Behangselpapieren, Openbare Vergadering I#a W06KB918, Prachtige kleuren. Nieuwste Dessins. Firma P. H. YEENH8IZEN, Axel. SïiGER-iftlA ATSCH APPIJ, Beetenbond „Axel-Station", te Axel. Bekendmaking. Aanbevelend, Axel. C. B. ANTHEUNIS. AAAAAAAAAaaaaaa Advertentiën. Allerlei HAARWERKEN. VOORHANDEN: GEZONDHEIDS-COMMISSIE, Dinsdag 11 Februari 1913, in het „Hotel Centraal", Markt, TER NEUZEN. Openbare Verkooping. ween I leeftijd »fd der :esticht getoond hebben dat de dood door het ongeluk is veroorzaakt. De werkgever zou verzuimd hebben vaü dit ongeval aangifte te doen en nu komt de weduwe voor hare belangen op. Uhl. Een schadepost. Dinsdag zijn te Talbert zeven beste varkens van den landbouwer J. Balkema in het Hoendiep geraakt en verdronken. Men schrijft uit Amsterdam aan de iV. R. ct. Dat het in de hoofdstad bij de drie vrijzinnige partijen aan ijver allerminst oDtbreekt, en het verkiezingswerk er nu reeds volop in gang is, moge hieruit blijken, dat de dienst, door deze par tijen gezamenlijk georganiseerd, niet minder dan tienduizend, zegge 10.000 mannen, opgespoord heett, die op de kiezerslijst gebracht zullen kunnen wor den, doch die er zonder de ijverige bemoeiingen van het bureau zeker niet opgekomen zouden zijn. Dieven en diefjesmaat. Een bewoner van de Nieuwehaven te Rotterdam zag Dinsdag, dat een sleepersknecht en een hem vergezellende wagenknechtvan een partij van 14 balen suiker, die zij per sleeperswagen vervoerden, een aan tal balen opensneden, daaruit een partij suiker aftapten in een zak en deze ter hand stelden aan een vrouw, die klaar blijkelijk reeds van tevoren op de Nieuwehaven met een handwagen stond te wachten. Hij waarschuwde de politie, deze arresteerde den sleepersknecht en den wagenknecht. Zij moesten de suiker naar de tabriek van de firma Lemm Co. brengen. Haar onderzoek voort zettende, legde de politie vervolgens bij den suikerbakker C. de R. beslag op den zak met gestolen suiker, die daar door de vrouw was gebracht en die 44 kilogram bleek te bevatten. Bij denzelfden suikerbakker werden ook drie kistjes met suikerwerk gevonden, die uit de fabriek van de firma Lemm Co. afkomstig bleken te zijn. Terwijl de politie in den winkel van den suiker bakker een onderzoek instelde, kwam daar ook nog een andere sleeper binnen, die een kistje met suikerwerk, gemerkt C. Jamin, te koop aanbood. De herkomst daarvan was hem, naar hy zeide, onbekend. N. R. Crt. Worstvergiftiging. Zondag werd, aldus meldt de Tel., geneeskundige hulp ingeroepen voor de kinderen van een zekeren Tuin, te Amsterdam. Het onderzoek bracht aan het licht, dat de familie Tuin Zondagmiddag worst gegeten had, die zeer waarschijnlijk niet al te geschiet meer voor de con sumptie was. De twee kinderen werden naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd, waar het jongste, van drie jaar, Maandag avond is overleden. Het andere kind, van 5 jaar, hoewel nog lang niet hersteld, is buiten levens gevaar. De ouders, die ook van de worst ge geten hadden, hebben er niet de min ste nadeelige gevolgen van onder vonden. Voor den ambtenaar van den burgerlyken stand van Smallingerland te Drachten werd Maandag aangifte gedaan van een tweeling-geboorte. Op zichzelf is dit niets bijzonders, maar toch is het wel vermeldenswaardig, omdat het broertje en zusje meer dan twee voile dagen in leeftijd verschillen. Het jongetje is nl. geboren den 24 Jan. voormiddags half elf, en het meisje pas den 26sten, des namiddags halt zes ure. Leeuw. Ct. Een vernuftig man. De heer H. H. Kiewiet, te Winschoten heett in zijn vrijen tijd de man is voeger ge durende de laatste drie jaren, geheel van hout, een spoorlijn met bruggen, wissels, veiligheidssignalen, waggons en dergelijke bijeen geknutseld. De spoorlijn, ter lengte van pl.m. 12 meter, is op eenige houten stelletjes geplaatst. Eu daarop eenige spoorwag- gons, welker deuren niet door de rei- j zigers ceopend kunnen worden alleen als de trein aan een station b.v.isaan- j gekomen, worden ze door een aan de locomotief verbonden werktuig automa tisch geopend en gesloten. Op de houten rails worden de wissels, de seinpalen, de sluitboomen, de brug gen, ja alle toestellen, die bij het spoor wezen voorkomen, op een' bepaalden afstand door naderende treinen in wer king gesteld. Zeer eenvoudig zijn aan de waggons toestellen aangebracht, die zelf de sein toestellen enz. in beweging brengen. Waarbij nog komt het automatisch rangeeren der waggons, waarbij het tusschen de wagens werken van het spoorwegpersoneel overbodig zal blijken, alsmede het lastige sneeuwscheppen, dat nu door de locomotieven zelf doel matig geschieden kan. Deze compleete spoorweg in minia tuur, als we het reuzenwerk van den heer Kiewiet zoo mogen noemen, zal binnenkort zoowel hier elder ter bezich tiging worden gesteld. Avp. Bedrogen. Verleden week kwam, naar N. Arnh. Ct. meldt, iemand in de school te Loghuizen, onder Neede. (Gr.), en verzocht het hootd dier school om de borden te mogen verven. Aangezien er een paar bij waren, die wel een verfje noodig hadden, gaf deze den man een briefje voor den burgemeester mede, waarin hij verzocht om twee borden te mogen laten verven. De kosten waren 1.50 per M2. De bur gemeester schreef onder dit briefje „Goed. Laat maar 2 borden in orde ma ken, doch indien het bedrag meer dan 3 is, moet ge een kwitantie vragen." Met dit schrijven ging de verver terug, doch maakte eerst in 'n café van de 2 een 8, en van 3 een J 13. De onder wijzer zag nu, dat niet 2, doch 8 borden geverfd mochten worden, waarmede hij wat in zijn schik was. Toen het verven gedaan was, werden de borden gemeten en bleek het dat zij een oppervlakte van 10 M2. hadden, zoodat de werkman dus f 15 ontving, na vooraf een kwitantie afgegeven te heb ben. Vrijdagmiddag kwam toevallig de burgemeester in de school en nu kwam de bedriegerij aan het licht. De veld wachter en marechaussee werden overal heengezonden doch de vogel was reeds lang gevlogen. De Parijsche apachen hebben Maandag weer eens een heel brutaal stukje uitgehaald. Maandagmiddag tegen 5 uur, toen het dus nog licht was, hebben zes bandieten te Noisy le-Sec, vlak bij Parijs, een wagen van de elec- trische tram aangehouden. Zij dwongen den verschrikten conducteur, wien zij een revolver onder den neus hielden, het geld, dat hij dien dag opgehaald had, ongeveer 50 frank, af te .geven en de boeven gingen vervolgens over tot het uitplunderen van de menscben, die in de tram zaten. Maar eenisre politieagenten, die in de nabijheid op straat stonden, bemerkten wat er ge beurde zij schoten toe en toen ontstond er een levendig revolvergevecht tus schen hen en de bandieten. Het gelukte d3 politie drie bandieten buiten gevecht te stellende andere drie ontkwamen. Toen de tramwagen weer van Noisy- le Sec naar Parijs terug zou gaan oor deelde de politie het veiliger, dat hij door agenten in burgerkleediug begeleid zou worden. En hoe noodig dit was bleek alras. Want na een poosje rijdens sprongen de drie gevluchte boeven op den wagen en wilden opnieuw beginnen de passagiers hun geld af te nemen. Onmiddellijk maakten nu de agenten van hun revolvers gebruik en eerst na een vrij langdurig vuur gelukte het hun zich vau de drie roovers meester te maken. De zes apachen zijn jongens van L8 tot 20 jaar, die blijkbaar door het lezen van prikkel-lectuur tot hun rojversbedrijf zijn gekomen. JV. li- crt. Koers van Belgisch geld. (Medegedeeld door Van Heel Co.) Volgens Hoil. noteering 47.676. Bel< 209.75. Mijn vriendeiyken dank aan allen, die mij op mijn vijf en tachtigsten jaardag blijk van belang stelling gaven. L. C. VAN VESSEM. Axel, Januari 1913. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken en leveren van als vlechten, branches enz. J. A. PLATTEEUW Jz. Coiffeur, AXEL. Het Bestuui van dien bond, noodigt de leden uit ter vergadering, op Zater dag Febr. a. 3., ten 11 ure voorm., teu huize van den heer Gilijamse te Axel. Axel, 28 Januari 1913. Namens het Bestuur, J. DE PUTTER, Voorz. S. DE PEUTER, Secr. eene buitengewone groote sorteering met bijpassende friezen en randen aan uiterst lage pryzen. STAALBOEKEN op zicht verkrijgbaar. Aanbevelend, Het Bestuur van het Ziekenfonds „SAMENWERKING" maakt bij deze bekend, dat de toetreding tot het fonds is opengesteld a voor mannen van 18 tot 60jaar; b voor vrouwen van 20tot50jaar. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door J. MANGOLD, Magrette. P. RIEMENS, Steenovens. H. ZEGERS, Singelweg. Axel, 31 Jan. 1913. VAN DE voor de vereeniging van gemeenten, welke haar zetel te NEUZEN heeft, op des namiddags ten 21/3 ure, J. WISSE, Voorzitter. J. M. MULDER, Secretaris. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven ABRAH. CORNELISSEN en na verleend Rechter lijk bevel, bij de Erven Rolff te Axel, op Vrydag den 14 Februari 1913, des namiddags 21/a ure, verkoopen aanhoorigheden en erf te Axel nabij de Markt, kadastraal aldaar bekend in Sectie G no. 218, groot 1 are 60 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling, zijnde J maand na de toewijzing. Wie een Naaimachine noodig heeft en geene „SINGrER1' koopt, benadeelt zichzelf. Aan nevenstaand uithangbord zijn de winkels te herkennen, waar inderdaad SINGER- Machines verkocht worden. MIDDELBURG, Lange Burg B 9. TER NEUZEN, Noordstraat 92. 40 II Ontvangen >q)on \ieuw

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3