Drinkt zelf en qeeft aan Uwe kinderen inplaats van minderwaardige koffie: Volkomen Zuiver en Zeer Voedzaam Karpetten. WHIEE OMSLAG. Bloed- Drank. WIE Gebruikt u steeds Bij C. B- Antheunis Blauw Merk: I Groen Merk: BERICHT. BLOEDDRANK Zogdrank voor Varkens Tevens fleschjes Aroma, 12ct.per ONS-paUje. I IA ct. per ONS'pakje Axel. C. B. ANTHEÜNIS. Telegrafisch Weerbericht van 12 tot en met 27 Juli TAPIJTLOOPERS en TAPIJT aan 't stuk. Ad verte ntiën. 1. M. VERBRUGGEN. KALVERD00RL00PP0EDER C. B. Antheunis, vond id te ïgen e, die rietje i was 1 aan Een gheid nond, ieisje aarop nden. ach- loruit l van h de Het epen, ggen. stop, 15-tal i dat allen, gezet greep nd en haar. Vreeselijke moord. In New-York is een gruwelijke misdaad gepleegd. In een doos, die werd gevonden op een stuk land, vond men een stervend meisje van 12 jaar, zekere Julia Corner. Het lichaam was deerlijk verminkt en vertoonde niet minder dan 41 wonden. Handen en voeten waren bijna afge sneden, de keel gewond. In een der wonden was een mes blijven steken; het haar van het kind was afgesneden. Het meisje kon nog de woorden „een man" stamelen, en stiert toen. Er is geen aanwijzing omtrent den dader. Woensdagmorgen is door de politie te Kampen aangehouden een jong- mensoh uit Kamper Nieuwstad, leerling van de rijks normaallessen te Kampen, verdacht van oplichting. Hij maakte er werk van in verschillende bladen te adverteeren, dat zij, die uit het woord ,Muziekinstrumentenhandel" de meeste flollandsche woorden konden samen stellen, voor prijzen in aanmerking kwamen. Eerste prijs gramophoon van 50, 2e dito van 25 en 100 andere fraaie prijzen. De deelnemers moesten 40 cent aan postzegels insluiten, daarna kregen zij bericht, dat zij voor een prijs in aan merking kwamen, waarvoor 1,25 moest worden overgezonden voor vracht enz. De toezending van de prijzen echter bleef achterwege. Mijnheer deed alles grootscheeps, hij hield er een postbus aan het postkantoor op na, voor de vele inkomende brieven. Verder is nog gebleken, dat hij zich toelegde op het doen van bestellingen zonder dat betaling volgde, tot zelfs in het buitenland. K. Crt. De heer Bouvier, een appartement op de boulevard Poissonnière in het hart van Parijs bewonend, had alvorens naar buiten te vertrekken voor een tijdelijk zomerverblijf, de bijouterieën, waarin hij handelde, in een brandkast gesloten. Thuis komend, kwam hij tot de on aangename ontdekking, dat inbrekers aan het werk waren geweest. Hij schat de vermiste waarde op 100.000 frank. Men gelooft dat het 4 of 5 man waren, die met een zinkboor den stalen wand op verschillende plaatsen hebben door boord. Achteraf blijkt, dat de man heel dat verhaal verzonnen heeft, om zijn aan zienlijke schulden te dekken. Hij was tegen diefstal verzekerd. In het stadje Smiri, bij Napels, heeft een heele „veldslag" plaats gehad. Giovanni Dellapietra en Francisco Nappi, twee 20-jarige jongelingen, liepen een mooi meisje na, dat aan geen van beiden de voorkeur wist te geven. De jonge lui besloten toen, dat de overwinnaar in een vechtpartij hetmeisjezou trouwen. Vergezeld door vele vrienden, begon het tweetal te bakkeleien. Weldra vloeide bloed, waarop de omstanders zoo opgewonden werden, dat ze met vuurwapenen begonnen te vechten. Toen de politie kwam, waren de beide jongelieden dood en waren er talrijke gewonden. Velen zijn gearresteerd. llitte in Amerika. In het Oosten der Vereenigde Staten is het thans naar de bladen melden buitengewoon heet. Er gaat een z.g. „hittegolf" over het land. Sinds Vrijdag zijn er te. Chicago 35 personen aan de gevolgen van de hitte overleden, en te Philadelphia 32. Ge lukkig bracht een geweldig onweer, dat boven Chicago losbarstte tijdelijk eenige verademing. In New-York werden Dinsdag 5 lieden door de hitte bevangen en kwamen om Toch zijn er verscheiden lieden, die voortreffelijk tegen de warmte kunnen en er niet den minsten hinder van hebben. Zoo John D. Rockefeller, die dezer dagen 73 jaar is geworden en zijn feestdag vierde met in een hitte van 90° F. een partij golf te spelen. Rockefeller ontving naar aanleding van zijn verjaardag tal van gelukwenschen. Een „lompenstaking". Het tramper- I soneel te Napels heeft een nieuwen S vorm van staking uitgevonden. Of liever, 't is geen staking, maar men j hoopt er hetzelfde effect van. Het personeel dan heeft gezamenlijk de uniform uitgetrokken en bedient nu in vuile lompen het publiek, dat du vies van de tram is. Dat is atdoender dan een gewone staking, meent het per - I soneel. De leeraar Jozef Hackl te Boed.i- pest is gisteren gearresteerd onder be schuldiging, dat hij zijn 20-jarige vrou a-, met wie hij sinds anderhalf jaar ge trouwd was, 's Dachts van het balkon eener derde verdieping op straat zou hebben gegooid, waar zij stervend bleef liggen. Kanon gesprongen. Op het schietterrein te Oerkeny in Hongarije is Maandag een kanon ge sprongen. Er zijn vier dooden en vier gewonden. Nader wordt gemeld Het ongeluk gebeurde 's ochtends om 9 uur. De oefeningen hadden plaats onder leiding van den luitenant-kolonel Bretschneider. Toen een pas afgeleverd kanon zou wrorden beproefd, ontplofte de granaat en vernielde den loop. De naast het kanon staande man werd ge dood evenals 3 vgn de 4 kanonniers. Vier andere soldaten zijn levensgevaar lijk, 4 lichtgewond. Een der zwaar gewonden overleed 's middags, waar door het aantal slachtoffers 5 wordt. Ook Bretschneider kreeg wonden. De corpscommandant en een officier van gezondheid gingen naar Oerkeny. Het ongeluk is veroorzaakt door gebrekkige constructie van een brisantgranaat. De kogels vlogen honderden meters ver. De verongelukten behooren tot de Weensche 4e brigade veldartillerie. Aartshertog Karl Albrecht en vele hooge officieren woonden op een heuvel, op 300 M. afstands, de oefeningen bij. Allen wierpen zich op het oogenblik der ontploffing op den grond. De ver dere oefeningen zijn voorloopig gestaakt. Te Weenen heeft een arbeiders vrouw haar beide kinderen, een jongen van 2VS jaar en een meisje van enkele maanden, in de Donau geworpen en zich toen bij de politie aangegeven Ze had het gedaan omdat ze geen eten voor de kinderen had en geen woning kon krijgen. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 13 Juli: Zwakke tot matige, meest Oostelijke tot Zuidelijke wind. Licht bewolkt. Droog weer, behoudens kans op onweer. Zelfde warmtegraad. Verkrijgbaar te Axel, bij Firma P. H. VEENHUIZEN. aan veel verminderde pryzen van alle nog voorhanden zijnde gebloemde en gestreepte Aanbevelend, N.B. Slechts 14 dagen kunt U van deze prachtige koopjes profiteeren zijn Schuur geteerd wil hebben komt bij den ondergeteekende, met het vak bekend. Aanbevelend, axel. c. p. provoost. Voor de vele blijken van belangstelling mij betoond ter gelegenheid mijner benoeming en instal latie als Burgemeester van Axel betuig ik mijn barteiyken dank. L. J. DEN HOLLANDER. Axel, 10 Juli 1912. De ONROERENDE GOEDEREN te Koewacht van de Familie VAN DE ingesteld Ter voorziening in de behoefte aan het noodige kasgeld, verzoekt onderge teekende spoedige voldoening van het verschuldigde wegens Hoofde- lyken Omslag. De Ontv. der gem. Axel, M. L VAN VESSEM. BILT zijn Koop op 620 „700 „670 „570 of Gentsch gemet. VERBLIJF Vrydag 26 Juli 1912, des namiddags 2 ure bij E. de Vleesch- ouwer te Koewacht (Zand). Axel. Notaris DREGMANK. per 44 ar., 56 c.a. Kleurt Uw vee niet, of vermagert het? Gebruikt dan uitsluitend volgens het beroemde recept van Vee arts Dr. Picard. Onfeilbaar middel tegen verschillende varkensziekten, alsvlekziekte, stijf heid, vuur, gebrek, enz. Per flesch 6o Cent. 80 Cent per flesch. De SPAARBANK der firma VAN HEEL Co. vergoedt 3 pCt. intrest. Deze rente gaat reeds den volgenden dag in. De minste inlage bedraagt 1 gulden. Aderen dag kunnen inlagen worden gedaan. Terugbetalingen geschieden zooveel mogelijk onmiddellijk. Het kantoor is geopend van 's morgens negen tot 's avonds acht uur. 4i v h- de heerlijke MAGGI-SOEPEN, heel een voudig en gemakkelijk klaar te maken, komt dan bij die er in verschillende smaken heeft, zooals: Ris Jullienne-soep, Tappioca- soep, Groenten-soep, Figuur-Vermicelli- soep,Tomaten-soep, Schildpad-soep enz. heerlijk voor Sausen, en de alom bekende 21/» cents BOUILLONBLOKJES. Slechts voor 1 kop voldoende. Aanbevelend, J. M. VERBRUGGEN, Brood- en Banketbakker, Axel. verkrijgbaar: Anti Migraine, Hoofdpynstift, Wrattenstiften, KitUjm, Rattebrood, Phosphorbry, Rattendood, vau Veearts Dr. Picard, tegen diarrhee van het kali, 30 cent per pak. Alleen verkrijgbaar bij Schilder. Vischiym, Laurierbladen, Leuk oplost, Likdoornpleisters, Likdoorntintuur, Stroowit, voor het schoonmaken van Hoeden. Prijs 10 cent. PAKJES CACAO f Ci i

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3