Zaterdag 7 September 1912, k 28e Jaarg Van Houten s i De beste voor den prijs! 1 4 <lv ertêntieblad voor Z e e u w s c li - 1 a a 11 d e r e n F. DIELEMAft. axel. Buitenland. Wat ook een niet gestudeerd mensch begrijpen kan. 'Honderd tegen een| |dat men na een proef1 met D't blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Centfranco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eiken regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vry dagnamiddag TWEE uren. De Italiaanscli-Turksche Oorlog. De Secoio verneemt uit Caux dat de vredesonderhandelingen afwisselend daar en te Lausanne gehouden worden. De afgevaardigde Cirmeni, die naar bekend in nauwe relatie staat met de regeering, heeft der Neue Freie Presse geseind Italië is besloten geen wapen stilstand, hoe kort ook, toe te staan. Italië zal integendeel tijdens de onder handelingen met versterkte kracht in Cyrenaïca optreden. Het zal ook niet toestaan, dat Turksche officieren of sol daten, die uit Tripolitanië teruggeroepen worden, naar Cyrenaïca gaan. Italië staat op haar eenige vredesvoorwaarde, ol. dat Turkije uitdrukkelijk of implicite of ook stilzwijgend de souvereiniteit van Italië over Tripolitanië en Cyrenaïca erkent. Als Turkije deze voorwaarden aanneemt, moet het dadelijk zijn officieren en soldaten zoo uit Tripolitanië als Cyrenaïca terug roepen. Het moet verder dadelijk zijn connecties met de Arabieren verbreken en mag hun officieren, noch soldaten, noch wapens, noch munitie, noch levens middelen, noch geld sturen. Op het oogenbiik zou het voorbarig zijn iets over de oplossing van het probleem dei door Italië bezette Aegeïsche eilanden te zeggen. Deze hoogst lastige quaestie zal onder 't oog gezien worden als over de hooidquaestie, die der sou vereiniteit, over eenstemming is bereikt. Een overeen stemming over de schadeloosstelling voor de domeinen zal makkelijk te verkrijgen zijn. Als' de Turksche regeering den biimenlandschen toestand weet te be- heerschen en de revolutionaire elementen in toom te houden, zal de vrede niet ver af zijn. Stefani meldt uit Misrata d.d. 30 Aug. Heden vroeg trachtte de vijand, terwijl hij de verdedigingswerken der Italianen Alle geneesheeren zijn het hierover eens, dat gij ijzer in uw bloed moet trebben. Als gij het niet hebt, dan is uw bloed arm en kan net uw lichaam niet voeden. Maar weet gij wel, waarde lezer, hoe weinig ijzer er maar noodig is voor eeti normaal, gezond en krachtig bloed Niet meer dan 3.07 gram Is nu een mensch bloedarm, doordat er de heltt van dat ijzer aan zijn bloed ontbreekt, of doordat er tweederde ontbreekt, welnu, dan is de taak die aan den genees heer is opgedragen deze, dat hij die l1/, of 2 gram, of desnoods zelfs de volle 3 gram ijzer weet te brengen in het bloed. Wat is nu de meest gebruikelijke weg Men geeft staalpillen, soms vermengd met een weinig aisenicum. Welnu, weeg eens een doosje staalpillen dan kunt gij zelf uitrekenen hoe dikwijls gij al 3.07 gram staal hebt geslikt. Misschien al wei hon derd keeren meer En toch zijt gij I daarvan voortaan een geregelde gebruiker i wordt. GOED en GOEDKOOP 1 Kg. 1.501 J^Kcp. 0.42£ 0.80 y10 - 0.18 aanviel, de karavanen der Italianen, welke te Misrata naar de basis der operatie en terug trekken, op te lichten. De Itali- aansche troepen, die de karavanen escor teerden, sloegen na een hevig gevecht den vijand terug, en brachten hem aan zienlijke verliezen toe. Hij had meer dan 100 dooden en gewonden, de Italianen 1 doode en 10 gewonden. DUITSCHLAND. Baron v. Soden, de Beiersche minister van biunenlandsche zaken, heeft in de Kamer bij de beraadslaging over de duurte medegedeeld, dat de Beiersche regeering van zins was, de rijksregeering voor te stellen om den invoer van versch geslacht vleesch gemakkelijker te maken. De gemeenteraad van Frankfort a/d Main heeft Dinsdag verschillende moties van de burgerlijke partijen en van de sociaal democraten met betrekking tot de duurte aangenomen. O. a. is besloten, om den directeur van het slachthuis en een ander vakman naar Hamburg, Dene marken, Nederland en Engeland uit te zenden om daar den toestand van de markt te bestudeeren. De raad bewilligde een crediet van 30.000 mk. tot bestrijding van de voorloopige onkosten. Te Berlijn is Dinsdag de verkoop van zeevisch van gemeentewege begonnen. In anderhalf uur was de heele voorraad van 16000 pond aan den man gebracht. De volgende dagen zal er nog meer aan gevoerd worden. ENGELAND. Men weet, dat enkele groote schepen, die tusschen Europa en Amerika varen, een drukkerij meevoeren, die dagelijks een nieuwsblad voor de passagiers uit geven. Maar wij wisten niet, dat het soms bladen zijn, die tegen eea blad van den vasten wal op kunnen. Op de laatste reis van de Lusitania van New-York naar Engeland verscheen eiken ochtend de Cunard Daily Bulletin in een nummer vau 16 bladzijden folio. Daarin vindt men een hoofdartikel, een geïllustreerd feuilleton, tooneelrecensiën en dan natuur lijk draadlooze telegrammen over al wat er in de wereld voorvalt, beurs- en markt berichten uit Europa en Amerika, en een menigte advertenties. Menschen, die al thans een tijd in het jaar van de krant verlost willen zijn, moeten bepaald niet met de Cunard reizen. Niet als iets buitengewoons, maar als herinnering hoe zwaar de tol is, die de zee van het zeevarende volk eischt, vermelden wij hier, dat in Augustus kennis is gegeven van het vergaan van 64 Britsche schepen, 50 zeil- en 14 stoom schepen. Bij het vergaan van de zeil schepen zijn 20 menschen omgekomen, en van de stoomschepen 32, dus 52 in het geheel. Het mond- en klauwzeer breidt zich in Engeland en Ierland voortdurend uit. De Ieren zijn verstoord, omdat Engeland en Schotland voor hun vee gesloten is. ZWITSERLAND. De bijzonderheden van den feestelijken intocht, dien keizer Wilhelm Dinsdag in den laten namiddag te Zurich heeft ge houden, zijn gauw verteld. De stad had sedert 1815 geen regeerend vorst als officieel gast van het land ingehaald. De vlaggeversiering was zoodoende iets onge woons. Eerepoorten waren niet opgericht en de heele intocht maakte een eenvou- digeu indruk. Voorop reden dragonders. Billetet, de stadspresident, en Nageli, de regeeringspresident, openden, samen in een rijtuig, deu stoet. In het tweede rijtuig, dat evenaU alle audere met twee paarden bespannen was, zat de Keizer, die opgewekt naar alle kanten groette, in de kleine uniform van de garde fuseliers naast president Forrer. Aller- wege begroette de menigte, die hier en daar ook op tribunes was opgesteld, den keizer hartelijk. In het hotel Baur au Lac heeft de regeering 's avouds den Keizer een banket aaugeboden. Na tafel gaven 2 mannén zangvereenigiugen een uitvoering voor het hotel. Het stadje Wil, waar de Keizer de manoeuvres in de buurt gaat bijwonen, is met groen en vlaggen getooid. Er zijn duizenden vreemdelingen samenge stroomd. De roode en blauwe divisies hebben in de buurt van Wil kleiue gevechten geleverd. nog bloedarm; hoe komt dat toch Mij zijn lijders aan bloedarmoede bekende, schrijft Dr. Pol Demade, »die kilo's en kilo's staal hebben geslikten die toch bloedarm zijn gebleven*. Maar dan is de oorzaak niet ver te zoeken. Dit soort staal (het minerale) wordt in den regel niet in het bloed op genomen. Werd het wezenlijk opgenomen (geabsorbeerd) dan waren drie staalpillen voor een arm bloedige al voldoende maar tegen één patiënt die het minerale staal verdragen kan, staan er twintig wie het niet helpt; en zeker tien wie het kwaad doet. Het ijzer is goedhet ijzer is noodig het is onmisbaar voor een juiste samen stelling van het bloed maar dan moet het ook in het bloed worden opgenomen. Pi of. Nothnagel, de groote geleerde uit Weenen, schrijft: »het ijzer is ons van geen nut of waarde, tenzij het ons toe gevoerd worde in organische verbinding door de plant*. Het minerale staal doet veel menschen kwaad. Het bedertt dikwijls de tanden zwarte tanden zijn niet mooi; maar dat is nog het ergste niet. Maar het minerale staal bederft ook dikwijls de maag hevige maagpijnen, hardnekkige verstopping en al het lijden dat daarmede samenhangt en daaruit voortvloeit, ziedaar de ver schijnselen, die bij honderden en nogmaals honderden veroorzaakt worden door de staalpillen. Eu toch probeert men het telkens opnieuw; in de hoopom dien éénen uit de twintig te treffen wien het geen kwaad doetof nog liever, den enkelen, wien het dadelijk goed doet. De Sanguinose bevat het ijzer, zooals het in de plant aanwezig is in organische verbinding. Dit is het staal naar het hart van Prof. Nothnagel uit Weenen en van Prof Rossbach uit Jena. De SANGUINOSE bevat op een flesch van 300 gram 0.07 °/0» dat is centigram ijzer in organische verbinding. Maar als die 0.21 gram ijzer in de bloedbaan kunnen gebracht worden, dan heeft het bloed zelf de neiging om nieuw ijzer te vormen, van daar de verrassende resultaten die er met de SANGUINOSE verkregen zijn. Het bloed wordt van onreine bestaud- deelen gezuiverd; de werking van de nieren wordt verhoogd het aantal roode bloedlichaampjes wordt vermeerderd en dit gezonde krachtige bloed is dan in staat hart, longen, lever, nieren, zenuwen, spieren en hersenen hun gewichtig werk te laten doen. Alle natuurlijke function van het lichaam hangen samen met een gezond en krachtig bloed. De eetlust wordt opgewektde slaap diep en ver kwikkendde hardnekkigste hoofdpijn, misselijkheid en duizeligheid, en dat 'ge voel van moeheid en lusteloosheid wordt uitgedreven en door een nieuwe levens opgewektheid vervangen. Gij moet het zelf maar eens met de SANGUINOSE probeereu, dan kunt gij er uit eigen ervaring over oordeelen, maar zorg dat gij de echte Sanguinose krijgt uit de fabriek van VAN DAM Co. uit DEN HAAG. Wanneer die bij u niet te krijgen is, schrijf dan of stuur een postwissel naar de Riemerstraat 2c/4, de Sauguiuose- fabriek van Van Dam Co. Gij ontvangt dan voor fl.50 een flesch voor f 8.zes flesschen en voor f 15.twaalf flesschen van 300 gram, m -r gebruiks aanwijzing. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Deu Haag. Van Dam Co. Te Axel bij Joz. de Feljter. (100) 53 EB

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 1