Bleekpoeder (los). Firma P. H. Yeenhuizen, Axel. Van Santnn's Officieele Reisgids Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentie u. F. DIELEMAN. Zeer voordeeligü Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij Brood-, Beschuit- en Banketbakker. Openbare Verkooping. 0ngev.3Hect. Rogge, I Gerst, 2 Tarwe te velde, (DROGEVISCH) VOORHANDEN in den Boekwinkel van F. DIELEMAN Kantoor Mr. P. DLLEMAN. ff. Een schrijven van Ch. Cappon, molenaar te Axel, dat hij veel last heeft van het gemeentewater dat al van at September 1912 in zijn wei zit en wel een moeras gelijkt. Dat hem dat groote schade veroorzaakt, en er onder de raadsleden genoeg landbouwers zijn, die dat wel kunnen begrijpen. Vroeger zat die wei ook wel onder water, maar dat was schoon regenwater, maar nu is het vuil water, waar een vlies opkomt, waaronder het gras stikthij vraagt aan den Raad om te doen wat gedaan kan worden om het goed te krijgen an ders verliest de wei geheel zijn waarde. De Voorz. zegt dat B. en W. bereid zyn «en onderzoek in te stellen en maatregelen te nemen maar met de vele regens nog steeds hebben uitge steld daar dan de boel toch niet opge broken kan worden. Dhr. Wolfert zegt dat de sloot vanaf de kazerne naar de kreek dan ook wel eens nagezien mag worden, op het oogenblik loopt het nog maar als het water in de kreek 5 duim lager komt dan kan 't niet meer loopen. De sloot aan de kazerne is te smal die is maar een Meter breed. De Voorz. zegt de zaak te zullen opdrager aan den opzichter Van den Broeke. Dhr. Kruijsse meent dat toch nog gewacht moet worden want als de stand van het water zoo blijft dan is het on mogelijk om te delvenhet zit hem in de buizen onder door den Buthdijk, die des nachts gelegd zijn, en wraar ver moedelijk iets aan hapert. Dhr. Oggel vraagt of Cappon schade vergoeding vraagt. De Voorz. meent dit niet direct uit zijn klacht te kunnen lezen. Eigenlijk is zijn schrijven niet te beschouwen als een verzoek, want dan zou het als zynde ongezegeld ter zijde moeten worden gelegd. Wordt besloten te wachten op een gunstiger waterstand. II. Rekening algemeen Burgerlijk Armbestuur 1912. De Voorz. benoemt tot commissie van onderzoek dezer rekening de raadsleden P. Dekker, Dieleman en Smies, die de benoeming aannemen. III. Wijzigen begrooting gasfabriek. De Voorz. herinnert dat in de vorige vergadering B. en W. gemachtigd zijn de begrooting geheel te herzien. Deze is thans geheel nieuw opgemaakt tot een bedrag in ontvang en uitgaat op 19655 en vastgesteld door B. en W. terwijl ze nu aan de goedkeuring van den Raad wordt onderworpen, ha voor lezing wordt ze m. a. s. goedgekeurd. IV. Verzoek van M. Bakker e. a. te Axel om een bedrag in geld te willen verleenen ter bestrijding der onkosten voor de geitententoonstelling. In het adres wordt beweerd dat de tentoon stelling voor den arbeider, den burger en den klein-landbouwer van groot belang is dat deze tentoonstelling financiëel gesteund wordt door de Provinciale Vereeniging tot verbetering van het geitenras dat de collecte, gehouden bij de inge zetenen van Axel niet zooveel geld opgebracht heeft, als de commissie ge raamd had dat de onkosten aan het organiseeren van een dergelijke tentoonstelling ver bonden zeer groot zijn dat de dag voor vele neringdoenden van groote verdiensten kan zyn. B. en W. stellen voor om eene som van 10 beschikbaar te stellen, wat m. a. s. wordt aangenomen. V. Verzoek van het Bestuur der schietvereeniging Prins Maurits" om een medaille beschikbaar te stellen voor den a.s. Bondskorpswedstryd. Adressanten geven te kennen dat op 1 en 2 Augustus e.k. een korpswedstrijd zal worden gehouden, uitgaande van den Zeeuwschen Schietbond. In na volging harer zustervereenigingen wen den zij zich tot den Raad, omdat elk der 48 aaugesloten vereenigingen in Zeeland bij het houden van een wed strijd van haar gemeentebestuur een medalje ontvangt en deze vereeniging gaarne het goede voorbeeld zou volgen. B. W. stellen voor aan het verzoek te voldoen en eene medalje te laten maken van niet te groote kosten. Dhr. de Feijter zou willen voorstellen om een verguld zilveren medalje be schikbaar te stellen, welk voorstel m. a. s. wordt aangenomen. VI. Alsvoren van A. Dobbelaar e.a. te Axel om aansluiting aan de gem. gasfabriek. Adressanten geven te kennen dat de kom van de gemeente langsden Nieuwen Dijk zich meer en meer uitbreidt en de bewoners gaarne zouden willen aan sluiten, waarom zij verzoeken de gas leiding te verlengen langs den Nieuwen Dijk en verder langs den Ouden Weg. Met de onderteekening van het adres verbinden zij zich tevens te zullen aansluiten. Het rapport van den gasdirecteur luidt hieromtrent, dat de kosten zullen bedragen 2500, de opbrengst van 15 verbruikers schat hij op f 450, dat is per maand en per gebruiker 2,50, jaarlijksche uitgaven rente en aflossing 175, meer uitgaven aan kolen 80, tezamen 255. De inkomsten zouden dus bedragen ƒ450 en de uitgaven 255, alzoo eene winst van 195, waarom hij adviseeren moet den Ouden Weg aan te sluiten. De Voorz. zegt dat hoewel de Direc teur tot aansluiting adviseert B. en W. moeten voorstellen op het verzoek niet in te gaan omdat er nog al groote uit gaven aan verbonden zijn. Het spreekt van zeil dat het Dag. Bestuur wel voor uitbreiding der aansluitingen is, maar op dit óogenblik staat de gemeentekas er wel wat slecht voor. Op eene vraag van dhr. Dieleman leest de Voorz. het rapport van den gasdirecteur. De Voorz. zegt dat de rekening van den directeur niet geheel en al betrouwbaar is. Het is n.l te voorzien dat de meeste aan sluitingen aldaar muntleidingen zullen zijn en in dat geval moeten er meters door de gemeente geleverd worden ook de opgave-van de hoeveelheid kolen is twijfelachtig, en de rente is er ook al niet bij berekend. Dhr. Kruijsse zegt dat wanneer allen muntgas nemen er voor iederen meter 40 moet berekend worden. En nu vindt hij het niet verkieslijk om voor alle kleinigheden dan weer eens 500 ot dan weer 1000 op te nemen. De Voorz. zegt dat deze begrooting geen duidelijk beeld of overzicht geeft en de berekening onjuist is. Dhr. Smies zegt dat de rente ook wel 100 zal bedragen. De Voorz. denkt zulks ook en stelt voor te besluiten nog eens een afwach tende houding aan te nemen. M. a. s. wordt hiertoe besloten. Verder werd besloten a om den polder Beoostenblij benoor den een subsidie toe te staan van 135, voor aanleg van een klinkerpad langs de Beoosteublijsche straat. b aan de Spoorweg Mij. Mechelen Ter Neuzen toe te staan de bewuste nieuwe weg te leggen en werd gekozen tot lid van het Alg. Burg. Armbestuur de heer I. J.Brakman. Het verslag van de nadere behande ling van bovengenoemde punten geven we in ons eerstvolgend nummer. Van 16-31 Mei 1913. Axel. Huwelijks aang. 16. Adriaan de Pooter, 21 j., jm. en Janna Maria Dieleman, 21 j., jd. Abraham Loof, 23 j., jm. en Lijcia Ebrina van den Ouden. 20 j., jd. 29. Lodewijk Frans Kaijser [van Ter Neuzen], 24 j., jm. en Cornelia Johanna Simons, 23 j., jdr 30. Andries Stouthamer, 22 j., jm. en Suzanna Cornelia Elisabeth Schieman, 23 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 22. Elias van der Bent [van Ter Neuzen], 28 j., jm. en Anna Suzanna van den Broeke, 24 j., jd. 29. Adriaan de Pooter, 21 j., jm. .eq Janna Maria Dieleman, 21 j., jd. Abraham Loof, 23 j., jm. en Lycia Ebrina van den Ouden, 20 j., jd. Frans Overdulve, 34 j., jm. en Elisabeth Scheele, 26 j., jd. Geboorten. 16. Maria, d. van Hubert Heinrich Geven en Maria Beijtel. 18. Krijn, z. van Krijn Hamelink en Elisa beth Jozina Hamelink. 19. Franyois, z. van Jacobus de Jonge en Martina Scheele. Resijl Maria Augustina, d. van René Louis de Maesschalck en Florence Maria Verstraeten. 22. Franyois, z. van Leendert Deij en Francina Cor nelia Blankert. 26. Cornelia Helena, d. van Dominicus Matthijs Jansen en Geertrui Dieleman. 28. Jacoba, d. van Andries Cornelis Verschelling en Dina Adriana de Feijter. 29. Gijsbregt, z. van Jaspert Heynsdijk en Tanneke Ringelberg. Overlijden. 25. Janna van Bende- gem, 20 j., d. van Pieter Cornelis van Bendegem en wijlen Adriana de Graaf. 26. Adriana Dieleman, 75 j., echtg. van Pieter van de Wege. 31. Francois Verstrate, 54 j., echtg. van Janna de Kraker. AXEL, 7 Juni 1913. Ter graanmarkt van heden ("Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe f!',— h f 10,25, Rogge f7.75 k f8,25, Wintergerst f0,— 5 f Zomergerst f k f—Haver f7,— k f9,—, Erwten f10, k f 11,50, Paardeboonen f—a fDui- venboonen féifWittebooneu f Bruineboonen f.—k tBoekweit f k f—Lijnzaad f 11éi f 12,25, Aardappels f0,éi f0,Koolzaad per zak van 100 liters f HULST, 9 Juni. Ter graanmarkt van heden (Dinsdag) waren de prijzen als volgt Tarwe i 10,—, rogge f8,0, wintergerst f9,75, zomergerst f9, haver f6,erwten f10, witteboonen f 12,—bruineboonen f 11,dui- venboonen f paardenboonep f0, boek weit f0, lijnzaad flO,—koolzaad per 100L. f0,aardappels f2, Boter per kilo f 1,10, eieren per 26 stuks 10,90. Er waren ter veemarkt te koop gesteld: 26 stuks rundvee, 31 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 8 stuks rundvee, 24 varkens en 0 paarden. Koers van Belgisch geld. (Medegedeeld door Van Heel Co.) Volgens Holl. noteering 47.78. Belg. 209.25. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 11 Juni: Meest krachtige, tijdelijk afnemende, Westelijke tot Zuidwestelijke wind. Meest zwaar bewolkt. Waarschijnlijk nog regenbuien. Overdag iets warmer. Getrouwd ELIAS VAN DER BENT EN ANNA S. VAN DEN BROEKE, die ook namens wederzijdsche familie hunnen harteiyken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelyk ondervonden. Axel, Juni '13. Nieuwstraat by het Station. Wederverkoopers gevraagd. i Ondergeteekende maakt het geacht publiek van AXEL en OMSTREKEN bekend, dat hij zyne heeft overgedaan aan A. LOOF. Tevens brengt hij aan zijne cliëntéle zijn hartelijken dank voor de begun stiging en het vertrouwen in zijn zaak ondervonden en beveelt zijn opvolger bij hen aan. Hoogachtend, M. MARKUSSE. Mij aansluitende aan boven- staandedeeltondergeteekende bij deze mede, dat hij bovengeuoemde zaak heeft overgenomen en zich zal vestigen als Hopende zich door een prompte be diening hetzelfde vertrouwen vau zijn voorganger waardig te maken, beveelt hy zich by het Axelsch publiek min zaam aan. Hoogachtend, A. LOOF. De Algemeene Vergadering van AANDEELHOUDERS der ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG MAATSCHAPPIJ, geyestigd te Neuzen, zal gehouden worden op 26 Juni e. k. des namiddags ten 2 ure, in het Hotel DES PAYS BAS te Neuzen. De stukken voor de vergadering lig gen voor aandeelhouders ter visie ten kantore van de directie, Nieuwstraat te Neuzen. Aandeelhouders die de vergadering wenschen te bezoeken, worden herin nerd aan de bepalingen van Art. 19 der Statuten. Aandeelbewijzen kunnen gedeponeerd worden tegen ontvangbewijs van den Secretaris ten zijnen kantore te Middel burg, Molstraat 20, of ten kantore der Directie, Nieuwstraat Neuzen. Neuzen, 9 Juni 1913. Namens Commissarissen, M. LIPPENS, Voorzitter. P. DIELEMAN, Secretaris. De Notaris J. A. Dreginans te Axel, zal ten verzoeke van Mad. Wed. en Erven dhr. L. E. DIERICK, op Donder dag den 26 Juni 1913, des namiddags 2 ure, verkoopen alles wassende op landen in de polders Zuiddorpe, Noord- en Zuid- deel, gemeente Zuiddorpe, in de onmiddellijke nabijheid der door genoemde Wed. bewoond zynde hofstede. te AXEL: met gratis Tarief 15 ct. Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDAG te AXEL te spre ken bij J. v. d. BON, vroeger L'Elcuse- Majiu.

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3