No. 95. Zaterdag 8 Maart 1913. 28e Jaartf. RONA Cacao Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen De dochter van den Spion. Van houten's F. DIELEMAX, Buitenland. FEUILLETON. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Centfranco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER AXEL. ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eiken regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 8/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. DE BALKAN-OORLOG. Over het algemeen wordt toegegeven, dat er een neiging tot vrede bestaat. In ambtelijke kringen is men zeer terug houdend. De chauvinisten vaD het Comité en kranten als de Tanin praten nog van alles op het spel zetten om Adrianopel te ontzetten. In kringen, die zich van hun verant woordelijkheid bewust zijn, erkent men dat het dringend noodig is, om vrede te sluiten en dat het Turkije onmogelijk is zijn eisch tot behoud van Adrianopel te handhaven. De kwestie is er daarom niet langer een van beginsel, maar een van vergoeding. De regeering zal ver moedelijk trachten een in haar voordeel gewijzigde grenslijn te krijgen en ook het opgeven van alle aanspraken op een oorlogsvergoeding door de boudgenooten. Middelerwijl blijft de binnenlandsche toestand verward. In de laatste dagen is er niets van belang gebeurd, ten deele als gevolg van een hevigen sneeuwstorm, die sedert Zaterdag woedt. N. R. Crt. BELGIË. Volgens berichten van de Belgisch- Duitsche grens, is bekend gemaakt, dat tijdens de aanstaande algemeene staking de kinderen van de Belgische stakers naar Nederland, Üuitschland en Frankrijk gezonden zullen worden, waar zij volgens afspraken met de leiders daar een gast vrije ontvangst zullen vinden. N. R. Crt. Nadruk verboden.) Roman van E. von Wald Zjsdwitz. 1.0) »Allons, papa, nu moet u komen, het eten wordt anders smakeloos.* Als gebiedend klonken hare woorden, die op den baron de gewenschte uit werking hadden, daar hij zijne papieren ter zijde sGnoof en die zeer zorgvuldig in zijn schrijflessenaar sloot. »Zoo, nu kan je over mij beschikken De baron omarmde zijne dochter op de hartelijkste wijzealle ontevredenheid en eigenzinnigheid was uit haar liet gezichtje verdwenen, liefde, niets dan reine liefde straalde als 't ware uit hare oogen. Similoff, die een hoofd grooter was dan Marie Esther, boog zich over zijne dochter en drukte een langen kus op haar maagdelijk voorhoofd. Wat hebt u toch altijd voor zaken?* De baron gaf zijne dochter een ont wijkend antwoord. »U houdt mij voor een onmondig kind, papa wanneer ik u daarnaar vraag, kom ik nooit het rechte te wetenik zie het u aan, dat ge door zorgen gekweld wordt, maak mij daarmee bekend, laat mij liet en leed met u deelen.* zijn de vleeschvormende bestanddeelen in de juiste verhouding verbonden aan de vetvormende stoffen. Daarom is dit een ideaal voedingsmiddel. Tevens is het een aangenaam genotmiddel. Geen wonder dat het algemeen als de volksdrank bij uit nemendheid wordt aanbevolen. AMERIKA. De inhuldiging van Woodrow Wilson is zeer indrukwekkend geweest. De Democraten, die sinds Cleveland's twee den ambtstermijn niet meer aan het be wind waren geweest, wilden hun terug keer tot de macht door een grootsche demonstratie vieren. Reeds Maandagavond was aan Wilson hulde gebracht door studenten en oud studenten van de Priucetou-universiteit. Dinsdagmorgen half elf begaven de nieuwe president en Marshall, de vice-president, zich naar het Witte Huis, waar zij door Taft werden ontvangen. Onmiddellijk De baron trok zijne dochter naar zich toe. »Mijn allerliefst kind, heden ken ik geen zorgeu, kom, miju eugel, mijn schat Zij hing aau den arm van haren vader eu begaf zich met hem naar de eetzaal. Het middagmaal was opgedischt, al de lekkernijen, die in een plaats als Castel- nuovo te vinden zijn, stonden op de tafel van den Rus. Gebakken barboni, (een zeer smakelijke visch) versche zeekreeften en olijveu in olie, daarmede begon men en dit werd gevolgd door nog een keur van spijzen en de heerlijkste vruchten. Baron Similoff at met smaak eu de meest mogelijke kalmte; trouwens bedaardheid was hem in de noogste mate eigen bij al zijne handelingen. Niets scheen te kuuueu geschiedeu buiten zijn wil, het toeval was hem onbekend, hij wilde dit althans niet erkennen. Nooit dronk hij wijn zonder daaraan water te hebben toegevoegd, uiet omdat deze hem dan beter smaakte, neen alleen uit vrees, dat ziju denkvermogeneenigszins beneveld had kunnen worden en de gewone kalmte hem begeven zou. »Gaan wij na den eteu een beetje spelevaren of zullen wij eene wandeling maken'?* vroeg hij, zien tot zijne dochter wendende, toen zij op het balcou de heerlijke Mokka koffie gebruikten, terwijl de baron een havaunah rookte en Marie Esther een sigarette tusscheu de roode lippen gekneld hield. daarop begat men zich naar het Kapitool. De troepen van de provincie Essex in den staat New-Yersey traden daarbij op als eerewacht voor Wilson, terwijl de Zwarte Ruiters van den staat Indiana den vice president escorteerden. Nadat de zitting van den aftredenden Senaat was verdaagd legde vice president Mars hall den eed af in handen van den Senaats president. Hierop werden door Marshall nadat deze zijn intreerede had uitge sproken de nieuwgekozen leden van den Senaat beëedigd. Men begaf zich nu naar de tribune, waar Woodrow Wilson den eed aflegde in handen van den hoofdrechter in het Opperste Gerechtshof, White. Thans las de nieuwe president sim inaugureele rede voor. Slechts wei nigen konden van deze voorlezing iets verstaaD maar het schouwspel was in drukwekkend, overal heerschten dezwarte jassen en werden er slechts betrekkelijk weinig militaire en diplomatieke uni formen opgemerkt. Toen de beëedigings- plechtigheid was afgeloopen, reden Taft en Woodrow Wilson naar het Witte Huis terug, waar snel een tweede ontbijt ge nuttigd werd. Thans begon de groote parade van troepen, corpoiaties, depu taties, studentencorpsen enz. die, komende van het Kapitool, naar het Witte Huis trokken en daar langs den nieuw opge treden President defileerden. Het stu denten-element was sterk vertegenwoor digd. Niet minder dan 20 universiteiten en »colleges« marcheerden mee in den stoet, waarin ook cadetten, adelborsten, oud-strijders en politieke deputaties ver tegenwoordigd waren. Zelts afdeeliugen Indianen en cowboys, in huu schilder achtige dracht, ontbraken niet. 's Avonds vond, tot teleurstelling van niet weinigen, geen inauguratie-bal plaats. Dat pleegt de clou te zijn van de presidentieele inauguratie-leesten maar Woodrow Wilson heeft met de oude traditie gebroken en geen inaugu ratie-bal willen toestaan. De allengs in de feeststemming ge komen menigte werd echter voldoende schadeloos gesteld door de prachtige illuminatie der stad en een schitterend 7uurwerk. N. R. Ct. Het meisje kwam door deze vraag eenigszins in verlegenheid. Aan den eenen kant wilde zij haren vader, die zich zelden zooveel tijd gunde om een geheelen avond voor zijne dochter op te offeren, geen ontwijkend antwoord geven, aan deu anderen kant had zij gaarne voor hem verzwegen, dat zij voornemens was me vrouw Hessenstein reeds hedenavond een bezoek te gaan brengen. Similoff wist wel, dat zijne dochter met mevrouw Hessenstein verkeeide, daar de goede dame reeds dikwerf genoeg in zijne woning te gast was geweest, maar dat Marie Esther haar deu eersten dag na hare aankomst te Castelnuovo, na eene zoo lange afwezigheid, reeds dadelijk een bezoek wilde brengen, zou tot vermoedens kunnen voeren, waartoe het meisje geen aanleiding wilde geven. Geen mensch moest kunnen denken hetgeen in haar hart omging; de zoete gedachten die zij koesterde warea immers nog te verge lijken bij vormlooze nevelgestalten, die de opkomende zou kon doen verdwijnen, lentespruitjes, die één nachtvorstje voor goed zou kunnen vernietigen. Niemand zou iets van hare liefde weten, dan zij zelve en God. Marie Esther boog het hoofd een weinig voorover. Zij was nog niet diplomatiek genoeg, het viel haar zoo zwaar tusschen twee klippen door te zeilen, rechtuit was steeds naar weg geweest, maar 't moest nu, zij wilde 'teene doen en'tandere niet laten, »Wij hebben thaos van de watertochtjes genoeg genoten, papa, ik zou liever eene wandeling maken,* antwoordde zij eindelijk. Baron Similoff knikte toestemmend. »Goed zoo, mijn kind, maak je dan maar gereed.* De baron stond op. Zijne gestalte ver toonde zich, nu hij zich gekleed had, in het gunstigste licht. Al zijne ledematen waren lenig. Het kleine hoofd, met het kort gesneden, grijze haar, zat vrij en bewoog zich gemakkelijk op de ietwat smalle schouders. Het voorhoofd kwam sprekend uit; borstelige, in kleur opval lende, donkere wenkbrauwen welfden zich over een lichtgrijs oogenpaar, dat iemand doordringend kon aanzien. De neus was scherp gebogenom schoon genoemd te worden was hij te dun het zelfde kon men van de lippen zeggen, die steeds vastgesloten en kleurloos op elkander lagenzelfs bij het spreken verwijderden zich dezen niet meer van elkander dan noodig was, terwijl zij door geen knevel overschaduwd werden, welk gebrek de spits toeloopende, buiten gewoon lange bakkebaard nog meer deed uitkomen. Hij verwijderde zich even en verscheen daarna in den tuin, geheel tot uitgaan gekleed. Wordt vervolgd.) AXELSCHEII COURANT.

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 1