Oporto-Peren Firma P. H. YEENHÜ1ZEN, AxeL Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Posterijen. Marktberichten. Advertentiën. Allerlei HAARWERKEN, der Tweede Kamer voor Oostburg wor den gekozen, deze benoeming zou aan nemen. M. Crt. Tot lid der Provinciale Staten van Zeeland in het distiict Vlissingen, in de vacature ontstaan door het overlij den van den heer P. J. Siegers, is bij candidaatstelling gekozen de heer H. Guillaume (anti rev.) Een kranige redding. Vrijdag 31 Januari j.l. strandde te Wester Schou wen 's morgens omstreeks 3 ure een visschersscheepje, „La Panne 35", met 4 opvarenden. In den loop van den voormiddag, omstreeks 9 ure, werden zy ontdekt door den onbezoldigde rijks veldwachter Bazau, die dadelijk hulp ging halen, op de nabijgelegen bolstede van den heer C. W. Boot. Deze zond dadelyk een bode naar Burghsluis, het station van de reddingsboot „Prinses Wilhelmina". Om de bemanning van de reddings boot niet incompleet te maken, zond men twee personen, die daarvan geen deel uitmaakten, naar het strand te Wester Schouwen. Deze waren Marius van der Klooster Mz. en Jb. van der Klooster Cz. Bij aankomst te Wester Schouwen kwamen zij overeen, dat de laatste naar den burgemeester zou gaan, om bericht te- doen. Vóór hunne aan komst had intusschen de heer C. W. Boot reeds een poging aangewend om al wadende 't scheepje te bereiken en de menschen te hulp te komen, maar was daar niet in geslaagd. Nu zou genoemde Ms. van der Klooster, een geoetend zwemmer en zeeman van het echte ras, het beproeven. Tot driemaal toe echter werd hy door de hooggaande golven teruggeslagen. Na een korte rust beproelde hij het opnieuw, nu ge lukkig met beteren uitslag. Ofschoon met zeer veel moeite slaagde hy erin, in drie reizen, de schipbreukelingen half wadende, half zwemmende aan den wal te brengen en zoodoende van een wissen dood te redden. Volgens verklaring van de schipbreukelingen zelve zouden ze het maar enkele minuten meer uitge houden hebben, daar hunne krachten volkomen uitgeput waren. M. Crt. In de Alexanderstraat te Velp heeft het zesjarige meisje van den schilder H., in een onbewaakt oogen blik, haar vierjarige neetje, dat er in huis was, met een gloeienden pook in de oogen gestoken. Het ventje dat in het ziekenhuis te Velp is opgenomen, zal zyn eene oog geheel moeten missen, en voor het behoud van het andere wordt gevreesd. N. R. Crt. Ongelukken. Te Kiel winde weer sloeg door 't uitslippen van een vaar boom de schipper H. Raatjes overboord en verdronk, omdat niemand 't ongeva zag. De overledene laat een vrouw en twee kleine kinderen na. Tusschen Veeuhuizen en Fochteloo is door onbekende oorzaak een uitge strektheid heideveld, ongeveer een uur gaans lang, afgebrand. Ook een dee van de staatsgronden werd aangetast, Te Waddingsveen geraakte de 80- jarige landbouwer A. J. door de duister nis te water en verdronk. By het vastleggen van het rijnschip „Anna Maria" in de Waalhaven te R'dam, is de 17-jarige schippersknecht J. F. uit Wört in Duitschland, met "het linkerbeen tusschen een staaldraad be klemd geraakt. Het been werd bene den de knie totaal afgeknepen. De jongen is ter verpleging in het zieken huis opgenomen. A. R. Crt. Moord of ongeluk Naar aan leiding van het bericht dat te Arnhem twee militairen zijn aangehouden, ver dacht van moord te Lochem, vorig jaar gepleegd op zekeren S. uit Ruurlo, wordt aan de Zutph. Courant uit Lochem geschreven .Woensdag 13 Maart 1912 was het hier maandmarkt of „Maerieukeui" j zooals de boeren het noemen. Dat is voor het jonge volk uit den boerenstand een soort kermisdag Ook de verdron kene S. uit Ruurlo heeft dien dag hier doorgebracht eu 's avonds zijn meisje tot in Ampsen gebracht. Vandaar is aij omstreeks halt twaalf teruggegaan om over Lochem weer naar huis te fietsen, Den volgenden dag kwam hier bericht uit Ruurlo, dat 8. zoek was, waarna onmiddellijk een onderzoek werd ingesteld. Het eerste spoor dat men vond was zijn pet en fietslantaarn, die in een sloot lagen, ongeveer 12 a 15 M. voorby de brug over de Berkel. Den eersten dag vond men in de Berkel niets. Den tweeden dag werd het lijk gevondeD tegen een pijler van de brug. De lykschouw bracht niets nieuws. Er was aan het lijk geen spoor van mishandeling of worsteling. De kleeding was in goede orde, de jas zelfs nog dichtgeknoopt. Men kwam toen alge meen tot het besluit, dat S., nadat hij de brug was overgereden, te veel links had aangehouden en van den hoogen weg in de sloot geraakt Verder dat hij daaruit gekrabbeld is, aan den an deren kant, en eenigszins „beduusd" door den val over het erf van den molenaar R. geloopen is en in de Ber kel geraakt. Een week ol 6 a 7 later, vond men bij lagen waterstand zijn fiets, 12 a 15 M. bovenstrooms van de brug, tegen het erf van den molenaar, hetgeen bovenstaande conclusie versterkte. Men moest dus denken dat hij op dat punt te water geraakt is, waarbij zijn fiets dadelijk zonk, bij zelf echter door den stroom meegevoerd was. Als men nu in aanmerking neemt, dat de verdronkene, een groote, 'sterk gebouwde jonge kerel was van circa 19 jaar, dan is het toch niet erg waar schijnlijk dat hy zich zonder verweer (hetgeen dan toch uit zijn kleeren zicht baar moest zijn) door een andet over een leuning van meer dan een meter hoog liet werpen. En hoe komt dan de fiets op zoo grooten afstand tegen den stroom in Daarom gelooft men voorloopig nog niet aan moord," Sneeuwstorm. Te Berlijn en om geving heeft een hevige sneeuwstorm gewoed, welke veel storingen in het verkeer veroorzaakte. Uit Zittau worden aan de Lokal- Anzeiger de volgende bijzonderheden over het omwaaien van een trein ge meld Gisterenochtend tegen half zes werd een reizigerstrein van den staatsbuurt- spoorweg, toen hij van Reichenau in de richting van Zittau vertrokken was, door den storm omgeworpen. Acht waggons, de lo.comotiet en de bagage wagen vielen om. De ongeveer 70 rei zigers, meerendeels werklui, konden zich door de vernielde portierraapjes redden. Drie menschen werden door glasscherven aan handen en gezicht gewond. Het derde rijtuig van den trein vatte vuur, doordat de inhoud van de kachel in het rond geslingerd werd en verbrandde geheel. De storm belemmerde het werk, om den weg vrij te maken Een groot aantal tele graaf- en telefoonpalen langs den spoor weg zijn ook omgestormd. N. R. Crt. Heel kort na het overlijden van koning Leopold II van België trouwde barones Vaughan, van zichzelve juffr. Carolina Delacroix, de. vrouw, die jaren lang de byzit van den ouden vorst geweest was, met een man van haar eigen stand, Durrieu geheeten. Dat huwelijk ging al spoedig mis. Mevrouw Durrieu, aan wie Leopold vele mlli- oenen had nagelaten, deed de eerste stappen om echtscheiding te verkrijgen, maar de echtgenooten verzoenden zich weer. Voor korten tijd slechts. Mevr. Durrieu wenschte opnieuw scheiding eu Maandag is een commissaris van politie ten huize van den heer Durrieu te Neuilly zich komen overtuigen, dat diens echtgenoote^ voor haar eisch tot scheiding inderdaad alle reden had. Te Neuilly had het ongewoon vertoon van politiemacht de nieuwsgierigheid van de goede bewoners van het rustige plaatsje sterk gaande gemaakt. Men meende er, dat de bandiet Lacombe gepakt wasA. R. Crt. Van 1631 Januari 1913. Axel. Huwelijksvoltrekkingen. 16. Cornelis Pieter van Doeselaar, 22 j.,jm. en Krina Mangold, 22 j., jd. 20. Hein rich Carl Emiel Wüstefeld,(vanZutphen) jm. en Johanna Catharina Mahu, wed. 23. Pieter Jansen, 23 j., jm. en Mag- dalena Maria Verberkmoes, 21 j., jd. 24. Cornelis Hofman, 20 j., jm. en Maria Jacomina Haak, 20 j., jd. Geboorten. 16. Polijdoor, z. van Louis Hubert van den Akker en Mar- garetha Maria Hubertina Zwakhoven. 17 Suzanna Pieternella, d. van Marinus de Bruijne eE Suzanna Deij. 21. Irma Regina, d. van Johannes Kornet (van Hobokeu) en Anna Maria de Clerck. 23. Maria, d. van Hendrik Koekkoek en Maatje Riemens. 25. Magdalena Krina, d. van Cornelis Swets en Fran- £oise Jacoba van Meurs. 26. Jantia Cornelia Maria, d. van Jacobus Bakker en Cornelia Maria van Bendegem. 25. Irma Maria, d. van Pieter Franciscus van de Vijver en Emerentia Puts. 27. Reinier, z. van Cornelis Jan Scheele en Margaretha Elisabeth Deij. Overlijden. 23. Egbert Verpoorte, 5 j., z. van Jacobus en Santina Bakker. Kantongerecht te Ter Neuzen. Het post- en telegraafkantoor alhier is voor het publiek opengesteld op de dagen en uren als hieronder is aan gegeven. a. Op werkdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanneming en af gifte van aangeteekende stukken, rijks verzekeringsbank en postpakketten van 81 u., van 237» u. en van 577« u. Voor postwissels en quitantiën, van 87»1 u. en van 2—37» u. b. Op Zon- en Feestdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanne ming en afgifte van aangeteekende stukken van 89 u. en van 12 u. voor rijkspostspaarbank van 89 u. voor postwissels, quitantiën en post pakketten is de dienst des Zondags gesloten; terwijl van 12 u. ook gelegenheid wordt gegeven, tot het afhalen van brieven, welke op die dagen niet meer besteld worden. Buslichting heeft plaats des voormiddags om 6.52 u., 8.32 u., 9.57 u., en des namiddags om 12.52 u., 1.44 u., 6.09 u. en 8 uur. R(J kspostspaar bank De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Februari en waarop de rente, over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvang. Koers van Belgisch geld. (Medegedeeld door Van Heel Co.) Volgens Holl. noteering 47.64. Belg. 209.90. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken en leveren van als vlechten, branches enz. J. A. PLATTEEUW Jz. Coiffeur, AXEL. stoven ook zonder bijvoeging van Bessensap, W(jn of andere ingrediënten, prachtig rood. Verkrijgbaar bij Zitting van 31 Januari 1913. Veroordeeld zijn o. m.C. P. J. H., land bouwersknecht te Sluiskil, ter zake van open bare dronkenschap, tot eene boete van f10, subs. 3 weken tuchtschool. C. d. F., landbouwerszoon te Axel, ter zake van le luidschreeuwen op den openbaren weg en 2e in het openbaar een voor de eerbaarheid aanstootelijk lied zingen, tot eene boete van f 3, subs. 1 dag hecht, en tot eene boete van f10, subs. 5 dagen hecht. C. K., koopman te Westdorpe, ter zake van ordeverstoring in dronkenschap, tot eene boete van f6, subs. 3 dagen hecht. K. A. D., veedrijver te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van 1 6, subs. 3 dagen hechtenis. P. v. T. en F. v. K., werklieden te Westdorpe, ter zake van tezamen en in vereeniging op den openbaren weg, iemand wederrechtelijk op hinderlijke wijze blijven volgen, ieder tot eene hechtenis van veertien dagen. M. C. K. en C. J. G., werklieden te Westdorpe, ter zake als voren, ieder tot eene hechtenis van zeven dagen. H. v. T., arbeider te Axel, ter zake van Leerplichtwetovertreding, tot eene boete van f0,50, subs, 1 dag hecht. K. H., arbeider; W. R., arbeider, beiden te AxelL. F., fabriekwerkerH. v. H., werkman E. C. J., werkman, allen te Westdorpe, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. M. M., werkman te Axel, ter zake van het fietsen zonder licht, tot eene boete van fl, subs. dag hecht. I. P.G. B. V., koopmanJ. F., arbeider, allen te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. M. S., knechtC. G., arbeiderF. D., land bouwer, allen te Zaamslag en F. d. B., koopman te Hoek, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1 3, subs. 3 dagen hecht. C. J. V., knecht; M. L. d. R., knecht; J. B., knechtP. D., landbouwerG. d. K., voerman, allen te Axel, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, ieder tot eene boete Van f2, subs. 2 dagen hecht. J. S., landbouwer te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hechtenis. B. J. B., knecht te Zuiddorpe, ter zake als voren, tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hechtenis. B. F. v. O., landbouwer te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hechtenis. J. J. V., landbouwer te Stoppeldyk, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hechtenis. A. C. B., slagersknecht te Sluiskil, ter zake als voren, tot eene boete van f2, subs, j dagen hechtenis. C. D., knecht en C. G. H., koopman, beiden te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. Teruggave bevolen aan de ouders, zonder toepassing van straf in de zaak tegenP. d. K., landbouwerszoon te Axel. (Tern. Ct.) AXEL, 1 Febr. 1913. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f8,25 h f9,60, Rogge f8,— h f8,50, Wintergerst f 10,— k f 10,75. Zomergerst f k fHaver f3,— k f7,50, Erwten f - k f 11,Paardeboonen f,- - fDui- venboonen fhfWitteboonen f Bruineboonen f k f Boekweit f—,— k f Lijnzaad fl",— k f14, Aardappel-- f f Koolzaad per zak van 100 liters f - HULST, 3 Febr. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 9,rogge f 8,wintergerst f 10,70, zomergerst f 10,25, haver f 7,erwten f 10,40, witteboonen f 13,bruineboonen f 10,30, dui- venboonen f 11,paardenboonen f 10,0, boek weit f0,lijnzaad f 12,koolzaad per 100 L. f0,aardappels f2, Boter per kilo f 1,40, eieren per 26 stuks 11,05. Er waran ter veemarkt te koop gesteld 10 stuks rundvee, 33 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 2 stuks rundvee, 28 varkens en 0 paarden.

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3