BEKENDMAKING. Aanbesteding. arbeider wm na& <k, des namiddags van 2-4 en van 5-8 uur. I. 10.000 K.G. Ruhrkolen (25 grofte). II. 100 Meter GEEL KATOEN. 40 DROL. 40 KETERBAAI Bestuur der Registratie en Domeinen. I. 68 Canada- en 2 Wilgenboomen, Patrimoninm's Cbr. Volksbibliotheek hardnekkigsten Hoest en Verkoudheid. Bekendmaki ngen. Advertentiën. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. 161 Olmen boomen, 35 Essehenboomen, 2 Eikenboomen, 7 Canadaboomen, 5 Noteboomen, 5 Kers-Populieren, 4 Wilgenboomen en 160 Wilgen Kopboomen, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. II. 9 OLMEN, III. 26 Wilgen en 2 Canada's, Openbare Verkooping. 58 CANADABOOMEN, Wilgentronkboomen, PAS ONTVANGEN Firma P. H. Veenhuizen, Axel. Joz. de Feijter Pz., Axel, Een schippersvrouw gjng even van boord naar het Sas om inkoopen te doen. Ze kwam dronken terug en viel bij het aan boord komen te water. Ze werd er uitgehaald, maar haar man liet haar in natte kleeren boven op dek liggen en weigerde haar in de roef te laten, omdat zij altijd dronk, en „door baar gedrag te gronde moest gaan". Den volgenden ochtend was zij dood, woals door' dr. v. d. H. geconstateerd werd. Een 8 jarig knaapje, een eenig kind, dwaalde den heelen dag omhetlijk. Er moet echter bij verteld worden, dat van deze heele geschiedenis in Bergen op Zoom, volgens de B. op Z.'sche Crt., niets bekend is. Er is daar trou wens geen Sas en geen dr. v. d. H. Dat men met een naamsvergissing te doen heeft, blijft natuurlijk nog altijd mogelijk, maar 't heele verhaal is zon derling. De Belgische kranten brengen dezer dagen een aardige anecdote over Leopold II in herinnering. De koning zou een feest bijwonen te Gent, en zooals gebruikelijk is, had men hem de te houden redevoering vooraf gestuurd, opdat hij zijn antwoorden kon voorbe reiden. Toen de voorzitter van een der vereenigingen naar voren trad om het woord te doen, tastte hij met blijkbare verlegenheid in zijn zak, werd rood, blauw, geel, groen, ten slotte wit in zijn gezicht Hij had vergeten zijn toespraak mede te nemen. „Sire stotterde hij. Maar de koning ant woordde „U schijnt in verlegenheid te zijn. Hebt u vergeten uw redevoe ring in uw zaktesteken? Hier is ze". En Z. M. haalde glimlachend het docu ment uit zijn zak, dat hem voor ken nismaking was toegezonden. In de Gazette van Gent lezen we, dat Dinsdag de draagkracht beproefd is van de nieuwe, electrische brug, die te Selzaete het kanaal overspant. Daar toe reden twee groote wagens, met 36.000 K.G. gewicht beladen en ge trokken door 20 zware trekpaarden, daarover heen. De brug heeft deze proef goed doorstaan, waarom ze goed gekeurd is. In de Oost-Vlaamsche gemeente Melden bemeikten enkele gendarmes, die in de buitenbuurt de ronde deden, dat een afgezonderd staand huisje tot den grond was afgebrand. Nader tre dend, vonden ze de afschuwelijk ver koolde en onherkenbare lijken van de vrouw met haar drie kleine kinderen, alleen daar wonende, daar de man wegens den bieterioogst in Frankrijk werkte. Een arbeider te Gent had door lang sparen een bedrag van 50 frank bijeen gegaard, wisselde het in voor een bankbiljet, en gaf dit aan zijn vrouw, opdat deze er een nieuw bont van zou kunnen koopen. In den winkel werd haar een fraai bont van 100 fr. gewezen, dat haar natuurlijk te duur was, maar een heer, die dit bemerkte, gaf haar in ruil van haar 50 francs biljet een van 100 frank, en maakte zich als een echte weldoener bescheiden uit de voeten. Toen de vrouw betalen- wilde, bemerkte zij echter dat het biljet valsch was. Een jonge boerenknecht van Spaansche afkomst, in dienst van een grooten landbouwer te Junas (het Fran- 8che Garddepartement) heeft voor een paar dagen van wege een notaris van Nimes aanzegging gekregen, dat een zijner ooms, onlangs in Amerika over leden, hem een fortuin van ruim een millioen naliet. Het kostbaar bericht was vergezeld van een wissel van 500 frank om den gelukkigen neef toe te laten naar Rio-de-Janeiro te vertrekken, waar zijn tegenwoordigheid onmisbaar is. Het nieuws van zijne levensverande ring schijnt den boerenknecht niet veel te ontroeren. H(j gaat voort met op het land te werken, in afwachting van het vertrek der stoomboot, welke hem uaar Brazilië moet overbrengen. De bliksem. Een bericht in de Berl. Ztg. am Mittag meldt, dat Maandag te Johannesburg een begrafenis stoet door den bliksem werd getroffen, waar door 20 personen werden gedood en 16 gewond werden, waarvan 5 ernstig. Reeds geruimen tijd maakte een 26-jarige fabrieksarbeider te Gent het eeu zijner buurmeisjes, een drie en twintig jaar oud fabrieksmeisje, met zijn liefdes aanzoeken lastig. De liefde was echter niet wederkeerig. Het meisje wilde niets van hem weten. Dinsdagochtend ongeveer 6 uur, toen het dus nog zeer donker was, vroeg hij haar weer „dus je wilt niet met me vrijen Onverschillig antwoordde de ander: „neen". Toen greep hij haar plotseling beet en loste eenige schoten op haar. Het meisje werd in den linker arm, borst en rug getroffen. Op dat gerucht kwam een vrouw toegeloopen, die doodelijk iD de hart streek werd geraakt. De moordenaar, die de vlucht nam, werd door voorbij gangers achtervolgd, op wie hij nog drie maal vuurde. De toestand der beide slachtoffers- is hoogst ernstig. M. Crt. Koers van Belgisch geld. (Medegedeeld door Van Heel Co.) Volgens Holh noteering 47.61. Belg. 210.05. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat de gemeente- gas winkel van af heden zal geopend zijn De verkoop der winkelartikelen ge schiedt met 30 korting. L. J. DEN HOLLANDER. Het Algemeen Burgerlijk Armbestuur te Axel, zal op Zaterdag 14 De cember 1912, des voormiddags te half tien ure, ten Raadhuize bij enkele inschrij ving, aanbesteden delevering van Alleen ingezetenen der gemeente hebben recht tot inschrijving. Inlichtingen te bekomen en monsters te bezichtigen bij den Secretaris van bovengenoemd Bestuur. J. J. DE FEIJTER Kz., President. C. Th. v. d. BILT, Secretaris. Axel, 6 Dec. 1912. X E L. PLAATSEN bespreken voor de a. s UITVOERING a 10 cent per persoon tot op den dag der uitvoering 's nam drie ure. HET BESTUUR. Tegen I iHei a s. een gevraagd met groot werkend gezin, woning beschikbaar bij D.VANGORSEL, landbouwer, Waterlandkerkje. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven Wed. J. MAAS—VAN BOVEN te Sint Jan steen, in de herberg van Emile Steij- aert aldaar, op Maandag den 23 Decem ber 1912 bij INSTEL en op Maandag den 6 Januari 1913 bij VERBLIJF, telkens des namiddags half 3 ure, verkoopen bestaande uitWoonhuis, Schuur, verdere aanhoorigheden, Bouwland en Erf te Sint Jansteen, kadastraal aldaar bekend in Sectie C no. 1513 en Sectie E nos. 282, 426 en 428, samen groot 1 H.A. 58 A. 95 c.A., of 3 Gemeten 169 Roeden. Te veilen in 2 perceelen. Onkosten 8 en Instelpremie 1/3 °/0- De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst zal in het openbaar bij opbod en tegen contant geld ver koopen op Dinsdag 24 December 1912, des voormiddags 10 uur 27 OLMEN- BOOMEN, staande op den Westelijken dijk van het Kanaal van Ter Neuzen, tusschen Hectometerpalen 53 en 56, verdeeld in 27 Kavels. Plaats van samenkomst bij hoop één. Verder op Vrijdag 27 December 1912, des voormiddags 972 uur en zoo noodig den daarop volgenden dag op hetzelfde uur, 370 CANADAPOPULIEREN, staande op den Zuidelijken dijk van het zijkanaal naar Hulst, tusschen Hecto meterpalen 26 en 34, verdeeld in 50 Kavels. Plaats van samenkomst bij het station Kijkuit. Geen onraad. Nadere inlichtingen en inzage der voorwaarden geeft voormelde Ontvanger. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den Heer J. L. RIEMENS Az., landbouwer te Zaamslag, op Dinsdag 10 December 1912 des voormiddags iOl/t ure, verkoopen van 1.30 tot 2 M. van 1.20 tot 1.80 M. van 1.30 tot 1.75 M. van 1.20 tot 1.90 M. alle gemakkelijk voor het vervoer, staande op de hofstede van den ver- kooper te Zaamslag (Reuzenhoek), alwaar te vergaderen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den CANISVLIETPOLDER te Axel (Dijkgraaf dhr. C. van Waes) op Donder dag 19 December 1912, des middags 12 ure, verkoopen staande aan den Sasdijk nabij de hotstede bewoond door den heer Hil. van Acker, alwaar te ver gaderen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw Douai rière dhr. Graaf DE KERCHOVE DE DENTERGHEM—LIPPENS te Gent, op Dinsdag den 17 December 1912, des voormiddags 11 ure, verkoopen ter dikte van 1,70 M. tot 2 M., staande op de hofstede bewoond door de kinderen Dion, van Laere te Zuiddorpe. ter dikte van 1,70 M. tot 2,20 M. en 1 Canada, ter dikte van 2,10 M., staande op de hofstede van Theoph. Baecke te Overslag (Varempé- polder). ter dikte van 1,10 M. tot 1,30 M., staande nabij het hot van Th. Baecke voornoemd. Te vergaderen op de hofstede van Th. Baecke te Overslag. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestüur van den NOORDPOLDER op Vrydag den 27 December 1912, des voormiddags 11 ure, verkoopen staande aan den Nieuwendiik en eene part ij staande aan den Nieuwendijk, Buitenweg en Buthdijk te Axel! Te vergaderen bij J. F. Vettenburg aan den Buthdijk aldaar. is geopend: eiken Zaterdagavond van 5—6 uur, in de Vergaderzaal, Nieuw- straat, alhier. Prachtig Gebloemde Nieuwste Dessins. Verkoopen Pandbrieven en andere Effecten. Nemen Gelden h Déposito. Openen Rekening Courant. Sluiten alle soorten Verzekeringen. Eenigst afdoend middel voor den Bijzonder aan te bevelen voor Borst-, Long-, en Asthmalijders, Croup en Kinkhoest. Verkrijgbaar bij Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris J. A. VAN VESSEM.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3