Een wielrijder zegt Continental Banden Rechtszaken. Verkiezingen. Gemeenteraad. Advertentiën. Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij Brood-, Beschuit- en Banketbakker, AXEL, 6 Juni 1913. In de j.l. Dinsdag alhier gehouden vergadering van „Zeeuwsehe Fokkers van het zware Trekpaard" werd de restauratiezaal voor den tijd van één jaar verpacht aan den heer J. M. van den Bon, hotelhouder alhier, ten einde daarin ververschingen, enz. te mogen verkoopen tijdens alle keuringen, ten toonstellingen, het concours hippique en voorkomende feestelijke gelegenheden. Als datum van het concours-hippique werd vastgesteld 29 Augustus, zijnde de tweede dag van de nationale onaf hankelijkheidsfeesten te Axel. Tot jury-leden voorde tentoonstelling op 28 Juni a. s. werden benoemd: voor de keuring der hengsten de heerenCarl. Meulenberg, Aachen [Duitschland]. A. Goovaert Westdorpe en D. Fassaert, Stoppeldijk voor de oudere mereiërt de heeren Bommers, Crefeld [Duitschland], Joh. de Feijter, Zaamslag, en A. van Ootegem, Kruiningen voor de jongere merriën de heeren Mansfeld, Bergen op Zoom, J. Godschalk, Empel en P. Dekker Fz., van Borssele voor de veulens de heerenA. de Bruickere, Breskens, Fr. Dekker Fz., Terneuzen en A. Lako, Breskens. In verband met het voorstel van dhr. Vorsterman van Oyen, om te komen tot de oprichting van één Stamboek voor het zware trekpaard in Nederland, werd m. a. s. een motie aangenomen, waarbij in beginsel instemming werd betuigd met dit plan, mits gedurende 10 jaar de keurmeesters voor de opname in het stamboek worden gekozen uit fokkers, woonachtig in Zeeland, Lim burg en West.-Noord Brabant, door de afd. Limburg en Zeeland er nooit op cornage wordt gekeurd en de paarden, thans ingeschreven in het Z. B. S. en het Limburgsche Stb., onvoorwaardelijk zonder keuring in het nieuwe stamboek worden overgenomen. Maandag werd te Hulst een zeer druk bezochte vrijzinnige partijdag gehouden in het lokaal Apollo". Ingeleid door Ds. De Boer werd het woord gevoerd door den Kamerkandi daat, den heer J. Welleman, Ds. Sieme- ling, uit Goes, en mevr. Veer de Vére, uit Brussel. Blijkens opgave van den Centralen gezondheidsraad kwamen in de week van 28 Mei tot en met 3 Juni voor 2 gevallen van diphteritis te Goes en 1 geval van roodvonk te Oostburg. De vermoedelijke dader, de 20- jarige H. F., onder St. Jansteen, van den verraderlijken moord op H. v. Hooge te Koewacht, heeft bekend die misdaad gepleegd te hebben. Eenige dagen geleden werd hij te Courcelles, bij Charleroi, waar hij werkzaam was in hechtenis genomen en naar de gevangenis te Gentoverge bracht. Hij heeft ook aanwijzingen gedaan aangaande het mes, waarmede hij den steek heeft toegebracht en het welk hij daarna iu een sloot heeft ge gooid opzoekingen, Woensdag gedaan onder toezicht van politie, leidden tot geen resultaat. M. Crt. Rijkspostspaarbank. Voor de Rijkspostspaarbank werd op het postkantoor alhier gedurende de maand Mei ingelegd 6699.19 en terug betaald 7764.78, er werden 10 nieuwe boekjes uitgegeven. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2216. Dit ter verbetering, daar het vorige bericht onjuist was. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 6 Juni 1913. A. P. d. K., 21 j., landbouwer te Ossenisse, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar ver oordeeld tot 10 of 10 dagen hecht. P. L., 32 j., koopman te Rotterdam, beklaagd van poging tot bedrog gepleegd te Hulst, is vrijgesproken. G. H. A. v. T., 53 j., inspecteur der rijksveldwacht te Middelburg, beklaagd van valachheid in geschrifte, is ont slagen van rechtsvervolging. Heden stond voor de Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg terecht P. B. E., 46 j., onderwijzer aan de bijz. school te Spui (Zaamslag), beklaagd van het plegen van ontuchtige handelingen met aan zijn zorg en opleiding toever trouwde leerlingeu. De eisch luidde 6 maanden gevangenisstraf. Door het Gerechtshof te Den Haag is met ingang van I Sept. a. s. tot 1 Sept. 1915 benoemd tot Rechter Com missaris belast met de instructie van strafzaken in het arrond. Middelburg, de heer mr. J. W. Zijlstra, rechter in de arrond. Rechtbank te Middelburg. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 8 Juni 1913. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. (Bed. H. Avpndm.) Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. (Dankzegging.) Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. (Bed. H. Avondm.) Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. (Dankzegging.) Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. PROVINCIALE STATEN. By de Dinsdag gehouden verkiezingen voor de Provinciale Staten werden ofïiciëel candidaat gesteld indeprovincie Zeeland Hulst. E. Buijsse te Sas van Gent, Mr. P. Dieleman te Middelburg (aftr. lid), Ph. J. van Dixhoorn te Axel, P. F. Fruijtier te Hontenisse (aftr. lid), F. C. O. M. Hombach te Hulst (aftr. lid), F. Kaan te Hoek, H. W. R. Kramer te Ter Neuzen en C. Ysebaert te St. Jan3teen (aftr. lid). Sluis. L. Basting (c. h.), M. A. Bleiker (lib.), Mr. P J. van Bortel (a. r.) P. Erasmus (lib.), A. Hendrikse (r. k.) en D. H. van Zuijen (lib.) Vlissingen. Mr. P. Dieleman (a. r.), A. C. van Hal (s. d. a. p.), K. Houtermau (aftr. a. r.), G. F. Lindeijer (s. d. a. p.), J. de Meij (s. d. a. p.), P. Merckens (aftr. a. r.), J. G. van Niftrik (v. d.), J. C. Paap (v. d.) eD V. L. J. P. Vermaas (lib.) Middelburg. H. P. den Bouwmeester (aftr. v. d.), P. K. Peerlkamp (s. d. a. p.), W. A. de Rycke Sr. (a. r.), Mr. F. J. Sprenger (aftr. v. d.), H. R. Struve (a. r.), Jhr. W. Z. van Teijlingen (lib.) en L. J. van Voorthuijzen (attr. a. r.j Goes. P. Bruggemau (lib.), A. S. J. Dekker (aftr. a. r.), J. H. 0. Dominicus (lib.), J. N. Elenbaas (lib.), G. F. Lindeijer (s. d. a. p.), D. Mulder (attr. a- r.), M. Noordijke (aftr. a. r.), J. Ossewaarde, (s. d. a. p.), Jac. Welleman (v. d.) en J. Wondergem (aftr. a. r.) Zierikzee. M. Bolle Lzn. (aftr. lib.), J. H. C. Heijse (aftr. lib.), C. A. J. Hocke Hoogenboom (aftr. lib.) en A. Timmerman Cz. (a. r.) Tholen. Jhr. Mr. E. A. 0. de Casern- broot (aftr. lib.) en R. G Brinkman (a. r.) TWEEDE KAMER. Bij de Dinsdag gehouden verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer zijn in de 5 volgende districten de daar achter sta,ande aftredende leden her kozen by enkele candidaatstelling Grave: Mr. D. A. P. N. Kooien, r. k. Helmond: A. N. Fleskens, r. k. V e g h e 1B. R. F. van Vlijmen, r. k. Weert: Jhr. mr. V. E. L. de Stuers, r. k. Zevenbergen: A. C. A. van Vuuren, r. k. Officieel werden in Zeeland candidaat gesteld de volgende heeren, in de daar voor genoemde districten Oostburg. Mr. P. Dieleman fa. r.), G. F. Lindeijer (s. d. a. p.) en Jhr. R. R. L. de Muralt (lib.) Hontenisse. H. A. van Dalsum (Volkswilparty), P. F. Fruijtier (aftr. r. k.), J. Ossewaarde (s. d. a. p.) en J. Welleman (v. d.) Middelburg. J. H. Blum (aftr. a. r.), G. F. Lindeijer (s. d. a. p.), Mr. E. E. van Raalte (lib.) Zierikzee. Ds. H. C. Hogerzeil (a. r.), H. A. Koomans (s. d. a. p.) en Mr. R. J. H. Patijn (aftr. (lib.) Goes. G. Middelberg (s. d. a. p.), J. G. Mooijen (lib.) en Jhr. A. F. de Savornin Lohman (c. h. attr.). en ik wil niet nalaten, U mijn volle tevredenheid te betuigen met de qualiteit van Uw fabrikaat. Ik heb wel reeds alle merken van banden bereden, doch nog nooit te voren zulk een duurzaamheid kunnen constateeren." Op deze en dergelijke wyze wórdt daarover in honderden brieven geoordeeld. Continental-Caoutchouc-en Gutta-Percha-Co.,Amsterdam. 2. De BURGEMEESTER der Axel, maakt bekend, dat openbare ver gadering van den Gemeenteraad is be legd, tegen Dinsdag 10 Juni a. s., voormiddags ten 9 ure, ten Raadhui» ter behandeling4van het volgende: 1. Mededeeling ingekomen stukken Rekening Algemeen Burgerij Armbestuur 1912. Wijzigen b erooting gasfabriek Verzoek van M. Bakker e. a. ti Axel, om een bedrag in geld willen verleenen ter bestrydini der onkosten voor de geitenten toonstelling. Alsvoren van het Bestuur Schietvereeniging „Prins Maurits' om een medaille beschikbaar stellen voor de a. s. Bondskorpt wedstryd. Alsvoren van A. Dobbelaar e.i te Axel, om aansluiting aan di gemeentelijke gasfabriek. Schryven van het Bestuur vat den polder „Beoostenblij benoor den" betreffende verharden mei klinkers van het voetpad aan dein Oudenweg. Schrijven van de Directie van del Spoorweg-Maatschappy Mechelenj Terneuzen te St. Nicolaas betref fende aanleg straat. Benoemen lid Algemeen Burger lijk Armbestuur. Axel, den 6 Juni 1913. De Burgemeester van Axel L. J. DEN HOLLANDER 6. 7. 9. A. A. DIELEMAN EN J. L. DIELEMAN—VAN PUIJVELDI betuigen hiermede hunnen liarteltykei dank voor de vele blyken van be' stelling ter gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Axel, 6 Juni 1913. Ondergeteekende maakt hei eacht publiek van AXEl en OMSTREKEN bekend, dat hij zjju heeft overgedaan aan A. LOOF. Tevens brengt hij aan zijne cliëntél zijn hartelijken dank voor de be stiging en het vertrouwen in zijn zaal ondervonden en beveelt zijn opvolgei bij hen aan. Hoogachtend, M. MARKUSSE. Mij aansluitende aan boven staande deeltondergeteekend bij deze mede, dat hij bovengenoemd zaak heeft overgenomen en zich zi vestigen als Hopende zich door een prompte 1» diening hetzelfde vertrouwen van zyn voorganger waardig te maken, beveell hij zich by het Axelsch publiek min zaam aan. Hoogachtend, A. LOOF. De Notarissen Mrs. De Kuyper Minderop te Rotterdam (kantoor hou dende aan de Wijnhaven N. Z. 163) zullen op Dinsdag 24 Juni 1913 bij INZET en op Dinsdag 8 Juli) 1913 bij AFSLAG, telkens des middag»! 12 uur in het Notarishuis aan de Ge'! dersche kade te Rotterdam, ten verzoeke| van hunnen ambtgenoot W. Hioolen te Middelburg, voor diens principalen, veilen en verkoopen

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 2