vereenigt eene besparing in de verpakking met de daardoor mogelijk geworden verbetering in de kwaliteit. Bericht vaa lastri. C. WIKLAND, gesloten zijn. Prima Vliegenvangers. 11 5 x 44 are 56 c.a. KLAVER te Yelde, Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. Marktberichten. Het beste en goed koopste adres en de fijnste SIGAAR is bij Openbare Verkooping. Vangen bij de Ned. Bank, doch dat hij 10 van het geld had verloren en daar om niet durfde terug keeren. Ten einde raad had hij het geld maar weggewor pen en was daarop ontdekt door ge noemden rijksveldwachter. Tramongeluk. Zondagnacht is op den Scheveningschen weg een ongeluk gebeurd, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben, maar als door een wonder nog vrij goed is afgeloopen. Te Scheveningen was een bruiloft gevierd, waarvan de gasten in den af geloopen nacht omstreeks 3 uur in twee electrische trams met aanhangwagens naar Den Haag terugkeerden. Op den j Scheveningschen weg stopte de voorste tram ter hoogte van de Israëlitische begraafplaats, om den heer K., den op- j zichter dier begraafplaats, gelegenheid te geven, vóór zijn woning de tram te verlaten. De bestuurder der achterste tram wist niet, dat op den Schevening schen weg zou worden gestopt en be merkte eerst, toen het te laat was, dat de voorste tram stil stond, met het ge volg dat zijn wagen met vrij groote vaart op den aanhangwagen van de andere tram reed. Twee dames kregen dientengevolge inwendige kneuzingen en werden per auto van den eerste-hulpdienst eerst naar den centralen post en van daar naar haar woning vervoerd. Enkele anderen, die uitwendige verwondingen hadden gekregen, werden ter plaatse verbonden, terwijl ook hulp werd ver leend aan eenige dames, die het door den schrik op haar zenuwen hadden gekregen. De motorwagen zoowel als de aan hangwagen hadden groote materiëele j schade. i-Avp.) Te Kielwindeweer is de 18-jarige W. G., van Martenshoek, waarschijnlijk I door een ongeluk met zijn rijwiel, ver dronken. Na afloop van de viering van een I koperen bruiloft ten huize van V., in het Achterom te Hilversum, is er Za- j terdagaacht tusschen dezen en een zekeren v. d. K. twist ontstaan, waarbij de laatste, waarschijnlijk door een slag I met een bijl ernstig aan het hoofd werd verwond, zoodat oogenblikkelijke opneming in de Ziekenverpleging nood zakelijk werd geacht. V., die een niet gevaarlijke steekwond i in de wang kreeg, is aangehouden Vrijdagmorgen kwam een jonge man een magazijn te Marseille binnen en vroeg een zekere som gelds. Op het weigeren van den baas, loste hij drie revolverschoten op hem. Aan hoofd en borst werd deze erg gekwetst. Een bediende die kwam toegesneld, werd ook door kogels getroffen en verkeert in zeer bedenkelijken toestand. De moordenaar is aangehouden en zou een natuurlijke zoon zijn van den handelaar, aan wien hij geld kvam vragen. Te Charleroi slaagde iemand om een in het water gevallen kind te redden. Toen de aanwezigen den dapperen kerel omringden, verwijderde deze zich schielijk, naar hij zeide, om geen ver koudheid on te doen. De haast kwam de politie verdacht voor en jawelde redder werd herkend als de man, die elders iemand met een mes had gestoken, omdat deze hem het hart zijner verloofde betwistte. - Twee schoonzusters te Brussel kregen ruzie, raakten aan 't vechten, grepen naar het mes en ten slotte werd van de laatste een oor afgesneden. Hiermee eindigde de strijd. Het woord is nu aan het gerecht. Op een gehucht in de provincie Antwerpen vloog een huis in brand. Spoedig deelden de vlammen zich ook aan de daaraan grenzende woningen mee. Terwijl deze één vuurpoel vorm den, bemerkte men, dat twee kinderen ontbraken Niemand durfde zich even wel binnen wagen. Toen de brand eindelijk was uitge woed, werden de lijken der kinderen, 14 en 10 jaar oud, onder het puin ge vonden. Spoorwegongeluk. Een buurttrein uit Parijs, bestemd voor Pontoise, is onder de Pont-Marca det in botsing gekomen met een trein die terugkwam van Montsoult. De oor zaak van het ongeluk moet verkeerde wisselstand zijn. Er zouden 8 dooden en 60 gewonden zijn. Een nader bericht zegt nogTwee personen, die bij de catastrophe gewond werden, zijn hedenochtend overleden. De eene trein heeft den anderen op zij ingereden. De botsing was buiten gewoon hevig. De locomotief van den trein uit Montsoult boorde zich in een waggon 3e klasse, waardoor drie wag gons zijn vernield. Volgens de offici- eele opgave zijn er elf dooden en 39 gewonden. De Parijsche brandweer verscheen terstond op de plaats der ramp. Het verkeer was op verschil lende lijnen der noordelijke maat schappij tijdelijk geschorst. Mijnramp. In de mijn Abernant bij Port Llanfraith (Zuid Wales) zijn door een ontploffing zes man gedood en velen gewond. Bij Nagy Szöllös in Hongarije zijn de locomotief en vijf wagens van een passagierstrein door een cycloon van den spoordijk geworpen. Twintig per sonen werden zwaar en veertig licht gewond. - - De Etna werpt weer rookwolken en grijze asch uit. De oorzaak acht men uitstorting in het binnenste van den krater. Te Echteld is gisteren vrouw v. B, in een sloot geraakt en kort nadat zij daaruit was opgehaald, overleden. --- Bel mes. Vrijdagnacht zijn te Wedde (Gr.) twee arbeiders by een vechtpartij door messteken gewond, waardoor zy zwaar bloedverlies hebben geleden. Drie boerenarbeiders zijn als daders aangehouden en ter beschikking van de justitie te Winschoten gesteld. Op den IJsel bij Kampen is Vrij dagnamiddag een 11-jarige knaap, zoon van v. D., die met kameraden aan het bootje-roeien was, overboord geslagen en gezonken. Na lang dreggen, waarbij de vader behulpzaam was, heeft men het lyk gevonden. Verkrijgbaar te Axel bij Firma P. H. VEENHUIZEN. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 22 Mei Zwakke tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind. Meest zwaar bewolkt. Waarschijnlijk regen, met kans op onweer. Zelfde warmtegraad. Het Onroerend goed van de Wed- EM. VAN POTTELBERGHE te Zuid. dorpe is ingesteld op f3475. VERBLIJF op Vrijdag 24 Mei 1912, des namiddags 121/, ure, in het café „de Klok" bij Th. Moerdijk te Zuiddorpe. Axel. Notaris DREGMANS. Wegens huwelijk zal de Smederty op Donderdag 23 Mei J. VLAANDER, Axel. Mr. Smid. Bij beschikking van den EdelAchtbaren Heer Rechter commissaris in het faillissement van F. ORLEBEKE barbier te Axel, d.d. 18 Mei 1.1., is bepaald le dat de schuldvorderingen by den Curator moeten worden ingediend vóór 14 Juni 1912 2e dat de verificatie-vergadering zal gehouden worden op Zaterdag 29 Juni 1912, des voormiddags om 10 uren, in het Gerechtsgebouw te Middelburg. Oostburg, 20 Mei 1912. De Curator, Mr. P. J. VAN BORTEL. Nieuwstraat, AXEL. OOK VOORHANDEN: op Woensdag 29 Mei a. s., van des voormiddags 1012 en des namid dags van 1—4 uur. De wedstrijd zal bestaan in a. Vrije baan, marga.. le prijs verg. zilv. medaille, 2e prys zilv. medaille, 3e prys bronzen medaille. b. VrlJe baan, flobert. le prijs zilv. medaille, 2e prijs bronzen medaille. e. Personeele baan, marga. le prys verg. zilv. medaille, uitgeloofd door een lid der Vereeniging. d. Eerebaan, marga en flobert. Eenige prijs verg. zilveren medaille. N.B. De medailles zijn van af 22 Mei te bezichtigen by dhr. A. Essel brugge, alhier. De Secretaris, J. CORNELISSE. De Notaris J.. A. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van den Heer B. C. IJSEBAERT, grondeigenaar te Axel, op Zaterdag den I Juni 1912, des namiddags 4 ure, verkoopen verdeeld in koopen, wassende op landen van den heer verkooper in den polder Beoostenblijbenoorden te Axel, nabij de zoogenaamde Panhuizen, alwaar te vergaderen» Een gefopte wielrijder. Te Utrecht had een huisvader afgesproken om op Hemelvaartsdag met vrouw en dochter een wandeling te maken. Pa was er evenwel met zijn rijwiel op uitgetrokken en zat rustig met zijn vrienden in een café te kaarten. Moeder en dochter wachtten te vergeefs en teneinde raad gingen zij zonder pa uit en kwamen toevallig voorbij het café, waar het rijwiel van pa in het rek stond. De dochter nam dit mede naar huis. Toen pa na eenigen tijd wilde vertrekken, miste hij zijn fiets en dacht aan diefstal. De politie trok er op uit, maar toen pa thuis kwam, werd hij uit den droom geholpen en zag hij tot zijn schande zijn eigendom terug en kreeg bovendien van moeder en dochter een vermaning om jegens hen meer galant te zijn. BENSDORP PAKJES CACAO Op de Zaterdag alhier gehouden eierveiling waren aangevoerd 6600 kippeneieren en 1250 eendeneieren. Prijs eendeneieren f 4,10 per 104. kippeneieren f 3,90 HULST, 20 Mei. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 10,—, rogge f 9,—wintergerst f 10,— zomergerst f lo,0, haver f 10,0, erwten f 14,50, witteboonen f 18,—, bruineboonen f 18,—, dui- venboonen f 1,75, paardenboonen f 10,—boek weit f0, lijnzaad fkoolzaad per 00 L. f aardappels f 3,75. Boter per kilo f 1,05, eieren per 26 stuks 10,90. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 4 stuks rundvee, 19 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 1 stuks rundvee, 12 varkens en 0 paarden.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3