vereenigt eene besparing in de verpakking met de daardoor mogelijk geworden verbetering in de kwaliteit. 1QÏÏWKÏÏID3B. Pathéfoon, m Adriana Petronella Maria, Sszellighsid F. Dieleman, Burgerlijke Stand. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. J. J. DE LOZANNE. Boekhandelaar. AXEL. Te Finsterwolde is een 7-jarig doofstom zoontje van den timmerman Jan Blokzijl onder de stoomtram geraakt. Het kind was. terstond dood. Een ernstig ongeluk gebeurde op de boerderij van den heer J. Nobel te Winkel (N.-H.) De eigenaar, die den mestkelder zou onderzoeken, werd be dwelmd en stortte naar beneden. Vijt man, die hem wilden redden, onder gingen hetzelfde. Met veel moeite zijn bij hen de levensgeesten weder opge wekt. Echter zijn vier man nog niet buiten gevaar. De gestoorde bruiloft. De Arnhem- sche recherche was te weten gekomen, dat zekere M. W., wonende te Ant werpen, wiens opsporing de officier van justitie te Almelo had verzocht wegens gepleegd bediog, te Arnhem in het huwelijk zou tredeD. De recherche heeft de huwelijksvoltrekking ten ge meentehuize niet gestoord en evenmin de daarop volgende kerkelijke inzege ning, welke plaats had in de zaal van een koffiehuis, maar na afloop daarvan trad zij op en arresteerde den ontstelden bruidegom, die per rijtuig naar het politiebureau en vervolgens naar Almelo werd overgebracht. Donderdagnacht heeft te Zoeter- woude aan den Hoogen Rijndijk een groote brand gewoed, welke de boutza gerij en timmerfabriek van den heer v. Rijn geheel in de asch heett gelegd. De brand ontstond te ongeveer half twee. De spuiten uit Leiderdorp en Zoeter- woude waren spoedig op het appél, doch vermochten weinig tegen de felle vlammen. De stoomspuit uit Leiden kwam te half vier te hulp en wist te verhoeden, dat belendende perceelen een prooi der vlammen werden. Een lantaarnopsteker heeft in de Rusthoekstraat te Scheveningen een pasgeboren kind gevonden, dat hij naar het politiebureau aan de Duinstraat bracht. Uit het door de politie ingestelde on derzoek bleek, dat de moeder dien avond aan het kind op straat het levenslicht had geschonken, terwijl zij met haar vrijer uit was. Zij had het kind daar achtergelaten, nadat de vrijer van den schrik op den loop was gegaan, waarna zij zich naar haar dienst had begeven, waar de politie haar opspoorde. Moeder en kind werden overgebracht naar het gemeenteziekenhuis. De heer H. E. onlangs naar de Z. zijn onlangs aangeschafte auto een toertje dat hem lang zal heugen. Hij stuurde zelf. Komende van den Berkol- singel wilde hij de Laarstraat inrijden, juist op 'toogenblik toen een wielrijder met zijn fiets naar den Warnsveldschen weg reed. De wielrijder hield rechts maar de auto links met een vaart reed de laatste tegen een winkelhuis op den hoek der Laarstraat, waardoor het ijze ren Bek werd verbogen en een paar steenen uit den muur werden geslagen De in 't nauw gedreven wielrijder kwam ook met de auto in botsing, maar was zoo gelukkig, op de auto te kunnen springen en zijn flets in den steek te latendat was maar goed ook want 't rij wiel werd vermorseld. De heer E. betaalde dadelijk den wielrijder het bedrag dat deze als den koopprijs opgaf, en toen trok de auto verder. Maar op den Boompjeswal had hij alweer een ongeluk. Hij raakte van den rechten weg af, reed tegen een boom aan, waar van een groot stuk schors afschilverde, en moest de deerlijk gehavende auto door een andere automobiel laten op halen ter reparatie Toen een motorbus te Londen een helling afreed, verloor de bestuurder zijn controle over het rijtuig, tengevolge waarvan dit de richting verloor en ver ongelukte. De chauffeur werd gedood. Vijf mannen, die hem vergezelden als leer lingen, z\jn ernstig gewond. te Zutfen maakte C. vermeldt, met De gendarmen te Chaumouen- Vexin hebben drie bandieten gepakt, die te Montgeron een juffrouw Mathilde Tremblay trachtten te vermoorden. Het zijn Liévin, Béjard en Déjerémilat. Bejard heeft al bekend hij heeft ook meegewerkt met de bende van Bonnot. LUCHTVAART. De aviateur Kimmerling is, vergezeld van den heer Tonnet, als passagier, Zondag te Mourmelon le Grand met zijn machine van een hoogte van 100 ter aarde gestort. Beiden werden gedood. Te Bétheny vloog Dutreuil op 100 M. met een passagier, Visseur. Op 50 M. sloeg de monoplan om. Dutreuil werd zwaar gewond, Visseur werd gedood. In het dorp Dmitrieska bij Tagon rog (Rusland) omsingelde de politie een huis, waarin zich een rooverbende schuil hield. Op de aanmaning om zich over te geven openden de roovers het vuur troepen beschoten het huis, waar door vijf roovers gedood werden. Er zijn ook bommen in het huis gevonden. Voorloopige proeven met een nieuw snelvuurkanon voor aeroplaans ten dienste van het Amerikaansche leger hadden een gunstig resultaat. Het lost 500 schoten per minuut. Bij den terugkeer van een school uitstapje bij Trier ontspoorde de derde wagen van een electrische tram, die met volle kracht tegen een paal botste, welke omviel. Een tram, die daarachter kwam, reed in volle snelheid tegen den ontspoorden wagen op. De bestuurder van den tweeden wagen kreeg zware wonden aan de beenen. Van de inzittenden werden verscheidene licht en eenige zwaar gewond. Verkrijgbaar te Axel bij Firma P. H. VEENHUIZEN. van bet Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 12 Juni: Meest matige Oostelijke tot Noorde lijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Wei nig of geen regen. Iets koeler. Heden overleed plotseling ons geliefd Dochtertje iri den nog jeugdigen leeftijd van slechts één jaar. Hare bedroefde Ouders J. C. VINK. T. C. VINK— Van Vessem. Axel, 11 Juni 1912. ijjUSP*" Z^' die SeneSen ziJD de reis naar Vlissingen met de Zangvereen. „ORELIO" mede te maken, kunnen zich daarvoor a. s. Zaterdag 15 Juni aanmelden, 's avonds van 7—8 nur aan de O. L. School. HET BESTUUR. ONDERWIJS in het maken van bestekken* teekeningen en be grootingen door gedipl. leeraar. Opleiding voor gezel en meester in het vak, en voor leeraar Amb.school.. Conditiën billijk. Adres P. KOST, leer. Amb.school, Hulst. brengt U in huis door het aanschaffen van een Spreekmachine. Deze machines zijn aangeuaam om te hooren, door de'nieuwe vinding zonder hoorn of naald is het gekras en ge schetter geheel uitgesloten. In alle prijzen zijn ze verkrijgbaar, van af f25,platen dubbelzijdig be speelbaar f 1,50, 1'2,—, f 2,50 en f8,—. Meer dan 20000 nummers zang, muziek, opera's, enz. Aan soliede bekende personen op ge makkelijke betaalconditie verkrijgbaar. Vraagt inlichtingen bij 11ELBELUAXDEL, AXEL. Agent Van 1—31 Mei 1912. Qraauw. Huwelijks-aangiften. 10. Petrus de Putter (van Axel), 24 j., jm. en Jacomintje Dieleman. 24 j., jd. Petrus Jacobus Verbist (van Boschkapelle), '24 j., jm. en Maria Cle mentina Verbist, 27 j., jd. 31. Hendrik Jon kers (van St. Gilles), 27 j., jm. en Cornelia van Itegem, 3.3 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3. Charles Ludo- vicus van de Vijver, 48 j., jm. en Anna Maria Louisa van Huffel, 39 j., jd. 23. Petrus de Putter (van Axel), 24 j., jm. en Jacomintje Dieleman, 24 j., jd. 28. Petrus Jacobus Ver bist (van Boschkapelle), 24 j., jm. en Maria Clementina Verbist, 27 j., jd. Geboorten. 6. Victor Augustinus, z. van Josepbus Mattheijssen en Louisa Mathilde Rens. 8. Lucia Louisa, d. van Alphonsius Andries d'Haens en Scholastica Meerschaert. 10. Jacobus Ferdinandus, z. van Petrus Augus tinus Bisschop en Rosalia Mangum. '21. Leo- nardus, z. van Ludovicus Franciscus Daalman en Anna Maria de Bilde. 28. Maria Jos. Chr., d. van Theodorus d'Hooge en Mathilde Bis schop. 30. Maria Josephina, d. van Eduard F. Tieleman en Rosalia Verschuren. 31. Maria Paulina, d. van Jan Francies van Goethem en Josephina Bouwens. Overlijden. 6. Maria Christina de Poorter, 69 jechtg. van Daniël Maas. 8. Jan Fran cies Geltmeijer, 73 j., echtg. van Apolonia Verdurmen. Hoek. Huwelijks-aangiften. 9. Gelein Adri- aan van Hoeve, 21 j., jm. en Johanna de Jonge, 22 j., jd. Cornelis Drabbe, 24 j., jm. en Anna van Wijck, 24 j., jd. 17. Cornelis Bakker, 24 j., jm. en Elizabeth Bakker, 22 j jd. 23. Cornelis Rinkhoud, 26 j., jm. en Maria Pieternella Roose, 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Pieter Witte, 21 j., jm. en Catharina van der Peijl, 22 jjd. 23. Gelein Adriaan van Hoeve, 21 j. jm. en Johanna de Jonge, 22 j., jd. Cornelis Drabbe, 25 j., jm. en Anna van Wijck, 24 j., jd. 30. Cornelis Bakker, 24 j., jm. en Elizabeth Bakker, 22 j., jd. Geboorten. 1. Jacobus, z. van Joos Klaassen en Adriana Wilhelmina Rinkhoud. Cor nelia Elizabeth, d. van Simon Daniël Meeusen en Catharina de Blaeij. 8. Catharine,, d. van Karei Buijze en Adriana de Koeijer. 10. Hermanus Marinus, z. van Leendert Dieleman en Jacoba Cornelia de Regt. 14. Adriaan, z. van Jan Verhelst en Tanneke de Bree. 31 Fijgtje Wilhelmina Cornelia, d. van Johannes Marinus van der Welle en Magdalcna Eliza beth Jurrij. Overlijden. 16. Maria Leijs, 77 j.. wed. van Pieter Keukelaar. 23. Janna Drabbe, 9 m., d. van Aarnoud en Catharina Buijze 27. Geertruida de Pooter, 8 m., d. van Michiel en Adriana den Engelsman. CACA Koewacht. Huwelijks.aangiften. 29. Al- phonsus Leonardus Gielliet, 41 j., jm. en Leonia Catharina van Goeye, 36 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22. Franciscus Roegiest, .31 j., jm. en Mathilde Maria Slab- baert, 21 j., jd. Geboorten. 18. Maria, d. van Dominicus Franciscus Verschuren en Fridolina Maria Savoye. 20. Juliana Maria Catharina, d. van Theophilus van de Vijver en Marie Valerie Baecke. v Overlijden. 18. Maria Verschuren, d., d. van Dominicus Franciscus en Fridolina Maria Savoye. 29. Jacobus Cornelis Elegeert, 76 j., echtg. van Maria Josepha Vereecken. HULST, 10 Juni. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 110,2.5, rogge f 9,—wintergerst f zomergerst fhaver f10,erwten f14,— witteboonen f bruineboonen f 17,dui - venboonen f 11,paardenboonen f 10,boek weit f0, lijnzaad fkoolzaad per 00 L. faardappels f0,— Boter per kilo f 1,15, eieren per 26 stuks i 0,90. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 7 ^tuks rundvee, 16 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 3 stuks rundvee, 11 varkens en 0 paarden. =3 i C\, venaardigd in 'da ABSTERMESCHR LETTERGIETERIJ I. TETTXUWUK.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3