V ZA\Gl!ITVOEKING Prachtig CRÊPON. VAN HEEL Aanbesteding. HALT! Ontbijt-, Sncade- en Gemberkoek. Spoor- on Klepmanden. ORGELLES. Regulateurs, Gouden en Zilverenwerken. Heeren-en Dames-Horloges. Firma P. H. VEENHUIZEN, Axel. Koopt cd proeft io „De Nieuwe Tijd" Bekleede Luier- en Werkmandjes. BIEZEN TASSCHEN. Gemengd Nieuws. Advertentiëu. Rechtszaken. Wat zeggen de Doctoren? Wat verklaren de gebruikers? Algem. Zangvereen. „Orelio" en „Het Kinderkoor", Nieuw Ontvangen Axel. C. L. DE SMIDT. Dagelijks zijn wij wachtende: aan te besteden: Axel. J. M. VERBRUGGEN. B. H. POT - AXEL. jadering gehouden van eere comité, uitvoerend comité en correspondeerende leden van de in Juli en Augustus van dit jaar alhier te houden tentoonstelling. Onder de meedeeliugeu behoorde, dat van de samenstelling der commissie en het plan der tentoonstelling was keunis gegeven aan den Prins der Nederlanden en den Minister van Landbouw en dat beticht was ontvangen, dat met belang I stelling van de stukken was kenuis genomen. Door 55 gemeenten in Z-eland was jbsidie toegezegd tot een bedrag van ?53; door 42 gemeemen wordt niets gegeven van 11 was nog geen bericht. In het waarborgfonds is tot dusver ingeschreven door de Provincie voor /2500, de gemeente Middelburg J 10U0, ïreemdelingenverkeer te Middelburg 200, Middelburg Vooruit 100 en rerder door particulieren twee 500, twee 250, acht 100, vier 50, tien tan f 25 en nog eenige voor kleinere bedragen, samen ruim 6600 Inzendingen zijn reeds toegezegd door i besturen der gemeenten St. Anna- land, Domburg, St. Laurens, St. Maar tensdijk, Neuzen, Tholen, Veereen Zie rikzee, en verder door verscheidene particulieren. Onder de toegezegde stukken zijn verscheidene van hooge waarde of groote zeldzaamheido. a. de beker uit St. Maartensdijk, een drinkschaal uit Zierikzee van J 6000, oude costumes uit Cadzand, al het ko perwerk voor een binnenhuis, oude stoelen uit St. Annaland, oud porcelein uit Zeeuwsch-Vlaanderen, antieke kas ten en kisten, zilverwerk enz. uit Nieuw en St. Joosland enz. Philippine zal vermoedelijk als collec tieve inzending een diorama van de mos selteelt maken. De afd. Walcheren van de Ned. Maat schappij van tuinbouw heett aangebo den, voor aanleg van terrein te zorgen. Verschillendeneringdoenden hebben plaatsruimte gevraagd. Over localiteit is druk gecorrespon deerd. Er was aangeboden een vrij staand gebouw voor 8000 franko pak- luis Amsterdam voorts kon gehuurd worden een tent van ijzeren stijlen met linnen overtrek voor j 2000. De voor keur werd gegeven aan 'een bestaand vast gebouw. Besloten werd de be schikbaarstelling van eenige lokalen in de Abdijgebouwen aan te vragen. Men vertrouwde, dat dan nog meerderen bereid zouden worden bevonden hunne kostbaarheden af te staan. Mededeeling werd gedaan van de reeds gemaakte reclame. O. a. is Middelburg reeds bezocht door een Engelsch, een Duitsch en een Fransch joDrnalist voor het verzamelen van ge- tevens en werden deze verstrekt aan Lissone en aan „Die Woche". Besloten werd de Zeeuwsche schilders uit te noodigen tot het maken van een ontwerp voor een reclameplaatvoorts 20.000 folders (reclame-boekjes), 40.000 sluitzegels en 20.000 briefkaarten te doen drukken. Betreffende de verkeersmiddelen is overleg gepleegd met de Centrale Com missie voor plan 1913. Aan deze is subsidie gevraagd voor twee auto's elke voor 8 a 10 personen, te station neeren te Middelburg en waarmede aagelijksche tochten door Walcheren en Zuid-Beve- tand zullen worden gemaakt. Betreffende de gelegenheid voor logies is ook reeds een onderzoek ingesteld. Nog werden verschillende mededeelin- gen gedaan, voor het publiek van min der belang. bank van 31 October j.l. bevestigd, waarbij de gewezen com mission uair in effecten D. v. E. is veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf wegens oplichting van den landbouwer A. A. Ramondt te Sluiskil, gemeente Ter Neuzen voor 60,000 aan effecten. W. R. Ct. PREDIKBEURTEN TE AXEL Gereformeerde Kerken. Kerk A. Kerk B Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Dinsdagmorgen kregen in de woning van O. te Middelburg twee kinderen, een van 8 en een van 11 jaar, die op een kermisbed, diebt bij de kachel lagen te slapen, plotseling den kokenden in houd van een theepot over het lichaam, die een 13-jarig zusje vnn de kachel wilde halen, doch uit de handen liet vallen, omdat deze zoo heet was. Beide kinderen kregen aan hals, borst en handen ernstige brandwonden. De oudste werd naar het gasthuis gebracht. Arp. Verduistering?Woensdagmorgen aldus schrijft de N. R. Crt., werd een oude Katholieke man, zekere H. A., begraven. Naar plaatselijk gebruik werd 's morgeus vroeg het lijk naar het kerkhof gebracht en de familie kon 's middags het graf gaan bezoeken. Dit eerste geschiedde ook nu. Door bijzon dere omstandigheden bezochten enkele familieleden het graf echter 's morgens. Het bleek hun, dat de doodkist, die nog niet ouder de aarde stond, was ontdaan van haar handvaten en van het nikke len crucifix, dat op de kist gespijkerd was geweest. De doodgraver bekende desgevraagd, dat de doodbidder, tevens leverancier van de doodkisten in Venlo, de garnituren eraf genomen had, zooals dit wel vaker gebeurde. Hoogst ver ontwaardigd ging de familie naar huis, waar iutusschen de bidder, zekere v. K., die waarschijnlijk onraad vermoedde het kruis reeds teruggebracht had en getracht had de weduwe te bepraten om de zaak te sussen. Hij had haar een daalder geboden, om, naar hij zeide, een mis voor den overledene te laten lezen. De familie wilde echter van geheimhouding niets weten en heett de zaak bij de politie aangegeven. De doodbidder v. K. en de doodgraver, die naar men zegt onder een hoedje speelden, zyn in verhoor genomen. Vermoedelijk zullen verschillende graven worden opengemaakt, daar velen vreezen, dat ook bij hun dooden iets dergelijks gebeurd is. Arrond. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van heden werd J. P. I d. K., 14 jaren, zonder beroep to West- j dorpe, wegens diefstal veroordeeld tot j 1 maand tuchtschool. Het gerechtshot te Amsterdam heett Woensdag in hooger beroep het vonnis van de Amsterdamsche recht- j De Heer en Mevrouw E. WüSTEPELD—Mahu betui gen hiermede hunnen oprechten dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Axel, 20 Januari '13. Ondergeteekende beveelt zich aan tot het geven van CAROLINA ADRIAANSEN, Nieuwstraat G 60. in onzen tijd is bloedarmoede en zenuwzwakte. Hoeveel menschen kunt gij ontmoeteD met bleeke gelaatskleurHoevelen lijden aan hoofdpijn, hartkloppingen, slapeloosheid, gedurige vermoeidheid, gebrek aan eetlustmisselijkheid en duizeligheidHoe menigeen klaagt over pijn in den rug en in de lenden, prikkelbaarheid en lusteloos heid alles verschijnselen van bloedarmoede en zenuwzwakte. De Sanguinose is een eenvoudig, welbeproefd natuurmiddeleen plantaardig versterkingsmiddel van den eersten rang. Ik zal zeker voortgaan met Uw middel voor te schrijven bij de behandeling van bleekzucht en bloedarmoede. Cardiff. Engeland. Di. James M. Sullivan. Ik was langen tijd lijdende aan zenuwzwakte, zoodat mijne huiselijke werkzaamheden mij moeilijk vielenik had geen eetlust, was spoedig vermoeid en kon maar slecht slapen. Door het gebruik van slechts enkele flesschen Sanguinose ben ik ge heel hersteld. Babilonien broek. Mej. C. Lankhaar-Verzijl. Sanguinose kost per flacon van 300 gram 1,506 fl f8 - 12 fl. 15,—. Verkrijgbaar bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Maar zorg dat gij de echte krygt, en Wacht U voor namaak Den Haag. De Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Ie Axel bij Joz. de Feyterte Ter Neuzen bij A. van Overbeeke- Leunis; te Breskens bij D. de Smit; te Hansweert bij A. v. d. Berg en te Zaamslag bij F. Dielcman. (60) Directeur dhr. D. van Maris, op DINSDAG 4 FEBRUARI 1913 des avonds 7 uur in het V ereenigingslokaal". HET BESTUUR. N. B. H.H. Donateurs hebben vrijen toegang met een lid uit het gezin, terwijl het entréegeld voor niet- leden is gesteld op 30 ets. bloedkoralen Granaten. Naaimachines en Barometers. Oud goud en zilver wordt tegen den hoogsten prys betaald. Reparaties worden alle weken gemaakt bij een groote voorraad Koopt dus niet alvorens onze collectie gezien te hebben. Verkoopen Pandbrieven en andere Eifecten. Nemen Gelden a Déposito. Openeu Rekening Courant. Sluiten alle soorten Verzekeringen. De ondergeteekende is voornemens namens zijn principaal, bij enkele inschrijving op Vrijdag 31 Januari a. s., des namiddags ten 5 ure, in het „Stations Koffiehuis" bij den Heer C. J. van Damme te Axel, Het bouwen van een WOONHUIS met BERGPLAATS naby het Sta tion, gemeente AXEL, in drie perceelen. a. Metselwerk, b. Timmerwerk, enz. en c. Schilder- en glaswerk. Bestek en teekening liggen van at heden ter inzage in voorn, koffiehuis. Plaatselijke aanwijs één uur voor de besteding. Axel, 24 Jan. 1913. C. VAN DEN BROEKE. Bouwkundige. De echte Bredasche Bekroond op de wereldtentoonstellingen te Antwerpen, Amsterdam en Brussel met de hoogste onderscheidingen. Aanbevelend, Brood- en Banketbakker. BERICHT DE ONTVANGST VAN EEN NIEUWE SORTEERING Aanbevelend. Zondag 26 Januari 1913. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 97j ure Ds. J. B. T. Hugenhottz Bed. H. Avondmaal. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Dan kzegging. Ds. J. H. Lammertsma Leeskerk. Zendingsavond. Ds. W. van 't Sant. Ds. W. van 't Sant. Nam. 2 ure Leeskerk. Voorm. 9 ure Nam. 2 ure 's Av. 6 ure Voorm. 9 ure Nam. 2 ure fWijMsriïj s.jv &Ury:- i} ;Vivi TE GEVEN DOOR DE

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3