Rechtszaken. Gemengd Nieuws. AXEL, 17 Juni 1913. Zaterdag 14 dezer werd te Middel burg in de sociëteit „St. Joris" een vergadering gehouden teneindete komen tot oprichting van een Bond van Ver- eenigingen van Oud leerlingen van Landbouw win tercursussen in Zeeland. In deze druk bezochte vergadering werd tot oprichting besloten, daar reeds een 13-tal vereenigingen reeds voor- loopig toetraden, terwijl meerdere zullen volgen, samen hebbende ongeveer 550 leden. Tot leden van het voorloopig bestuur werden bij acclamatie benoemd de heeren F. Dekker Fz. en R. M. de Feijter Jz., beiden te Ter Neuzen. Deze heeren werden belast met de samenstelling van een huishoudelijk reglement en verdere werkzaamheden, teneinde binnenkort opnieuw te kunnen vergaderen. Tem. Crt. De te Hulst gehouden vergadering van ingelanden van het waterschap .Willem Hendrik en Klein Kieldrecht" besloot in het zuidelijk deel van den .Klein Kieldrechtpolder" in dè gem. Clinge van af de keibestrating in het zeegat tot den langen dwarsweg in dezen polder een nieuwen weg aan te leggen en dezen over 250 meter breedte te verharden met keibestrating, wat voor vele grondgebruikers in dezen polder een groote wegsbekorting geven zal om van en naar hunne landerijen te rijden en met gemak te kunnen bereiken de weegbrug aan de Nieuwstraat ter plaatse waar de suikerbieten moeten worden aangevoerd op een grootendeels bestrate losplaats. De weg gelegen aan den dijk van het waterschap Absdale, Riet- en Wulf- dijk langs den Catharinapolder, in onder houd bij dit waterschap waarvan nabij de buurt Luntershoek onder de ge meente St. Jansteen een gedeelte der boorden wordt bespoeld door de groote kreek der Hulstersche vlakte, zal over 80 meter lengte tegen het uitspoelen van den weg, van een steenglooiïng worden voorzien, ter vervanging van de rijzen boordvoarziening, die niet in staat blijkt de voortdurende ontgronding van den weg tegen te houden. Door ingelanden van het waterschap .Groote en Kleine Ferdinandus" is be sloten tot verharding met keibestrating .van den weg van af de keibaan op den Feidinandusdijk dwars door het water schap tot de keibaan in de Wilhelmina- straat, benevens nog een dwarswegje uit dezen weg in het zuidelijk deel van het waterschap, samen lang ongeveer 3000 Meter. Door de uitvoering van dit werk zal in eene sedert zeer lang gevoelde be hoefte worden voorzien. M. Crt. Op de voordracht van hoofd voor de met 1 Sept a. s. te openen school voor M. U. L. O. te Neuzen zijn ge plaatst de heerenW. Wieberdink te Ede (G.), C. D. Colpa te Winkel (N. II.) en C. Keemink te Culemborg (G.) allen hoofden van scholen. Aan den heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury, burgemeester van Hon tenisse, is bij besluit van den Koning van België van 25 April jl. verleend de Décoration Spécial de la premiè're classe pour exploitation agricule. slechts het verborgen spionneeren in de meest verborgen schuilhoeken van het hart kwam nu aan de beurt. Zij zaten onder een bladerrijken gra naatboom en praatten, schersten, lachten wat en waarover dat wisten zij zelf niet; een zoete gewaarwording, een betoove rend geluk vervulde hunne jonge zielen >Daar is papa!" riep Marie Esther Het klonk bijna als een waarschuwing, Frans stond op, hij werd vormeiijker en ernstiger, de waarschuwingen der politiek spraken bij het zien van den Rus een weinig tot zijn geweten. Baron Similofif gaf zijn blijdschap te kennen dat hij Frans ontmoette, hij wenschte er hem geluk mee, dat het verblijf op fort Mamula, tegen verwachting, zoo kort geduurd had, Frans antwoordde met eene beleefdheid, waarna de heer des huizes bezigheden voorwendde en zich verwyderde. De jongelieden waren weder alleen er kwam een oogenblik van stilte. Het gesprek wilde niet dadelijk weer vlotten Frans moest eerst zoeken wat hij het meisje zou zeggenhaar ging het even eens, terwijl voor weinige minuten gele den geen van beiden gebrek aan woorden hadden. Marie Esther meende ze echter nu weer gevonden te hebben. »U moogt wel blij zijn, mijnheer von Hessenstein, dat het gevaarlijke verblijf op het eiland Mamula goed afgeloopen is.' »Zeker, ben ik dat, freulewaarom Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 13 Juni 1913. H. W., 22 jaren, voerman te Eecloo (BJ, is wegens verduistering veroordeeld tot 18 of 12 dagen hechtenis. P. B. E., 46 jaren, hoofd eener by- zondere school te Axel, is wegens on tucht met aan zijne zorg en opleiding toevertrouwde leerlingen, veroord. tot 3 maanden gevangenisstraf (eisch 6 maanden gevang.) J. d. B., 24 jaren, landbouwersknecht te Clinge, is wegens niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, veroord. tot 10 of 10 d. hecht. P. J. V., 45 jaren, fabrieksarbeider te Sluiskil, beklaagd van mishandeling, is ontslagen van rechtsvervolging. Stemmingen Prov. Staten. De uitslag van de Vrijdag gehouden stemming voor leden dier Staten is als volgt District Hulst. Aantal kiezers 8269. Uitgebrachte stemmen 6931. Van onwaarde 105. Geldige 6826. Hiervan werden uitgebracht op Ed. Buysse (volksw.) 2156. Mr. P. Dieleman (a. r. aftr.) 3349. Ph. J. van Dixhoorn (vr.) 2872. P. F. Fruytier (k. aftr.) 3588. F. C. O. M. Hömbach (k. aftr.) 3640. F. Kaan (vr.) 2162. het daar echter gevaarlijk zou zijn, zie ik niet in, want dat bij sterken wind de golven over het eiland slaan, zal wel een fabel wezen." >Dat bedoel ik niet, maar het kruit huis." »Het kruithuis?" >Ja, denk u maar aan de verschrikke lijke ontploffing, die verleden jaar op een van die eilanden plaats had, en zulke vreeselijke verwoestingen aanrichtte." »Zoo, bedoeldet gij dat »Ik geloof, dat de kruitkamer daar te dicht bij de kasematten lag, waarin de manschappen woDen. Waar is op fort Mamula de kruitvoorraad Hessenstein keek haar lang aan, zonder echter het meisje te zien het kwam hem voor alsof er plotseling een zwarte sluier viel over de heerlijke gestalte die naast hem zat. Het was Marie Esther, de liefelijkste roos van het land, neen, het was slechts een schaduw, een iets, dan den anders zoo dapperen krijgsman met ontzetting vervulde. »Zijt gij niet wel, mijnheer Hessenstein? Mijn hemel, wat wordt gij bleek, uw blik wordt strak, uw handen zijn klam en sidderen." Zij sprong op; juist verscheen bij den ingang een bewoner der bergen met eene vrouw. Marie Esther zag terloops naar hunne bonte kleeding. Hessenstein zucht te diep. Hy zag Marie Esther slechts H. W. R. Kramer (volksw.) 2504. C. P. Ysebaert (k, aftr.) 3377. Zoodat gekozen zijn Fruytier en Höm bach en in herstemming komen Diele man, Ysebaert, Kramer en Van Dixhoorn. District Sluis. Gekozen de heeren Ch. A. Bleiker (lib.) met 2551, P. Erasmus (lib.) met 2623, D. H. van Zuijen (lib.) met 2571 stemmen. Verder verkregen de heerenL. Basting (c.-h.) 252, Mr. P. J. van Bortel (a.-r.) 18 e.n A. Hendrikse fkath.) 1607 stemmen. District Middelburg. Ingeleverd 4875 geldige biljetten. Herstemming tusschen de heeren H. P. den Bouwmeester (lib.) met 2223, W. A. de Rijcke Sr. fa. r.) met 2227, F. J. Sprenger (lib. attr.) met 2153, H. R. Struve (a.-r.) met 2331, W. Z. van Teijlingen (lib, aftr.) met 2137 en L. J. van Voorthuijsen (a.-r.) met 2305 stemmen. Verder verkreeg de heer P. K. Peerl- kamp (s.-d.) 609 stemmen. District Goes. Ingeleverd 8785 geldige biljetten. Herkozen de heeren A. S. J. Dekker (a.-r.) met 4580 en D. Mulder (a.-r.) met 4447, en J. Wondergem (a.-r.) met 4491 stemmen. Herstemming tusschen de heeren J. N. Elenbaas (lib.) met 4046 en M. Noor- dijke (aftr. a.-r.) met 4345 stemmen. District Tholen. Aantal kiezers 3105 uitgebracht 2583 stemmen. Herkozen de heer Jhr. Mr. E. A. O. de Casembroot (lib.) met 1571 stemmen. De heer L. S. Brinkman (a.-r.) ver kreeg 1012 stemmen. District Zierikzee. Herkozen de heeren M. Bolle Lz. (lib.) met 2735, J. H. C. Heyse (lib.) met 2677 en K. J. Hocke Hoogenboom (lib.) met 2665 stemmen. Verder verkreeg de heer A. Timmer man Cz. (a.-r.) 1256 stemmen. Gisteren had te Vlissingen de ver kiezing plaats van 3 leden voor de Prov. Staten, omdat de verkiezing van 3 Juni was vervallen wegens het over- lyden van een der candidaten, de heer K. Houterman. Candidaten werden gesteld de heeren P. Merckens (aftr.), Mr. P. Dieleman en C. Boone (allen antirev.), J. G. van Niftrik, J. C. Paap en J. P. Vermaas (allen lib.), A. C. van Hal, G. F. Lin. deijer en J. de Meij (allen s. d. a. p.) De stemming is bepaald op Maandag 23 Juni. als een schaduwbeeld, maar het leefde, het was eene vrouw, met het masker van groote bekoorlijkheid, doch Frans sloot de oogen, hij wist dat daar iets ontzettends onder verborgen was. »Ik geloof werkelijk, dat ik niet wel ben. U hebt gelijk, het draait mij voor mijne oogen.* >Ik zal u een frisschen dronk bezorgen.* Met deze woorden verdween zij; juist zag zij nog, dat de Crivosciërs naderden. De officier dankte den hemel, dat zij hem een oogenblik alleen liet met zijn kwel lende gedachten. »Dus is het toch waar,* steunde hij. >Dus is het toch waar!* Met de handen voor het gezicht, leunde hij achterover en sloot de oogen. Onder het masker der vriendschap was zij hem genaderd, om hem uit te hooren. >Bah, een gemeene spion, verder niets, het is afschuwelijk.* Hij wilde opstaan, maar was daartoe niet in staat. Zijne voeten weigerden hem bijna hunnen dienst, de zoo even nog frissche wangen waren thans met een doodelijke bleekheid overtogen. »Hier is het, Zorka, ga nu den gang door.* De stem, welke deze woorden sprak, moest Frans reeds gehoord hebben. Zulke doordringende toonen hoort men niet dikwerf. Hij dacht er echter niet over na, hy was daartoe niet gestemd en alleen er op bedacht zoo spoedig mogelijk den H. M. de Koningin en prins Hendrik, vergezeld door minister Colijn en luit.- generaal de Meester en eenige dames en heeren van de hofhouding, hebben heden morgen bij Hoenderloo de oefe ningen van het militaire vrijwilliger motor wielrijderscorps bijgewoond. M. Crt. Op het terrein van de E. N. T. O. S- te Amsterdam is Donderdagnamiddag een ongeveer 15-jarige jongen aange houden, die sedert Zaterdag uit Rotter dam verdwenen was met medeneming van een bedrag van 3500, ten nadeele van zijn patroon. Een groot gedeelte van het bedrag werd nog op hem ge vonden, maar vele honderden guldens waren verdwenen door aankoop van kostbare sieraden. Het jonge menschl had ook een geladen Browning-revolver, Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Hbld. Donderdag is, naar de N. R Of. meldt, in de motorenfabriek van denl heer Helbers aan den Koudenhoek te Overschie, de 17-jarige P., doordat zijn kleeren tusschen de machines geraakten geheel verbrijzeld. In de Netcherstraat te Den Haag waren op een bovenhuis drie kleine kinderen alleen thuis. Spelende met lucifers geraakte een meisje van 21/, jaar in brand. De overburen zagen door het venster heen den rook, waarop zij ylings toesnelden. De kleine werd naar beneden gedragen. De Eerste Hulpdienst was spoedig ter plaatse en deed het kind, met brandwonden ernstig overladen, naar het ziekenhuis ver voeren. M. Crt. Verdronken. In de haven van Edam is de 21-jarige Texelsche vis- scher S. E. van zijn botter overboord geslagen en verdronken. Tragisch. Een grasmaaier uit Drente, werkzaam bij den heer Zijp, veehouder te Beemster, had de onvoor zichtigheid te drinken uit een kruik met een aftreksel van „Thomas Bigg", Onder het drinken bemerkte de vee houder, dat de inhoud geen drinkwater was, en waarschuwde den maaier niet meer te drinken. Wijl het dezen echter tuin van Similoff te verlaten. Eensklapt sprong hij op en sloeg den weg in die naar den uitgang voerde. Een Crivoii- aner stond voor hem en nam de muti af, nevens hem stond een meisje in kleederdracht van de bergbewoners. Zjjl zag naar Hessenstein op en deze moeit bemerken hoezeer zij verschrikte. Fram bleef staan, hy had haar herkend. De oude greep een pand van den wapenrok van Frans en drukte daarop een kui, Zorka deed een schrede terug en zag hem met hare donkere oogen scherp aan. De officier stamelde eenige onzamenhangende woorden, die hem het eerst voor de lippen kwamen en verwijderde zjch toen. de deur gekomen, kwam hij op de ge dachte, dat hy tegenover de lieden, die hij ontmoet had, onvriendelijk geweeit wasdit moest hen krenken en hij wend de het hoofd om. Zorka keek hem nog steeds na, doch plotseling draaide zy ziet om en volgde als 't ware met tegenzin haren vader. Frans wenkte met de hand tot afscheid, sloeg de deur achter zich dicht en begaf zich over de stoffige straten, Marie Esther was ir-,tusschen teruggekeerd het, priëel was leêg, waar zou Hessenstein zich bevinden Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 2