Faillissement J. DE KLERK. F. Dieieman, Gemengd Nieuws. Jburgerlijke Stand. Mark t b er i ch t en Advertentiën. Avond-Vakteekenschool voor Hulst en Omstreken. Openbare Verknoping. 124 CANADABOOMEN, dat de heer Punt en om zijn groote kennis van nagenoeg allepaardenrassen, van het zware Belgische paard en van het Zeen wsch-Belgische in het bijzonder, en om zijn humane wijze van optreden by de verschillende keuringen, bij allen, die met hem in aanraking kwamen, en in Zeeland niet het minst nog lang in aangename en dankbare herinnering zal voortleven. Reeds geruimen tijd was de heer Puut lijdende bij eene der keuringen in Zeeland was hij tengevolge daarvan verplicht ziek te Vlissingen achter te blijvenna dien tijd zocht hij herstel door het gebruik der baden, maar dat herstel was zoo gering en van zoo voor- bijgaanden aard, dat hij belet werd ge regeld de keuringen bij te wonen, waar om bij dan ook reeds eenigen tijd zwanger ging van het voornemen niet meer aan de keuringen deel te nemen. Thans heeft hij zijn ontslag aangevraagd. Moge de rust, die hij nu na zijn werk zaam leven kan genieten, hem zijne gezondheid teruggeven, opdat hij nog jaren getuige moge zijn van den toe- nemenden bloei der paardenfokkerij in Nederland, waaraan hij gedurende veel jaren zijn beste krachten heeft gewijd. AXEL, 3 September 1912 De 32ste verjaardag vaD H. M. Koningin Wilhelmina is alhier op de gewone wijze gevierd. Van de openbare en zeer vele particuliere gebouwen wapperde de drie kleur en daar het weder niet al te ongunstig was, heerschte er vooral onder het jonge volkje een opgewekte stemming. De handboogmaatschappij »Ons Ver maak* gaf een schieting voor hare leden, waaraan ruim 30 schutters deelnamen en vooral de poervogels zich luid in den omtrek deden hooren, deschietvereeniging >Prins Mauritsc hield ook een wedstrijd, waaraan met veel animo werd deelge nomen Den uitslag van dezen wedstrijd kan men hieronder vinden. Aan de tentoonstelling van »Floraliac viel eeD druk bezoek ten deel. Zooals we in ons vorig nummer zeiden was het aantal inzendingen niet zoo groot als het vorige jaar, maar toch waren er dingen te zien die werkelijk het bekijken waard waren. De heer G. J. Gast had ter opluistering tentoongesteld een heele collectie gesteri liseerde groenteo in flesschen, geconser veerd met Week's toestellen, die er natuurlijk ook bij stonden, de heer Zonne- vijlle had als naar gewoonte weer een mooi bloemperk aangelegd, van den slager P. Verstraten waren een paar zonne bloemen gebracht die een reusachtigen omvang hadden verkregen door de bij voeging van krachtig voedsel, wat met de pompoen van maar eventjes 54 kilo eveneens het geval was. Behalve de volledige inzendingen van groente en fruit trokken ook vooral de aandacht de prach tige ter opluistering ingezonden bloemen, waarmede de vrouwtjes zoo- eens laten zien wat een goede verzorging'teweeg brengt. Onder de rubriek huisvlijt trokken vooral de aandacht een stoommachine van deu heer C. A. van Rijn, een vlieg toestel, model Bleriot van den heer H. Hugeuholtz en het lijne figuurzaag werk van den jongenheer A. IJsebaert, terwijl ook de verschillende ingezonden teeke- Dingen blijk gaven, dat in menig jong- merisch talent zit. Ook de dameshand- werken waren het bekijken waard. Er was niet veel, maar heigeen er was mocht gezien worden. Onder de eervolle vermeldingen vergaten we nog te noemen de jongejuffrouw Jacomiua 't Gilde, Vrij dagavond zjjn de prijzen en diploma's uitgereikt in eene vergadering die op het stadhuis als naar gewoonte gehouden werd. De waarnemende voorzitter, de beer P. H. Essel brugge, deelde mede, dat de heer J. Huizinga wegens vertrek Daar elders als voorzitter had bedankt dd degd het voorstel om in die vacature le voorzien door den heer L. J. den Hollander onzen nieuwen burgemeester als voorzitter te benoemen, welk voorstel bij acclamatie werd aangenomen. Tot slot vermelden we nog dat *pon cordia* Zaterdagavond vpm 7 tot 9 ure een concert gaf, dat door zeer velen werd bijgewoond en waarbij door een joelende menigte zeer veel lawaai werd gemaakt, zoozeer zelfs dat van het 37 muzikanten sterke korps soms niet veel fe hooren was. Natuurlijk werkte al dat geraas niet gunstig op het gehalte der uitvoering. Bij den op 31 Augustus jl. gehou den huishoudelijken schietwedstrijd dooi de schietveleeniging »Prins Maurits*, werden de prijzen behaald als volgt Personeele baan. P. van Alten 50 p., verg. zilv. med., F. van Cadzand 49 p., P. A. Jens 48 p. 0. Wolfe:t 47 p., F. de Feijtcr 47 p., A. -van 't Hoff 47 p., A. de Feijter 46 p., J. van Meurs 45 p., M. van Alten 43 p. Vrije baan marga. A. de Feijter 57 p., verg. zilv. med., O. Wolfert *55 p., J. de Feijter Lz. 55 p., J. Visser 54 p., P. A. Jens 54 p., J. van Meurs 54 p., L. Deij Lz. 54 p. Vrije baan flobert. J. Visser 60 p., verg. zilv. med., F. de Feijter 59 p., A. van 't Hoff 58 p., W. Dees 56 p., M. C. Lansen 54 p. Door Z. D. H. den Bisschop van Breda zijn in alle kerken en kapellen van zijn bisdom openbare gebeden voor geschreven ter verkrijging van gunstig weder. Betere verbinding tussclien Oost- en West-Zeeu wsch Vlaanderen. Aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën is door het Dagelijksch Bestuur het volgende adres verzonden Geeft met eerbied te kennen, enz dat het met belangstelling heeftkennis genomen van de inpoldering van het Axelsche Gat en van den aanleg van een keiweg op den oostelijken berm van den gemaakten zeedijk dat daardoor een begin is gemaakt met het verkrijgen van een betere ver binding tusschen Oost- en West- Zeeu wsch-Vlaanderen. dat deze verbindingsweg evenwel hoofdzakelijk het vrachtvervoer ten goede zal komen, daar én de voetgan- gangers én de wielrijders zooveel mo gelijk de keiwegen vermijden dat adressant reeds jaren lang po gingen aanwendt ter verbetering van de wegen in Zeeuwsch Vlaanderen, waarvan de toestand over het algemeen zeer veel te wenschen overlaat; dat het rijwiel heden ten dage een zoo algemeen middel van vervoer is geworden, dat de aanleg van rij wielpa- den een algemeen belang kan worden geacht; dat, wanneer langs den bovengenoem- den keiweg een rijwielpad werd aan gelegd, waarvoor alle gelegenheid be staat, ver vacht kan worden, dat do Provincie, de Gemeente- en polderbe sturen dit voorbeeld zullen volgen, waardoor het verkeer in Zeeuwsch Vlaanderen ten zeerste zou worden gebaat dat de kosten van zulk een rijwiel pad zoo gering zijn, dat daarin geen bezwaar voor den aanleg kan gelegen zijn- Redenen waarom adressant zich tot Uwe Excellentie wendt met het beleefd verzoek 'te willen bevorderen, dat tot een der bermen van den keiweg door het Axelsche Gat een rijwielpad wordt aangelegd. 't Welk doende, enz. De vleeschvergiftiging te Eindhoven. Naar aanleiding van vergiftiging in Eindhoven en omstreken door het eten van gerookt paardenvleesch, zijn enkele monsters hiervan aan het Centraal La boratorium te Utrecht ten onderzoek gezonden. Gebleken is, dat dit vleesch paratyphus bacillen bevatte, aldus meldt de A' Ct. De gezondheidscommissie voor Eind hoven c.a., waarschuwt thans tegen gebruik van dit paardenvleesch, afkom stig van Vau Esch, git Den Bosch, en raadt gau, daar waar zulk vleesch yoorhanffen is, dit te vernietigen, - - Een veelzijdig veldwachter. Naar aanleiding van een passage in het ge meenteverslag van Schiermonnikoog, waarin vermeld staat dat de politie zich kenmerkte door trouwe plichts vervulling, werd door een der leden van den Raad geoordeeld, dat een veldwachter, wanneer hij groot pensi onhouder is, vischt, op de zeehonden jacht gaat en een zeiljacht bestuurt, zijn dienstplichten onmogelijk naareisch kan vervullen. Spreker vroeg wijziging van dit verslag. De voorzitter gaf te kennen, dat bij als hoofd der politie, den veldwachter verlof kan geven en dat deze naar eigen keuze daarvan ge bruik mag maken. Van 16 31 Augustus 1912. Axel. Huwelijks aangiften. 23. Jacob Wolfert, 21 j., jm. en Elisabeth Scheele, 20 jjd. 26. Jacobus Boeije, 62 j., weduwn. en Henderika vaD Hermon, 53 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 29. Pieter Johannes Verlinde, 36 j., weduwn. en Rachel van Strien, 46 j., jd. Geboorten. 16. Catharina Jacoba, d. van Marinus Aarnout Koole en Catharina Antonina Maria Hamelink. Adriana Jo hanna Dingetje, d. van Daniël Dekker en JaDna de Regt. 17. Maria, d. van Gijsbregt Riemens en Suzanna de Jonge. 20. Martin us, z. van Adriaan van Dron- gelen en Magdalena Wieland. 27. Gilles, z. van LeviDus Faas en Suzanna Riemens. Cornells, z. van Adriaan Verschelling eD Catharina Goossen. 30. Liza Leonie Wilhelmina, d. van Cyrillus Vlassenroot en Clementia Pierssens. 31. Martinus Albertus, z. van Pieter Joannes Smole- naers en Maria Evelina van Acker. HULST, 2 Sept. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 10,0, rogge f8,25, wintergerst f9,60, zomergerst f9,—, haver f9,—, erwten f 15, witteboonen f bruineboonen f dui- venboonen fpaardenboonen fboek weit f0,lijnzaad fkoolzaad per 100 L. f0,aardappels f2,50. Boter per kilo f 1,30, eieren per 26 stuks 11,10. Er waren ter veemarkt te koop gesteld: 37 stuks rundvee, 23 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 12 stuks rundvee, 18 varkens en 0 paarden. Koers van Belgisch geld. (Medegedeeld door Van Heel Co). Volgens Holl. noteering 47.63. Belg. 209.95. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 4 September Toenemende tot matige of krachtige Zuidwestel. tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk regenbuien. Iets koeler. Bij beschikking van den Heer Rech- ter-Coramissaris dd. 29 Augustus 1.1. is bepaald dat de schuldvorderingen moe ten worden ingediend bij deu curator vóór den 15 September a. s. en dat de verificatievergadering zal worden ge houden op Zaterdag 12 October a. s, des voormiddags te ÏO1/* ugr in het Gerechtsgebouw te RoRerdgra, De curator, Mr. J. F. VAN DEINSE. Advocaat en Procureur te Middelburg. Zenuwzwakte is de kwaal van de twintigste eeuw. Door zenuwzwakte, over spanning en.uitputting leiden honderden en duizenden een verdrietig en ongelukkig le ven. Wanneer gij lijdt aan zenuwzwakte en gij wilt er stellig en spoedig van ver lost wezen probeer dan de Sanguinoseeiken dag twee eetlepels Sanguinose zullen U zéér spoedig be ginnen te helpen, en wan neer gij volhoudt dan wordt Uw lijden geheel overwon nen. Neemt er de proet van! Sanguinose is voor handen bij alle eerste apo thekers en drogisten. SANGUINOSE kost 1,50 de flacon van 300 gram 6 fl. ƒ8,-; 12 fl. ƒ15,-. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co., Den Haag. De Riemer8traat 2c/4. Te Axel bij Joz. de Fester, te Neuzen bij A. van Over- beeke—Leunis. (40) De Inschrijving van leerlingen zal geopend zijn tot 30 September a.s. Aanmelding schriftelijk of persoonlijk aan het gebouw der Ambachtsschool op alle werkdagen van 8—12 ure v. m. en van l1/,5 ure n. m., waarbij over te leggen het geboortebewijs en een getuigschrift van het Hoofd der laatst bezochte School. Het schoolgeld bedraagt 7,50, voor minvermogenden 5,— en 2,50. On- vermogenden worden vrijgesteld. Namens het Bestuur, W. C. J. VAN BEUZEKOM, (20) Directeur. M Flink en solied PERSOON gevraagd, die genegen is monsters uit Svalöf (Zweden) en uit den Wilhelmina- polder (Zeeland) op graanbeurs te ex- poseeren en te verkoopen. Aanb. voorzien v. g. get. en inl. aan den hoofdvert. M. W1ERSUM, Mensingeweer (Gr.) De Notarissen J. A. Dregmans te Axel en E. van Haelst te Zwyndreclit, zullen ten verzoeke van hunne principalen op Woensdag den 2 October 1912, des voormiddags elf ure, verkoopen staande op de weide der hofstede bewoond door Mej. de Wed. W. DE FEIJTER—De Feijter te Axel in den Beoosten- en Bewestenblijpolder, langs het kanaal Axel—Hulst. Agent ïerraardigd in rd« AISTERBAME LETTERGIETEKII '*«rk,«a n. mmtn. AXEL.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3