jVSarkt je Axel. De afbraak van een Schip, Adriana Marina van Dalsen, Patrimoninm's Chr. Volksbibliotheek Rechtszaken. Advertentiën. herberg „DE ZWAAN" Openbare Verkooping. Op Zaterdag 4 Mei 1912, Publieke Verkoop publiek verkoopen Openbare Verkooping. HERBERGGERIEF, kassier aldaar, E. Qeulenaere, burgemee ster te Philippine, P. Wouters, burge meester te Sas vau Gent, P. Malotaux, suikerfabrikant te Sas van Gent, C. van Waes, burgemeester te Westdorpe, A. Moerdijk, lid van de Prov. Staten, te Zuiddorpe, Ph. J. van Dixhoorn, land bouwer te Axel, Jac. P. Dielemam, landbouwer te Zaamslag, J. de Feijter burgemeester van Zaamslag P. J. Scheel koopman te Terneuzen, A. Visser, wet houder van Terneuzen, P. Kaan, fabri kant te Hoek, L. Passemier, lid van Ged. Staten voor O. Vlaanderen, P. L. de Waal, burgemeester van Stoppeldijk, E. Dumoleyn, notaris te Kloosterzande, C. van Esbroeck, burgemeester van Hengstdijk, P. Koole, koopman te Axel, P. Adriaause Polfliet, aannemer te Walsoorden en D. Wolfert, burge meester van Hoek. Uitgezonderd de h.h. Malotaux en Passemier waien allen tegenwoordig. Tot voorzitter werd gekozen de heer P. Adema Zijlstra, tot diens plaatsver vanger de heer A. Woltert, tot secre taris dhr. J. A. Neeteson, plaatsverv. de heer E. B. Dumoleyn. Tijdens de installatie werden de volgende tele grammen verzonden Het Bestuur van de Z. V T. M. en de vertegenwoordigers van Z.-Vl. als Raad van Advies daarmede vergaderd in het belang van eene spoedige tot standkoming der in Z.-Vl. geprojecteerde tramlijnen brengen Uwe Majesteit eer biedig hulde. (get.) M LIPPENS, Voorz. P. DIELEMAN, Secr. Het Bestuur der Z. V. T. M. en de vertegenwoordigers van Z.-Vl. als Raad van Advies brengen Uwe Majesteit eer biedig hulde, en spreken hunne blijd schap uit over de geprojecteerde nieuwe verbinding tusschen Z.-Vl. en België, (get.) M. LIPPENS, Voorz. P. DIELEMAN, Secr. De vergadering werd gevolgd door een maaltijd, aangeboden door den heer Maurice Lippens, welke werd gehouden in een der bovenzalen van het hotel „Des Pays Bas". De zaal was eenigs- zins versierd, en gedrapeerd met de Nederlandsche en Belgische driekleur. Aan het diner werd eerst gesproken door den gastheer die een dronk wijdde aan de Koningin der Nederlanden en den Koning der Belgen, waarbij hij verklaarde zich overtuigd te houdeu dat het zenden der zooeven genoemde telegrammen aller sympathie wegdroeg. Ten bewijze hiervan werd een driewerf hoerah aangeheven. Vervolgens werd het woord genomen door dbr. mr. P. Dieleman, die een dronk vroeg voor den souverein van de Z. V. T. Maatschappij dhr. Lippens. Hy sprak den wensch uit, dat hem een lang leven moge zijn toebedeeld, ten einde jaren lang zyne krachten te wij den aan de maatschappij. Dhr. Fruytier sluit zich aan bij de woorden van dhr. Dieleman. Hij heeft zich wel eens afgevraagd, waar dient zoo'n Raad van Advies voor, en is later tot de overtuiging gekomen, dat deze noodig is, want 2 of 3 menschen kunnen wel een ontwerp maken, maar kunnen daarbij den noodigen steun niet derven. Spr. had de eer reeds in de vorige eeuw mede te werkeu met de h.h. Malotaux en Wittouck aan de exploitatie van een tramweg Selzaete-Hontenisse, maar er was geen eendracht, en het leidde tot niets. Eveizoo ging het o.a. met de haven van Ter Neuzen de ge meenteraad wilde dit, de Kamer van Koophandel wilde dat, de Ingenieur weer wat anders, en in den Haag ver school men zich achter die oneenigheid, en er werd niets voor Ter Neuzen ge daan. Ofschoon we nu aan den voor avond staan van deu dag waarop het besluit tot verbetering der haven zal worden genomen, kon deze gemeente, wanneer eendrachtige samenwerking had voorgezeten, reeds 5 a 6 jaar in het bezit van de haven geweest zijn. We wonen hier in een afgezonderd gedeelte, en ofschoon niemand onzer bij België wenscht te behooren, toch moeten we er den steun, en voornamelijk den financieelen steun gaau zoeken, die ons in Nederland onthouden wordt. Hij wenscht dat onder de leden van den Raad van Advies de gewenschte een dracht moge bestaan ter bereiking van het voorgestelde doel. In opdracht van den voorzitter neemt dhr. Dieleman het woord om namens deu Raad van Advies dank te brengen aan de pers, die steeds zoo bereidwillig is geweest om het comité van voorbe reiding hare hulp te verleenen. Hij brengt hulde aan de naneven van Lau rens Koster, zegt dat de pers leelijk persen kan, dat zij kan aanvallen en verdedigen, leiden en misleiden maar dat zij tevens veel goeds tot stand kan brengen, overtuigd dat hij is van de groote diensten die zij heett bewezen door hare kolommen bereidwillig open te stellen voor de Z. VI. T. M. Hij eindigt met een „Leve de Pers' en dat zij nog lang moge medewerken aan de nieuwe verbinding in deze schoone strook van Zeeuwsch-Vlaan deren. Dhr. Deibei, verslaggever van de Middelburgsche Courant dankt mede uit naam van zijne collega's voor de aan de pers gebrachte hulde, en ver zekert dat de verschillende dagbladen steeds bereid zullen worden gevonden hare kolommen open te stellen voor den Raad van Advies der Z.-Vl. Tram wegmaatschappij Dhr. Huizinga brengt, omdat hij verre weg de jongste is onder de collega's met eenige aarzeling zijn dank uit aan hen, die de bewerkers zijn van de tot standkoming der nieuwe Tramwegmaat schappij. Gedachtig aan de spreuk dat iedere predikant spreekt voor zijn pa rochie, acht hij de exploitatie een voor recht voor de gemeente Terneuzen,. om dat daar de zetel van de Maatschappij gevestigd is, de directeur er zal wonen en de gemeente Terneuzen, als hoofd plaats van dit Z. Vlaanderen tot groo teren bloei zal geraken. Hij hoopt dat door samenwerking spoedig zal worden verkregen dat de nieuwe tram ons langs hare banen door de Zeeuwsche landouwen voert. Verder werd nog het woord gevoerd door de heeren Zijlstra, Hendrikse, Die leman en Bruinings, die als directeur is benoemd, en die de verzekering gaf zijne beste krachten te zullen wijden aan den bloei der Maatschappij. Woensdagnamiddag brak door on bekende oorzaak brand uit de schuur van den landbouwer D. v. d. V. te Koewacht. Het perceel brandde in korten tijd tot den grond af; eenige landbou wmaterialen. wat hout en stroo verbrandden mede. Alles was tegen brandschade verzekerd. PREDIKBEURTEN TE AXEL Ned. Herv. Kerk. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Kerk B Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Naar het Huis van bewaring te Mid delburg is overgebracht E. S., 58 jaren, werkman, geboren te Hontenisse, zonder vaste woonplaats, verdacht van bedelarij. Bij beschikking der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg is de buitenvervolgingstelling bevolen van D. v. D., 79 jaren, zonder beroep, ge boren en wonende te Zaamslag, beklaagd van ontuchtige handelingen met kin deren. Beklaagde is inmiddels in vrij heid gesteld. V Heden overleed zacht en kalm onze innig geliefde Echt genoot en zorgvolle Moeder in den ouderdom van 52 jaar en 3 maanden. Zwaar valt ons dit verlies doch wij wenschen Gode te zwijgen. H. HOEBÉ en Kinderen. Axel, 24 April 1912. BwnBiTWiiffi—aa—wawMaaBHM Op a. s. Dinsdag 30 April hoopt, zoo de Heere wil en zij leeft ADRIANA JANNA ANDRIESSEN, Wed. F. Dieleman haren 75®ten jaardag te herdenken. Dat zij nog lang gespaard blijve is de wensch van Hare Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen. Axel, April 1912. De ondergeteekende maakt het geachte publiek van Axel en omstreken bekend, dat hij met 1 Mei a. s. in de alhier gevestigd zal zijn; hopende zich het vertrouwen dat zijn voorganger Van Laere zoo ruimschoots heeft onder vonden, alleszins waardig te maken. HIJP. DELLAERT—Antheunis. MARKT van Zeeuwsch-Belgische PAARDEN, op Zaterdag 11 Mei e. k., aanvang nemende des voorm. tien ure. Hiervoor zijn 3 prijzen ft 5 Gulden beschikbaar. Aanmelding bij den marktmeester. Het Bestuur der afd. Axel, Z. L. M PH. J. VAN DIXHOORN, Voorz. W. DIELEMAN Pz., Secr. Axel, 23 April 1912. Ondergeteekende heelt de eer te berichten, dat hij de tot heden door hem gedane zaken in het land van AXEL heeft overgedaan aan zijn zoon S. WOLF te Vlissingen. Onder dankzegging voor het zoo ruim schoots genoten vertrouwen beveelt hij zijn opvolger gaarne aan. B. WOLF. Gouden en Zilveren Werken. Bergen op Zoom. fJjHMP* Onder verwijzing naar bovenstaande kennisgeving heeft de ondergeteekende de eer zich beleefd aan te bevelen, hopende door een soliede bediening hetzelfde ver trouwen te mogen ondervinden dat zijn vader zoovele jaren heeft genoten. S. WOLF. Gouden en Zilveren Werken. Vlissingen, St. Jacobstraat 10. is geopend: eiken Zaterdagavond van 5—6 uur, in de Vergaderzaal, Nieuw- straat, alhier. Deurwaarder Aug. C. M. Poppe te Hulst zal ten verzoeke van den Heer FRANS CAMER- MANS, schipper te Doel (België) te Axel (Sassing) aan de Kaai aldaar in het openbaar verkoopen des namiddags te 2 ure. bestaande uitongeveer 200 koopen eiken Planken (lang 10 tot 14 M 125 koopen dito van 8 tot 10 M., 40 koopen dito van verschillende lengten, een partij olmen Plankeu (10 a 12 M.), grenen Planken van 6 tot 8 M., 75 koopen van 10 tot 15 M., een partij eiken Stijlen van ongeveer 5 M. lang, eiken Weide- palen, Luiken, Goten en een party Brandhout, benevens Deuren, Kas ten, Trappen, Kettingen, Zeilen en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Koopen tot en met f 3,a kontant. Te vergaderen ter plaatse van verkoop. Windkorenmolen met Woning. te Texel, zal op Woensdag 15 Mei 1912, des namiddags één uur, iu het locaal „de Nieuwe Aanleg" te De Cocksdorp op Texel, De in uitmuntenden staat van onder houd verkeerende in volle werking zijnde KORENMOLEN met daarby be- hoorende MOLENAARSWONING EN ERVEN bijzonder gunstig staande en gelegen nabij De Cocksdorp op Texel, samen groot 30 aren 50 centiaren, be nevens de daartoe behoorende losse goederen. Aanvaarding 1 Juli 1912. Een en ander behoorende aan het Waterschap „Eijerland" op Texel! Informatiën te bekomen bij de heeren H. FLENS, Dijkgraaf en A. J. NOOR- DIJK, Secretaris van gemelden polder te Texel, benevens bij genoemden No taris aldaar. De Notaris J. A. Dreginans te Axel, zal ten verzoeke van den heer CAM. VAN LAERE, aan zijn woonhuis te Axel (Verloreuhoek), op Dinsdag den 30 April 1912, des namiddags l1/, ure, verkoopen I als: 2 Pluimenbedden met toebehooren, 3 Ledi kanten (w. o. 1 ijzeren), Kleerkast, 6 Tafels (w. o. één Uittrektafel), Stoelen, Banken, Ketels, Spiegels, Lampen, Kachels, Klokken, Wekker, Schilderijen, Koffiemolen, Zeeften, Messen, Vorken, Lepels, Flesschen en Doozen. als Kermistafels, Toonbank, Buf fet, 2 Pierspellen, Karaffen, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, bestaande uitSoepterrine, Borden, Vleesch- schalen, Vischschaal, Sauskommen, Fruitschalen, Kopjes en Schotels. VOORTS2 Gooten belegd met zink (6 en 7 M. lang), arduinen Regen baksteen, Vlasreep met Bank, Handvlasbrakel en eenig Afbraak. Aan H. M. de Koningin der Nederlanden Z. Mden Koning der Belgen Midd. Crt. Zondag 28 April 1912. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hug-enholtz. Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Leeskerk. «ataiMBrVT.fm'-f—WIHF—™—1i—re»—wrjnrefc. t>BRt«WÖ»OT Minzaam aanbevelend

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 2