BEESTIAAL: I Landbouwgereedschap Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. Openbare Verkooping. O Donderdag 23 Mei 1912, Na uitvoerige discussie werd verder aangenomen met 38 tegen 32 stemmen het regeeringsartikel, waarbij de moge lijkheid wordt geopend dat aan alleen werkende patroons dispensatie wordt verleend van verbod van nachtarbeid, indien zulks geen bezwaar oplevert voor de belangen van anderen. Bij het verder debat werd met 52 tegen 26 stemmen verworpen een door den minister onaannemelijk verklaard amendement-Thomson om toe te staan den bakkersnachtarbeid om de drie weken bij een arbeidstijd van 8 uren. De heer I. G. J. Kakebeeke, land bouwkundige te Goes, zal binnenkort naar West-Indië vertrekken ten einde van advies te dienen in zake de inrich ting van het landbouwonderwijs in die kolonie. AXEL, 17 Mei 1912 Woensdagmiddag kwam de werkman v. O. wonende aan den Armendijk alhier bij zijn thuiskomst tot de Ontdekking, dat er gedurende zijn afwezigheid bij hem was ingebroken. Door het ver brijzelen van een raam had men zich toegang tot de woning verschaft. De dief had het hondje van v. O. in de kast opgesloten, en daarin een kruikje jenever van zichzelf achtergelaten. Bij onderzoek bleek, dat de spaarduitjes, ten bedrage van ongeveer 130, van den man verdwenen waren, alsmede eenige gouden en zilveren sieraden van de vrouw. Van dit geval werd aangifte gedaan bij de politie, die dadelijk een uitgebreid onderzoek begon. Bij de politie in deze omgeving was reeds een persoon gesignaleerd, die verdacht werd van het plegen van moord te Lokeren en waarschijnlijk zich in deze streek ophield. De agent van politie Meulenbroek te Ter Neuzen, gestationneerd te Sluiskil, heeft nu gisteren onder die gemeente in de Blik- straat een persoon gearresteerd dien hij voor den verdachte hield en ter beschikking gesteld van den inspecteur. Het was een goede vangstwant bij het onderzoek bleek, dat de verdachte ruim was voorzien van Hollandsch geld, wat natuurlijk de bijzondere aandacht trok. Al spoedig bekende hij dan ook, dat hij den diefstal bij v. O. had ge pleegd. Alles was nog bijna compleet in zijn bezit, zoowel het geld als de lijfsieraden, slechts 1,15 ontbrak aan het geld. Ook heeft hij bekend den moord te Lokeren gepleegd te hebben. Gisterennamiddag werd hij onder sterk geleide van Ter Neuzensche ge meentepolitie naar hier gebracht om eenige aanwijzingen te doen omtrent den diefstal en daarna met den trein van 4.14 weder, altijd zwaar geboeid, naar Ter Neuzen gebracht. In dien trein bevonden zich de gendarmen uit Lokeren, die zich bij het geleide aan sloten. Te Ter Neuzen heeft verder het ver hoor plaats gehad ook omtrent den moord te Lokeren. Daarna is hij naar Middelburg vervoerd en ter beschikking van de justitie gesteld. Natuurlijk wordt hij naderhand uitgeleverd om zijne rekening met de Belgische justitie te vereffenen. De verdachte zekere P. V. van Lo keren maakte een ongunstigen indruk, zoowel door zijne slordige kleeding, als door zijn schuwen blik. Ook was hij in het gelaat verwond, wat moet ge beurd zyn gedurende de worsteling met zyn slachtoffer. Een eeresaluut voor het kranig op treden der politie, die reeds zoo spoedig na het misdrijf den boosdoener onscha delijk wist te maken. Heden werd ons een kippenei vertoond dat het buitengewoon zware gewicht had van 112 gram. De geluk kige bezitster van de kip die dit groote ei gelegd heeft, is mej. v. Rijn— v. d. Broeke alhier. Men schrijft ons Gisteren trok „A. V. V." van hier met 2 invallers naar Eloosterzande, om een wedstrijd te spelen tegen het daar bestaande „D. O. S." Nadat „D. O. S." den opgooi gewonnen had, trapte „A. V. V." af met zon en veel wind tegen. Direct ontwikkelde zich een spel dat vlug van doel tot doel ging, zoodat beider verdedigingen spoe dig aan het werk gezet werden. Plotse ling wist de middenvoor van „D. O. S." zijn partij de leiding te geven (1—0). Spoedig daarop volgde no. 2, alsook no. 3, na een handig stukje spel. „A. V. V." viel nu fanatiek aan, de voorhoede combineerde goed, doch voor doel ontbrak steeds het beslissende schot. „D. O. S.", fcdat ook niet stil zat, wist nog 2 punten te maken, waarna de rust inging met 50. Na de pauze viel „A. V. V." voort durend aan de enkele uitvallen van „D. O. S." waren niet meer zoo ge vaarlijk. De verdediging van „D. O. S." kreeg handen vol werktweemaal achter elkaar kon de doelverdediger slechts ten koste van een hoekschop redden. De „A. V. V.ers" werkten hard, om ten minste één tegenpunt te maken maar niets mocht baten, en het einde bracht een zeer geflatteerde 5—0 over winning voor „D. O. S." Een 53 had de verhouding beter weergegeven. De Axelsche spelers hadden ook zeer te kampen met het terrein, waar hel gras wel 2 decimeters hoog stond. Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht L. d. C., 36 jaar, zeeman, wonende te Brussel, verdacht van diefstal te Hoek. PREDIKBEURTEN TE AXEL, Kerk B Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 17 Mei 1912. E. S., 21 jaren, huisvr. P. K., te Axel, is wegens poging tot diefstal veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf (eisch 3 maanden). A. E. d. M., 22 jaren, landbouwer te Sas van Gent, is wegens mishandeling veroord. tot /'10 of 10 dagen hechtenis. Een 50-jarige landbouwersvrouw uit Walcheren werd Maandag overgebracht naar de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. De ongelukkige die erg tegen het plaatsen in de stichting op zag is daar niet meer levend aangekomen, bij het vervoer van Bergen op Zoom naar de stichting overleed de vrouw aan een hartverlamming. M. Crt. Op de hotstede van L. d. V., wonende aan den straatweg van Oost- kapelle en Aagtekerke verdronk Zondag middag een kind van 2 jaar. Dinsdagavond is bij de Keersluis te Vlissingen een 32 jarige man uit de electrische tram gesprongen voor deze stilstond hoewel de wagenbestuurder dadelijk electrisch remde, werd de man door den bijwagen overreden en onmid dellijk gedood. N. R. Crt. Onweer. In verschillende plaatsen heeft het Zondag erg geonweerd. Hier en daar zijn hevige hagelbuien gevallen, die groote schade op het veld hebben aan gebracht. Zoo hevig was in den Bommelerwaard de hagel, dat bij sommige tuinders de broeiramen werden vernield. Ook in de bloemisterijen en warmoe zierderijen te Dordrecht en te Zwijn- drecht bleef van de broeiramen die niet gedekt waren geen ruit heel. Sommige kweekers lijden duizenden guldens schade. Ook daar hebben de ooftboomen, die zooveel beloofden, het grootste deel van hun pas gezette vruchten verloren, terwijl de jonge groenten veel geleden hebben. Dinsdagvoormiddag is te Loosduinen een man door den bliksem gedood. Hij lag in den tuin van den beerA. Korte- kaas te wieden naast een jongetje, dat ongedeerd bleef. De man was afkomstig uit Scheveningen. Te Zuideschmarke-Lonneker is, ten gevolge van het inslaan van den bliksem, de groote boerderij het Engerink, totaal afgebrand. Het vee werd gered. Alles was verzekerd. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 18 Mei Meest matige Westelijke tot Zuid westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk enkele regenbuien. Warmer. -ffttffi''?"'* Het Bestuur van den polder BEOOSTENBLIJ BENOOR DEN, maakt bekend 1. dat de gewone jaarlijksche ver gadering van ingelanden zal worden gehouden op Dinsdag 21 Mei 1912, des voormiddags 101/, uur, ten huize van Mejuffrouw Rolff te Axel; 2. dat de rekening en verantwoor ding over het dienstjaar 1911/12 en de begrooting met de memorie van toe lichting voor 1912/13 van af heden, gedurende acht dagen ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen 3. dat de begrooting, nade vaststelling door de vergadering van Ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voormelden kantore ter inzage zal liggenen dat van bovengenoemde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Axel, 10 Mei 1912. Het Bestuur voornoemd, P. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. des De Notaris J. A. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer AAR. N01JT DE FEIJTER Janszoon, op de thans nog door hem bewoonde hofstede in de gemeente Ter Neuzen op des voormiddags 10 ure, verkoopen als 14 PAARDEN De meermalen bekroonde zesjarige vos-Merrie Dora i van Zuijenkerke (Z. B. S 499 vader Bristol B. S. B. 9406 moeder Vos-Zuijen B. S. B. 43.951) met veulen van Mon Réve de Roeulx (Z. B. S. 111); de meer malen bekroonde vierjarige vos- Merrie Mirza (Z. B. S. 713bekroond in 1910 met aanhoudingsbijdrage drachtig van den goudvoshengst Baron de Croix, B. S. B. 54.606; Z. B. S. 197)de vijfjarige muskaat schimmel-Merrie Gizette van Berg (Z. B. S. 591vader Brin d'Or II B. S. B. 21.664 moeder Fanny van Berg B. S. B. 31.883) met veulen van Mon Réve de Roeulx (Z. B. S. 111); de tienjarige roodschimmel- Merrie Mina (Z. B. S. 304gedekt door den goudvoshengst Baron de Croix voormeld)de zesjarige Bel gische vos-Merrie Flora (gedekt door den goud voshengst Baron de Croix voormeld); de zesjarige Oldenburger Merrie Marie met veulen door den goudvoshengst Baron de Croix voor meld de éénjarige stekelharige vos-Hengst Bienfait de Terneuzen (veulenboek Z. B. S. 679; vader Mon Réve de Roeulx Z. B.S. 111; moeder Dora van Zuijenkerke Z. B. S. 499)de éénjarige goudvos- Merrie Bergère de Terneuzen (veu lenboek Z. B. S. 994vader Mon Réve de Roeulx Z. B. S. 111; moeder Bertha de Vivé Saint Bavon Z. B. S. 500)de éénjarige bruine Merrie Gaillarde de Gelinden (vader Homére de Thuillles B. S. B. 57.778 moeder Lis de Gelinden B. S. B. 63.899)en de éénjarige bruine Merries Bella de Belgica en Boma de Belgica. NOTA. De ouderdom en makheid der paarden wordt gewaarborgd. 7 stuks HOORNVEE: Drie Kalf- en Melkkoeien, twee Runders en twee Kalveren. Buggy, 4 Menwagens (draagvermogen van 3000 tot 5000 K.G.) Kar op veeren, Ploegen, (w. o. Deere's SulkeyploegDeereploeg en 3 Capponploegen)Martins' Cultivator; Greif Cultivator; Massey Harris-Maaimachine, Flothers Zaai- machineMilwaukee-Zelfbinder Rosmolen Bentals - Maalmolen Hants-StroosnijderBeetenmolen Reform ZeeftenmolenTroye-Wan- molenhouten en ijzeren Eggen (w. o. 2 nieuwe houten)Molbord Geeselsteen met paardKruiwagen; ZakkenophefferBalen Zakken Rieken Vorken en Beetenrieken Zuig- en Perspomp en gewone Pomp enz. VoortsHooi, Stroo, Planken, Ribben, Mutsaard, Kliefhout enz. enz. en eenig Huisraad. Onbekende personen en achter stallige betalers worden niet als koopers of borgen toegelaten. Koopen tot en met f3,kontant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht dèsgevorderd. Zondag 19 Mei 1912. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. W. T. van Dijk. Nam. 2 ure Ds. W. T. van Dijk. Emeritus-predikant. Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Leeskerk. Van 1 tot 15 Mei 1912. Axel. Huwelijks-aang. 3. Reinier Boeije, 25 j., jm. en Janna Faas, 25 j., jd. Jacob Pieter Lensen, 25 j.,jm. en Debora van Oosten, 25 j.. jd. Cornelis Hendrik Albertus Vermeulen, 24 j., jm. en Cornelia Maria Johanna Vlaander, 24 j., jd. 10. Jacobus Bakker, 24 j., jm. en Cornelia Maria van Bendegem, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Jan Leendert de Krijger, 26 j., jm. en Josina Verstraten, 32 j., jd. 9. Jacob Overdulve, 26 j., jm. en Anna Scheele, 24 j., jd. Jan Bakker, 29 j., jm. en Marijtje Boer, 29 j., jd. Geboorten. 1. Jacobus, z. van Jozias de Feijter en Pleuntje Balkenende. 3. Janneke Santina, d. van Pieter Jan Verpoorte en Cornelia Wolfert. 4. Pharielde Maria, d. van Camiel Marie de Coninck en Anna M. van de Walle. 8. Petrus Josephus, z. van Josephus Ludovicus Sijs en Irma Maria Verstraeten. 10. Cornelis Jacobus, z. van Karei Marinus Scheele en Christina Maria Martin. Overlijden. 1. Mathilda Anth'onette Groot- haert, 6 w., d. van Petrus Johannes Hubertus en Joanna Mathilda A. van Rumste. Cornelis van Espen, 3 w., z. van Gerard en Leuntje den Beer. 3. Reinier Scheele. 5 w., z. van Cornelis Jan en Margaretha Elisabeth Deij. 6. Johanna Maria Dieleman, 6 m., d. van Marinus en Cornelia Wijna. 8. AntjeGoosen, 74 j., echtg. van Joos Geense. Metje Meeusen, 85 j., wed. van Abraham de Smidt.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3