VEEMARKT TE AXEL, op Zaterdag 7 September. CINEMA PATHE - TER NEDZEN. „Floralia" - Axel. Patriionium's ChiT Volksbibliotheek ing„ Hnishondelijke Schietwedstrijd Advertentiën. „Zoekt uw Voordeel." Aanvangende des voormiddags tien ure. AXEL, AUGUSTUS 1912. A. s. Zaterdagavond van 8-10 uur. Zondagnamiddag van 5-7 en van 8-10 uur. Te Wagenborgen (Gr.) hebben alle arbeiders op de beide stoomdorsch- machines, toebehoorende aan de land bouwers in het dorp, het werk gestaakt Ze eischen hooger loon. Zoo ook de ruim 100 arbeiders aan de 9 stoom- dorschmachines te Githuizen. Daar zijn de landbouwers bereid die verhooging gedeeltelijk toe te staan. Ongelukken. Maandag is in de Terheijdenstraat te Breda de chet-mon teur der telefonie, H. T. R., door het keken van een telefoonpaal naar bene den gestort. Bewusteloos werd hij op genomen en naar het gasthuis vervoerd, waar hy 's avonds nog is overleden- De man was gehuwd en vader van drie kinderen. Terwijl in de centrale werkplaats ran de S.S. te Zwolle twee ketelmakers lezig waren met het klinken van een ketel, trof de een den ander ongeluk kigerwijze met den hamer voor het hoofd. De getroffene viel daarbij van den ketel en werd bewusteloos opge- - nomen. Te Harlingen is de werkman H. bij de lossing van een tjalkschip met balken, door een vallende balk op zijn hoofd getroffen, en in bedenkelijken toestand naar het verplegingsgesticht gebracht. De 28-jarige brievenbesteller B., onlangs uit Amsterdam naar Rotterdam overgeplaatst en sindsdien gehuwd, heeft, meldt de Rott., door het open krabben van een puistje op het gezicht, bloedvergiftiging gekregen, waaraan hij overleden is. Te Noord wijk aan Zee is de zoon van notaris B., uit Noordwijk-Binnen bij het baden verdronken. Door onbekende oorzaak is de kapokfabriek van de firma Griethuysen en Koch, staande nabij het terrein van do Hollandsche Spoor aan den Cruqius- weg te Amsterdam, geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Uit den trein gevallen. Dinsdag avond te 11.20 werd bij aankomst van den trein uit Amsterdam aan het Maas station de hoofdconducteur D. vermist. Deze was bij de Oude Plantage uit den trein gevallen, en lag korten tijd be wusteloos, doch wist, bijgekomen, het seinhuis te bereiken, waar een genees kundige bloeduitstorting in de hersenen constateerde. Hij is naar zijn woning in Kralingen gebracht. Te Wessingtange (gemeente Vlagt- wedde) zou de landbouwer en kerkvoogd R- E. een voer heideplaggen ledigen. Hij stortte daarbij achterover van den wagen en brak den nek. Zijn zoon tond hem stervende. Ook een record. Een ingezetene van Winterswijk werd deze week ver- Wijd met de geboorte van een dochter. Naar plaatselijk gebruik werd o.a. een ^rentebrood geschonken het had maar 'even een lengte van 2 M. en een breedte van 40 c.M. Door de politie te 's Hertogenbosch 's aangehouden een verdacht individu, ja wien men B. B. meent te ontdekken, j|ie in de omstreken van Arnhem en Velp verschillende inbraken moet heb- «n gepleegd en behoorde tot een die venbende te Velp. Hij werd te Emme- r'k gevangen gezet doch wist te ont vluchten. De aangehoudene blijft hard nekkig ontkennen. Toch moet het onderzoek door den commissaris naar jR)n identiteit ingesteld reeds afdoende ^wijzen hebben geleverd, dat hij de 'ezochte is. In zijn bezit zijn verschil lende inbrekerswerktuigen gevonden "Riels, schroevendraaiers, electrische jjaklantaarn, enz. Ook was een gestolen ets in zijn bezit. De man bleek een Zeer gevaarlijk individu. Bij een zijner vroegere inbraken werd hij door den ^enaar verrast, waarop hij op dezen J? revolverschot loste. Op zijn arres- stond een belooning van j 200. Kinderachtig. Op de jongste bloe mententoonstelling te liariingen deden hellebaardiers dienst, gewapend met een degen. Op grond der wapenwet maakte de politie tegen hen verbaal op. Het O. M. heeft nu tegen ieder hunner 50 ct. boete gerequireerd. Hij had abuis. Door zekeren D. een werkman, werd de vorige week aangifte gedaan bij den ambtenaar van de Burgerlijken Stand te Arnhem dat hem een zoon geboren was. Thuiskomende wachtte hem echter een teleurstelling, want hij, die zoo vurig wenschte dat zijn eerste spruit een jongen zijn zou, moest thans er varen, dat zijn eerstgeborene een dochter was. Hij had de aangifte op de mededeeling van de baker gedaan. Officieel staat thans echter het kind als een zoon ingeschreven en de recht bank zal er aan te pas moeten komen alvorens deze vergissing is te herstellen. Onverschillig. De heer J. A. M., uit Utrecht en zijn dochter, fietsrijden- de op den Amersfoortschen straatweg, werden ter hoogte van „De Pan" door een hen achterop komende auto aange reden. Hun ry wielen werden verbrij zeld. De heer M. werd een 25 meter meegenomen en aan de rechterzijde van 't lichaam verwond. De auto reed gewoon door. De heer M. werd per rijtuig naar Utrecht vervoerd. Onveiligheid. De openbare veilig heid neemt op het platteland van Noord- Brabant met den dag af. Sedert de vorige week zijn de volgende inbraken te boeken, waarbij de dieven wel niet veel buit behaalden, een omstandigheid, welke echter aan hun brutaliteit niets afdoet. Te Valkenswaard bij den schoenfabri kant J. v. d. B., te Bergeyk by den sigarenfabrikant J. C. K., te Helmond bij den vischhandelaar J. N. Met schrik ziet men den winter tege moet. Een vruchtbare koe. Naar men aan de 's Hert. Ct." meedeelt, heeft te Reek (N.-Br.) een koe vier levende kalveren ter wereld gebracht, waarvan slechts één kort na de geboorte dood gingzij zijn alle iets kleiner dan een gewoon kalf, doch wegen ieder toch nog 56 pond. Nog kan hieraan toegevoegd worden, dat dezelfde koe het vorige jaar ook reeds drie levende kalveren ter wereld heeft gebracht. De vuiltleeschhandel op de Zuid-Hol landsche eilanden. Men schrijft aan de N. Ct.: Misschien in verband met de duurte van vleesch en spek, zeker ook, omdat dit alles op het platteland ongestraft kan geschieden, is de smerige handel in vleesch van doode dieren, die reeds in verregaanden staat van ontbinding verkeeren, ernstig toegenomen. Voor de oningewijden schijnt het onbegrijpe lijk, hoe men dergelijk vleesch nog smakelijk kan maken voor de worst. Door zout en salpeter wordt het slechtste vleesch voor verder bederf behoed en dit ais gezouten vleesch uitgevoerd. Naar men zegt, moet er te Groot-Ammers een inrichting bestaan, waar men dit vuil verder verwerkt. Een Rotteidam mer moet de chef van dit zaakje zijn. Hoofdagenten en agenten zijn in de weer, om al het bedorven vleesch in kisten te verpakken. Alles gaat contant. Per K G. wordt het betaald. En dadelijk ontvangt u een fijne worst Onbegrijpelijk is het, dat men ten plattelande stil zit. Er moet te Oud- Beierland echter een verordening op de vleeschkeuring bestaan. Maar nooit is er een aanhouding geschied, niettegen staande daar als 't ware een stapelplaats van dien vuilvleeschhandel bestaat. De Paus heeft 20.000 mark voor de families der omgekomenen bij den storm in de Golf van Biscaye geschonken. Er is in 't geheel reeds x/4 millioen gulden bijeengebracht. Men kan van buiten niet zien, wat van binnen te koop is. Een hoogst elegante dame, die zich door „torenhooge" schoen hakjes onderscheidt, kruist de straat. Opeens blijft de hak van den rechter schoen in de tramrails steken. Onmo gelijk, onmogelijk om los te komen 't Verkeer is gestremd. De trams hoo- pen zich op in lange rijen. Een volks oploop De politie bemoeit zich met het geval en beveelt de dame haar hak uit de rails te verwijderen „Onmogelijk", antwoordt deze. Politie vraagt haar, den schoen uit te trekken. Dame weigert onder protest, zonder reden op te geven. Politie dreigt met geweld. Niets baat. Dan buigt zich de man van den H. Hermandad ter aarde, snijdt de veters door en brengt den schoenloozen damesvoet te voor schijn. Een homerisch gelach gaat op De kous zit vol gatenHet raadsel van de weigering was opgelost! Het strandhotel te Glücksburgin Sleeswijk is Dinsdagavond tot den grond toe afgebrand. De brand begon in den rechtervleugel van het gebouw, waar de kamers der kellners lagenbinnen een half uur was het heele gebouw een vuurzee. De gasten, ongeveer 30 per sonen, werden allen gered. Onder de verdenking den brand te hebben aangestookt, is een kellner ge arresteerd. Zondagnacht werd te Tarrytown, (staat New-Tork), een bende Italianen verrast op korten afstand van de woning van den millionnair Rockefeller. Blijk baar was een aanslag bedoeld op den petroleumkoning. De zaakwaarnemer van Rockefeller had eenige dagen geleden een Italiaanschen boerenknecht ontslagen en kort daarop een anoniem schrijven ont vangen, waarin gedreigd werd met de wraak van de beruchte Zwarte Hand. Onmiddellijk werden huis en omgeving in staat van verdediging gebracht en een aantal bewakingsmanschappen op het terrein gelegerd. Desondanks echter waren de Italianen er reeds in geslaagd het huis op een afstand van 100 meter te naderen, voor zij ontdekt werden. Toen een bewaker slechts eenige schoten loste, gingen de aanvallers op de vlucht. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 24 Augustus Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijk regen buien later tijdelijk opklarend. Zelfde warmtegraad. Het BES! UUR van Floralia maakt bekend, dat de tentoonstelling van bloemen, fruit, groenten en voorwerpen van huisvlyt dit jaar zal gehouden worden op 30 en 31 Augustus a. s. Zy, die voornemens zijn in te zenden, moeten daarvan kennis geven tot en niet 2b dezer, met opgave van hetgeen zal worden iugezonden, aan den secre taris C. P. MINJON. Axel, 2 Augustus 1912. Koers van Belgisch geld. (Medegedeeld door Van Heel Co). Volgens Holl. noteering 47.64. Belg. 209.90. VEREENIGING Het bestuur van bovengenoemde ver eeniging zal trachten aan te besteden op Zaterdag 24 Augustus 1912 des nam om 6 ure bij G. Gilijamse te Axel, de hoeveelheid van 1950 K.G-. GRINDMEEL. *1300 K.G. ROGGEMEEL. 4350 K.G. MAïS 650 K.G. BLOEM. 1525 K.G. SCHEPMEEL. 100 K.G. gekapte BOONEN. 600 K.G. CORNEL-MEEL. 100 K.G. SUIKER-LIJN- KOEKJES. Voorwaarden te verkrijgen bij den secretaris-penningmeester a 10 cent. P. DIELEMAN, Buitenweg, Axel. is geopend: eiken Zaterdagavond van 5—6 uur, in de Vergaderzaal, Nieuw- straat, alhier. op Zaterdag 31 Augustus a. s. van des namiddags 16 ure. De wedstrijd zal bestaan in A. Personcele baanle prijs verg. zilv. med., verder luxe voorwerpen B. Vrye baan, marga le prijs verg. zilv. med., verder geldprijzen. C.- Vrye baan, flobertle prijs verg. zilv. med., verder geldprijzen. De medailles zijn te bezichtigen in de uitstalkast van den heer C. L. de Smidt. Axel, 19 Augustus 1912. De Secretaris, J. CORNELISSE. Iedere week geheel nieuw programma.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3