vereenigt eene besparing in de verpakking met de daardoor mogelijk geworden verbetering in de kwaliteit. Telegrafisch Weerbericht Marktberichten. Te Apeldoorn is in hechtenis ge nomen een jongmensch, die ten nadeele van zijn kostbaas, toen deze boven z'n bier was, een bankbiljet van j 100 had bemachtigd. Door den goeden sier, dien hij er mee maakte, werd de aandacht getrokken. Avp. Bij de politie te 's-Gravenhage kwamen den laatsten tijd herhaaldelijk klachten in van kamerverhuurders, dat zij bestolen waren door een persoon, die voorgat een kamer met pension te zoeken. Hij zeide dan, dat de kamer hem wel aanstond, liet zich een ontbijt voorzetten en als het meisje ot de juffrouw, die hem bediende, even de kamer had verlaten, nam bij weg, wat van zijn gading was en verdween daar mede. Op deze wijze wist hij zich een zilveren horloge met ketting, armbanden en andere voorwerpen toe te eigenen. Hij is thans, naar het Vad. meldt, opgespoord en naar het huis van be waring overgebracht. Te Wormerveer werd in den laatsten tijd herhaaldelijk in een der fabrieken langs de Zaan meel gestolen. Ondanks scherp politietoezicht mocht men er tot nog toe niet in slagen, de daders te betrappen. Woensdagnacht hadden een paar agenten zich verdekt opgesteld en thans gelukte het twee personen, arbeiders van de rijstpellerij „De Unie", aan te houden, in het bezit van zakken meel, op den weg van de fabriek naar hunne woning. Na verhoor erkenden zij zich de laat ste maanden reeds meer aan diefstal van meel en rijst te hebben schuldig gemaakt. Bij den officier van Justitie te Haarlem hebben zij een volledige bekentenis afgelegd, waarna ze voor- loopig op vrije voeten zijn gesteld. Avp. Auto ongeluk. Op den Alk maar - schen straatweg, onder de gemeente Heiloo, is Donderdagavond ongeveer 6 uur ter hoogte van „villa Schoonoord" de scharenslijper B., een knap oppassend man uit Alkmaar, die met zijn honden kar op den weg was en huiswaarts keerde, door een auto uit de richting Heiloo aangereden, waarbij B. tegen den grond werd geworpen en op de plaats dood bleef. De auto werd bestuurd door een chauffeur van de firma Engelberts, te .'s Gravenhage. Inzittenden waren een vertegenwoordiger van genoemde firma en de heeren H. J. Bosman en J. Bossert, te Alkmaar. Hoe het ongeluk eigenlijk plaats had, is nog niet uitgemaaktvast staat evenwel reeds, dat er veel te hard is gereden. Avp. Te dik. Te Haarlem is bij het onder de wapenen komen van de land weer zekere W. B. afgekeurd, omdat hij te dik was geworden en hij zijn uniform niet meer dragen kon. Te Nieuw Dordrecht (Dr.) is een hert levend gevangen. Zaterdagavond is trein 376, ko mende van Visé, te Maastricht met groote vaart op een gereed staanden rangeerenden trein geloopen, tengevolge waarvan de locomotief van trein 376 geheel ontredderd werd. De hoofd- conducteur H. W. Eldermans en de conducteur H. Visser, die zich bevonden in den bagagewagen achter de machine, moesten uitgezaagd worden, aangezien I de wagen geheel in elkaar was gedrukt door den daaropvolgenden 3de klasse wagen. Beiden kwamen met den schrik vrij. Vier reizigers werden licht gewond. De materieele schade is aanzienlijk. Vermoedelijke oorzaak is het niet vol doende aanslaan van de Westinghouse- rem. N. R. Crt. Vrijdagavond is de hofstede van den landbouwer D. Hazeleger, te De Valk, onder Lunteren, geheel afgebrand. Vier kalveren en een varkeu kwamen in de vlammen om. Alleen de inboedel was verzekerd. Tengevolge van het spelen door kinderen met lucifers zijn te Lunteren (Veluwe) op de hofstede Oud-Schothorst", bewoond door den landbouwer Chr. Deij, twee bergen, gedeeltelijk gevuld met hooi en koren, afgebrand. De overige gebouwen bleven behouden. Niets was verzekerd. De hofstede be hoort in eigendom aan den heer H. van Schothorst, aanstaand gereformeerd predikant te Amsterdam. Avp. Een felle, ver in de omgeving goed zichtbare brand is Zaterdagavond omstreeks 8 uur uitgebroken bij de firma Lutterbach Co., drijfriemen- fabriek, op het Gedempte Doelwater no. 20 te Rotterdam. Ontstaan op de tweede verdieping in de werkplaats, waar veel machinerieën aanwezig zijn, breidde de brand zich van daar naar den zolder uit, die met een gedeelte van de kap geheel uitbrandde. In het kantoor, op de eerste verdieping en in een bergplaats, gelijkvloers gelegen, is veel waterschade aangericht. Omstreeks 10 uur was de brand gebluscht. De aanzienlijke schade wordt door ver zekering gedekt. N. R. Crt. Op de Schelpkade te 's-Graven hage is Zaterdag een 4-jarig kind uit de dakgoot van de ouderlijke woning op straat gevallen. Het was onmiddellijk dood, tengevolge van schedelbreuk. Zaterdag is de kleermaker K., te 's-Hertogenboscb, uit het zolderraampje van zijn woning op straat gevallen. De man was terstond dood. In de stoomzagerij De Beer, van de firma Berghouwer Co. te Zaandam, is de 9-jarige K. Hart door een drijf riem gegrepen. Hij werd doodelijk verminkt.- De verloren zoon. -- Bij een weduwe in de buurt van de Duitsche stad Siegen meldde zich een ongunstig sujet aan en gaf zich uit als deserteur van het Fransche vreemdelingen-legioen. Daar de vrouw twaalf jaar geleden zelt een zoon aan het corps had afgestaan, toonde ze zich zeer verheugd met den man, in de hoop, dat deze haar over haar kind zou kuunen iulichteu. De oplichter vertelde daarop, dat de bedoelde ook gedeserteerd was en dat hij hem spoedig in de armen zijner liefhebbende moeder zou terugvoeren. Deze schonk hem voor die gelukkige tijding 5 mark. De bedrieger dreef nu de brutaliteit zoo ver, zich een paar dagen later als de zoon der weduwe by deze aan te melden. De oude vrouw verbaasde zich wel, dat haar jongen zóó veranderd was, maar schreef dit aan allerlei tac toren toe en volgde het bijbelsche voor beeld de verloren zoon werd van top tot teen in nieuwe spullen gestoken. Ook kreeg hij een nieuw horloge. De kerel achtte het oogenblik toen gekomen, de plaats te poetsen, de we duwe overlatend aan haar gepeinzen, hoe de jonge man door het verkeer in vreemde landen en "toestanden zoodauig veranderen kon. Verkrijgbaar te Axel bij Firma P. H. VEENHUIZEN. In een Belgisch plaatsje ontstond in een danszaal een gevecht tusschen twee jonge lieden. J. G., wierp een glas naar het hoofd van C. L. die, aan 't voorhoofd getroffen, ineenzakte. G. greep hem toen bij het hootd en sleepte hem de straat op, om hem af te maken. L. slaagde er in op te staan en te vluchten. Een tiental meters verder gekomen keerde hij zich om en loste een revolverschot. G. werd niet getroffen, maar de kogel trot een vrouw in den buik. Men heeft den kogel niet kunnen verwijderen en de toestand van het slachtoffer is ho peloos. Een 13-jarige Belg had aandachtig de avonturen gelezen van Bonnot. Hij besloot den bandiet na te doen en met een bijl gewapend kwetste hij zijn vader aan den arm. Deze was onmachtig zijn zoon te ontwapenen en vluchtte weg. Woedend drong de knaap bij een buur- mau binnen, nam er een geweer en honderd patronen en verschanste zich in huis, roepend: „Men moet mij dy- namiteeren als BonnotToen schoot hij op al wie naderde. De gendarmen slaagden er niettemin in, te naderen. Zoodra de knaap het bemerkte, klom hij naar boven, sprong door een zoldervenster, ontwrichtte zich den pols en liep naar een naburig bosch, achtervolgd door de gendarmen. De jonge bandiet schoot aanhoudend op zijn achtervolgers en toen zijn kogels op waren, hielden de gendarmen hem aan. Naar de gevangenis geleid, bekende de knaap dat de avonturen van Bonnot hem het hootd op hol hadden gebracht. Iu Londen verscheen dezer dagen een man van 68 jaar voor den rechter, beschuldigd van diefstal van een oude overjas. De man heeft reeds 50 jaren in de gevangenis doorgebracht, telkens wegens diefstal. De totale waarde van het gestolene, waarvoor hij een halve eeuw in de gevangenis gezeten had, werd echter op nog geen f 20 geschat De beschuldigde had -slechts nog één illusiedie van opgehangen te wordeu, De rechter gat hem één jaar dwang arbeid, het minimum. Drijfijs. Er is uit New-York geseind, dat de Atlantische stoomers talrijke reusachtige ijsbergen ontmoet hebben, ofschoon zij een veel meer zuidelijken koers gevolgd hadden. Het bericht heeft in scheepvaartkringen onrust gewekt, omdat men meende, dat de nieuwe koers ijsvrij zou zijn. De aanhoudende regens blijven in Tirol vallen en groote ongelegenheid scheppen, terwijl de stormklokken op nieuw in vele plaatsen de inwoners, ook de brandweer, tot afwering van het watergevaar hebben opgeroepen. Vrijdagmiddag begon het hemelwater in Innsbruck weer neer te stroomen. De spoorweg naar het Zuiden werd gestoord, doordat een over een beek voerende brug door het woeste water werd medegesleurd. Daardoor was ook de verbinding met Weenen afgebroken en daar tevens de Arlbergliju sedert Donderdag gestoord is, is eveneens de verbinding van Innsbruck met Duitsch- land afgesneden. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 15 Mei Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidwestelijke wind. Licht tot zwaar bewolkt. Droog weer, behoudens kans op onweer. Warmer. Moord en poging tot zelfmoord. Den huisschilder P. j. M., laatstelijk werk zaam te Barchum, gehuwd met de dochter van den opzichter der Noorder- begraafplaats te Groningen, was tijdens de echtscheidingsprocedure toegestaan tweemaal per maand zijn 3]/s-jarig zoontje onder bewaking te ontvangen. M., verstoord over die bewaking, stemde er echter in toe met het kind te gaan wandelen. Gistermiddag te twee uur, aldus meldt de Crt., nadat hij zich met het kind had laten fotografeeren, zou hij het jongetje terugbrengen naar de Noorderbegraatplaats, waar de familie reeds bezorgd was over het kind. Vlak bij het huis van de schoonouders nam M. een revolver uit den zak en schoot het kind in de linkerslaap. Het knaapje was direct dood. Vervolgens richtte M. de revolver op zich zelf en trof zich ook in den slaap. Hij werd levensge vaarlijk gewond naar het ziekenhuis vervoerd. PAKJES CACAO Op de Zaterdag alhier gehouden eierveiling waren aangevoerd 7Ï00 kippeneieren en 12o(l eendeneieren. Prijs eendeneieren f 4,05 per 104. kippeneieren f3,971/. BULST, 13 Mei. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 110,40, rogge f 9,25, wintergerst f 10,20 zomergerst f10,0, haver f 10,0, erwten f 14,— witteboonen f 20,bruineboonen f 17,dui- venboonen f 11,50, paardenboonen f 10,boek weit fO,—lijnzaad fkoolzaad per 100 L. faardappels f3,75. Boter per kilo f 1,05, eieren per 26 stuks 10,90. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 9 stuks rundvee, 28 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 3 stuks rundvee, 17 varkens, en O paardsu»

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3