Gemengd Nieuws. AXEL, 24 December 1912. Zaterdag nam de heer W. C. Imandt als onderwijzer aan de rijksnormaal lessen alhier afscheid van de leerlingen dier inrichting. De directeur, de heer C. Hagers, sprak den scheidenden onderwijzer hartelijk toe, terwijl de leerlingen als souvenir hem een prach- tigen fauteuil schonken. Blijkbaar ge troffen door dit teeken van toegenegen heid dankte de heer Imandt en gaf allen zijn portret als aandenken. De heer Imandt vertrok heden naar Amsterdam, waar hij zich metterwoon vestigt, om van zijn welverdiende rust te genieten. Zooals men weet vertrekt de directeur der normaalschool binnen kort naar Indië en is een der oudste ouderwijzers, de heer A. Kok, voornemens zijn pen sioen te vragen. Naar we vernemen zal deze week de Axelsche V oetbal vereeniging A. V. V weer een wedstryd houden op het zgn. concours terrein alhier en wel tegen de vereeniging „D. O. S." uit Klooster- zande. De jongens hopen op een druk bezoek. Dit zal echter van het weer afhangen, want aan belangstelling voor die sport ontbreekt het hier toch zeker niet Den 6den Februari a. s. wordt de heer C. Kielman, rustend landbouwer wonende in de buurt Sluiskil te Ter Neuzen 100 jaar. M. Crt. Na verschillende onderhandelingen is thans een terrein aangekocht voor den bouw van een Roomsch Katholieke school te Sluiskil. M. Crt. Tot onderwijzeres aan de Herv. bijzondere school te Zaamslag is be noemd mejuffr. J. Roemeling, uit Win schoten. M. Crt. By Kon. besluit is met ingang van 25 Januari a. s. herbenoemd tot burge meester van Hoek, de heer A. Woltert. St. Crt. In de Donderdag te Sas van Gent gehouden raadszitting is benoemd tot onderwijzer aan school A aldaar de heer H. Bockstael, onderwijzer aan school B in den Van Remoorterepolder. Besloten werd voor de aan school B ontstaande vacature op te roepen een onderwijzeres met akte voor nuttige handwerken. Besloten werd aan de Zeeuwsch Vlaamsche Tramwegmaatschappij een oppervlakte van 900 vierk. meter ge meentegrond te verkoopen voor f 2 per vierk. meter. M. Crt. Bij bevelschrift der Arr. Recht bank te Middelburg is rechtsingang verleend met last tot instructie en ge vangenhouding tegen P. C. C. H., 26 j. reiziger en koopman, geboren te Lubeck wonende te Middelburg en thans aldaar gedetineerd beklaagd van vrouwen handel. Posterijen Nieuwjaar. Met het oog op den grooten toevloed van poststukken bij de jaarswisseling wordt het publiek verzocht voor het binnenland bestemde brieven, brief kaarten, prentkaarten, visitekaartjes en circulaires, welke men bij voorkeur op 1 Januari wenscht te doen bestellen te voorzien van twee elkaar schuin snijdende strepen, getrokken over de geheele adreszijde, en die stukken reeds op 26, 27 of 28 December ter post te bezorgen. Zij kunneD dan tijdig voor de bestelling worden gereedgemaakt, blijven tot 1 Januari op de kantoren van bestemming bewaard en worden zooveel mogelijk op dien dag in de bestellingen opgenomen. Om in het binDenlandsch verkeer voor 1 cent te kunnen worden ver zonden, mag op prentkaarten, behalve het adres, niet anders worden geschre ven dan de naam, de woonplaats en het beroep van den aizender en de dag der afzending. Op visitekaartjes mag alleen door enkele letters de reden van de toezending worden aangeduid, als m. g.f p. f. en dergelijke. Vermelding op alle te verzenden stukken van den naam van den afzender verdient dringend aanbeveling. De Directeur van het Post- en Tele graafkantoor alhier brengt ter alge- meene kennis, dat op deD 2den Kerst dag het kantoor van 8—9 v. en 1 2 n. zal zijn opengesteld voor den volle- d i g e n Post-, Telegraaf- en Telefoon dienst. Op Nieuwjaarsdag zal iet kantoor zijn opengesteld als op werkdagen (8l, 231/,, 5—71/s). Pakketten, postwissels en quitanties worden dien dag niet aangenomen. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Voorin91/, ure Nam. 2 ure Woensdag 25 December 1912. (EERSTE KERSTDAG). Ned. Herv. Kerk. Leeskerk. Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Kerk B Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Donderdag 26 December 1912. (TWEEDE KERSTDAG). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9Vt ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. (Gemeenschappelijke dienst.) Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Zondag 29 December 1912. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/j ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Nam. 2 ure Leeskerk. Voorm. 9 ure Leeskerk. Maandag 30 December 1912. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) 'sAv. 6 ure Ds. Fraanje, (van Ter Neuzen) Dinsdag 31 December 1912. (OUDEJAARSAVOND.) Ned. Herv. Kerk. 's Av. 5Vj ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Gereformeerde Kerken. Kerk A. 's Av. Yi ure Ds. J. H. Lammertsma, Kerk B. 's Av. 51/, ure Ds. Chr. Bruins. Woensdag 1 Januari 1913. (NIEUWJAARSDAG.) Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9Vi ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Het Kerstfeest ten Hove zal ditmaal door H. M. de Koningin-Moeder niet kunnen worden bijgewoond. De Kouingin-Moeder is gelukkig niet bedlegerig. Haar gezondheidstoestand laat echter niet toe het Paleis te ver laten. Avp. Nog een 100 jarige. Den 1 Jan a. s. hoopt mej. de wed. A. Snaauw te Ouwerkerk (bij Zierikzee) haar lOOen jaardag te herdenken. Avp. Een ondoorzichtigheid. Zaterdag speelden J. K. en P. T. te Wolphaartsdijk met een geladen revolver. Onverwacht ging het schot af en trof P. T. in één zijner beenen. Geneeskundige hulp is ingeroepen doch tot heden is de kogel nog niet verwijderd geworden. De revolver is door den gemeente veldwachter in beslag genomen. M. Crt. Donderdag heeft zich te Amster dam weer een geval afgespeeld, dat denken doet aan de beambte van de telefoon. Een dief had op de derde verdieping van een huis op het Water- looplein zijn slag geslagen doch strui kelde bij het heengaan op de trap. De juffrouw van één-hoog kwam op het lawaai toeloopen en vroeg wat de man kwam doen, waarop deze zeide, dat hij fotograaf was en besteld op de 3e verdieping maar de menschen daar niet thuis had gevonden. De juffrouw geloofde het en de man kon er ongehinderd met den buit van door gaan. M. Crt. Een 41 jarige werkman is Zater dagavond van het dak van een huis aan de Prinsengracht te Amsterdam gevallen en kort daarop aan de ge volgen bezweken. N. R. Crt. Een drama. Aan de Laan van N. O. Indië heeft zich Vrijdagavond een treurig familiedrama afgespeeld Mevr. O., die daar in pension was, is door haar zoon, gepensionneerd officier van het N. I. L., in haar kamer door drie revolverschoten gewond een paar uur na haar aankomst in het Gemeente ziekenhuis is zij aan de bekomeu ver wondingen overleden. De heer F. H. O., de bedrijver van deze vreeselijke daad, is naar wij ver nemen, 38 jaar oud, en zenuwlijder, wat ook met zijne moeder het geval was. De zoon leefde reeds geruimen tijd op gespannen voet met zijn moeder, hoe wel hij haar, in het pension op de Laan van N. O. I. nimmer bezocht had, zoodat men hem daar niet kende. Men wist zelfs niet, dat mevr. O. een zoon had. Het was altijd bij bedreigingen gebleven, doch Vrijdagavond bracht hij haar een bezoek en loste kort na zijn komst drie revolverschoten op haar, waarna hij zich by de politie aanmeldde. Zoover wij konden nagaan is geen twist aan den moordaanslag voorafgegaan. De politie stelde dadelijk een onder zoek in. De dader, die zeer gewillig meeging en ook al had verklaard, dat het niet noodig was politie te halen, werd naar het bureau aan de Nieuwe Haven overgebracht. Zaterdagochtend werd het onderzoek voortgezet. De dader werd onder ge leide van politie naar het Gemeente ziekenhuis gebracht om daar met het lijk van zyn moeder geconfronteerd te worden. In het pension werden in de kamer, waar deze ontzettende gebeurtenis was geschied, eenige foto's genomen. Men kan zich eenigermate den toe toestand voorstellen der ongeveer 30 jarige ongehuwde dochter van mevr. O., die ooggetuige was van de treurige daad. Omtrent de aanleiding er toe is tot nu toe nog niets bekend. Wel staat vast, dat er tusschen moeder en zoon reeds jaren een veete bestond. In het pension in de Daendelsstraat, waar O. reeds ongeveer 2 jaren vertoefde, had men zijn moeder nooit gezien, en wist men niet beter, dan dat hij geen moeder meer had. Hij gedroeg zich in het pen sion ook soms zeer zonderling, maar leidde overigens een regelmatig leven. Het verhoor van den dader en de getuigen by de politie duurde ongeveer den geheelen dag. Avp. De Amsterdamsche politie heeft, volgens de Tel., twee jongens aange houden en later nog twee anderen, die verdacht worden veertien dagen geleden 140 gulden gestolen te hebben van een wagenmaker. Te Soest is Vrijdagavond de door de familie de B. bewoonde, landbouwers- woning met schuur, gelegen naby den Lazarusberg afgebrand. De inboedel verbrandde geheelhet vee werd gered» Oorzaak onbekend. Stichtsche Crt.) Een smokkelgeschiedenis. Men meldt uit Enschedé aan de Tel.Een wel gestelde landbouwer werd er reeds ge- ruimen tijd van verdacht, op groote schaal Duitsche foezel te smokkelen. De kommiezen, die hem speciaal be waakten, konden den gewieksten smok kelaar evenwel niet betrappen. Dat steeds achter 't net visschen maakte hen evenwel niet mistroostig. Integen deel, het toezicht werd steeds verscherpt. Toen de kommiezen nu eenige dagen geleden wisten, dat er een groote party toezei ten huize van ons boertje aan wezig moest zijn, deden ze een inval en werd het geheele huis van onderen tot boven doorzocht, doch gevonden werd niets. Het boertje was zelfs behulpzaam en vond er vermaak in, dat hy, de eerlyke brave man, van smokkelen werd ver dacht. De kommiezen wilden reeds onverrichter zake weder heengaan, toen één hunner op de gedachte kwam, om den naast het huis gelegen bijenstal eens te doorzoeken En zie, die inval had resultaat, want een groot aantal korven was buitengewoon zwaar en bevatte in plaats van een nyvere bijen kolonie, de zoolang gezochte foezel. Ons boertje was er bij en moet naar de kommiezen vertelden, o zoo'n beteu terd gezicht h9bben gezet. Een geheimzinnig geval. De plaat werker V. te Enschede werkzaam op de fabriek van Heek Co. werd Zater dag bij de fabiiek Kremersmate met een wond aan het hoofd gevonden. Hij verklaarde niet te weten, wat er met hem gebeurd was en is aan de gevolgen overleden. De justitie stelt een onderzoek in. M. Crt. Nieuwe kwartjesvinderstrucs. Nude kwartjesvinders hun slag niet meer zoo gemakkelijk kunnen slaan, hebben de heeren er iets anders op gevonden. Men tracht lootjes aan den man te brengen voor eene tombola zonder nieten. Veel belangrijke prijzen zyn natuur lijk in die tombola niet voorhanden waarbij dan nog komt, dat die prijzen by na nooit getrokken worden. In den regel heeft men zich met een doosje. lucifers tevreden te stellen. Men zy dus op z'n hoede. Avp. Bioscoop en reclame. De firma Van Houten te Weesp beeft het vroegere Alhambra, dat als drijvende schouwburg bedoeld was, een nogal groote verjon gingskuur doen ondergaan en er een bioscooptheater van gemaakt, dat in alle opzichten de concurrentie met de ge wone inrichtingen van dien aard kan doorstaan. Het zal zich in ons land in de groote watereu vertoouen en voor stellingen geven. Reeds de naamRona Theater wjjst er op dat het als reclamemiddel voor een soort cacao dienst doet. Doch daar van bemerkt men weinig als men het progam inziet, daar zoowat alle pakken de nummers uit de gewone theaters er in zyn opgenomen. Maandagavond liep Weesp uit toen de opzienwekkende verlichting van het schip de bewoners tot bezoek noodigde. Een 300-tal vond er plaats. Men genoot van de levende beelden dronk Rona- cacao en ging dankbaar heen. (Hand.) Zaterdagnacht heeft men in de R. K. kerk aan de Goorn, gem. Berk hout, de offerbus8en, die naar schatting ongeveer 30 bevatten, geledigd. N. R. CrU Terwyl men Zaterdagmiddag in de R. K. kerk te Kockengen met een brandenden lucifer naar een lek in de gasleiding aan het zoeken was, heeft

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 2