Tentoonstelling Gent. Gemengd Nieuws. Posterijen. Marktberichten. Advertentiën. De overige prijzen bestonden in ver guid zilveren, zilveren en bronzen medailles, terwijl bij elke verg. zilv. f 5 en bij elke zilv. medaille 2,50 werd toegevoegd. Vierjarige en tmdere merriën. Ie pry's B. C. Puylaert, vnmd. 2e P. Vael-Ysebaert. 3e B. C. Puylaert. 4e H. P. Puijlaert, Zuiddorpe. 5e C. Vereeckeu, Stoppeldijk. 6e W. Dieleman Pz. 7e Ph. J. van Dixhoorn. 8e V. Boeding, Stoppeldijk. 9e Jan de Putter. 10e B. C. Puylaert. 11e Th. Bruggeman, Nieuw- [Namen. 12e Kr. de Kraker Kz., Zaamslag. 13e M. Dekker Ez., Zaamslag. 14e A. de Bruijne, Terneuzen. löe Jan de Putter. 16e Ph. J. van Dixhoorn. Driejarige merriën. Ie prijs B. C. Puylaert. 2e Jan de Putter. 3e C. J. Vael, Hontenisse. 4e F. van Hoeve. 5e J. F. de Maat-Lemsen. 6e E. B. Plasschaert, St. Jansteen. Eerv. verm. E. C. Dumoleyn, [Sas van Gent. Tweejarige merriën. Ie prys Ph. J. van Dixhoorn. 2e Kr. van Hoeve, Zaamslag. 3e A. Dieleman, Zaamslag. 4e C. J. Vael. 5e E. J. Ysebaert, Axel. 6e Kr. de Kraker Kz. Eerv. verm. L. Wiemes, Axel, Jan de Putter, P. Dekker Pz. Éénjarige merriën. Ie prijs H. P. Puylaert. 2e Ph. J. van Dixhoorn: 3e A. J. Cammaert, St. Jansteen. 4e E. B. van Acker, Westdorpe. 5e B. L. Ysebaert, Axel. Eerv. verm. Wed. W. de Feijter, Axel, Ph. J. van Dixhoorn, P. Vael- Ysebaert en M. de Putter, Zaamslag. Merrieveulens. Ie prys H. P. Puylaert. 2e Jan Dieleman, Zuiddorpe. 3e B. C. Puijlaert. 4e S. van Hoeve Fz., Axel. 5e Jan de Putter. Eerv. verm Jan de Putter, F. van Hoeve, S. van Hoeve en Kr. van Hoeve, Kampioen van de driejarige en oudere merries werd „Rozette" van B. C. Puylaert. Prijs een foto van het paard. De overige pryzen waren als bij de hengsten, plus 5 voor de le, f 3 voor de 2e en 1 voor de 3e prijzen der Stamboekmerries. Als beste hengst met minstens 5 af stammelingen boven 1 jaar oud werd aangewezen „Mon Rève de Kceulx", tan de vereeniging De Toekomst, Axel. Van den uitslag der tweespannen was geen opgave ingekomen. Vierspannen merriën aan de hand voorgebracht. le prys 10, B. C. Puijlaert. 2e 7,50 Ph. J. van Dixhoorn. 3e 5,Jan de Putter. Eerv. verm. E. J. Ysebaert, Ph. J. van Dixhoorn, E C. Dumoleyn en Ph. 1. van Dixhoorn. Stemmingen Prov. Staten. De herstemming in het district Hulst, ter vervulling van twee plaatsen in de Prov. Staten van Zeeland heeft tot uitslag gehad, dat van de 8258 kiezers er 7067 hun stem hebben uitgebracht, waarvan 46 van onwaarde werden ver klaard, zoodat 7021 stemmen geldig bleven. Daarvan bekwamen de heeren mr. P. Dieleman 3577, Ph. J. van Dix hoorn 2901, H. W. R. Kramer 2627 en ;C. Ysebaert 3620 stemmen, zoodat ge kozen werden de heeren mr. P. Diele man (a. r.) en C. Ysebaert (r. k.). De uitslag der Vrydag gehouden her- temmingen voor de Prov. Staten in de districten Goes en Middelburg, was als volgt Goes. Aantal kiezers 9942uitge brachte stemmen 9217. Elenbaas (lib.) 4678; Noordyke (a. r.) 4539, zoodat gekozen is de heer Elenbaas. Middelburg. Aantal kiezers 5536; uitgebrachte stemmen 5189. Gekozen de heeren H. P. den Bouwmeester (v. d., attr.), met 2696Mr. F. J. Sprenger (v. d., aftr.) met 2665, en Jhr. W. Z. van Teylingen (v. 1.) met 2738 stemmen. Op den heer W. A. de Rijcke (a. r.) waren 2322, op den heer H. R. Struve (a. r.) 2467, en op den heer L. J. van Voorthuysen (a. r., attr.) 2434 stemmen uitgebracht. Bij de Maandag gehouden stemming voor 3 leden van de Provinciale Staten in het kiesdistrict Vlissingen, stemden 5115 van de 5678 kiezers Van onwaarde waren 38 briefjes- Geldig alzoo 5077. Uitgebracht werden op de heeren C. Boone Pz. (a. r.) 2290, Mr. P. Dieleman (a. r.) 2193, A. C. van Hal (soc. dem 585, G. F. Lindeyer (soc. dem.) 740, P. Merckens (aftr. a. r.) 2292, J. de Meij (soc. dem.) 922, J. G. van Niftrik (lib.) 2205, J. C. Paap (lib.) 1708, J. P. Vermaas (lib.) 1714. De gisteren gehouden herstemming had tot uitslag, dat werden uitgebracht op de heeren Boone 2440 stemmen, mr. P. Dieleman 2342, Merckens 2490, Van Niftrik 2794, Paap 2636 en Vermaas 2639 stemmen, zoodat gekozen zijn de drie vrijzinnigen. De verhouding in de prov. Staten van Zeeland is daardoor geworden21 vrij zinnigen, 14 anti-revolutionairen, 6 roomsch katholieken en 1 vrij katholiek (dhr. Van Dalsum). Volgens de provinciale wet aldus lezen we in de M. Crt. treden de nieuw verkozen leden in functie op den eersten Dinsdag der maand Juli. De dag voor de periodieke verkiezing van de leden der Eerste Kamer is, volgens de Kieswet, de tweede Dinsdag der maand Juli. Alsdan wordt voorzien in de vervulling van de plaatsen der leden, die met den volgenden derden Dinsdag van September naar den rooster moeten aftreden. Zeeland heeft twee leden in de Eerste Kamer. Aangezien de leden voor 9 jaar worden gekozen, eD om de drie jaren een derde van de Kamer aftreedt, slaat Zeeland om de 9 jaren bij de verkiezing van Eerste Kamerleden over. Doch dit jaar is de provincie Zeeland erbijhet aftredend Eerste Kamerlid is Mr. C Lucasse. Indien bij de stemming geen meer derheid wordt verkregen beslist het lot. De qp 21 Juni gehouden herstemmin gen voor de Prov. Staten in de provincie Zuid-Holland hadden tot resultaat dat de Staten die thans bestaan uit 54 leden van rechts en 28 vrijzinnigen, met September a. s. zullen bestaan uit 46 leden van rechts en 33 vrijzinnigen, benevens 3 sociaal-democraten, dié thans voor het eerst hun intrede in die Staten doen, waarbij men in aanmerking moet nemen dat de heer Spiekman te Rotterdam dubbel gekozen is. In Noord-Holland, waar de Staten thans bestaan uit 43 vrijzinnigen 9 soc.- democraten en 25 leden van rechts, zullen daarvan na September deelmaken 39 vrijzinnigen, 16 soc.-democraten en 22 leden van rechts. In de provincie Friesland hebben thans zitting 18 vrijzinnigen, 9 soc.- democraten en 23 leden van rechts. Na de herstemmingen worden die Staten gevormd door 23 leden van rechts, 14 vrijzinnigen en 13 soc.-democraten. Vrijdag hadden ook herstemmingen plaats in Gelderland en Utrecht. Gelderland, dat by de eerste stemming links 1 zetel deed winnen, verving te Arnhem een conservatief, te Oldenbroek 1 en te Geldermalsen 2 coalitiemannen door een vryzinnige. De verhouding in die Staten is thans 28 links—34 rechte. Te Utrecht is alles by het oude ge- bleven, behalve dat de eerste sociaal democraat in de Staten zyn intree doet als afgevaardigde van Utrecht II, waar de katholiek is gevallen. Van de Beurs gedrongen. Een jongmensch, in dienst van een effecten handelaar te Amsterdam, is eergisteren veroordeeld tot 5 maanden gevangenis straf, wegens diefstal van een rijks daalder. Uit het verslag in de bladen bleek, dat de patroon aanvankelijk beloofd had geen werk te maken van de zaak, teneinde den jongen tot bekentenis te brengen, maar naderhand deze belofte verbroken had. Een en ander had, naar de Tel. meldt, nog al verontwaardiging verwekt onder de collega's van den patroon. Toen de effectenhandelaar Vrijdag omstreeks 1 uur op de effectenbeurs verscheen, werd hy er op de bekende wijze .af gedrongen". Op de korenbeurs nam men hem over, en in minder dan geen tijd was de patroon op hardhandige wyze naar buiten op het Damrak gerold. Daar diende een ex-beursbediende hem nog een pak slaag toe. Maandag zou hij op dezelfde wyze .behandeld worden, zoo werd hem toegevoegd. Het blad meldt nog, dat men op de Beurs een lyst laat circuleeren. .ten einde den ongelukkigen bediende, na het uitzitten van zyn, naar veler mee ning te hooge straf, eenigszins schade loos te stellen voor het ondervonden leed." De heer Max R Nunes, de hier bedoelde effectenhandelaar, deelt in verband met een en ander aan de Tel. mede, dat hij alleen had beloofd geen werk van de zaak te maken als de bediende bekende, ook de andere dief stallen die gepleegd waren, te hebben bedreven. Dezen laatsten diefstal had hy bekend, wijl hij werd betrapt. Daar de bediende dat niet wilde doen, gaf de patroon de zaak in handen der justitie. Hy meende dit ook ten op zichte van zyn andere personeel ver plicht te zyn, en de justitie deelde zyn verdenking. Terwyl de bewoners afwezig waren ontstond een felle brand in het perceel van P. J. Kloeke aan de Tuin straat 18 te Zwolle. De brandweer wist eerst na eenigen tyd den brand meester te worden. Van den inboedel werd zoo goed als niets gered. Alles was verzekerd. Ook het belendende perceel, met het eerste onder één kap gebouwd, brandde ten deele uit en kreeg veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Avp. Van Beem, kersenkeerder te Echteld, loste Vrijdagmorgen een schot, waarbij vermoedelijk een vonk in den op zyn borst hangenden kruithoorn vloog, meldt de A. R. Ct. Hij stond dadelijk in lichtelaaie, en voordat de vlammen gedoofd konden worden, had hij ernstige brandwonden aan borst en onderlijf bekomen. Hy is in het zieken huis te Tiel opgenomen. De Lutine. Te Harlingen is binnengekomen het Engelsche stoom schip .Lyons", dat, zooals bekend, nog steeds bezig is naar de schatten van de „Lutine" te zoeken. Kapitein Gar diner is thans op de juiste plaats werk zaam geweest, vertelt het Hbld. Reeds heeft men opgehaald vier kanonnen, talrijke stukken wrakhout, ballastbrood jes, groote en kleine kogels, tal van groote koperen nagels met het merk van de Fransche marine er op, een hanepoot, een gedeelte van de koperen huid, een koperen vingerling van het roer, enz. Het wrak zit ongeveer 20 voet onder den zeebodem, de zuigbuizen hebben tot aan de kleilaag gezogen, doch het schip zit nog 10 voet hooger in het zand. Naar het oordeel van kapt. Gar diner moe nog een massa wrakhout verwijderd worden, alvorens het ach terschip komt bloot te liggenaldaar denkt men de gondstaven te vinden. Het post- en telegraafkantoor alhier is voor het publiek opengesteld op de dagen en uren als hieronder is aan gegeven. a. Op werkdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanneming en af gifte van aangeteekende stukken, rijks verzekeringsbank en postpakketten van 8—1 u., van 2—37t u. en van 6—77» u. Voor postwissels en quitantiën, van 87t1 u. en van 237« u. b. Op Zon- en Feestdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanne ming en afgifte van aangeteekende stukken van 8—9 u. en van 1—2 u. voor rijkspostspaarbank van 8—9 u. voor postwissels, quitantiën en post pakketten is de dienst des Zondags gesloten; terwyl van 12 u. ook gelegenheid wordt gegeven, tot het afhalen van brieven, welke op die dagen niet meer besteld worden. B u s 1 i c h t i n g heeft plaats des voormiddags om 6.52 u., 8.32 u., 9.57 u., en des namiddags om 12.52 u., 1.44 u., 6.09 u. en 8 «ur. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Juli en waarop de rente, over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschryving by hem worden ingewacht. Door de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvang. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 2 Juli Zwakke tot matige Noordelijke wind. Meest zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Zelfde warmtegraad. AXEL, 28 Juni 1913. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe f9,— a f 10,30, Rogge f7,50 ii f8,20 Wintergerst fO,— a f Zomergerst f—,— k f Haver fO,— k fO,—Erwten flO,— ti f 11,50 Paardeboonen f—,-- ii f—Dui- venboonen f—kf Witteboonen if Bruineboonen f it f Boekweit f Lijnzaad f f Aardappels fO,k fO,Koolzaad per zak van 100 liters t— HULST, 30 Juni. Ter graanmarkt van heden (Dinsdag) waren de prijzen als volgt Tarwe f10,—rogge f8,0, wintergerst fO,—, zomergerst fO, haverf6,—, erwten flO witteboonen f 00,- bruineboonen f 10,—dui- venboonen f—paardenboonen fO,—, boek weit fO,—lijnzaad f 10,—, koolzaad per 100 L. f 0«-aardappels f2,25. Boter per kilo f 1,15, eieren per 26 stuks 11,10. Er waren ter veemarkt te koop gesteld: 25 stuks rundvee, 30 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 14 stuks rundvee, 26 varkens en 0 paarden. Zy, die op Vrydag 4 Juli a. s. met Concordia de reis naar GENT willen meemaken, kuünen zich tot en met 2 Juli a. s. aangeven bij ondergeteekende. De reiskosten bedragen fl,I4, bij de aangifte te voldoen. C. P. M1NJON.

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3