinde (arbeiders- candidaat) 329 stemmen. N. A. Hamelink (arb. cand.) verkreeg 244 en L. J. van der Moer (die niet in aanmerking wilde komen) 179 st. Bij de te Philippine gehouden stemming voor twee leden van den gemeenteraad, zijn gekozen de aftre dende heeren J. F. Taalman met 73 en J. F. Rammeloo met 63 stemmen. Op de heeren E. A. Rammeloo en P. A Voerman waren uitgebracht 56 en 30 stemmen. Uitgebracht waren 119 geldige st. wanneer ik maar eerst uitgegloeid ben, zal ik ook ten einde wezen I" Hij liet het moede hoofd op de hand rusten af en toe stond hij op en legde het oor tegen de deur. »Zij sluimerde zoo zacht hoe zoet ligt zij daar Zorka palm bloem leven geluk Hij had de deur een weinig geopend, doch sloot deze weder snel, daar hij vreesde zijne geliefde te wekken daarna begaf hij zich opnieuw naar den haard. >0, dal ik hare ziel kon genezen, dat ik naar uit dien ellendigen waan kon brengen Hij peinsde er verder over, hoe hij haar zou koesteren en verplegen, hoe hij haar zou beminnenniet zijne slavin zou zij zijn, evenals de overige vrouwen, hij wilde haar dienen, onderdanig en met liefde. Hoe schoon is het, wanneer man en vrouw zich vast aan elkander sluiten, nood, dood, vreugde en leed met elkander deelen 1 O, Milan wist het wel, hij was getuige geweest eener echtvereeniging, waarbij man en vrouw als duiven leefden. Niet tevergeefs was hij in zijne kinds heid bevriend geweest met een knaap uit een-e Engelsche familie, die in zijn aderland woonde; met verwondering had hij gezien hoe de ouders van zijn speelgenoot elkander innig beminden. Hy had daarvan tehuis dikwijls verhaald en zijn smeeken had ten gevolge gehad, dat de verhouding tussehen zijne ouders Te Sas van Gent werden uitge- bracht 210 geldige stemmen. Herkozen Oh. P. A. Pauwels met 128 en gekozen P. F. de Vleeschouwer met 110 stem men. Op A. F. Gembrugge C. D. van Putte en P. A. Neeteson waren 28, 39 en 55 stemmen uitgebracht. Bij de Woensdag gehouden stem- ming voor 2 leden van den gemeente raad van Stoppeldijk verkreeg J. i, Adriaanssens 145 st. P. Buysrogge, at tredend, 106 st. en S. de Munck, aftre dend 90 st. Alzoo is eerstgenoemde gekozen en herstemming tussehen beide anderen. Bij de raadsverkiezing te West dorpe werd herkozen Cam. van Waes met 252 stemmen van de 258 uitgebr. geldige stemmen. Herstemming °tui. schen B. .1. M. van Waes met 118 en E. J. L. Kieboom met 64 stemmen. Te Zaamslag stemden 589 van de 630 kiezers. Van onwaarde 3. Vol strekte meerderheid 294. A. Dees Jacz 269, D. Dees 255, W, Dees 265, Joh. de Feijter (aftr.) 301,J, de Putter (aftr.) 279, W. Scheele (aftr.) 333 en C. A. Wisse (aftr.) 311. Herkozen de heeren Joh. de Feijter, W. Scheele en C. A. Wisse. Herstemming (op 11 Juli) tussehen de heeren A. Dees Jacz. en J. de Putter. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 8 Juli 1913. A. J., 19 jaren, arbeider te Axel, ii wegens het plegen van ontuchtige han delingen veroordeeld tot 14 dagen ge vangenisstraf. A. V., 35 j vlasbewerker te Clinge, is wegens beleediging ambtenaar ver oord. tot 10 of 10 d. hechtenis. M. D., 35 j., aannemer te FIémalle- Haute, verblijvende te Sluiskil, is wegen» mishandeling veroord. tot 3 of 3 d, hecht., en tot toewijzing der civiele vordering tot een bedrag van ƒ5,371. J. B. W., 12 j., te Ter Neuzen, ii wegens diefstal ter beschikking der regeering gesteld. Uit Beverwijk wordt gemeld, dat de H. S. M. het groote vervoer van aardbeien niet baas kan. al meer en meer verbeterde. Vast had hij besloten in zijn eigen huis ook alleen de liefde, maar niet den knoet en harde ^voorden te laten heerschen. En nu -* nu leed alles schipbreuk op het bijgeloof van een ruw, woest volk. >Is er dan geen middel, om dat bijge loof te overwinnen?" Hoe dikwijls had hij zich diezelfde vraag reeds gesteld *De liefde de almachtige liefde!" was het eenige antwoord, dat zijn hart hem hierop wist te geven. Het werd donker, Milan luisterde weder aan de kamer zijner vrouw zij sliep vast en rustighij deed de sandalen van zijne voeten, sloop zonder geraas over het tapijt en stak eene lamp aan. Een rooi- kleurig licht verhelderde het tooverachtig schoone vertrek. Zorka ontwaakte, het was ver in den nacht, zij wist niet waar zij was eindelijk werd zij dit, tot haar ontzetting, gewaar. Zij had zoo schoon gedroomdhet blonde gelaat van den jager-officier was voor haar opgedoemd en nu - nu! Zij snikte krampachtig en staarde met bolle oogen naar de deur, niets anderi denkende of Milan kon ieder oogenblik binnenkomen. Uren verliepen zonder dat zich iets bewoog, alles bleet rustig Milan kwam niet om zijn rechten als echtgenoot te doen gelden. Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 2