Bekendmaking. Boggcbooneitbrood. Sanguinose Reinier Franciscus Meijer, SLAGER Bak alles met Boterolie. Firma P. H. Veenhuizen, Axel, Hooge en lage Schorten, Kinderjurkjes in kant, feston en mousseline. Verder verschillende soorten ïïerkmansgoederen, Aiel. F. C. ÏAN TATENHOVE. Landbouwers! c. J. v. here. J. DE FEIJTER - AXEL. Ruime licuze Vloerzeil en Wasdoek, Wollen en Pluchen Tafelkleeden. China-, Japan- en Cocosmatten. China-matten van af 16 ct, per el. Vitrages, Kant, afgepaste Linnen en Tules Gordijnen en meer andere Artikelen. De Voorz. zegt dat zulke dingen ge makkelijk zijn te ondervangen door bindende bepalingen. Dhr. Kruijsse zegt er niet tegen te zijn» dat de straat er komt, maar raadt aan voorzichtig te zijn. Daarom stelt de Voorz. voor ter rijper overweging nog eens aan te houden tot een volgende vergadering. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. VIII. Wijziging Instructie vaste ar beiders. Z. h. s. wordt hiertoe besloten IX. Voorstel van B. en W. om tele- phoDische aansluiting met de gasfabriek. De Voorz. zegt dat reeds dikwijls is gebleken dat zoo'n instelling behoefte is om b. v. spoedig te weten of er cokes voorhanden is, wanneer B. en W. bij hunne vergaderingen den gasdirecteur even noodig hebben en meer andere gevallen. Dhr. Oggel vraagt op welke wijze die verbinding zal tot stand worden gebracht. De Voorz. zegt dat op twee manieren kan worden aangesloten, door tusschen- komst van het postkantoor en recht streeks. Hoewel de laatste wijze de duurste is was ze wel de gemakkelijkste en na eenige bespreking wordt besloten om de verbinding rechtstreeks aan te doen brengen, dan kan er ten allen tijde gebruik van worden gemaakt. X. Benoemen lid Alg. Burg. Arrab. Op de aanbevelingslijst van twee per sonen, ingediend door het Alg. Burg. Armb. waren gebracht de h.h. Jan den Hamer Jz. en Ph. A. Knieriem. Laatst genoemde werd benoemd, met van de 10 st. Een was van onwaarde. XI. Benoemen leden stembureaux. Wordt benoemd voor alle stemmin gen tot voorzitter de burgemeester en als diens plaatsvervanger dhr Lamaitre. Verder bij de stemming en herstem ming voor leden van de Tweede Kamer de h.h. F. Dekker en Kruysse (plaats- verv. Wolfert en P. Dekker) voor de Prov. Staten de hh. Dieleman Oggel en Smies (plaatsverv. Van Driel ue Feijter en Dregmans) en voor den Raad de hh. Smies, Wol fert en De Feijter (plaatsverv. P. Dekker F. Dekker en Dregmans bij afwezigheid van dezen tot plaats vervangers voor alle stemmingen de overige leden van den Raad. De Voorz. brengt aan de orde de behandeling van de rekening van de bewaarschool. Deze rekening sluit met eene uitgaaf van 824.25® en eene ontvangst van 663.51®, alzoo met een tekort van 160.74, waarvan de gemeente volgens overeenkomst s/3 moet betalen. De commissie van onderzoek stelt echter voor om voortaan 5/g doch niet meer I dan hoogstens 100 bij te dragen. Dhr. Oggel zegt dat er toch een raadsbesluit is dat de gemeente ver plicht om 2/g bij te dragen. Dhr. de Feijter zegt dat dit besluit slechts geldig is voor één jaar. Nu met het nieuwe boekjaar is dat dus uit, en spreker gelooft dat het een prikkel zal zijn voor sommige ouders om wat meer schoolgeld te betalen, want er zijn ouders bij, die vast meer kunnen be talen. Dhr. Oggel kan zich niet vereenigen met het advies van de commissie, omdat dit tot gevolg zou kunnen hebben, dat kinderen van arme ouders terug gestuurd worden. Dat er zooveel ouders zijn die meer kunnen betalen danze doen dat had eigenlijk de commissie moeten nopen om de rekening niet goed te keuren. Dhr. de Feijter acht de toestand aan de bewaarschool een ongezonde toestand. De verhouding tusschen den bewaar schoolhouder en de gemeente is niet Izooals het behoorde te zijn; de Raad jheeft gewoon weg niet de minste zeg- De Voorz. zegt dat er voor heden imets aan te veranderen valt en er eerst «en raadsbesluit moet zyn om wijziging in den bestaanden toestand te brengen en stelt daarom voor een bedrag voor 1912 uit te keerenvan j 107.16, zijnde i 2/8 van het tekort. M. a. s. wordt daartoe besloten. Bü de omvraag wijst dhr. Oggel op een grooten put in de straat aan Veen- huizen, dhr. Wolfert op den slechten toestand van het klinkerpadje aan den Nieuwendijk De Voorz. zegt dat juist B. W. er over hebben gesproken om hier en daar die putten 'eens te laten lichten, en zegt. spr. als we de klinkers eens kregen, dan zouden we het padje aan den Nieuwendijk zelf wel wat verbeteren kunnen. Dhr. de Feijter raadt aan om daar mede niet te beginnen want daarvan is het end zoek. De Voorz. heett met den Ingenieur ook al eens gesproken over wegsver- betering aan de Normaalschool maar steeds gestuit op de financiën, terwijl we verwezen werden naar onze eigene straten. Hij stelt voor om een schrijven te richten aan den Ingenieur en te vragen om verbetering aan te brengen. Hiertoe wordt z. h. s. besloten. Dhr. de Feijter vraagt of er al iets van bekend is of dhr. Van Niftrik de oude mijnen van de gasfabriek nog zal overnemen. De Voorz. zegt van ja, maar de ge meente moet ze op haar kosten naar Vlissingen transporteeren, en dan zal er van de 200 niet veel meer over- schieten. Dhr. Oggel meent dat dit vervoer niet zooveel kosten zal, wanneer ze per schipper naar de bestemming ge bracht worden, per spoor zou dit na tuurlijk duurder uitkomen. De Voorz. zal in ieder geval zorgen dat aan dhr. Van Niftrik kennis zal worden gegeven, wanneer de oude mijnen geheel zullen zijn uitgebroken. Niemand meer het woord verlangende wordt de vergadering gesloten. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 13 April 1913. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Kerk B Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Koers van Belgisch geld. (Medegedeeld door Van Heel Co.) Volgens Holl. noteering 47.71. Belg. 209.60. Advertent iön. V* Heden overleed zacht en kalm na een langdurig, doch geduldig lijden onze geliefde Zoon en Broeder op den jeugdigen leeftijd van ruim 25 jaar. Zij, die hem van nabij gekend hebben, zullen be seffen, hoe zwaar ons dit verlies valt. Zijn diepbedroefde Ouders en Zusters, P. J. MEIJER. A. MEIJER—De Krijger. C. J. MEIJER. E. J. F.. MEIJER. Axel, 10 April 1913. Eenige en algemeene kennisgeving. Vinum Sanguinosum; in vacuo. vormllla m®nfschen gevoelen zich vooral in het voorjaar gedurig vermoeid. Dat is een verschijnsel van zenuwuitputting. Prikkel baarheid komt insgelijks menigmaal uit zenuwzwakte. De Sanguinose helpt die zenuwzwakte overwinnen. Prof. Dr. Nestor Charbonnier, Oud-Hoogleeraar in de Hygiène en schrijver van beroemde werken op geneeskundig gebied, schrijft Ik aarzel niet de Sangninose aan te bevelen ter bestrijding van de neurasthenie (zenuwzwakte) in al hare gedaanten. ervaring-SChrijft professor- En een eenvoudig leek getuigt uit mflJrMijn0adOCïter. Wa^ guduriff moe en 8laP; had veel staal geslikt, maar zonder baat. Doch de Sanguinose heett haar geholpenzij is nu gezond en fnsch. 1 n Zaandam. A Veltkampi Twp?mabieh0ett/aü de Sa?&uin08e geen likeurglaasjes te gebruiken. Tweemaal per dag een eetlepel is genoeg. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten Per flacon 1.506 fl. 8.— 12 fl. f 15.—. Wacht u voor namaak! Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. 7fla i!J ,Joz* de FeJJter Neuzen A. van Overbeeke—Leunis Zaamslag F. Dieleman. IHST* Ondergeteekende maakt het geacht publiek van Axel en omstreken bekend, dat zij met ingang van 10 April ophoudt het bedrijf van slager te doen uitvoeren, onder dankzegging voor het genoten vertrou wen, zooveel jaren in hare zaak onder vonden. Hoogachtend, Wed. JAC. VERSTRATEN. Axel, 4 April 1913. In aansluiting met boven- staande bericht ondergetee kende, dat hij zich vestigt als en hoopt de zaak van zijn moeder, de Wed. Jac. Verstratèn op denzelfden voet voort te zetten. Tevens te bekomen alleplei fijne VLEESCHWAREN. Belovende zich door een prompte en nette bediening hetzelfde vertrouwen van zijn moeder waardig te maken. Aanbevelend, J. VERSTRATEN-Boer. Axel, 4 April 1913. Op Zaterdag 12 April a. zal de CHR. VOLKSBIBLIOTHEEK niet van 5—6 uur, maar van half 5 tot half 6 uur geopend zjjn. DE COMMISSIE. Uitsluitend verkrijgbaar in beugel- flesschen, bij Ondergeteekende bericht Ide ontvangst ecner enorme sorteering in luster en poolbont. Fantasie en witte Kinderschorten. JONGENSPAKJES en BLOUSES. COSTUUMROKKEN, DAMES-BLOUSES in poolbont, flanel, heel wol en wit feston. Eene uitgebreide keuze in Witte en bonte Onderrokken, Onderlijfjes en Dames-pantalons, Corsetten en allerhande Mode-Artikelen. als Manchesterbroeken, blauwe Broe ken en Jassen, Truien, Kousen, Sokken en tricot Ondergoederen, enz. Komt en ziet de étalage Met aanbeveling, Lage prijzen Lage prijzen! Voedert uw paarden met prima Steeds versch verkrijgbaar A 20 ets. per stuk, 10 stuks ƒ1,80, fraoco huis. Beleefd aanbevelend, AXEL (Plaatje). KARPETTEN LOOPERS DEURMATTEN. STROOMATRASSEN, KAPOK- en VEEREN BEDDEN. (30) AANBEVELEND.

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 4