wwmm Kainiet, Superfosfaat. Chili Salpeter. Superfosfaat, x ■U E.Br^ndsm^ gebruikt HEEREN-RIJWIEL, KUNSTMESTSTOFFEN Gemengd Nieuw Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Ad verten tien. Heden ontvangen Antiseptische Parfumerieën, Zeepen en verschillende Haarwaters, ODEURS, ODOLS en verdere Barbiers-benoodigdheden. Werkmansbelang - Axel. FLO RA LI A - Axel. Fuchsia, Bladbegonia en Coleiis. pluchen Tafelkleeden. Ook prachtige, mooie wollen en waschechte TE KOOP: Firma D. J. OGGEL. f 1,10 A f 1,30 p. 5 ons. f 0,90 p. 5 ons. De voorzitter deelde mede, dat bet Bestuur aan de Regeering zal aanvra gen een subsidie van 450" Het vorig jaar was deze aanvraag te laat ingeko men. De vakteekenschool werd gedu rende dezen cursus gevolgd door 26 leerlingen, verdeeld in 2 klassen. Den tweeden en derden Paaschdag zal een tentoonstelling gehouden worden in één der lokalen van de o. 1. school, welke gratis toegankelijk zal zijn voor belang stellenden. De begrooting bedroeg voor 1913 in ontvang 668.39 en in uitgaaf 1343.39'. Voor het toelatingsexamen voor de R. K. kweekschool voor onderwij zeressen te Rozendaal zijn geslaagd Margot van de Vijver en Anna Claessens van Axel, beiden leerlingen van het Pensionaat St. Joseph te Hulst. Ged. Staten van Zeeland hebben op een verzoek van een aantal ingeze tenen van Terneuzen, om het besluit van den Raad tot oprichting een er H. B. S. met 3-jarigen cursus te vernieti gen, of althans zoolang te schorsen, tot over de financiëele zijde der onderne ming voldoende kan worden geoordeeld, geantwoord, dat Ged. Staten niet be voegd zyn, om aan hun verzoek t€ voldoen. Tot hoofd der openbare school te Westervoort is met ingang van 1 April benoemd met algemeene stemmen de heer R. de Theye van Koewacht, thans onderwijzer in die gemeente. Woensdag brak plotseling brand uit in de bakkeet van den landbouwer S. te Koewacht. Door spoedig en krach tig optreden wist men de fel om zich heen grijpende vlammen te bedwingen. Slechts eenige kleederen en een paar stoelen verbrandden. In de Dinsdag gehouden gemeen teraadszitting van Hulst kwam onder de ingekomen stukken voor eenschrij ven der vereeniging Schuttevaei, waarin werd medegedeeld dat Schuttevaer zelf standig geen pogingen heeft gedaan voor den aanleg van een kanaal naar Hulst omdat van andere zijde reeds stappen bij de regeering gedaan zijn. In dit schryven geeft Schuttevaer in overweging thans geen stappen te doen, doch later gezamenlijk te handelen. 8 M. Crt. Volgens opgave bij den centralen Gezondheidsraad werden in de week van 13 tot en met 19 Maart in Zeeland geconstateerd 12 gevallen van besmet telijke ziekten en wel van roodvonk 1 geval te Hoedekenskerke, Schoondijke en Vlissingen; van diphtheritis 2 geval len te Aagtekerke en 1 geval te Clinge, Domburg, Kapelle, Kloetinge, Vlissingen, Westkapelle en Zierikzee. gevangenisstraf, voor allen met minde ring der preventieve hechtenis en wat nos. 2, 3 en 4 betreft dientengevolge met invrijheidstelling, (eisch no. 1, 4 maanden, overigen 2 maanden gevang). J. v. L., 31 j., varensgezel te Neuzen, is wegens mishandeling veroordeeld tot 5 of 5 dageD hechtenis, (eisch 15 of 15 dagen hechtenis). PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 24 Maart 1912. Ned. Herv. Kerk. Voorn. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Gereformeerde Kerk (Weststraat.; Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. s. Ds. J. B. T. Hugenholtz. (Bidstond voor de oogst.) Gereformeerde Kerken. Kerk A. Ds. J. H. Lammertsma. Ds. J. H. Lammertsma. Kerk B. Ds. Chr. Bruins. Leesdienst. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 22 Maart 1912. Ie A. C. A. C., 20 jï, 2e H. D. C., 23 j., 3e B. A. C., 20 j., 4e H. J. C., 19 j., allen arbeiders wonende te Honte- nisse, thans gedetineerd te Middelburg, is no. 1 wegens mishandeling van een ambtenaar veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf en de overigen wegens wederspannigheid ieder tot 1 maand H. M. de Koningin bracht Dinsdag n bezoek aan de havenwerken te IJmuiden, vergezeld van den heer mr. Van Leeuwen, jhr. Van Geen, een kapitein-adjudant en een hofdame. Bezichtigd werden de Rijks-visch- hallen, de visschershaven, de Vlaar- dingsche stoombeugen „Alio", de IJ- muidensche stoomtrawler „Generaal de Beer Poortugael", de pieren, het pantser fort, de electrische inrichting en de nieuwe sluis aan de binnenhaven. Op haar tocht met de directie-booten werd H. M. vergezeld door den hoofdingenieur Wortmann en de ingenieurs Lely en Canter Cremers, alsmede den heer Verloren van Themaat, burgemeester van Velzen, die het gezelschap aan het station opwachtte en het ook uitgeleidde. Dê moord te Beek. In verband met den moord op de 7-jarige Maria Hartjes te Beek heeft een nieuwe arre statie plaats gehad en wel van zekeren B., te Kilder, gemeente Bergh, B. is een broeder van vrouw Hartjes en was reeds den dag van den moord gearre steerd, doch weer ia vrijheid gesteld. Onder leiding van kapitein Thomson, van de marechaussee uit Arnhem, is een uitgebreid onderzoek ingesteld. Tal van getuigen werden gehoord en ge confronteerd met den verdachte. Het onderzoek duurde van kwart voor twaalf tot zes uur. B. bleef ontkennen. Hij werd daarna weer gevankelijk naar 's Heerenberg overgebracht. Zijn arrestatie is reeds lang voorbe reid, maar daar hij in Duitschland werkte, kon ze niet eerder plaats hebben. Zaterdagavond kwam hy weer in het land en werd toen onmiddellijk door den gemeenteveldwachter Clerx te Beek gearresteerd. B. is vier jaar geleden tot 5 maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens verkrachting. In grootte en uiterlijk lijkt hij zeer veel op Derksen, terwijl hij ook gelijke kleeren aan en een zelfdeu hoed op had. Het getuigenis van mej. Gottsmann, uit Emmerik, is daardoor ook weer merkwaardig, Avp. Gisteren is een ploeg arbeiders door trein 207 van Utrecht naar Den Bosch, nabij laatstgenoemde stad verrast. De arbeider Schoenmakers sprong op het alarmsignaal van den machinist op zij, viel met het hoofd op de brugleuning en kreeg een hevige schedelbreuk. Hij was aanstonds dood. De arbeider Bos werd door den trein vermorzeld. Een voorspoedige plezier vaart. Gi steravond heeft de salonraderboot Ham burg, die op de werf van de firma P. A. van Gelder, te Deerts nabij Nij megen, w as opgeknapt en, met een groot aantal genoodigden aan boord, op weg was naar Cuxhaven, de schipbrug te Doesburg aangevaren. Na borgstelling mocht zij haar reis vervolgen, wat he denmorgen gebeurd is in de richting van Kampen. By het doorvaren van de schipbrug te Deventer had er opnieuw een aanvaring plaats, met gevolg, dat de schipbrug ernstig beschadigd werd, zoodat de gemeenschap tusschen de beide oevers verbroken werd. Men hoopte deze brug heden te kunnen herstellen. Intusschen is naar Kampen geseind om de Hamburg daar te doen aanhouden. Het tweejarige zoontje van den heer W. V., te Bakkeveefl, dat uit een keteltje met heet water had gedronken, is aan de gevolgen overleden. Een te Deventer woonachtigedame, die met haar löjarigen zoon op reis was naar Brussel, vertoefde Dinsdag enkele uren in Amsterdam. Vóór haar vertrek van daar constateerde zij de vermissing van een bedrag van f 16,000, bestaande uit 16 bankbiljetten van 1000, welk geld haar zoon in een zakje, met een koord om den hals bevestigd, onder zijn kleeding bij zich gedragen had. Op welke wijze het geld zoek geraakt kan zijn, kon zij niet verklaren. N. R. Crt. Te Dunmore in PennsylvaDië zyn acht personen omgekomen bij een ont ploffing van een mijn onder een huis. Een van de bewoners, een meisje, werd uit het huis in een boom geslingerd zij bracht er het leven af. Van 1—29 Februari 1912. Zaamslag. Huwelijks-vol trekk. 22. Pieter de Ridder, 22 j., jm. en Maatje de Pooter, 21 j., jd. 28. Pieter van de Wege (van Axel), 22 j., jm. en Janna Cornelia Verstraaten, 22 j., jd. Geboorten. 5. Suzan na, d. van Mattheus Willemsen en Elizabeth Neeltje Bakker. 10. Pieternella Thona, d. van Dingeman Georgius Koopman en Neeltje Catharina Bevelander. 14. Francina Cornelia, d. van Francois fla- melink en Franpoise Magdalena Allart. 15. Jan, z. van Jan Riemens en Cornelia Janneke de Mul. 16. Cornelia Johanna, d. van Fran cois Verstraten en Dingetje Jeleintje van Driel. 22. Pieter, z. van Jan Frederik de Jonge en Jacomina Jacoba Dieleman. 23. Cornelia, d. van Aarnout Dieleman en Maatje Riemens. Johanna Suzanna, d. van Krin de Kraker en Cornelia Jacomina Dieleman. 26. Adriana, d. van Jacob Dieleman en Adriana Willemsen. 27. Jacobus Cornelis, z. van Cor nells de Vos en Adriana Oppeneer. Abraham Maarten, z. van Meenwis de Regt en Catha rina Debora de Kraker. 28. Leuntje Elisa beth, d. van David Francois Dieleman en Elisabeth van de Wege. 29. Maria Catharina, d. van Jozias Romeijnsen en Gerritje Hamelink. Overlijden. 5. Èlisabeth Meeusen, 55 j., echtg. van Jan de Jonge. 7. Twee als leven loos aangegeven kinderen van het mannelijk geslacht van Cornelis Hamelink en Adriana de Bruijne. 26. Adriana Elizabeth van de Wege, d. van. Levinns en Adriana Elizabeth Willemsen. OAS. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor het aanleggen en ver anderen der binnenleidingen, af en op hangen en schoonmaken der lampen, enz. C. J. SCHIEMAN, Stoomsmederij, Axel. alle mogelijke Tevens aan huis te ontbieden voor het aannemen van abonnementen. Ook gelegenheid tot het accuraat laten aanzetten van Scheermessen. Aanbevelend, F. ORLEBEKE. Coiffeur, Nieuwstr., AXEL. (Verzekering van Varkens). Het BESTUUR van bovengenoemde vereeniging brengt onder de aandacht, dat na 31 Maart a. s. dit jaar geen nieuwe leden meer kunnen aange nomen worden. Z(j, die dus nog als lid wenschen toe te treden, gelieven zich derhalve vóór I April a. s. op te geven bij den secretaris-penningmeester M. LOOF. Het Bestuur van Floralia maakt be kend, dat voor de a. s. Tentoonstelling zullen aangeschaft worden de volgende soorten Aantal en soort (minstens twee stuks van ieder) op te geven vóór of op 25 Maart a. s. bij den Secretaris C. P. MINJON. heb ik in Daarom moeten ze ook tegen concur- reerende pryzen van de banddit is tijdelijk. Profiteer er van Aanbevelend, J. J. DE LOZANNE. Behangery en Stoffeerderij. Een eerste klasse bij J. VLA AN DER. AGENT voor Axel, van de licht- looDende „GAZELLE"-rijwielen. Voor levering dezer T beveelt zich aan AMSTERDAM. HOOFDSOORTEN: .mart Verkrijgbaar te Axel, F. Diele man, Erven H. Harinck, P. Deij, Hulst, Gezusters Meerschaert, Ter Neuzen, Weduwe Klaassen- Donze, Mejuffr. J. Meeusen, W. Rouw-Dei, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Franciska Pauwels, Zaamslag, J. M. de Vos. ft

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 2