OPGAVE DER TARIEVEN EN VERVOLG-TARIEVEN. AXEL, 16 Augustus 1912 Gisteren werd alhier het festival ge houden ter viering van het 25-jarig bestaan van „Concordia". Woensdag avond werd het feest ingeluid door een concert op de Markt en het lossen van kanonschoten, waarbij een talrijk pu bliek tegenwoordig was. Toen de dag van het muziekfeest aanbrak zag het er treurig uit met het weder, dat dan ook den geheelen dag voor een feest in de open lucht zoo ongunstig mogelijk bleef. Aan de uitnoodiging om de vlag uit te steken was door vele ingezetenen voldaan. In den voormiddag maakte „Concordia" een muzikale wandeling door de gemeente en ruim 2 ure werd een begin gemaakt met de opstelling van den stoet, die uit 9 gezelschappen bestond. Het waren „Concordia" van Axel, „De Volharding" van Zaamslag, „De Eendracht" van Koewacht, „Orelio" van Axel, „Concordia" van Overslag, „Vrijheid-Eendracht" van Lamswaarde, „Ons Genoegen" van Zuiddorpe, „Zaam- slags Mannenkoor" van Zaamslag en „St. Cecilia" van St. Gillis. Onder het beurtelings uitvoeren van opgewekte marschen werd een optocht door de gemeente gehouden, waarna „Concordia" het festival opende, zooals dat gebrui kelijk is. Inmiddels waren op het Stadhuis, daartoe welwillend door het Gemeente bestuur beschikbaar gesteld, samenge komen de Eere-voorzitter van het festi val, onze oud burgemeester J. Huizinga, burgemeester L. J. den Hollander, de meeste leden van den Gemeenteraad, het bestuur van „Concordia", de Festival- commissie en de afgevaardigden der deelnemende gezelschappen tot het aan bieden van den eerewijn en het uit reiken der fraaie zilveren herinnerings medailles. De Voorzitter heette in de eerste plaats allen welkom en dankte de deel nemende gezelschappen voor hunne op komst, ondanks het gure, regenachtige weer. Daarna kwam spr. tot het feit, dat „Concordia" thans haar 25-jarig feest viert en noemt dit geen kleinigheid in plaatsen als deze, waar vaak met groote zelfopoffering moet gestreden worden om te voorkomen, dat door allerlei min of meer kleinzielige oorzaken vaak de kans bestaat, dat eene vereeniging uit eengaat, welk lot dan ook vele ver eenigingen hier reeds vóór en na ten deel viel Met een klein corps begonnen, telt „Concordia" thans ruim 40 werkende leden en kan het nu onder de gunstigste omstandigheden feest vieren. Spr. weet zulks aan den Directeur, den heer C. P. Minjon, die van af den datum der oprichting met grooten lust en ijver de vereeniging heeft gesteund. Niets was hem daarvoor te veel. Namens het bestuur uitte hij dan ook hun welgemeenden dank voor den heer Minjon, met de hoop dat hij nog vele jaren de repetities en concerten moge leiden, opdat ook eenmaal dan het gouden feest in zijne tegenwoordigheid kan gevierd worden Ook dankt spr. de honoraire en de werkende leden voor hunnen financi- eelen en moreelen steunvoorts ook het gemeentebestuur voor de overname van de tribune en het afstaan der zaal voor een waardige ontvangst van de genoodigden en eindelijk allen, die mee werkten tothetwelslagen vanhetfestival. Met den wensch, dat de vereeniging j Concordia" moge bloeien tot haar gouden feest gevierd kan worden en nog langer stelde hij voor een glas te ledigen op het welzijn van „Concordia". Met een „leve Concordia" werd dit voorstel aangenomen en natuurlijk da delijk ten uitvoer gebracht 1 Hierna nam de burgemeester van Ter Neuzen, de heer J. Huizinga, die als oud-burgemeester van Axel, nog het eere-voorzitterschap van „Concordia" waarneemt, het woord De heer Huizinga achtte zich ver plicht deze gelegenheid waar te nemen om aan zijne vreugde uiting te geven bij de feestviering van „Concordia" te Axel. Het was goed gezien van het bestuur van „Concordia" om dezen dag vau 25 jarige herdenking uit te kiezen voor een festival. Dan toch komen tal van zusterverenigingen bij elkaar, die de beteekenis van zoo'n dag begrijpen en medejuichen, deelnemend in de blijd schap van de jubileerende vereeniging. Zoo ook was spr. verheugd over dit feit, niet alleen als eere-voorzitter van Concordia", maar ook omdat hij houdt van „Concordia" dat hij heeft leeren kennen als beminnend de kunst. Bij tal van haar concerten heeft spr. ge noten, maar zich ook geërgerd als hij het hier mag uitspreken. Geërgerd over - de weinige waardeering, den ge ringen steun, die „Concordia" van de zijde der ingezetenen mocht onder vinden. Spr. schetste hierna de beteekenis van eene muziekvereeniging als „Con cordia" voor eene gemeente en heeft dan ook niet geaarzeld het eere-voor- zitterschap te aanvaarden, nadat hij Concordia" als een goed korps had leeren kennenhij noemt het een ge lukkig feit, dat deze vereeniging nog bestaat, na al de moeilijke tijden, die zij beleefd heeft. Spreker sluit zich echter aan bij de woorden van den Voorz., en weet dat de heer Minjon daarvoor de dank toe komt. Het is juist de eigenaardige per soonlijkheid van den heer Minjon, die zoo uitstekend met de werkende leden weet om te gaan, dat het korps no« bestaat niet alleen, maar zich nog heeft uitgebreid en zich kan meten met de omgevende gezelschappen. Niet ieder is het gegeven om bij menschen, die na een dag van arbeid zich 's avonds moeten geven aan studie, den ijver wakker te houdende heer Minjon echter weet den lust bij de repetitie steeds te spannen en daarom hoopt spr. dat dhr. Minjon de muziek mag blijven leiden tot ze met een gouden kroon versierd worde. Dhr. Minjon nam hierna het woord en zeide uit het gesprokene gehoord te hebben, dat zijn werk gewaardeerd wordt. Hij is op het oogenblik niet woordenrijk genoeg om naar waarde het hem toegesprokene te beantwoorden en beperkte zich daarom tot een dank voor de hem gebrachte hulde met de belofte dat hij zoo mogelijk al zijn krachten zal inspannen om „Concordia1 tot nog groöteren bloei te brengen. Hierna volgden luide bravo's. De heer Kruysse dankt de sprekers en nam een aanvang met de uitreiking der medailles. Gewoonlijk wordt daarbij door ver schillende sprekers het woord gevoerd. Zoo ook hier en het laatst door den heer Ed. de Stobbeleere, directeur der Kon. fanfare van St. Gillis, die alvorens de medaille in ontvangst te nemen, de vereeniging hartelijk feliciteerde. Nog nimmer, zei spr. heeft de muziek St. Gillis een uitnoodiging naar Axel ge weigerd en hij herinnerde er aan, dat hij reeds in 1853, toen in deze omgeving nog geen enkel muziekgezelschap be stond, als jongste lid van de Fanfare van St. Gillis met deze vereeniging te Axel een muziekfeest had meegemaakt; er waren toen 20 personen in dat gezel schap met de familienaam de Stobbeleere. Als een bewijs dat „St. Cecilia" al oud wordt, zei spr., dat aan het vaandel een medaille hangt, welke in 1822 door Koning Willem I eigenhandig aan die vereeniging is geschonken. Met de beste wenschen voor „Concordia" eindigde hij en was de officieele ont vangst afgeloopen. Ondertusschea werden door de ver schillende gezelschappen hunne twee nummers uitgevoerd op de muziektent ter aanhoore van een talrijk publiek, dat dikwijls van de meegebrachte re genschermen moest gebruik maken. Want, ondanks het ongunstige weder viel aan onze gemeente een druk bezoek ten deel. Ook vooral de verschillende dansgelegenheden maaktengoede zaken. Om 5 ure werden de premiën verloot, waarvan de uitslag was als volgt Zaamslags Mannenkoor, dat de keuze had uit drie prijzen, trok den prijs van 12.50, verder van de muziekgezel schappen Koewacht 40, Zaamslag 25, Overslag j 15, Zuiddorpe en St. Gillis elk 10, en Lamswaarde 5. Zoodat iedere vereeniging een premie ten deel viel, behalve natuurlijk de Axelsehe vereenigingen, die aan de verloting geen deel mochten nemen. Vermeld moet nog worden, dat St. Cecilia van St Gillis behalve hare op gegeven stukken nog eenige extra num mers uitvoerde, zeker- tot genoegen van de vele toehoorders, die met de grootste aandacht de uitvoering van dit schoone gezelschap volgden. Dit ge zelschap bracht naderhand nog een serenade bij den burgemeester, die be stuur en uitvoerders onthaalde. Ook moet nog worden aangestipt, dat de kanonniers den heelen dag door er dapper op los schoten. Het was een aardig feest en had het weder meegewerkt, voorzeker zou het nog veel prettiger geweest zijn. Aan de schieting door de hand- boogmaatschappij „Ons Vermaak" uit geschreven, werd door 48 schutters deelgenomen, een getal, dat bij mooi weer zeker het dubbele zou geweest zijn. öe geweef door i zijvoge kapelk de kal Art. Bi - Z leden yerbou bedeva Vrouw Ond( 0. L. wijs vi ter bi werdei eu de gierige Jole ii wekt t Ontvai en stei verder Ondi meenti Goes t over d en gel van j er overtu ellende schapp Niet genges geschie nen v en hui len ho woonte Niet wen, n geleerc de alc< richt, dwaas! kinder* geven jeugd alle ah Met Vienia; aanwe; zich t< het Ki heer A pagand 1 Crt. he „De waarbi ken va betrok! gereed I gebruil 2 batte van D plaats 1 de ver gens v Loügav waar Vorder de sche weg n gevoer* rort te, wegvn ton uit Men cokes o kust b Duitse! te rich PRE Datum van INVOEGSTELL1NG DER HIERNEVENS AANGEDUIDE TARIEVEN. Prijs Ier supplément au fascicule II de la 2e partie du tarif Belge- Austro-Hongrois 8e supplément au fascicule III de la 2e partie du tarif Belge- Austro-Hongrois. 9e supplément au même fascicule III. Ier supplément au fascicule I, Reglement des tarifs Franco- Belge-Nord, Franco-Belge-Est et Franco-Beige-Anzin. 6e supplément au fascicule II du taril France-Belge-Nord. 6e supplément au fascicule III du même tarif. 6e supplément au fascicule IV du même tarif. 6e supplément au fascicule V du même tarif. Be supplément au fascicule II du tarif Franco-Belge-Est. Tarif général commun international de grande vitesse Franco- Beige pour le transport des articles de messageries et denrees. Ier supplement a la le partie du tarif Belge-Italien par le Gothard. 4e supplement au fascicule I de la 2e partie du tarif Belge- Italien. 5e supplement au même fascicule. 4e supplement au fascicule 2 de la 2e partie du même tarif. 14e supplement au tarif Belge-Neerlandais. Tarif exceptionnel no 8 pour le transport de lins et de chanvre de la Russie vers la Belgique, La France et Terneuzen. Tarif de réexpédition des lins et chanvres russes de Konings berg et d' Elbing vers la Belgique, la France et Terneuzen. 13e supplement au tarif combine pour le transport de marchan- dises par service regulier de navigation de la Johnston-Line. Liste B. Ier supplement aux conditions reglementaires pour le trans port des voyageurs et des bagages pour le tralie entre les stations situees sur le territoire beige et le trafic local international. 4e supplemet au fase. I 4e supplement au fase. bis 5e supplement au fase. I 5e supplement au fase. Ibis 19e supplement au fascicule IV du tarif mixte 20e supplement au même fascicule IV 21e supplement au même fascicule IV Fascicule V des services interieur de 1' Etat et du service commun. Tarif exceptionnel provisoire no. 31 pour le transport des terres, etc., par quantitè de 60.000 Kos au minimum en service commun ii tous les chemins de fer beiges. Fascicule A i f de la 2e partie au tarif Fascicule B v Fascicule F Beige-Nord-Allemand. 12e supplement au fascicule III tome I 13e supplement au fascicule III tome 1 3e supplement au fascicule III tome II 4e Supplement au. fascicule III tome II 7e supplement au fascicule I, 2e partie Belge-Baravois. 8e supplement au precedent fascicule 5e supplément au tarif exceptionnel des houilles, cokes, etc., au depart des bassins d'Aix-la Chapelle, de la Ruhr et de la Surre vers les chemin de fer de 1' Etat Belg et des compa gnies beiges. 2e supplement au fascicule 1 -Reglement des tarifs Franco- Belge-Est et Franco-Belge-Anzin. 7e supplement au fascicule II du tarif Franco-Belge-Nord 7e supplément au fascicele III du même tarif 7e supplementau au fascicule IV du même tarif Ier supplément au tarif general commun international de grande vitesse Franco-beige sour le transdort des articles des messaggries et denrees. du service interieur de l'Etat et des services mixtes. des precedents services. du tarif belge-nord- allemand 6e supplement au fascicule 1 de la 2e partie du tarif Belsre- i taliën. 7e supplément au même fascicule 5e supplément au fascicule 2 de la 2e dartie du même tarif. 6e supplément au même fascicule, 2e supplement 4 la le partie du tarif Belge-Russe. 2e supplément la 2e dartie du même tarif 2e supplément 4 la 3e partie du même tarif 14e supplement au tarif combiné pour le transport de mar- chandises par le service de navigation de la Johnston-Line. 1 mai 1911 1 Juin 1911 1 Juin 1911 <11,- „0,20 „0,20 3 janvier 1912 1 février 1912 1 septembre 1911 1 septembre 1911 1 septembre 1911 „0,50 „0,20 „0,45 n0>60 „0,45 Voorm. Nam. Voorm. Nam.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 2