Aanbesteding. EI «MIE SPAARBANK Land 1 Gemengd Nieuws, Telegrafisch Weerbericht LAND Ad verten tien. aanbesteden: Firma VAN HEEL C». burgerlijke Stand. Dinsdag 4 Juni 1912. Openbare Verkooping. EENIG BEESTIAAL, HUISH Ope Dir en ontwapend. De stemming onder de bevolking is rustig. Vermoedelijk staat de moord dan ook op zich zelf, heeft de moordenaar, na eenmaal bloed te hebben vergoten, het plegen van een tweeden moordaanslag een zaak van geen beteekenis geacht. De maatschappij lijdt door den dood van den heer Lonsdorfer een zwaar verlies. Van dat de onderneming in 1903 werd gesticht, heeft hij er aan het hoofd van gestaan. Met buiten gewone werkkracht en bekwaamheid heeft hij er een modelinrichting van gemaakt. Hij was vroeger rijksingenieur in Duitschlandis daarna uitgezonden om in de Z. A. Republiek bij de mijnen geplaatst te worden en heeft met den oorlog daar zijn betrekking verloren. Hij was nu omtrent 48 jaar oud. Ned. Herv. Kerk. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Kerk B Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Dhr. H. Schorthorst AXEL, 3 Mei 1912 Van af 1 Mei ontvangen wij weder het telegrafisch weerbericht van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt, dat op zichtbare wijze iederen dag aan ons bureau is aangeplakt en op de bekende plaats boven de adver tentierubriek in ons blad is te lezen. Voor de betrekking van directeur aan de gemeentelijke gasfabriek alhier, hebben zich 36 sollicitanten aangemeld. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvanger der directe belastingen enz. te Simpel veld, de heer P. J. J. Motké, ontvanger dierzelfde middelen te Axel. Bij Kon. besluit is aan den heer H. J. Vooren, hootdonderwijzer aan school A te Terneuzen een pensioen verleend van /II67 'sjaars. Bij het te Middelburg gehouden examen voor onderwijzer slaagden o.m. de heeren P. A. de Feijter van Ter Neuzen en G. J. C. Eggermont van Clinge en mej. A. C. M. Karstel te Zuiddorpe. PREDIKBEURTEN TE AXEL Op verlangen vanH.M. de Koningin zijn belangrijke wijzigingen gebracht in de oorspronkelijke plannen van de nieuw te bouwen eetza T iu het paleis Het Loo. De eetzaal zal precies worden ingericht als de tegenwoordige, dochdeafmetingen worden veel grooter, ook dan op de reeds aangenomen eerste plannen. Dienten gevolge zijn achter het paleis nog een drietal zware boomen geveld moeten worden. De hoogere kosten, uit deze uitbreiding voortvloeiende, komen voor rekening van H. M. de Koningin. Nog steeds, meldt de ,L. K.", duren de boschbranden langs de nieuwe lyn (Eindhoven) te Weert op Boshoven en Hushoven voort. Nauwelijks is de eene gebluscht ol de andere neemt een aanvang. Meer dan 30 eigenaren zijn bij die branden betrokken, die dan ook gezamenlijk een actie tegen dien aannemer willen in stellen. Er is reeds sprake om a. s. Zondag te vergaderen ter bespreking van ieders belangen en om maatregelen te nemen tot beperking van dit voortdurend gevaar. Griezelige vondst. Men schrijft uit Deventer aan de A'. Ct. In aansluiting op het bericht inzake het vinden van een lijk alhier, ver nemen we thans het volgende De firma Caarels Zoon te Goor was bezig met het sloopen van den water- gashouder toen de werklieden in het onder dezen houder aanwezige water een lijk zagen drijven, dat bij onder zoek bleek te zijn van dé sinds Juli 1907 alhier vermiste vrouw W., toen op onverklaarbare wijze verdwenen. Het lijk is heden met behulp van gaas naar boven geheschen en werd na schouwing op last van de justitie begraven. Oudank3 het lange verblijt ouder den gashouder was het nog in tamelijk goeden toestand, een gevolg der eigen aardige samenstelling van het water. De eenige mogelijkheid is, dat de vrouw indertijd tusschen de wanden van de kuip en die van de klok is geraakt. De gashouder was minstens 16 jaar niet ledig geweest en tot voor 3 maanden voortdurend in gebruik. Aan misdaad is niet te denken. Naar de ,'s-H. Ct." meedeelt, ont stond Vrijdagmiddag, vermoedelijk door vonken van een passeerenden trein, brand in het dorre hei en gras aan den spoordijk der S.S. te Kruispunt Beugen (N.-B.). De vuurzee bood van verre gezien, een grootsch schouwspel. Met vereende krachten wist men het vuur te blusschen. Een lOonderbare redding. Toen Maandagnamiddag trein 104 om 12.35 uur van 's-Hertogenbosch aan het 2de perron zuidzijde naar Utrecht vertrok, stond de courautenjongen G. nog op de treeplank,* toen de vertrekkende trein reeds een tamelijke vaart had. Hij viel van de treeplank tusschen trein en perronemplacement en hij zou ver morzeld zijn geworden indien niet, naar de ,'s-H. Ct." meldt, de heer Schwarz, chef inspectiebureau S.S., de tegen woordigheid van geest en de zelfop offering had gehad den jongeling te grijpen. Hij viel daarbij zelf op het perron en wel bok bijna tusschen trein en perron. Den jongen vasthoudende werd hij een geheel stuk medegesleept. De trein stopte en beide personen kwamen toen, wonderlijk, met den schrik vrij. Moordt In de buurtschap Appel, gem. Nijkerk, is gisteravond een oude schaapherder met atgesneden hals in het veld gevonden. In een van zijn zakken bevond zich een gesloten knip mes. Waaraan bloed kleefde. TV. B. Cri. Op het erf van den architect en aannemer Van der Voet, te Oegstgeest, waren twee kinderen van 5 jaar uit dit gezin (tweelingen) aan het spelen, toen een zware kist op een der knaapjes viel, die daardoor zoo ernstig werd verwond, dat .het spoedig daarna over- I leed. Een gefinaeerde inbraalc. Men meldt uit Haarlem aan de Tel. Bij een koetsier van de Haarlemsche paar dentram was Maandagnacht, volgens zijn aangifte door openschuiving van een raam ingebroken en ontvreemd, behalve een bedrag aan geld, gouden ringen, een zilveren horloge, armbanden enz. De recherche vond bij het onderzoek 'n drietal briefjes. Op het eene stond„aan dit leege doosje heb ik niets", op het tweede „goeden morgen mevrouw", en op het derde, dat op de trap lag van de boven bewoners „Nu ben jij aan de beurt, Hessels." Maar de politie vond nog meer, en wel, dat het stof in het kozijn van het raam, waardoor de inbreker moest zijn gekomen, ongerept was gebleven, en dat een bloempot op standaard, die voor het raam had gestaan, zeer voor zichtig op den grond was neergevlijd. En by een scherp verhoor, dat de politie de vrouw van den koetsier deed ondergaan, bekende deze de voorwerpen van waarde iu de bank van leening te hebben verpand en ook het geld te hebben verbruikt, maar uitsluitend voor haar huishouden, omdat haar man haar niet genoeg huishoudgeld gaf. Vroeger kreeg ze /II van ziin loon, den laatsten tijd maar 9, en nu wilde haar man het nog beter hebben dan vroeger. Vandaar dat zij den diefstal fingeerde. Vorst. Men schrijft ons uit den Gelderschen Achterhoek Het heeft in de beide laatste nachten sterk gevroren, en hoewel de schade minder groot was, doordien er geruimen tijd droogte heeft geheerscht, hebben de appel- en pereboomen, die mooi in bloei stonden, erg geleden. De vroege aardappelen zijn geheel verloren, en evenzoo voor een groot deel de vroege aardbeien en boontjes. In Friesland heeft het gisternacht ook erg gevroren. Op sommige plaatsen stonden bloemen op de ruiten en in 't gras waren veel ijsbloemen. De vrucht- boomen hebben daardoor sterk geleden. Ook in den omtrek van Hoorn is belangrijke schade aan de nieuwe aard appelen aangericht. Geheele akkers zullen bepoot moeten worden. Ook vreest men, dat er groote schade aan de vruchtboomen is aangebracht. Het 4-jarig dochtertje van een landbouwer te Lekkerkerk geraakte spelende in een diepe sloot. Haar 12- jarig zusje poogde, door er bij te sprin gen, haar te redden, wat zij niet kon volbrengen. Zekerlijk zouden beide kinderen verdronken zijn, zoo meteen veehouder het ongeval bemerkt had. Met behulp van een vaartuig wist hij de meisjes te redden. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). V erwachting tot den avond van Zaterdag 4 Mei Meest matige Westelijke tot Noorde lijke wind. Afwisselende bewolking. Weinig of geen regen. Koeler. als Burgemeester en Wethouders van AXEL, zullen op Maandag 6 Mei e. k., des voorm. te 9 uren op het Raadhuis het VERVOER van 60000 kilogram Macadam, van af het Station alhier, waarvan 45000 kilogram naar den Graaf- jansdijk en 15000 binnen de Gemeente. Inlichtingen te bekomen bij den Gemeente-Opzichter. Axel, den 1 Mei 1912. Geopend van 9 v.m. 8 n.m. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. Van 1630 Aüril 1912 Een ven aderlijk schot. Toen Zon dagavond eenige jongelieden gezellig bijeenzaten in de woning van zekeren T. te Witharen, gemeente Ommen, werd er buiten gefloten. Nadat zij zich daarop naar buiten hadden begeven viel er een schot, waardoor de 24-jarige H. P. een kogel in den voet kreeg. De dader vluchtte. De zaak is in onderzoek bij de politie. De recherche bij de Haagsche politie heeft aangehouden een 29-jarig persoon, die verdacht wordt zich ten nadeele van een groot aantal zakeu- menschen te 's-Gravenhage en elders aan oplichting te hebben schuluig ge maakt. De verdachte had nl. bij hen zijn diensten aangeboden, door klanten te werven,endaarvoor bij vooruitbetaling een zeker bedrag voor reiskosten vra gend, maar had, toen hij het geldeen- maal binnen had, niets meer van zich laten hooren. Axel. Huwelijksaangiften. 19. Jan Leendert de Krijger, (van Zaamslag) 26 j., jm. en Josina Verstraten, 32 j.,jd. 26. Jacob Overdulve, 26 j., jm. en Anna Scheele, 24 j., jd. Jan Bakker, 29 j., jm. en Marijtje Boer, 29 j., jd. Geboorten. 19. Martha Monica Ca rolina, d. van Jacobus Franciscus Vol- ckaert en Maria Rosalia de Moor. 20. Karel, z. van Mels Brandes en Catha- rina Koekkoek. 25. Maria Geertruida, d. van Willem Mieras en Cathalina Geertruida Dieleman. 26. Elizabeth, d. van Pieter Cornelis van Bendegem en Elizabeth Riemens. Leentje, d. van Abraham Hamelink en Catharina de Visser. 27. Daniël, z. van Mechiel de Visser en Cornelia van de Wege. Augustus Franciscus, z. van Camillus Lippens en Maria Coleta Sophia van Haver. Johannes Adriaan, z. van Adri- aan den Hamer en Cornelia de Visser. Overlijden. 24. Adriana Marina van Dalsen, 52 j., echtg. van Hendrik Hoebé. De openbare verkoop van den Land- bouwersinspan van Mej. de Wed. en Erven TH. BUIJSSE te Zuiddorpe (Oudenpolder) is bepaald op Axel. Notaris DREGMANS. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe EM. VAN POTTELBERGHE te Zuiddorpe, in het café „De Klok", bij Th. Moerdijk aldaar, op Vrydag den 17 Mei 1912, des namiddags 2 ure, bij INSTEL en op Vrydag den 24 Mei 1912, des nam. 12Va ure> bij VERBLIJF, verkoopen bestaande uitWoonhuis, Schuur, 3 Varkenshokken, verdere Aan- hoorigheden, Tuin en Weiland met 25 Fruitboomen, in den polder Zuiddorpe-Noorddeel, te Zuiddorpe, kadastraal aldaar bekend in sectie B nos. 337, 338 en 339, groot 1 heet. 57 a. 50 c.a. Boomprijs 200 Guld. Instelpremie °/0- Aanvaarden en betalen 1 Juli 1912. En op Vrydag 24 Mei 1912 na afloop van den verkoop van voormeld goed, de volgende Roepende Goederen. als: Melkkoe (bekalfd), Kalf en Loopvarken, 20 Hoenders en 2 Hanen en een beste Trekhond met ketting. pen, met eeni Lad De ondergeteekende betuigt haren harteiyken dank voor de vele blijken van belangstelling op haren 75sten jaardag ontvangen. A. J. ANDRIESSEN, Wed. F. Dieleman. Axel, 3 Mei 1912. De No en E. zullen t< RIEMEN door hen des vooi 9 jat 7 jat 6 ja oud 4 jat den loop] 1 vt veuh N. B. bant: als Koeh 11 t 10 J Kalv N.B. landi Voort groot voer mact mole mole: gen, Riek 81 als Emm verd< behoi Eeneps den Hoek Werd* als Ribbe partij enz. Onbeke betalers i borgen as Koopen Het overi borgtocht Op de tot afspan N.B. alleen he Zondag 5 Mei 1912. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Leeskerk. Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Dhv. H. Schorthorst 'sAv. 5'/j ure Dhr. H. Schorthorst (van Lanteren). Burgemeester en Wethouders van Axel L. LAMAITRE L. B. De Secretaris J. A. VAN VESSEM. DER

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 2