AvondvakteekeDSGhool te Axel. Firma P. H. VEENHUIZEN. ipr CACAO!! I m woonhuis, Gemeenteraad. Winkel in Kruidenierswaren Luister eens! LEERAA R FIRMA VEENHUIZEN Marktberichten. Bekendmakingen. Ad verten tiën. Oproeping Leerlingen. De nieuwste en fijnste modellen, zoo juist ont vangen, bij Van Houtens Cacao. - Bensdorps Cacao. - - Boons Cacao. - - Grootes Cacao. - Openbare Verkooping. Gisterochtend kwam een veertienja rige jongen uit Scheveningen, op „Vro- nestein" te Voorburg werkzaam, op zijn flets aangereden, juist toen de tram passeerde. Hij greep het achterbalcon van de tram en liet zich meetrekken. Bij het overgaan van den wissel, slipte de flets, de jongen liet los, met het gevolg, dat de lorrie van den tram zijn arm greep en dien tot op 't been open scheurde. Na voorloopig op „Vrone stein" verbonden te zijn, werd de patiënt per auto naar het Haagsche ziekenhuis vervoerd. In dit rijke fruitjaar komt het vrij veel voor, dat dubbele vruchten worden aangetroffen. Als een bijzon derheid en groote zeldzaamheid kan echter worden vermeld, dat Woensdag onder het aangevoerde ter veiling der „Tielsehe Veilingsvereeniging" een mandje was met niet minder dan 50 zulke dubbele (twee aan elkaar gegroei de) z.g. eierpruimen, afkomstig uit een boomgaard te Heesselt, van een boom geplukt. Eenige weken geleden had eeD electricien de schellen nagezien in een buitenhuis te Elsene, dat het eigendom is van een Brusselsch fabrikant, die daar gewoonliik den avond en nachtdoorbrengt, terwijl de dienstbode overdag alleen thuis is. Deze werd nu Woensdagmiddag door denzelfden knecht gevraagd, boven de schellen te doen werken, daar hij deze nog eens moest controleeren. Terwijl de meid aan zijn verzoek voldeed, liet hij twee mannen binnen, die achter den tuin wachtten, waarna deze de dienstbode knevelden en haar met revolvers dreigden, voor het geval ze zou schreeuwen. Deze moest het daarop aanzien, hoe de schurken alle kasten openbraken en zich van het geld en alles wat waarde had, meester maakten, waarna ze de villa verlieten, de meid aan haar lot overlatend. Een buurvrouw hoorde, voorbijkomend, de hulpkieten, waarna de misdaad ontdekt werd. Bij de vliegoefeDingen te Rochelle wilde Zondag de helper van den vlieger Deneau den motor van het vliegtuig in beweging brengen, toen plotseling vier menschen uit het publiek tusschen de schroeven raakten, die reeds in beweging waren gebracht. Een er van werd het hoofd van den romp gescheiden, een ander werd zwaar gewond. Een Duitsch ingenieur te Dussel dort, Nomrowski, klaagde over een kliergezwel aan de linkerdij. Op raad van zijn arts liet hij zich opereeren en wat bleek Een Chassepot-kogel van 2]/g cM. lengte kwam te voorschijn. In 1870'71 had hij met het Pruisische leger meegevochten. Hij werd den 23- sten Januari 1871 in het gevecht bij Dijon, door een kogel in de borst ge troffen. Deze doorboorde de linkerlong en bleef in den rug steken. De soldaat herstelde zonder dat het projectiel ver- 1 wijderd werd. Na 41 jaar in het lichaam van den oud-militair te hebben vertoefd, is de kogel thans te voorschijn gebracht. Auto-onpeluk. De auto van den Amerikaanschen gezant te Berlijn, waarin diens vrouw en twee dochters aaten, is nabij Ingolstadt (Beieren) ver ongelukt. Bij het uitwijken voor een wagen reed de auto tegen een boom op. De inzittenden werden op straat geslingerd. De twee dochters van den gezant werden zwaar gewond; zijn echtgenoote bekwam geen letsel. Gisteren nacht brak brand uit in het hoofd post- en telegraafkantoor te Londen. De beambten verlieten het gebouw in goede orde. De brandweer wist, hoewel met veel moeite den brand te blusschen. Telegraaf- en telefoondraden smolten Wj duizenden, waardoor de verbindin gen met de provincie en het vasteland van Europa en Amerika werd ver breken. Lucht-wedstrijdenNu de roensch langzamerhand geheel boven de aarde in vliegmachine of luchtschip thuis raakt, kan hij zich ook daar in wed strijden vermeien. Van Zaterdag tot Maandagavond hebben dergelijke in Gotha plaats gehad. Zoo moest er b.v. een doel op aarde en in de lucht getroffen worden. Op den grond bestond het doel uit een vierkant van 100 M. lengte, dat een militair bivak voorstelde. De projec tielen, die op zijn minst 7.1 KG. wogen moesten wat de luchtschepen betreft uit een hoogte van minstens 200 M van minstens 800 M. echter uit aero- plaans geworpen worden. Als doel boven de aarde deed een 4 M. boven den grond vastgebonden ballon dienst, die den vorm van een Zeppelin-lucht schip vertoonde. De vliegers moesten dit doel uit een hoogte van minstens 500 M. raken. Ook was hier een fotografie-wedstrijd aan verbonden. Van minstens 600 M. hoogte moesten nl. troepen worden gefotografeerd. De wedstrijden hebben een gunstig verloop gehad. Geen ongeval is te betreuren. Was liet von Munchausen niet Te Benville, in den staat New-Yersey, reed een ruiter op een vurig paardje langs een smallen bergweg. Eensklaps kwam van de tegenovergestelde zijde een auto mobiel aangereden met een snelheid van 30 mijlen per uur. De weg was te smal om uit te wijken en de auto kon niet snel genoeg stoppen, om de botsing te voorkomen Juist als deze ging geschieden, vloog het paard voor uit en sprong over het rijtuig. NiemaDd werd gekwetst. Ballonongeluk. Een militaire luchtballon is vanuit Sebastopol door den wind boven de zee afgedreven. Toen de ballon welke men een torpedo boot had achterna gezonden om hulp •te verleenen, daalde, viel de lucht schipper, luitenant Koskof, in zee en verdronk. Een matroos, die hem wilde redden, onderging hetzelfde lot. De overige luchtvaarders werden door de torpedoboot gered. Voor de rechtbank te Keulen heeft een corpsstudent uit Bonn terecht ge staan, die na een drinkgelag een meisje in haar woning met messteken zwaar gewond en ook een andere vrouw in hetzelfde huis gekwetst had. Professor Büchler uit Bonn verklaarde voor de rechtbank, dat de beklaagde erfelijk belast was. Zijn moeder had geleden aan aanvallen van migraine en hij zelf reageerde sterk op alcohol. Het was daarom zeer waarschijnlijk, dat hij de daad gepleegd had buiten zijn wil. Hierop werd de beklaagde op verzoek van het O. M. vrijgesproken. De Corsican, die den 12en dezer bij Belle Isle, Newfoundland, op een ijsberg is gevaren, is te Liverpool bin nengevallen. Ofschoon op de waar schuwing van den kijkuit de machine met volle kracht achteruitsloeg, liep het schip recht op den ijsberg in. De boeg werd een meter ot drie ingedrukt, maar er bleek geen schade dicht bij de waterlijn aangebracht te zijn. Tqch werden de reddingbooten naar buiten gezwaaid en eenige Italianen sprongen er vast in. De schotten werden ge sloten, en een dradeloos verzoek om hulp uitgezonden. Maar toen er geen gevaar bleek te zijn, werd dat verzoek herroepen. Er veel een honderd ton ijs aan boord. Het voorschip had Zon dag een negentien voet (duim water binnen. De reizigers hebben den kapi tein een gouden borloge en een beurs met goudstukken geschonken. Koers van Belgisch geld. (Medegedeeld door Van Heel Co). Volgens Holl. noteering 47.64. Belg. 209.90. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 28 Augustus Meest matige tijdelijke krachtige Zuidelijke tot Westelijke wind. Eerst gedeeltelijk daarna zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk regenbuien. Zelfde warmtegraad. De BURGEMEESTER der gemeente Axel, maakt bekend, dat openbare ver gadering van den Gemeenteraad is be legd, tegen DONDERDAG 29 AUGUS TUS a. s., des voormiddags ten 9 ure, ten Raadhuize ter behandeling van het volgende 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Aanbieding Gemeentebegrooting voor 1913. 3. Voorloopige vaststelling Gemeen terekening 1911. 4. Verzoekschrift van den heer J. Huizinga om ontheffing van den hoofdelijken omslag. 5. Als voren van den heer P. J. J. Motké. 6. Reclames in zake hoofdelijken omslag. Axel, den 26 Augustus 1912. on^ergeteekende bericht het geachte publiek van Axel en omstreken, dat zij een heeft geopend. Aan het zelfde adres ook te bekomen puike MARGARINE. Belovende eene nette en prompte bediening. Allen, ook oud-leerlingen, die wen- schen deel te nemen aan de met 1 October aanvangende lessen, kunnen zich aanmelden op Zaterdag den 7 September, in de Bewaarschool, tusschen 5 en 6 uur. De Secretaris, J. A. VAN HOEVE. Wanneer gij lusteloos of moedeloos zijt; wanneer gij lijdt aan algemeene zwakte geen eetlustdadelijk ver moeid slecht slapen wakker worden met hoofdpijn duize lig of benauwd. Neem dan eens des mor gens, na uw ontbijt, en des middags, een uur vóór den maaltijd, één eetlepel San- guinoseen gij zult heel spoedig de goede gevolgen ondervinden. De Sanguinose wordt door de zwakste ge stellen verdragen. Zij ver sterkt uw bloed en maakt het rijkvoedt daardoor uw zwakke zenuwstelsel en ver schaft U een algemeene le vensopgewektheid. Honder den en duizenden in ons land hebben er de goede gevolgen van ondervonden. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co., Den Haag. de Riemerstraat 2c/4. Prijs per fl. 1,506 fl. ƒ8,— 12 fl. 15,-. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Dro gisten. Te Axel bij Joz. de Feyter te Ter Neuzen bij A. van Over- beeke—Leunis. Sollicitanten naar de be trekking van aan de Avondvakteekenschool te Axel, (waarschijnlijk Ned. taal en schrijven), kunnen sollicitaties inzenden tot uiterlijk 6 September, bij den onder- geteekende, die bereid is inlichtingen te geven. De Secretaris, J. A. VAN HOEVE. Al deze uitstekende merken verkrijgbaar by De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer F. VAN ROOIJEN te Loenen aan de Vecht, bij M. A. Koole te Axel, op Zaterdag 7 September 1912, des namiddags 3 ure, verkoopen AANHOORIGHEDEN en ERF te Axel (Oude Wijk), kadastraal aldaar bekend in sectie G no. 1008, groot 50 centiaren. Verhuurd aan Pieter IIamelink voor 80 cent per week. Te aanvaarden bij de betaling, zijnde 1 maand na de toewgzing. HULST, 26 Aug. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f9,50, rogge f8,win tergerst f9,50, zomergerst f9,haver flO,—erwtenflö,— witteboonen f bruineboonen fdui- venboonen fpaardenboonen fboek weit f0,lijnzaad f—koolzaad per 100 L. f0,aardappels f2,— Boter per kilo f 1,25, eieren per 26 stuks f 1,10. De Burgemeester, L. J. DEN HOLLANDER. Beleefd aanbevelend Wed. A. J. CORNELISSE. Schorten. rnj|-|im

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3