vereenigt eene besparing in de verpakking met de daardoor mogelijk geworden verbetering in de kwaliteit. Bruiloften, Visites, Partijen. lOÏÏWifllI. BEESTIAAL: Bekendmaking. een Hondenkar met 2 goede Trekhonden, Kolenvereeniging „De Herleving", Axel. Telegrafisch Weerbericht Marktberichten. Advertentiën. Kantoor Mr. P. DIELEMAN. VERSNAPERINGEN. VERVERSCHINGEN. LEKKERNIJEN. PUDDINGPOEDERS. BESSENSAP. SAUZEN, enz., enz. Firma P. H. Veenhuizen, Axel. Openbare Verkooping. Een WOONHUIS Openbare Verkooping. Landbouwgereedschappen Een spoorwegongeluk. De nachttrein van Malmö naar Stock holm is Zondagochtend om half zes, door verkeerden wisselstand, bij het station Malmslatt op een goederentrein geloopen. De voorste slaapwagen werd vernield en de twee volgende zwaar beschadigd. Er zijn 18 dooden en 16 gewonden. De dooden en gewonden zijn naar het ziekenhuis te Malmslatt overgebracht. Voor het reddings- en opruimingswerk zijn er troepen naar de plaats van het ongeluk gezonden. De koningin van Zweden is 's avonds vanBorgholm naar Malmslatt vertrokken. De Deensche en niet de Duitsche sneltrein, zooals eerst gemeld werd kwam met groote vaart het station binnenrijden en raakte door een on- juisten wisselstand op een verkeerd spoor. Daar liep hij op een stilstaanden goederentrein. De locomotief van den sneltrein en die van den goederentrein steigerden tegen elkaar op. De eerste bagage- en slaapwagen van den snel trein werden in en over elkaar ge schoven. Het gas uit de gashouders onder den wagen stroomde uit en plot seling stak een ontploffing den verniel den wagen in brand. Kort na de ont ploffing verstomde het gekerm, dat uit den wagen geklonken had, geheel. Het kleine personeel van het station kon niet veel helpen. Men vroeg mili taire hulp en zoo snel mogelijk kwamen eenige honderden soldaten, die het reddingswerk begonnen. Dit was echter zoo bezwaarlijk, dat veel gewonden in de vlammen omkwamen. De eerste slaapwagen brandde geheel uit. Uit de puinhoopen zijn 18 dooden en 16 zwaar gewonden te voorschijn gehaald. Later zijn nog 3 zwaargewonden gestorven. De dooden zijn, op twee Engelschen en twee Russen na, uitsluitend Zweden. Onder de zwaargewonden komen de namen van een Engelschman, een Ein en twee Deensche dames voor. De rest zijn ook Zweden. Te Stockholm heeft het ongeluk groote verslagenheid veroorzaakt. Daar het de verjaardag van den koning was, werd er veel gevlagd. Toen het bericht kwam, gingen alle vlaggen halfstok. Naar het heet, is de stationschef van Malmslatt, die de zorg voor den wissel aan een ondergeschikten kantoorbe ambte had opgedragen, in hechtenis genomen. Het spoorwegongeluk is het grootste, dat ooit in Zweden is voor gevallen. In het vacantie oord Rodann heeft de onderwijzer Boscherdorfer, in overleg met zijn vrouw en een zoon uit het eerste huwelijk, de drie kinderen uit het tweede huwelijk van het leven beroofd. Daarna pleegden de onder wijzer, zijn vrouw en de zoon uit het eerste huwelijk zelfmoord, eveneens door cyaankalium in te nemen. Als reden van deze daad worden n fiuancieele moeilijkheden opgegeven Op het eenzaam gelegen familie kasteel van baron v. Schenck bij Hom berg is Vrijdagnacht ingebrokener zijn allerlei kostbaarheden ontvreemd, o. a. een paarlcollier van 60.000 mark. Van de dieven geen spoor. Te Prokrovvsk, bij Saratofif (Rusl.) is een fabrieksmuur ingestorter zij 70 arbeiders gedood. Visschende vogels en vechtende visschen. Er valt in de vogelwereld menig brutale roover aan te wijzen. Zoo bijv de roek. Dat hij nesten uithaalt en daarbij volstrekt geen rekening houdt met 1 Mei of 28 April, is algemeen be kend. Minder bekend is, dat hij zich ook nu en dan onledig houdt met het vangen van visch. Waar zich een viscbje aan de oppervlakte vertoont, niet te ver van den kant, daar verkeert i dit in gevaar, de prooi te worden van '»den roek. Een sterk sprekend voor beeld hiervan speelde zich kortelings af bij 't Pikmeer bij Grouw. 't Was nu eens niet een vischje, maar een visch, een pondsbaars. Nagenoeg een halven meter van 't water werden roek en baars opgemerkt, de laatste geheel weerloos overgeleverd aan de woede van zijn aanvaller. De roover werd verjaagd door iemand, die het voorval op gerin gen afstand gadesloeg. De visch ver toonde een diepe wonde aan den kop, nabij 'toog. Toch was hij nog spring levend. Gelijksoortig feit werd dezer dagen te Groningen geconstateerd. Daar zag een der stadstuinlieden eerst een kraai over het water van den vijver in het Sterrebosch strijken, pikkende naar een groote goudwinde. Laatstgenoemd beest verdween een oogenblik in de diepte, maar ongeveer een kwartier later zat de kraai al lekker te smullen aan den visch, waarnaar hij had gepikt. Het bleek een goudwinde te zijn van niet minder dan 40 c.M. lengte. De visch was leelijk gehavend. Niet alleen waren beide oogen uitgepikt, maar ook was reeds een groot gat in den buik te zien en waren de ingewanden bijna geheel verdwenen. Een eigenaardige vangst maakte de Pischermeister Norbet Biller te Sipp- ling;en aan het Bodenmeer. Toen hij bezig was te visschen, doken bij zijn schuit plotseling twee bijna even groote snoeken op, die bezig waren te vechten en elkander zoodanig in de onderkaak hadden gebeten, dat de tanden niet meer loslaten wilden. De heer Biller kon de bijna acht nond wegende vis schen met het laafnet opscheppen. Eerst toen zij gevangen waren, lieten de beide vechtersbazen elkander los. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 19 Juni: Meest matige Zuidwestel. tot Zuidel. wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Regenbuien, met kans op onweer. Iets warmer. De Dijkgraaf van deD DEKKERS POLDER, maakt bekend, dat de gewone jaarlijksche vergadering zal gehouden worden, op Woensdag 26 Juni a. s., des nam. twee ure, bij de erven Rolff te Axel en dat de rekening en verantwoording over 1911/12 en de begrooting over 1912/13 van heden af, ter inzage liggen bij den ontv.-griffier van den polder. De Dijkgraaf, P. DEKKER Fz. Axel, 17 Juni 1912. Advocaat en Procureur te Middelburg. is eiken ZATERDAG te AXEL te spre ken bij J. v. d. BON, vroeger L'Elcuse- Mahu. Te KOOp: bij M. SCHIEMAN, Oudewijk, AXEL. Verkrygbaar te Axel bij Firma P. H. VEENHUIZEN. Zy, die nog LID willen worden van bovengenoemde Vereeniging, kunnen zich aanmelden bij een der Bestuurs leden. Entréegeld 50 cent. De najaarsopgaaf heeft plaats op Zaterdag 22 Juni a. s. 'savonds van 5—7 ure, bij G. Gilijamse, alwaar ook nieuwe leden worden ingeschreven. Namens het Bestuur, P. VAN DIJKEN, Voorzitter. F. DIELEMAN Fz., Secretaris. Notaris Van der Moer te Ter Neuzen, zal op Zaterdag 29 Juni 1912, des namiddags ten 2 uur, by P. Koole te Axel, ten verzoeke van den onher roepelijk gemachtigden hypothecairen schuldeischer, in het openbaar ver- koopen met toebehooren en erf aan den Buitenweg, tegenover de gasfabriek te Axei, kadaster sectie G, nommer 1814, groot 1 are 7 centiaren, on bewoond eigendom van Cornelis Willemsen te Axel c. s. Aanvaarding na de befaling. Betaling koopsom 15 Augustus 1912. Onkosten 8 dagen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Weezen APERS te Overslag, op de door hen bewoonde hofstede in den Varempépolder aldaar, op Honderdag den 4 Juli 1912, des middags 12 ure, verkoopen 1 vosse Merrie, oud 6 CE^-JuK jaar met Hengsteveulen, as&al 1 zwarte Merrie oud 12 jaren met Merrieveulen (spanoud), 1 tweejarig Merriepaard, 1 eenja rige vosse Merrieveulen en 1 een jarige bruine Merrieveulen, 10 stuks Ruydvee (w. o. 3 Melkkoeien), 1 Zeug met Biggen, 4 Loopvarkens en eene partij Hoenders en Hanen. 2 zware Menwagens, 1 Driewielskar, 2 Tare en 2 Zeeuwsche Ploe gen, Aardappelploeg,1 Rolblok, ijzeren en houten Eggen, Sleden, Windmolen, Dorschmachine met manége, Raapmolen, Stroo- snijder, Zaadzeil, Zakken en Balen, Karn en Molen, Kookfornuis, Rie ken, Vorken en Mesthaken. VOORTS i Eene partij Brandhout en Stroo en hetgeeD verder zal worden geveild. Onbekende personen en achterstallige betalers worden niet als koopers en borgen toegelaten. Koopen tot en met f3,— contant. Het overige op tyd van betaling onder borgtocht dèsgevorderd. ONDERWIJS in het maken van bestekken, teekeningen en be grootingen door gedipl. ieeraar. Opleiding voor gezel en meester in het vak, en voor ieeraar Amb.school. Conditiën billijk. Adres P. KOST, leer. Amb.school, Holst» Onze Zoetwatervisscherij.) HULST, 17 Juni. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 110,25, rogge f 9,25, wintergerst f zomergerst f—haver f 10,erwten f 14, witteboonen fbruineboonen f 16,dui- venboonen f 11,50, paardenboonen fboek weit f0,lijnzaad fkoolzaad per iOOL. faardappels f0,— Boter per kilo f 1,15, eieren per 26 stuks f 0,90. Er waren ter veemarkt te koop gesteld: 11 stuks rundvee, 23 varkens en 0 paarden, waarvan rerkocht 2 stuks rundvee, 15 varkens en 0 paarden. PAKJES CACAO

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3