J(.K. landbouwers Een welbeproefd middel „De Zeeuwsch-Vlaamsche Gaper" Drogerijen en Verfwaren, OPENBARE VERGADERING Marktberichten. Bekendmaki ngen. Belgische nikkelen en koperen pasmunt AFDRUK Advertentiën. Woensdag 21 Mei Juni-verkiezingèn. de heer W. DE JONG (Unie-liberaal) 15.45 pCt., 15.40 pCt. en 15.35 pCt. „Wij hebben korten tijd van voor bereiding gehad, zeer korten tijd, maar van alle kanten hebben de inzenders getoond er hoogen prijs op te stellen aan deze tentoonstelling mede te doen en alles in het werk te stellen om het welslagen te verzekeren". Spr. bracht ook nog hulde aan de verschillende officieele personen, die zich verdienstelijk gemaakt hebben. Tot de commissarissen generaal van de vreemde landen die tegenwoordig waren, wendde spr. zich in de Fr. taal. De heer Hubevt, minister van Arbeid en de heer De Hemptine, commissaris- generaal van de Belgische afdeeling, antwoordden. Daarna verklaarde de heer Stuart de Nederl. afdeeling voor geopend. Avp. Donderdag heeft Z. M. de koning der Belgen, na de gebruikelijke ont vangst en voorstellingen, de afdèeling van den Kongo geopend. Daarna werd het Koloniaal Paleis bezocht, welk een echt juweel van opvatting en uitvoering is. Daarna begaf men zich naar 't Bel gisch Paleis der textielnü verheden, waar Z. M. zijn bewondering uitdrukte voor al het schoon dat hier te zien was. Ook de atdeeling van de Fransche koloniën is op de Gentsche tentoon stelling geopend. De betreffende mi nister Morel was tegenwoordig. Op de tentoonstelling zijn 2 wagens van de „Montagne Russe" losgeraakt en van een hoogte van 30 M. naar beneden gestort. Twee inzittenden zijn gedood. Omtrent dit ongeluk, meldt de Gazette van Gent, dat de „Scenic Rail way", een soort „montagne russe", Donderdag eerst voltooid was. Des middags werden de hellingen beproefd. Naar het bestuur der „Scenic" verklaart, werd alles in orde bevonden. Om 8 uur in den avond werd de baan geopend. Wegen3 het mooie weer maakte het ding goede zaken. Plotse ling hoorde men om half tien een geweldigen slag, gevolgd door een angst wekkend geschreeuw. Een der wagen tjes (dus geen twee) was uit de sporen gesprongen. Alle zes inzittenden wer den eruit geslingerd. De rest weet men. Kellner en dollarprinses. In de hoogere kringen van Baltimore wordt sinds eenigen tijd druk gesproken over het feit, dat een der rykste en mooiste erfdochters der stad met een kellner iü het huwelijk is getreden en dat nog wel niet tegen den wil haars vaders, maar met diens volle goedkeuring en steun. Miss Nancy Redding is de dochter van een millionair en een der magnaten van het internationale expeditie verkeer. Haar tegenwoordige echtgenoot draagt den naam van George Lamage, bijge naamd „mooie George." Hij was werk zaam in een der grootste hotels te Boston, waar het toeval wilde, dat hij de familie Redding moest bedienen. Volgens miss Redding was zij op 't eerste gezicht doodelijk verliefd op hem. Zij stelde haar vader er mee in kennis en herinnerde hem er aan, dat hij haar steeds voor oogen gehouden had, liever een jongen, werkzamen, flinken man, uit burgerkringen, dan een luien mode gek tot echtgenoot te nemen. Hoewel haar vader eerst sprakeloos van ver bazing was, kon hij daar weinig tegen inbrengen. Hij maakte „bonne mine mauvais jeu" en schonk den jongelui behalve zijn zegen, een chèque, waar mede zij een prachtig groot hotel-res taurant konden koopen, dat zij dadelyk na de bruiloft betrokken hebben. Een hevige brand heeft te Wil helmsburg (tusschen Hamburg en Har burg) twee fabrieken, nl. de olie- en de machinefabriek van Julius Heindorf en de pakhuizen van de Noordduitsche krachtvoer-maatschappy, verwoest. Een leerling op de machinefabriek heeft ernstige brandwonden gekregen. De schade beloopt, volgens de N. R. CrLeen millioen mark. Uit Triëst wordt gemeld dat aan boord van het stoomschip „Koblenz" een Perzisch juwelier, op reis van Bombay naar Triëst, tijdens den over tocht over de Adriatische Zee, twee koffers zijn ontstolen, bevattende 10,043 pond sterling, een hoeveelheid goud en paarlen ter waarde van 200,000 pond sterling en verscheiden andere voor werpen van waarde. Zes verdachte personen zijn aangehouden. Op de torpedoboot „S 148", die bij Helgoland met de vloot oefeningen deed, zijn volgens Reuter tengevolge van een gebrek aan de machine eecr hulp-machinist en een stoker gedood, een ingenieur en twee manschappen zwaar gewond. M. Crt. De dievenbende te New-York heeft weer een zeldzaam waagstuk uitgehaald. Drie gemaskerdeu zijn op klaarlichten dag bij een juwelier in de Maiden-lane (vlak bij Wall street) binnengedrongen, hebben hem en zijn huisgenooten in een achterkamer opgesloten en daarna de brandkast geforceerd. De gestolen kostbaarheden hebben een waarde van 25,000. De straat, waar dit gebeurde, is een der drukste van New York. Avp. De Amerikaansche staat Nevada laat ter dood veroordeelden misdadigers de keus, of zij willen sterven door kogel, strop of electriciteit. De eerste man, die voor deze moeilyke keuze stond, was Ambrya Marcovits, een moordenaar. Hij koos den kogel, omdat hij „als soldaat" wilde sterven. Woens dag is hij doodgeschoten. Avp. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 16 Mei 1913. Veroordeeld zijn o. m.J. C. V., werkman te Axel, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. M. D., voerman te Zaamslag, ter zake van een trekdier onbeheerd laten staan, tot eene boete van fO,60, subs. 1 dag hecht. G. M. S. en G. J., arbeiders te Axel, ter zake van het rapen van kievitseieren, zonder vergunning, ieder tot eene boete van f 1, subs 1 dag hecht. C. J. K., arbeider te Hoek, ter zake van overtreding der Wapenwet, tot 2 boeten, elk van f3, subs. 3 dagen hecht, voor elke boete, met verbeurdverklaring en vernietiging der in beslag genomen revolver en boksbeugel. F. S., voerman te Ter Neuzen, ter zake van overtreding reglement op de wegen en voet paden in Zeeland, tot eene boete van f0,60, subs. 1 dag hecht. R. D., werkman te Axel, ter zake van over treding van het Polderpolitiereglement, tot eene boete van 10,50, subs. 1 dag hecht. E. P. F., bierhuishouder te Sluiskil, tei zake van niet sluiten op tijd, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. E. P. F., bierhuishouder te Sluiskil, ter zake van een openbare vermakelijkheid ge^en, zonder vergunning, tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. I. B. en J. G., arbeiders te Axel, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van f subs. I week tucht chool. H. D., knecht; I. A., werkman, beiden te Axel en F. d. F,, landbouwer te Koewacht, ter zake als voren, ieder tot eene boete van ff, subs. 1 dag hecht. H. v. T., arbeider te Axel. ter zake van Leerplichtwetovertreding bij herhaling, tot eene boete van f5, subs. 3 dagen hecht. J. V., arbeider te Axel, ter zake van Leer plichtwetovertreding, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. Teruggave bevolen aan de ouders zonder straf in de zaken van A. d. P.P. J. R.R. P. v. d. V., allen zonder beroep te Axel. J. L. F., kleermaker te Axel. (Torn. Crt.) AXEL, 17 Mei 1913, Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe f9- k f 1,3 Rogge f7,76 éi f8,50, Wintergerst f0,a f Zomergerstf k fHaver f0, k f0,Erwten f8, k f 11,Paardeboonen f—- k f—Dui- venboonen fkfWitteboonen f Bruineboonen f k f Boekweit f k f Lynzaad f 11,k f 12,50, Aardappels f0,k fO,—Koolzaad per zak van 100 liters f HULST, 19 Mei. Ter graanmarkt van heden (Dinsdag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,rogge f*,0, wintergerst f 9,75, zomergerst f9,—, haver f6,—, erwten f 10,50, witteboonen f 12,—bruineboonen f 11,—dui- voor allen die door koorts, influënza of dergelijke ondermijnende krankheden verzwakt zijn, is de Sanguinose. Zenuwachtigen, die door zorg en verdriet slapeloos zijn, helpt de Sanguinose. Jonge moeders die hare kinderen zelve voeden, vinden krachtigeu steun by de Sanguinose. De ervaring van duizenden noemt, met Prof. Nestor Charbonnier, de Sanguinose een welbeproefd middel. Door tusschenkomst van den heer H. A. Hobbelman te Zelhem ontvangen wij volgend schrijven: „Door dezen betuig ik U mijn hartelijken dank voor uw prachtig middel de San guinose, die mij zoo uitstekend heeft geholpen. Telkens als de lente in het land kwam, leed ik aan bloedarmoede, en veel heb ik er voor gedaan, maar alleen de Sanguinose heeft mij afdoende geholpen. Waar ik kan, zal ik Uw middel aanbevelen." Zelhem. Mej. H. C. DIERSEN. Wanneer gij lijdende zijt door bloedarmoede of zenuwzwakte; wanneer gij niet goed op krachten komen kunt, of een tonicum noodig hebt, probeer ook eens de Sanguinose. Gij zult er geen spijt van hebben! maar wacht u voor namaak! Sanguinose kost per flacon ƒ1.50; 6 fl. ƒ8.12 fl. f 15.— Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te Axel bij Joz. de Feyter; Neuzen A. van Overbeeke—Leunis Zaamslag F. Dieleman. (60) venboonen f 10,7 0, paardenboonen f9,50, boek weit f 0,—lijnzaad f 11,koolzaad per '00L. f0,aardappels f2, Boter per kilo f 1,10, eieren per 26 stuks f 0,85. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 30 stuks rundvee, 34 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 8 stuks rundvee, 30 varkens en 0 paarden. Koers van Belgisch geld (Medegedeeld door Van Heel Co.) Volgens Holl. noteering 47.76. Belg. 209.35. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt (by Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 21 Mei: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Zuidoostelijke wind. Halt bewolkt. Droog weer, behoudens kans op onweer. Warmer. De ingezetenen die er prijs op stellen dat het gebruik vuu alhier verboden wordt, worden uitge- noodigd hiervan schriftelijk kennis te geven ter Gemeente-Secretarie vóór Zaterdag 24 Mei a. s. Burgemeester en Wethouders van Axel L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. VAN HET voor het dienstjaar 1913, verkrijgbaar gesteld ter Secretarie tegen betaling van 20 cent. De Burgemeester van Axel, L. J. DEN HOLLANDER. Bij zijn vertrek naar Aar denburg roept ondergetee- kende aan vrienden en bekenden een liarteiyk vaarwel toe. F. VAN CADSAND. Aardenburg, Deomedepolder, Mei 1913. Bij deze bericht ik het Er*®» geachte publiek van AXEL EN OMSTREKEN, dat op door mij is opgericht en geopend t O 2Z. h i X_i. Nieuwstraat. By het Station. Daarmede beginnende een uitge- breiden handel in: als Chemicaliën (ruwe voor technisch gebruik), droge en aangemaakte Verven, Oliën, Lakken, Vernissen, Patent-Ge neesmiddelen. Parfumerieën, Bleekers- en Poetsartikelen, Koloniale Waren, Speceryen en wat verder tot het vak behoort. Eigengemaakte verven worden in elke gewenschte kleur en kwaliteit momenteel bereid. Heeren Timmerlieden, Wagenmakers en Schilders genieten flink rabat. Vraagt offerte! Met beleefde aanbeveling, Hoogachtend, UEd. dw. dnr. F. DIELEMAN. te AXEL op Vrydag 23 Mei 1913, 's avonds acht ure, bij den heer G. GILIJAMSE te HOEK op Zaterdag 24 Mei 1913, 's avonds half zes, bij den heer C. BAKKER. Spreker het bekende Kamerlid, uit Den Haag. Toegang vrij! Debat! die Chili-Salpeter afhaalden van de wagons gelost op 8, 9,10 en 13 Mei, zy door deze bericht dat de analyse verslagen Proefstation Goes, luiden Firma D. J. OGGEL. Axel, 19 Mei 1913.

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3