vereenigt eene besparing in de verpakking met de daardoor mogelijk geworden verbetering in de kwaliteit. De afbraak van een Schip, TerschÉiÉ merken SlIiAMN. VAN HEEL C°. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Landbouw. Advertentiën. Herberg „De Zwaan'' herberg „DE ZWAAN" Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Op Zaterdag 4 Mei 1912, Openbare Verkooping VOORHANDEN Tot de voorbereidende klasse, tweede afdeeling: P. J. v. d. Bent, S. Diele- man, J. P- Geensen, G. J. Kamerik, A. J. Solleveld, J. A. Solleveld, J. Tol lenaar, M. van Tatenhove, Neuzen P. M. Risseeuw, Sluiskil; E. L. Waelput, Zuiddorpe. Bij Kon. besluit is benoemd tot voorzitter van den militieraad in Zee land de heer mr. J. W. Zijlstra, rechter in de arrondissementsrechtbank te Mid delburg tot plaatsvervanger mr. D. van der Vliet, burgemeester van Zierik- zee; tot leden de heeren mr. J. J. Heyse, advocaat en procureur te Mid delburg en E. A. Umland, majoor pro vinciale adjudant in Zeeland tot plaats vervangers mr. F. J. Sprenger, griffier van het waterschap Walcheren en K. G. A. Muller, kapitein bij het 3e regiment infanterie. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Insectenbestryding. De schade, welke door insecten aan den land-tuinbouw wordt toegebracht is soms verbazend groot. Daarom moet men alle krachten inspannen, om de schadelijke insecten te bestrijden. Heel dikwijls gebeurt het, dat de insecten zich voeden met onkruiden en zich dan op die gewassen voortplanten. Daarom is het noodig, dat men de on kruiden op veld en weide vernietigt. In de insecten etende vogels vindt de land- en tuinman krachtige bondge- nooten in zijnen strijd tegen de ver nielers van zijn oogst. Daarom moeten de nuttige vogels krachtig beschermd wordeD. Het uithalen van vogelnesten door onze lieve jeugd moet met alle macht tegen gegaan worden en het is meer dan tijd, dat huisgezin en school hier toe medewerken. Van die samen werking verwachten wij meer dan van alle wettelijke bepalingen, die zoo ge makkelijk kunnen ontdoken worden maar ook het roekeloos dooden der nuttige vogels door groote menschen dient onherroepelijk gestraft te worden. Vele insecten voeden zich bij voorkeur met bepaalde gewassen. Zoo zijn er insecten die uitsluitend leven op bieten, koolzaad, karwij enz. Wanneer men nu in een bepaalde streek een dezer gewassen dikwijls verbouwt, dan vinden daar de insecten een uitstekende ge legenheid, om zich te vermenigvuldigen. Een gevolg daarvan is, dat de verbouw van bepaalde gewassen tijdelijk onmoge lijk wordt. Een oordeelkundige vrucht wisseling behoort dus tot de middelen, die men kan aanwenden, om insecten schade te voorkomen. Heden overleed na een smartelijk doch geduldig lijden onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Be huwdzuster H. J. S. SCHOONAKKER, Wed. P. H. du Pree, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Ter Neuzen, 26 April 1912. Namens de familiën Du Pree en Schoonakker. D. DU PREE. Ondergeteekende bericht het geachte publiek van Axel en omstreken dat hij zijn heeft overgedaan aan H. D. Dellaert Dankende voor het genoten vertrou wen beveelt hij zijn opvolger aan. C. J. M. VAN LAERE. De ondergeteekende maakt het geachte publiek van Axe en omstreken bekend, dat hij met 1 Mei a. s. in de alhier gevestigd zal zijn; hopende zich het vertrouwen dat zijn voorganger Van Laere zoo ruimschoots heeft onder vonden, alleszins waardig te maken HUP. DELLAERT—Antheunis. Verkrygbaar te Axel bij Firma P. H. VEENHUIZEN. Wij belasten ons gaarne met de administratie, zoomede liet finantieele beheer van combinaties, vereenigingen en particuliere personen. De Notarissen J. A. Dregmans te Axel en F. A. Smits te Steenbergen, zullen op Maandag 6 Mei 1912 bij INSTEL en op Maandag 13 Mei 1912 bij VERBLIJF, telkens namiddags 2 ure, bij E. de Vleeschouwer te Koewacht (Zand), verkoopen KOOP 1. 1 H.A. 42 ar. 60 c.a. of 3 Gemeten 60 Roeden Bouw- en Weiland, gelegen in den Moer- spuijpolder, Zuiddorpe, naby het Waterhuis deelmakende van de perceelen, kadastraal aldaar be kend sectie D nos. 84 en 85. KOOP 2. 1 H.A. 23 ar. 75 c.a. dito ot 2 Gemet 233 Roeden naast het vorige. KOOP 3. I H.A. 20 ar 95 c.a. dito ot 2 Gemet 214 Roeden naast het vorige. KOOP 4. 1 H.A. 24 ar. 45 c.a. dito of 2 Gemet 238 Roeden naast het vorige. KOOP 5. 1 H.A. 45 ar. 75 c.a. dito of 3 Gemet 81 Roeden naast het vorige. KOOP 6. 4 H.A. 2 ar. 10 centiaren Bouwland te Zuiddorpe, Moer- spuijpolder, kadastraal bekend sec tie D no. 40. Koopen 1—5 zijn verhuurd tot 1 Oct. 1914 aan dhr. H. Bonte voor fr. 900 en grondlasten. Koop 6 aan dhr. Alb Dierick tot als voren voor fr. 550 en grondlasten. Betaling 6 weken na de toewijzing Opleg pacht van 1 Oct. 1911 tot be taaidag koopsommen. Onkosten 8 Iustelpremie i/i Gelag V*°/r Deurwaarder Aug. C. M. Poppe te Hulst zal ten verzoeke van HTSÊw^den Heer FRANS CAMER- MANS, schipper te Doel (België) te Axel (Sassing) aan de Kaai aldaar in het openbaar verkoopen des namiddags te 2 ure. bestaande uitongeveer 200 koopen eiken Planken (lang 10 tot 14 M 125 koopen dito van 8 tot 10 M., 40 koopen dito van verschillende lengten, een partij olmen Planken (10 a 12 M.), grenen Planken van 6 tot 8 M., 75 koopen van 10 tot 15 M., een partij eiken Stijley van ongeveer 5 M. lang, eiken Weide- palen, Luiken, Goten en een partij Brandhout, beuevens Deuren, Kas ten, Trappen, Kettingen, Zeilen en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Koopen tot en met f 3,A kontant. Te vergaderen ter plaatse van verkoop. wegens vertrek naar elders. Deurwaarder Huineman te Ter Neuzen, zal ten verzoeke llWvau GELEIN JANSEN, aan zijn wöönhuis te Axel (Schapenbout) den 4 Mei 1912 namiddags 3 uren, publiek verkoopen Kabinet, Kastje, Tafels, Stoelen, Kachel, Kleerkist, Spiegel, Klok, Naaimachine, Lampen, Glas- en Aardewerk, 2 Loopvarkens, 6 jonge Kippen, Mutsaard, Kruiwagen, Ge reedschap, Aardappelen, eaz. Koopen tot en met 3.contant. F. DUSLEHAN, Zitting van 30 April 1912. A. v. O., 35 j., arbeider te Koewacht, is wegens mishandeling veroordeeld tot f5 of 5 dagen hecht, (eisch f20 of 20 dagen hecht.) L. F. S., 34 j., arbeider, B. A. C., 25 j., landbouwer, beiden te Koewacht, ieder tot I f10 of 10 dagen hecht, (eisch ieder f25 of I 25 dagen hecht.) F. d. N., 39 j., koopman te Zuiddorpe, tot I 7 dagen gevang., met toewijzing der civiele vordering ad f64, wegens schadevergoeding, (eisch 1 maand). B. E. v. G., 15 j., dienstbode te Koewacht, j is wegens diefstal veroord. tot f21 of 3 weken I tuchtschool (eisch 1 maand tuchtschool). R. J., 34 j., huisvr. J. B., te Koewacht, is wegens heling veroord. tot 4 maanden gevang. I (eisch 3 maanden gevang.) P. F. M. M., 23 j., huisvr. E. J. M. C., te I Retranchement, is wegens diefstal veroord. tot I f 12 of 12 dagen hecht. M. G., 30 j., stoelenmatter te Axel, tot 14 dagen gevang. A. C. S. d. P., 50 j.. boterhandelaarster te Breskens, is wegens vervalsching v an levens middelen veroord. tot 1 maaDd gevang. In hooger beroep werd nog veroordeeld wegens overtreding der boterwet, met ver nietiging van het vonnis a quo de winkelier en boterhandelaar K. J. v. H. te Middelburg tot f100 of 1 dag hecht, met publicatie van het vonnis in de Midd. Cour., de Vlissingsche I Cour., de Faam en de Gids. Van 1 Maart tot en met 15 April Koewacht. Huwelijks-aangiften. 2 April. Petrus Franciscus Miggens, 22 j.,jm. en Maria Josephina de Jonghe, 24 j.,jd. 4. Theophilus Josephus Verstraeten, 24 j., jm. en Leonia Borgt, 22 j., jd. Aloijsius Zwartelé, 40 j., jm. en Alberta Gijsel, 36 j„ jd. Alphons van Regenmortel, 23 j., jm. en Idirna Maria Ver- nimmen, 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12. Aloisius Ch. L. de Jaeger, 26 j., jm. en Romanie Ros. Mi- chielsens, 27 j., jd. 15. Joseph de Smet, 25 j., jm. en Elodia Maria Verbraeken, 24 j., jd. Seraphinus Verstrepen, 40 j., jm. en Leonie Marie van Rumste, -5 j., jd. 16. Camillas Braem, 23 j., jm. en Josephina M. Steenaert, 3 j-, jd. Geboorten. 5. Johanna Florentina, d. van Herman J. van Ree en Amelia Steph. van Ombergen. 6. Maria Josephina, d. van Cij- rillus Gijsel en Leontina van der Goore. 8. Carolus Aloijsius Augustus Maria, z. van Augustus Theophile Suv en Emma Maria Dhooghe. 13. Joseph Dominicus, z. van Honoré Michielsens en Maria Louisa de Vos. Overlijden. 16. André Dominicus Clement de Bock. 3 m., z. van Aloysius en Florentia Maria Velleman. AXEL, 27 April. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag] waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,50 f 11,10, rogge f9,0 59,r0, wintergerst f0,;l f0,zomergerst f0, f0,haver f9,75 h f 10,25, erwten f 13, h f16,paardenboonen f0,a f0,dui- venboonen f S. f witteboonen f - a fbruineboonen f fboek weit tii flijnzaad f—if— Aardappels f0,— a f0,—koolzaad per zak van 100 L. fa f Op de Zaterdag alhier gehouden eierveiling waren aangevoerd 6650 kippeneieren en 1200 eendeneieren. Prijs eendeneieren f 4,00 per 104. kippeneieren f3,95 HULST, 29 April. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 111,—rogge f9,— wintergerst f 10,25 zomergerst flO.0, haver f9,50, erwten f 14, witteboonen f20,bruineboonen f 16,dui- venboonen f 11,50, paardenboonen f 10,boek weit f0,lijnzaad f 17, koolzaad per .00 L. faardappels f 3,75. Boter per kilo f 1,15, eieren per 26 stuks 10,90. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 3 stuks rundvee, 19 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 9 stuks rundvee, 17 varkens en 0 paarden. v-v Minzaam aanbevelend, PAKJES CACAO

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3