Auto- of Aviateursjaals. GAS. Dr. REILINGH - Oogarts, WIHTSB-ABTISBLEB 80 CANADABOOMEN, BUSGROENTEN. P. H. De Afbraak van een Korenmolen, een GASFITTER Te huur gevraagd te Aiel: Manteldassen. Firm P. fl. VEERHUIZEN, Aiel. Algemeene opneming Voetpaden met de kunstwerken. Een groote keuze Posterijen. Marktberichten. Bekendmakingen. Ad verten tien. NIEUW! NIEUW BOORDBESCHERMERS. Echarpes, Truien, wollen en chenille Fichus, enz. flrna P. H. VEENHU1ZEH, Axel. Gemarineerde HARING Herhalingsonderwijs Firma P. H. Veenhuizen, Axel. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Verduistering van gevonden voorwer ken. Omtrent de aanhouding van den len klerk bij de afdeeling algemeene zaken aan het hootdbureau van politie Den Haag, K., wordt het volgende vernomen. K. was vroeger politie-agent bij het Bgsohe korps en werd later als klerk tej de administratie te werk gesteld, lil het laatst van het jaar 1911 was jiji meer speciaal werkzaam bij de af- fcling van de gevonden voorwerpen, raarna hij anderen administratie ven irbeid kreeg bij bovengenoemde afdee- waaronder het bureau voor gevon den voorwerpen ressorteert. Maar fei telijk was hij thans niet meer bijzon derlijk werkzaam bij de afdeeling ge vonden voorwerpen. Wel heeft hij in de maand Augustus j.l. nog korten tijd, ijdens het verlof van den tegenwoor- ligen klerk bij het bureau voor gevon- ïn voorwerpen, die afdeeling waarge- »men, en tijdens dien vervangings- iienst heeft hij de oneerlijkheden voortgezet, welke hij begonnen is toen 'jj de afdeeling difinitief beheerde. Op buitengewoon slimme wijze moet y bij die oneerlijkheden zijn te werk gegaan het zou der contröle over de gevonden voorwerpen beslist onmogelijk ïijn geweest iets verdachts teontdekken, minder daar men tegen K. niet het minste wantrouwen kon koesteren. Door valsche boeking wist hij elke ge dachte aan wantrouwen buitentesluiten, Hij moet de oneerlijkheden uitsluitend lebben gepleegd met voorwerpen, die reeds geruimen tijd als gevonden gede poneerd waren en waarvan redelijker wijze niet meer kon verondersteld lorden, dat de eigenaar zich zou komen unmelden om zijn eigendom op te vragen. Ten aanzien van voorwerpen, waarvan ren eigenaar zich na zeker tijdsverloop id aangemeld, fingeerde K. eigenaars, ij vermeldde in de registers, dat dit tl dat voorwerp, b.v. (en meestal naar men zegt) een portemonnaie met geld »as teruggegeven op aanvrageaan dezen i genen (gefingeerde) persoon en dan plaatste hij in het register den naam tan den door hem uitgedachten persoon, "ij maakte er een soort handteekening van, nu eens in regelmatig schrift, dan teer in groote en zware letterteekens, weer op een audere manier, maar Heeds zoo, dat zijn hand nooit in het jeschrevene te herkennen was De zaak kwam eerst dezer dagen uit, loen door een zeer groot toeval de tegeu- loordige klerk door een kleinigheid «ut begon te ruiken, waarvan het gevolg tas, dat de eigenaar van een voorwerp, lat zeer geruimen tijd onopgevraagd 'as gebleven, zich aanmeldde om in kt bezit er van te worden gesteld het leek toen, dat het voorwerp er niet meer was. De aangehoudene heeft zijn oneerlijk- 'eden bekend. Ze moeten over een vry anzienlijk bedrag loopen. Toen K. in Augustus de functie tijde- d waarnam en voortging met oneer lijkheden, moet hij eenigszius anders werk zijn gegaan dan vroeger en hij door cijferveranderiug in de Kgisterboeking zich met verschillende dragen verrijkt hebben. is 33 jaar en gehuwd. - Diefstal. De politie te Zwolle Mt een goede vangst gedaan. Vrij borgen vermiste deheer Hendriksen, dezerstraat, een kostbaar bontwerk, ter 'aarde van ongeveer 75, dat tevoren a den winkel was uitgestald geweest. es middags kreeg genoemde heer weer ez°ek van een vrouw, die hij wel van jjanzien kende, en die zijn argwaan 'ad opgewekt. Toen zij dan ook ver baken was, zonder iets te koopen, 'erd een agent van politie gewaar- «ïuwd, die haar volgde naar de Die- erkade, waar ze in een woonschip ^rdween. ue agent, die de schippersvrouw ook ''er volgde, wist haar al spoedig tot de kentenis te brengen, dat zij twee 's'bare bontwerken (ter waarde van pl.m. f 150) had ontvreemd. Natuurlijk werd zij toen, als verdacht van diefstal, meegenomen naar het politiebureau. Later is door rechercheurs en den agent een huiszoeking ingesteld in het bewuste woonschip, alwaar een magazijn van de meest uiteenloopende artikelen bleek aangelegd te zijn, wel ;e goederen ver moedelijk alle ontvreemd zijn bij win keliers te Zwolle. Wat er al niet voor den dag kwam is moeilijk te zeggen. Kleedingstukken van allerlei aard, een heele verzameling schoenen, ook klom pen, doeken, een rond kaasje, koeken, pijpen, enz., enz. Blijkbaar was alles van haar gading geweest. De vrouw, M. T., huisvrouw van J. D., is ter beschikking gesteld van den officier van justitie. Verschillende winkeliers hebbenreeds hun eigendom herkend. ZwCl.) Het post- en telegraafkantoor alhier is voor het publiek opengesteld op de dagen en uren als hieronder is aan gegeven. a. Op werkdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanneming en af gifte van aangeteekende stukken, rijks verzekeringsbank en postpakketten van 8—1 u., van 2—37» u. en van 57Va u. Voor postwissels en quitantiën, van 87a—1 u. en van 2—3'/* u. bOp Zon- en Feestdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanne ming en afgifte van aangeteekende stukken van 8—9 u. en van 1—2 u. voor rijkspostspaarbank van 89 u. voor postwissels, quitantiën en post pakketten is de dienst des Zondags gesloten; terwijl van 1—2 u. ook gelegenheid wordt gegeven, tot het afhalen van brieven, welke op die dagen niet meer besteld worden. B u s 1 i c h t i n g heeft plaats des voormiddags om 6.52 u., 8.32 u., 9.57 u., en des namiddags om 12.52 u., 1.44 u., 6.09 u. en 8 uur. Rykspostspaarbank. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maano October en waarop de rente, over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvang. Koers van Belgisch geld. (Medegedeeld door Van Heel Co). Volgens Holl. noteering 47.58. Belg. 210.15. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 9 October Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind. Licht bewolkt. Droog weer. Nachtvorst. Iets kouder over dag. Gevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden aan de Gasfabriek te AXEL. Aanmelding vóór 15 October a. s. bij den Burgemeester. min-m Huurprijs f150,— it f200,—. Brieven franco, onder letter X aan het bureau van dit blad. Bovenstaande Artikelen in ruime en elegante sorteering voorhanden bij Ondergeteekende beveelt zich aan, voor het aanleggen en veran deren der binnenleidingen en het in orde brengen der lam pen en comforen, A. VAN CRUIJNINGEN. Mr. Smid, Axel. (Haring in 't Zuur) in origineele flacons van 6 stuks. is vanaf 9 October tot nadere aankondiging afwezig. (5) Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belang hebbenden, dat te beginnen op 4 No vember a. s. van wege de gemeente eene zal worden gehouden van de Axel, den 7 October 1912. J. A. VAN VESSEM. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat zij, die wenschen deel te nemen aan het met 1 November 1912 aan te vangen zich daartoe tot en met 25 October a. s. kunnen aanmelden bij het hoofd der o. 1. s. aan huis. Axel, den 7 October 1912. vindt U bij De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van ?rTDTT^er 0UD BEOOSTENBLIJ BE- ZUIDEN te Koewacht, op Donderdag den 14 November 1912, des voormiddags 11 ure, verkoopen 80 zwa re staande aan het Fort St. Jacob, gemeente Koewacht. Te vergaderen bij de Wed. V. Meert aldaar. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den NIEUW KARNEMELKPOLDER te gewacht, op Donderdag den 10 October 191*, des voormiddags 11 ure, verkoopen metende van 1,30 M. tot 1,50 M. staande te groeien op den dijk van voormelden polder nabij den nieuwen Keiweg. Te vergaderen bij Al. Everaert, Karnemelkpolder. (ISTieuwe Oog-st). Uiterst Concurreerend. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer M. DE BRU1JNE Pz., molenaar te Axel, op Zaterdag den 12 October 1912, des namiddags 2x/2 ure, verkoopen hoofdzakelijk bestaande uitijzeren As wegende 4000 K.G., nieuwe eiken Molenwiek,Molensteen,Sehijf- loopen met staakijzers, Peerijzers, 2 eikenhouten Koningsbalken, 50 Molenrollen, Kruiwiel, eene partij eiken Kammen, Kamraderen en Kuipringen met toebehooren. Voorts: zware eiken Balken, eene groote partij grenen Balken, en eene partij Planken, enz., enz. A 16, 18, 20, 25 en 30 cent per on*s. Uitsluitend verpakt. Verkrijgbaar te AXEL bij Erven H. HARINCK. HULST, 7 Oct. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 110,0, rogge f8,wintergerst f 10,50, zomergerstf 10,—haver f 10,00, erwten f 15, witteboonen fbruineboonen f 15,dui- venboonen f—paardenboonen f boek weit f0,lijnzaad f—koolzaad per )OOL. f0,aardappels f "2,— Boter per kilo f 1,40, eieren per 26 stuks 11,30. Er waren ter veemarkt te koop gesteld .- 44 stuks rundvee, 28 varkens en 0 paarden, waarvan rerkocht 5 stuks rundvee, 17 varkens en 0 paarden. Ég**» Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3