fe£ PAKJES CACAO Beestiaal Puntdraad en Vlechtwerk, Firma P. H. Yeenhuizen. VIOIBMILIH, Cocostapijt en Looper. GAS. r vereenigt eene besparing in de verpakking met de daardoor mogelijk geworden verbetering in de kwaliteit. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. FLORA LI A - Axel. Fuchsia, Bladbegonia en Coleiis. Openbare Verkooping. Donderdag II April 1912, Landbouwgereedschap EEN IG HUISRAAD, VAN HEEL Co., Nieuwstraat, Axel. ONTVANGEN: C. P. GAST. Werkmansbelang - Axel. Je Adres ONTVANGEN: Pluchen en wollen Tafelkleeden. TAFELZEILTJES. Gekleurde Matten. Binnen-leidingen G. J. GAST. Berge, om hem wegens benoeming elders eervol ontslag te verleenen met 1 April aanstaande. B. en W. werden gemachtigd sollici tanten op te roepen, terwijl werd be sloten over 14 dagen de instructie te herzien. Een verzoek van F. G. van Tatenhove om een nieuwe stoep voor zijne woning te mogen leggen werd ingewilligd. Op voorstel van den heer Smies werd besloten de behandeling der pensioen- verordening nogmaals aan te houden. Van 1—29 Februari 1912. Hoek. Huwelijks-aangiften. 8. Levinus de Groote, 23 j., jm. en Maria Adriana van Dix- hoorn, 19 j jd. 16. Pieter van Tatenhove, 24 j., jm. en Aartje Koole, 21 j., jd. 22. Jan de Bree, 23 j., jm. en Anna Deij. 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22. Levinus de Groote, 23 j., jm. en Maria Adriana van Dix- hoorn, 19 j., jd. 29. Pieter van Tatenhove, 24 j., jm. en Aartje Koole, 2' j., jd. Geboorten. 2. Gelein, z. van Jacobus Le vinus Scheele en Maatje de Blaeij. 11. Geer- truida, d. van Jacobus Buijze en Magdalena Donze. 24. Jan, z. van Petrus de Kraker en Janneke de Graaf. Overlijden. 5. Abraham van der Welle, 62 j., weduwn. van Neeltje van Hoeve. 16. Pieternella van Doeselaar, 8! j., wed. uit het lste huwelijk van Leendert Leunis en uit het 2de huwelijk van Pieter Bareman. 17. Maria Nieuwelink, 74 j., echtg. van Simon Leijs. 22. Jozina Wilhelmina de Kramer, echtg. van Cornelis de Kegt. Hulst. Geboorten. 1. Amelia Apolonia Maria, d. van Wilhelmus Carolus Ludovicus Reijniers en Maria Leonia Buijs. 14. Desiré Joseph, z. van Josephus Xaverius Heirman en Catharina Vermeulen. Odilia Maria, d. van Augustinus Alexander Kramers en Leonia Lucia de Bruijn. 17. Bertha Maria, d. van Cornelis Johannes de Silva en Sophia Rosa van der Kelen. 18. Eugenius Bernardus, z. van Augustinus Marinus Smit en Petronella Baart. 20. Maria Paulina Johanna, d. van Alphonsius Augustinus Verstraten en ADna Catharina van de Velde. Overlijden. 2. Augustinus Livinus Burm, 48 j., echtg. van Christina Kindt. Judoca Voet, 76 j., echtg. van Judocus Talboom. 3. Emile Albert Marie Eeckhout, 21 j., z. van Seraphinus (overl.) en Godeliva Sophia van der Heijden. Petronella de Bruijn, 67 j., wed. van Cornelius Goossens. 5. Johannes de Smit, 65 j., z. van Johannes en Anna Maria van Swaal (beiden overl.) 18. Joseph de Wolf, 7 m., z. van Coleta. August Marie van Aalst, 7 j., z. van Gerardus Amedeus Adrianus en Melanie Asselman. 23. Josepha Lambrechts, 87 j., wed. van Desiderius Mariman. 29. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Johannes Ludovicus Carolus Baart en Marie Nathalie Willems. Koewacht. Geboorten. 17. Hieronvmus, z. van Hippoliet Mannens en Hortence Eugenie Huygens. 17. Josephus Aloijsius, z. van Petrus A. de Maever en Prudentia van Bastelaer. 25. Alma Leontina Josephina, d. van Petrus Augustinus van Vooren en Bertina Goossens. Overlijden. 18. Alexis de Guchteneire, 7 w., z. van Petrus Cornelis en Maria Josephina Coumans. 19. Theophilus Josephus Verstrae- ten, 1 m„ z. van Adolf Joseph en Maria Louisa Annaert. 27. Livinns van Guyse, 67 j., echtg. van Philomena Buys. Overslag. In deze gemeente hebben geen aangiften plaats gehad. Zuiddorpe. Overlijden. 26. Philomena Herreman, 72 j., wed. uit het lste huwelijk van Joannes Francies van Rumste en uit het 2de huwelijk van Petrus Franciescus Cop- pieters. AXEL, 9 Maart. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag; waren de prijzen als volgt Tarwe f9,— a f9,50, rogge f8,— a f8,75, wintergerst f9,90 5 f 10,30, zomergerst f0,— k f0,haver f9,S, f9,25, erwten f 12, Éi f 14,50, paardenboonen f 10,50 a f 11,0, dui- venboonen f—k f witteboonen f k fbruineboonen f—k fboek weit t—k flijnzaad f 16,kfl8,— Aardappels f0,— a f0,—koolzaad per zak van 100 L. fk f •Op de Zaterdag alhier gehouden eierveiling waren aangevoerd 5133 kippeneieren en 1149 eendeneieren. De prijs bedroeg f3,85 per 100. HULST, 11 Maart. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 19,rogge f8,60, wintergerst f9,75, zomergerst f9.haver f8,60, erwten f 13,75, witteboonen f 19,bruineboonen f 18,dui- venboonen f 11,50, paardenboonen f 11,boek weit f0,lijnzaad fis,koolzaad per iOOL. faardappels f3,50. Boter per kilo f 1,45, eieren per 26 stuks 10,80. Bet Bestuur van Floralia maakt be kend, dat voor de a. s. Tentoonstelling zullen aangeschaft worden de volgende soorten Aantal en soort (minstens twee stuks van ieder) op te geven vóór of op 25 Maart a. s. bij den Secretaris C. P. MINJON. De Notarissen J. A. Dregmans te Axel en T. C. Daey Ouwens te Hulst, zullen ten verzoeke van den heer F. DIELE- MAN Jz., op de thans nog door hem bewoonde holstede te Overslag (Roode Sluis), op des voormiddags 10 ure, verkoopen 20 stuks PAARDEN, als1 bruine Merrie oud 10 jaar, 1 zwarte Merrie ■kaS oud 10 jaar (dik van veu len of geveulend), 1 bruine Merrie oud 5 jaar (dik van veulen of met veulen), 1 vosse Merrie oud 5 jaar, 1 bruine Merrie oud 4 jaar, 1 dito oud 3 jaar, 2 dito oud 2 jaar, 1 vosse Ruin oud 2 jaar, 1 bruine Ruin oud 2 jaar, 2 zwarte Ruinen oud 2 jaar, 2 bruine Ruinen oud 2 jaar, 1 zeeme Ruin oud 2 jaar, 1 zwarte Ruin oud 1 jaar, 2 bruine Ruinen oud 1 jaar en 2 bruine Merrie's oud 1 jaar. 45 stuks HOORNVEE, als9 Koeien (bekalfd of gekalfd), 9 tweejarige Runders, 21 Hokkelingen, 5 Melkkalvers en 1 Springstier. VARKENS: 3 groote Varkens, 1 Beervarken en 4 PLUIMVEE: 250 witte Hoenders en Hanen, 30 witte Eenden, 6 Ganzen en 4 Kalkoenen en 1 Hond met hok en ketting. 5 Wagens, 2 Karren, 2 Chaisen, 4 ijzeren Ploegen (Saks), 3 ijze ren Eggen, 1 Ketting- egge, 7 bouten Eggen, 2 Slepers, 2 Kruiwagens, Beerbak, zware Rol- blok, 2 Snijmolens, Peeënmolen, 2 Windmolens (w. o. 1 met zeeften), 2 Tarwezeetten, 1 Gerstezeett, Boo- nenzeeft, Zaadzeett, Graanmaat, Geeselsteen met paard, Zaadzeil met toebehooren, Bascule met ge wichten, 3 Karkussens (w. o. 1 zwaar), 3 Ladders, Lamoen, Kie- kenshok, 6 Beestenkribben, Balen, Zakken, Rieken, Vorken, Zeisen, Mesthaken, Paardennetten en Paar dentuig, enz., enz. alsKachel, Stoelen, Emmers, Teelen, Potten, Pannen, Melkton- nen, Geleierd-, Aardewerk, enz. Onbekende koopers en achter stallige betalers worden niet als koopers of borg aangenomen. Koopen tot en met f3,kontant. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht dèsgevorderd. Op de hofstede bestaat geen gelegen heid tot afspanning, doch wel is er bergplaats voor fietsen. Verkrijgbaar te Axel bij Firma P. H. VEENHUIZEN. Wij hebben de eer mede te deelen, dat wij met ingang van 1 April a. s. aan ons kantoor eene afdeeling Spaarbank zullen verbinden. Inlagen, kleiner dan één Gulden, worden niet aangenomen. Bij den eersten inleg moet 10 cents betaald worden voor het Spaar bankboekje. De rente bedraagt 3 pCt. Zij gaat reeds in op den dag, volgende op dien der inlage. De terugbetalingen zullen zooveel mogelijk direct geschieden. (Zie hieromtrent de bepalingen in het boekje). Stipte geheimhouding verzekerd. De Spaarbank zal voorloopig iederen werkdag geopend zijn van 's morgens 9 tot 's avonds 8 uur. een groote part ij in verschillende soorten. Aanbevelend, (Verzekering van Varkens). Het BESTUUR van bovengenoemde vereeniging brengt onder de aandacht, dat na 31 Maart a. s. dit jaar geen nieuwe leden meer kunnen aange nomen worden. Z(j, die dus nog als lid wenschen toe te treden, gelieven zich derhalve vóór 1 April a. s. op te geven b(j den secretaris-penningmeester M. LOOF. voor SCHOONMAAKARTIKELEN, is: Alles op te noemen zou onbegonnen werk zijn, komt dus zelf zien. een ruime keuze met prachtige bloemen. Lage Pr ij zen. AXEL. B. H. POT. Voor het vermaken of verder brengen der houdt oudergeteekende zich beleefd aanbevolen.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3