vereenigt eene besparing in de verpakking met de daardoor mogelijk geworden verbetering in de kwaliteit. HERBESTEDING. sen. JS Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. SCHOORSTEENVEGER. VOORHANDEN VLIEGENVANGERS. e r b ïi Lt 'O ij 3t 1- ;e 3t lt le ie 52 ld n. d. at ;r- ld Qg m- en id. or- let te iet ine :elt im- md in nd, om lui en is. ,en, nd- ien is. tan, mlg hei- zen ze aan ij is luid er legd i. oed- i we t hij dan ;gen seur arop jerst dge- aald Dhr. de Feijter -. B. W. wisten het toch, en is daar dan nooit op gewezen. Dhr. LamaïtreWij hebben nooit gezegd tegen Wilson, gaat maar door, gaat°je gang maar. Het is gezegd tegen Van Niftrik. Dhr. de Feijter Dan geet ik Smies volkomen gelijk. Dhr. DielemaD zegt dat de Raad ook wel wat lichtzinnig is te werk ge gaan in zijne benoeming van den heer van Nittrik. Deze toch verklaarde vooraf dat hij maar enkele dagen zou kunnen komen. Maar dan zouden van den Broeke en van den Berg zijne plaats moeten vervullen als hij er niet was, dit was van ons een lichtzinnig besluit en had niet moeten gebeuren. Daarom omdat wij er ook schuld aan hebben zou ik er ook maar voor zijn de zaak spoedig af te doen en maar te betalen. Dhr. Oggel vraagt of van Niftrik alle weken geweest is. De Voorz.Ja, en soms meer dan eens. Dhr. Smies Ik ben ook dikwijls op de fabriek geweest, maar heb er hem nooit gezien. Dhr. Wolfert, hoewel verklarende dat van Niftrik zijn plicht niet heeft gedaan, zou ook maar voor afwerking der zaak zijn. M. a. s. wordt besloten de rekening met Wilson te vereffenen. g. Een verzoekschrift van dhr. J. M. Oggel om eene herstelling te mogen doen aan de stoep voor zijne woning, wordt, mede op advies van den gem.- opzichter, z. h. s. ingewilligd. II. Vaststellen kohier schoolgelden. De openbare zitting gaat over in eene met gesloten deuren. Na heropening deelt de voorz. mede, dat het kohier der schoolgelden L. O. is vastgesteld tot een bedrag van f 231, en dat voor het m. u.l. o. tot f48. III. Wijziging begrooting 1911. Hiertoe wordt besloten. IV. Af-en overschrijving begrooting 1911. Alsvoren besloten. V. rdem voor 1912. Alsvoren besloten. VI. Verzoekschrift van de Wed. J. C. de Bruin om aan haar grond van de gemeente in koop af te staan. Adressante geeft in haar adres te kennen, dat zij tengevolge van het overlijden van haar echtgenoot door de drankwet genoodzaakt is hare localiteit te vergrooten, doch dit niet kan, tenzij de gemeente haar een strookje grond verkoopt. Dat zij thans door haar logement in haar onderhoud voorziet en het haar bezwaarlijk zou vallen, als de gemeente haar verzoek mocht weigeren, waardoor zij genoodzaakt zou zijn, haar bedrijf te laten varen. B. W stellen voor om een strook grond ten oosten van bedoeld logement en ter grootte van 7 Meter aan den publieken dienst te onttrekken en aan adressante te verkoopen voor de som van één gulden. Dhr. Oggel vraagt, of dat per M. is. De Voorz. zegt dat de bedoeling is voor de geheele strook. Het is ook geen bemiddelde weduwe, en ze heett natuur lijk al veel kosten te maken voor de verbouwing. Bovendien is haar loge ment voor de gemeente als het ware onmisbaar, want het bestuur heeft ook al dikwijls ondervonden, dat vreemde lingen, die bij den burgemeester onder stand kwamen vragen, aldaar onderdak konden komen. Dhr. Oggel vraagt of de lage prijs niet voor later bezwaar kan opleveren omdat anderen ook zouden kunnen vragen, en of het niet hinderlijk zal zijn voor het hek van de begraafplaats. De Voorz. zegt dat men altijd kan weigeren grond te verkoopen, en voor den ingang van de begraafplaats kan het niet hinderen, want na de ver bouwing zal de muur nog wel 2 4 3 M. van de keibaan afblijven. Dhr. OggelSchiet de gevel dan niet voorbij het hek Dhr. de Feijter gelooft dat hij er nu al voorbijschiet. De Voorz. zegt dat de verbouwing in 't geheel geen belemmering tot het oprijden van de begraafplaats zal geven. Dhr. Smies is met den Voorz. van oordeel dat het logement in onze ge meente moeilijk gemist kan worden en zal daarom voor bet voorstel van B. W. stemmen. Z. h. s. wordt besloten tot het voorstel van het Dag. Bestuur, VII. Verzoekschrift van de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramwegmaatschappij om subsidie. Z. h. s. wordt besloten eene subsidie te verleeuen van f300, wanneer op Axelsch grondgebied in exploitatie komt de lijn Hontenisse—Zuiddorpe, en f 400, wanneer in exploitatie gebracht is de lijn IJzendijke Sas van Gent Drie Schouwen met zijtak Moerbeke, onder bepaling dat de remise moet gebouwd worden aan Drieschouwen. Dhr. Oggel zegt dat hierdoor niet wordt voldaan aan het verzoek, waar uit blijkt dat het plan niet is om de remise aan Drieschouwen te plaatsen, maar wel dat Axel bij toekenning van subsidie het verzoek kan doen om de remise daar te plaatsen. Dhr. Dieleman zou het nog al erg vinden, om zoo een hooge subsidie te geven, en daar geen voorwaarde aan te mogen verbinden. Wordt besloten de voorwaarden bij de subsidie-toekenning te behouden. VIII. Verzoekschrift van G. Gilijamse houdende bezwaar tegen den aanslag van het door hem betaalde vergunnings recht, en tevens om afslag en terug betaling van het door hem te veel betaalde. Het voorstel van B. W. luidt om afwijzend te beschikken op het adres omdat de schatting naar hunne mee ning niet te hoog is. Dhr. Smies beweert ook dat het een van de grootste herbergen is, die in Axel bestaan, waar vooral ook Zater dags nog al wat in omgaat. Hij kan zich goed met het voorstel van B. W. vereenigen. Dhr. Oggel kan ook goed met het voorstel van het Dag. Bestuur meegaan. Wanneer voor kleine gelegenheden f 25 moet betaald worden, waarin zeer weinig omgaat, dan is voor Gilijamse f 35 zeker niet te veel. Z. h. s. wordt besloten tot het voorstel I van B. W. 1,47 Verkrijgbaar te Axel bij Firma P. H. VEENHUIZEN. IX. Rekening Alg. Burgerl. Arm bestuur. Deze rekening was tot onderzoek in handen geweest van eene commissie bestaande uit de hh. van Driel, Smies en Dieleman. De ontvangsten bedragen 5051,38 en de uitgaven f 4333.806, zoodat zij sluit met een batig slot van 717,51s- De commissie rapporteert bij monde van dhr. Smies alles in orde te hebben bevonden en adviseert derhalve tot goedkeuring. Echter moet zij het Arm bestuur aanraden voor hunne vergade ringen bezuiniging te betrachten. Z. h. s. werd de rekening goedgekeurd. De hh. F. Dekker en de Feijter hadden tijdens het uitbrengen van het rapport de raadzaal verlaten. X. Benoemen commissie onderzoek in zake hoofd, omslag. Door den Voorz. worden benoemd de heeren de Feijter, Smies en Wolfert, die alle drie de benoeming aannamen. XI. Benoemen Directeur Gasfabriek. Met 5 van de 9 stemmen vordt uit de voordracht, die uit 5 personen be stond, benoemd de heer K. A. Wich- mann te Vianen a. d. Lek. De datum van infunctietreding wordt bepaald op 1 Juli e. k. of zoo mogelijk nog vroeger. Omvraag. Dhr. Smies zegt dat hij reeds meermalen gesproken heeft over de slechte bestrating in de Oosterstraat, en dat het Dag. Bestuur ook al ver betering heeft toegezegd. Hij vraagt wat de oorzaak is dat er nog niets aan gedaan is. De Voorz. antwoordt dat er in den laatsten tijd moeilijk aan keien te komen was, maar nu dit gelukt is, denkt hij dat aanstaande week met het repareeren van de Oosterstraat zal kunnen worden begonnen. Dhr. Oggel vraagt, nu de zomerdienst begonnen is, of de gaslantaarns niet zouden kunnen worden uitgedaan. Die staan nog heele dagen te branden, en verbranden nu wel niet zooveel, maar toch licht een paar cent per dag, wat over 50 lantaarns ook weer een gulden maakt. De Voorz. zegt hiernaar te zullen informeeren of er mogelijkheid voor bestaat, en te onderzoeken wat de voor- deeligste weg is. Niemand meer het woord verlangende wordt de zitting gesloten. i Burgemeester en Wethou- ders van AXEL, maken be kend, dat de stukken betreffende op heffing der overwegen Nos. 101 en 95, respectievelijk in den Kruisweg en het Buthstraatje gedurende 14 dagen, te rekenen van heden af ter visie liggen op de Secretarie dezer Gemeente. Axel, den 3 Juni 1912. Burgemeester en Wethouders van Axel L. LAMAITRE L. B. De Secretaris J. A. VAN VESSEM. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 5 Juni Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind. Meest zwaar be wolkt, later opklarend. Aanvankelijk nog regenbuien, met geringe kans op onweer. Zelfde warmtegraad. Zoo de Heere wil en zy leven hopen onze geliefde Ouders JAN HAMELINK ELIZABETH DE KOEIJER op aanstaanden Woensdag 5 Juni hunne 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogen gespaard blijven, is de wensch van Namens de Vereeniging van Zeeuw sche Fokkens van het zware trekpaard zal ondergeteekende op Woensdag 12 Juni, des namiddags 4 ure, in de her berg van M. Koole te Axel, trachten aan te besteden Het maken en leveren van een gebouw, waarin Restauratiezaal, Secretariaat en Bestuurskamer op een terrein gelegen aan den Kinder dijk, gemeente Axel. De teekening met het gewijzigd be stek is verkrijgbaar, ad fl,— bij den ondergeteekendedie tevens inlich tingen verstrekt. De Architect, J. WISSE Jzn. Axel. Hunne Kinderen en Kleinkinderen. Ondergeteekende vraagt een A. DE KRAKER, Axel, Vaartdijk. F. DIELEMA». Weststraat, AXEL. LSt [id id. >e- iet en en id- iri 30 'de A 3 PAKJES CAO AO EN

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3