Aanbesteding. IS mei MSTBODË, verschillende merken SIGAREN. het schoonhouden en verwannen der o. 1. school. Dankbetuiging. Posterijen. Burgerlijke Stand. Markt beri chten Bekendmakingen. Advertentiën. Openbare Verkooping. GEVRAAGD: VOORHANDEN: het valschelijk en nog wel foutiet on derteekend. De diamanten waren ter bezichtiging gestuurd door de Antwerp- sche firma en deze firma, die dus de schade zou lijden is verzekerd tegen diefstal. Naar de „Tel." verneemt, is de ballon Amsterdam, van de Nederïand- sche Vereeniging voor Luchtvaart, die te Creleld de overwinning behaalde, even over de Duitsche grens in de buurt van Gronau aangehouden. In den ballon bevond zich o. a. een onderdirecteur van het Koninklijk Nederlandsch Metereologisch Instituut in De Bilt. De heeren hebben terstond na de aanhouding naar Utrecht om legitimatie papieren geseind. Nader verneemt het blad nog, dat in den ballon aanwezig waren de ballon commandant Nell uit 's-Gravenhage en dr. C. Schoute, adjunct-directeur van het Kon. Ned. Met. Instituut. De laatste was belast met het doen van waar nemingen. De directie van het Instituut heeft in antwoord op het telegram der aan gehouden luchtschippers onmiddellijk naar Gronau terug geseind, dat de ballontocht op haar order en voor een wetenschappelijk doel ondernomen is. Een grensbewoner te Suderwick verkeerde in zulke armoedige omstan digheden, dat geld voor hem werd bij eengebracht. De man wou zich nu een goed middagmaal verschaffen en haalde wat vleesch, vet, boter en koffie van Dinxperlo. De kommiezen kregen hem echter te pakken en namen hem alles af. Daar hij de boete van 50 mark voor de smokkelarij niet betalen kon, zal hij bovendien in de gevangenis moeten. Te Eibergen kwam een 85-jarige man in aanraking met een der wagens van een rangeertrein, met het nood lottig gevolg dat hij er onder geraakte. Toen het ongeluk bemerkt werd en de trein stilstond, bleek de ongelukkige reeds bezweken te zijn. Scheepsramp. Zondag werd de Noorsche schoener Haabet door een stoomtrawler te IJmuiden binnenge bracht. Aan boord vond men het lyk van den gezagvoerder, die door een stortzee tegen dek geslagen en aan de gevolgen overleden is. De overige be manning werd dezer dagen reeds in Engeland aangebracht. Te Rotterdam is ingebroken in een pakhuis in de Nieuwegaog. Uit het pakhuis zijn kleedingstukken en van het dak is het lood gestolen. Een meisje, dat te Loosduinen ernstige brandwonden had opgeloopen is na een verschrikkelijk lijden ge storven. Weer goedgemaakt. Eenige jaren geleden vermiste een dame een bank biljet van twee honderd gulden uit een cassette. Het vermoeden van diefsta viel op het meisje en de politie werd met het feit in kennis gesteld. Het meisje bezwoer, dat zij vreemd was aan de vermissing en de politie, vonc geen termen om de dienstbode in arrest te nemen. De zaak had dus geen voortgang en de vermoedelijke dader bleef onbekend, terwijl de dienst bode hare betrekkiug verliet. Dezer dagen werd het bankbiljet in de cassette teruggevonden. Het was ergens tusschen geschoven geworden en daardoor aan het oog onttrokken. De eigenares wilde het biljet, dat ze reeds lang verloren waande, niet meer behouden en de dienstbode schadeloos stellen voor de ondervonden onaange naamheden. Met veel moeite wist zij het meisje op te sporen en overhandigde haar toen het volle bedrag van twee honderd gulden. Deze was niet weinig ingenomen met dit onverwachte buiten kansje, te meer daar zij binnenkort in het huwelijk zal treden. Hbld Te Enschede wist 't zoontje van den arbeider J. een bus met carbid machtig te worden. Met wat water en lucifers werd een ontploffing teweeg gebracht, waardoor de knaap zulke ernstige brandwonden in het gelaat bekwam, dat voor 't behoud der oogen wordt gevreesd. De politie te Amsterdam heeft een inval gedaan bij een z. g. deskundige, gevestigd op den Amstel bij de Keizers gracht. De juffrouw is voorloopig in arrest gesteld. Op de lijn Rozendaal—Esschen is een vierjarig dnd door een van België komenden trein doodgereden. Te Vlodrop is een vrouw door de duisternis misleid in de Roer gevallen en verdronken. In de buurtschap Slagharen is verdronken in een sloot gevonden de dochter van een arbeider een meisje van 15 jaar. Zij was bij kennissen in de buurtschap op bezoek geweest en schijnt door de duisternis misleid te water te zijn geraakt. Den geheeien nacht had men te vergeefs naar haar gezocht. Omstreeks kwart voor tien is Maandagavond te Rotterdam door het springen van een petroleumlamp brand ontstaan in een kamer achter den sigarenwinkel van J. Metz. Uit die kamer deelde het vuur zich mee aan een bedstede en vervolgens aan een daaraan grenzend vertrek. Gasten van spuit 41 hebben met een op de water leiding geplaatste slang dezen binnen brand gebluscht. Twee kamers en een bedstede zijn nagenoeg uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Vrouw Van Brabant, wonende bij Luik, heeft een vierling ter wereld ge bracht, drie meisjes en een jongen. Alle zijn zeer gezond. Tien maanden geleden schonk de vrouw het licht aan een drie ling. De vader i« een arme werkman. In de Fransche plaats Villeneuve had de heer J. R. een broeiende kip Maar zekeren dag verliet de kip haar eieren. De heer R. was's anderendaags buitengewoon verwonderd op de eieren.... zijn kat te vinden. Het dier bracht dan ook de kuikentjes uit de schalen te voorschijn. Tengevolge van ontwouding en slecht weer is er in het gebergte bij Parina een aardschuiving geweest, die veertien huizen vernielde en 150 men- schen dakloos maakte. De groote mailstoomer »TheTitanic", het grootste schip der wereld, dat kort geleden is gebouwd, is op reis van Southampton naar New-York op een ijs berg geloopen en is zinkende. Booten zijn ter assistentie vertrokken. Men weet nog niet of er slachtoffers te betreuren zijn. Aan boord beviuden zich 2283 personen, waaronder de directeur der Holland-Amerika lijn jhr. J. G. Reuch lin uit Amsterdam. De hoteleigenaar Miiller te Nörd- lingen (Beieren) heeft wegens financieele zorgen zyn vrouw, zijn dochter en zich zelf doodgeschoten. Toen een politieagent te Berlijn een 19-jarigen onverlaat, die kinderen op straat lastig viel, wilde arresteeren, rukte deze zich los en viel den agent met een mes aan. Deze verwondde den ander door een revolverschot ernstig in het onderlijf. Een dorp afgebrand. Uit Inns bruck seiut men, dat in het Fassadal het dorp Gries bijna geheel afbrandde De schade wordt op eeu half millioen gulden geschat. Ontploffing in een auto. Zaterdag ochtend is er in de Lyonsche straat te Parijs eene helsche machine ontploft in een taxi auto. De tuf werd gehee vernietigd, een voorbijganger gewond en de bestuurder zwaar gekwetst. Bladvulling. Niet door arbeid maar door zorg slijt de mensch. is Het post- en telegraafkantoor alhier voor het publiek opengesteld op de dagen en uren als hieronder is aan gegeven. a. Op werkdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanneming en af gifte van aangeteekende stukken, rijks verzekeringsbank en postpakketten van 81 u., van 237» u. en van -77» u. Voor postwissels en quitantiën, van 87»1 u. en van 237» u. b. Op Zon- en Feestdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanne ming en afgifte van aangeteekende stukken van 89 u. en van 12 u. voor rijkspostspaarbank van 8—9 u. voor postwissels, quitantiën en post pakketten is de dienst des Zondags gesloten; terwijl van 12 u. ook gelegenheid wordt gegeven, tot het afhalen van brieven, welke op die dagen niet meer besteld worden. Buslichting heeft plaats des voormiddags om 6.52 u., 8.32 u., 9.57 u., en des namiddags om 12.52 u., 1.44 u., 6.09 u. en 8 uur. Rijkspostspaarbank. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Maart en waarop de rente, over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschryving by hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posteryen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. Van 1—15 April 1912. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 11. Jan Reinier de Jonge, 24 j., jm. en Pieternella Christina Maria van Vessem, 21 j-, jd. Geboorten. 2. Jacobus, z. van An- dries Overdulve en Maria Wilhelmina van Wijck. 3. Pieter, z. van Jan Naeye en Catharina Willemsen. 7. Suzanna Maria Joseph, d. van Hilarius Eduardus Maria van Acker en Lima Roza van Waes. 8. Francois, z. van Jacobus Mechielsen en Maria de Jonge. 9. David, z. van Cornelis Overdulve en Helena Bolleman. 11. Cornelis, z. van Gerard van Espen en Leuntje den Beer. 15. Susanna, d. van Jan Koster en Dina den Deurwaarder. Overlijden. 15. Pieternella Dieleman, 3 weken, d. van Cornelis en Martina Wagenaar. AXEL, 13 April. Ter graanmarkt vau heden (Zaterdag; waren de prijzen als volgt: Tarwe f9,50 k f 10,50, rogge f9,0 k f9,40, wintergerst f9,50 k f 10,0, zomergerst fO,— k fO,—haver f9,k f9,50, erwten f 14, k f 15,50, paardenboonen fO,— k fO,dui- venboonen fk fwitteboonen f - k f—bruineboonen f—k f—-boek weit 1—,—, 5 f—lijnzaad f 16,—a f 18,50, Aardappels fO,— k fO,koolzaad per zak van 100 L. fa f Op de Zaterdag alhier gehouden eierveiling waren aangevoerd 5500 kippeneieren en 2550 eendeneieren. De prijs bedroeg f3,925 per 104 HULST, 15 April. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe t lo,0, rogge f9,—, wintergerst f 10,48 zomergerst flO.O, haver f9,—, erwten f 14,25, witteboonen f 19,bruineboonen f 17,dui- venboonen f 11,50, paardenboonen f 1 ',50, boek weit fO,lijnzaad f 16,koolzaad per 100 L. faardappels f3,25. Boter per kilo f 1,30, eieren per 26 stuks 10,90 Er waren ter veemarkt fe koop gesteld 4 stuks rundvee, 31 varkens en 0 paarden, waarvan rerkocht 3 stuks rundvee, 26 varkegs en 0 paarden. Burgemeester en Wethouders van AXEL, zullen op Dinsdag den 23 April e. k. des voormiddags te 9 uren op het Raadhuis aanbesteden De voorwaarden liggen van des voor middags 912 en des namiddags 2—4 uren ter Secretarie ter inzage. Axel, den 15 April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. LAMAITRE L. B. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Bij dezen betuigt ondergeteekende zynen dank voor de vele blijken van belangstelling die hy mocht ondervinden by zijne benoeming tot Burgemeestei van Ter Neuzen. Deze belangstelling aan hem en zijn gezin bewezen stelt hij zeer op prijs, en is bereid aan' hen die dit verlangen met raad of voorlichting bij te staan. J. HUIZINGA. Axel, 15 April 1912. De Notaris J. A. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. en Erven P. DEIJ te Axel aan het huis. bewoond door de Wed. P. Deij in de Kerkdreef aldaar, op Maandag den 22 April 1912, des namiddags U/g ure, verkoopen I als3 Kasten, 3 Tafels, 16 Stoelen, I 2 rieten Stoelen, Ziekenstoel, Leuningstoel, Ovenkachel, Vulkachel, Kolenbak, 3 Spiegels, 3 Hanglampen (w. o. 1 antieke), Regulateur, staand Klokje, ijzeren Ledikant, Pluimen- en Ka- pokkenbed, wollen- en gestikte Dekens, Karpet, 4 Schilderijen, 3 Petroleumstellen, Waschmachine, Fornuis, groote en kleine Wasch- tobben, Vischtonnen, Emmers, 3 ijzeren Potten, enz., enz. Voorts: Eene partij Winkel- en Kuipersgerief, eene partij Matten, 2 Beerkuipen met Scheppers, Band ijzer, Brandhout, 12 Hoenders en een Haan, enz., enz. Te bevragen bij J. VAN BENDEGEM, Axel. EEN FLINKE door huwelijk der tegenwoordige tegen 1 Mei. In persoon zich aan te bieden in 't Hotel „De Graanbfturs" te Hulst. F. DIELEMAN.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3