T „Eelaartine", eene partij RnhrkacMkolen Schaarste yan Groenten!! Marktberichten. Beken dmaki ngen. Gemeenteraad. Advertentiën. Nat. Christen Onder-officieren Yereen. De WelEd. Heer A. van Helden, „DOEL en ARBEID der N. C. 0. 0. Y." Firma P. H. Veenhuizen, Axel. WACHTENDE VAN HEEL Co Firma P. H. VEENHUIZEN, Gedroogde Appelen, Abrikozen, Pruimen, allerlei soorten Busgroenten, IDEAAL ERWTEN Openbare Verkooping. 25 aren 10 centiaren GROND, Een WOONHUIS en ERF, Een perceel BOUWGROND, Een perceel GROND, Een perceel GROND, I are 10 centiaren GROND, 2 aren 70 centiaren GROND, f 1,10 f 1,30 p. 5 ons. p. 5 ons. Op de Singelgracht te Deventer zakten drie jongens door het ijs. Een wist zich te redden, de anderen ver dronken. De pogingen tot opwekking der levensgeesten bleven vruchteloos. De student F. P.' die Vrijdag te Utrecht op het Vreeburg bij vergissingin de Zeister-inplaats van in de gemeente tram gestapt was, wilde deze verlaten, toen zij nog in beweging was. Hij viel en kwam onder den bijwagen terecht, met gevolg, dat hem een been afgereden werd. Na voorloopig door de politie te zyn verbonden, werd hij overgebracht naar de Rijksklinieken, waar hij weldra overleed Er komen in den laatsten tijd te Amsterdam weer gevallen van meer ot minder belangrijke diefstallen in het havengebied voor. De directie van de ,Kon. Ned. Stoombootmaatschappij" heeft aan de politie kennis gegeven, dat sedert de laatste week uit een harer loodsen op de IJkade niet minder dan 13 balen cacaoboonen tot een waarde van 800 a 900 zijn gestolen Als verdacht van in deze zaak de hand te hebben gehad is door de politie in hechtenis genomen de chef van be doelde loods, zekere P. Vrij zeker is, dat er meer schuldigen zijn meldt het N. v. d. D. Een oplichter. Een goud- en zilver kashouder in de Jonkerfransstraat te Rotterdam, is, naar de N. R. Ct. meldt, bijna de dupe geworden van een zich ▼oor „een rechercheur uit Den Haag" uitgevenden oplichter. In den winkel van dezen kashouder kwamen Donder dag twee dames om een ring te koopen. Eenige ringen liet men zien en toen de dames vertrekken zouden, werd er een vermist. Toen de echtgenoote van den winkelier, die de dames hielp, van politie begon te spreken, boden zij ter stond aan den zoek geraakten ring te betalen. Op dat oogenblik kwam een man in den winkel, die zich „recher cheur v. d. V., uit Den Haag" noemde. Ongevraagd mengde hij zich in het dispuut, sloeg een hoogen toon aan, gat order, dat de beide dames door een paar geroepen politie-agenten naar het bureau gebracht moesten worden en wilde beslag leggen op een doos, waarin de ring in quaestie geweest was en waarin ook tal van andere kostbare ringen ter gezamenlijke waarde van eenige honderden guldens, geborgen waren. De echtgenoote van den goud smid (haar man was op dat oogenblik zelf niet aanwezig) was beslist tegen deze in beslagneming gekant, wat de voorgewende rechercheur ook mocht aanvoeren. Dan zou hij de dames maar al vast volgen naar het politiebureau in de Meermanstraat, en zou men wel nader van hem hooren. Tot nog toe liet hy zich zoomin in den goud- en zilverwinkel van den heer B., waar dit voorviel, als op het politiebureau zien Niet onwaarschijnlijk is het, dat de beide dames met dezen rechercheur „samenwerkten". Woensdag vervoegden zich bij den verlofhouder Oldenbanning te Schoonloo (gem. Rolde) de arbeider Geert R. uit Vries en de koopman Christiaan J. uit Assen. Zij vroegen een borrel, die hun werd gegeven, waarop zij voorgaven onbezoldigd rijksveldwachter te zijn en proces-verbaal te zullen opmaken. Zij wilden echter dit proces verbaal wel laten rusten wanneer hun een geldsom werd betahld. Het verlangde geld werd gegeven, doch tevens werd de politie met de zaak in kennis gesteld, die beide personen heeft gearresteerd. Na ver hoor door den rechter-commissaris zijn zij in het Huis van Bewaring te Assen opgesloten. De remmer G. v. d. Boogert, woonachtig te Enkhuizen, is bij het station West woud tijdens het rangeeren van wagens tusschen de buffers bekneld geraakt en zeer ernstig gekwetst Twaalf mensehen verdronken. Uit Moeara Sipongi komt het bericht, dat een Europeesch opnemer van een mijn- bouwmaatschappij daar in de buurt te Simpang Datar met 15 koelies werkzaam heden verrichtte. De koelies hadden een bivak aan een riviertje betrokken, 's Nachts kwam nu door den aanhou denden regen een geweldige bandjir opzetten en de watermassa, medevoe rende boomstammen, steenen en aarde, veegde de hut van 15 inlanders weg, meldt de Sum. Bode. Van de 15 menschen, die door den woesten stroom werden meegesleurd, wisten zich nog drie te redden. De twaalf anderen verdronken en heeft men hun lijken later op één na gevonden en begraven. De Europeesche opnemer is mede aan het gevaar ontsnapt. Vrijdagmorgen is te St. Pieters bij Gent de trein voor Duinkerke, die Gent-Zuid om 7.29 verlaat, op een goe derentrein gebotst. De twee locomotieven vlogen uit de rails en de reizigers werden door elkaar ;eschud. Drie hunner werden gekwetst. Het verkeer is geruimen tijd onder broken geweest. Erge schade is door dit ongeval aangericht. In Portugal heeft het noodweer ontzettende schade aangericht. Behalve de Taag is ook de Douro buiten haar oevers getreden en heeft een ongekende hoogte bereikt. Alleen op de Taag zijn 15 lichters vergaan, de rivier voert de lijken naar zee. Het spoorwegver keer is zoo goed als gestaakt De tele grafische en telefonische verbinding met het platteland is verbroken. Er zijn veel dooden. Te Toulouse leefde een vrouw In buitenechtelijke gemeenschap met den houder van een hotel aldaar. Haar zoontje van vijf jaar hielden ze in een besmet hok opgesloten. De jongen kreeg slechts afval te eten en werd geducht afgeranseld. Zoo streng werd hij bewaakt, dat een dienstbode, die al 6 maanden in 't hotel werkzaam was, niets van zijn bestaan vermoedde. Nu is hij uit zijn duldelooze gevan genschap verlost. Toen men hem brood en melk reikte, viel hij daar als een uitgehongerd dier aan. Hij is naar een hospitaal gebracht; zijn toestand is ernstig. Het scheelde weinig, of tus schen het verontwaardigde publiek en het ontaarde paar was het tot handtas telijkheden gekomen. In Calif or nië zijn 65 man in de BunerHill-mijn door het instorten van een schacht waar het hout der balken vergaan was, levend opgesloten. Men doet pogingen, de mannen te redden. Een kind zonder beenen en met een arm, is geboren in een werkers gezin te Arquennes in Frankrijk. Niet tegenstaande deze wangestalte is de kleine gezond. AXEL, 10 Febr. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag] waren de prijzen als volgt: Tarwe f9,— a f9,80, rogge f8,50 f9,10, win tergerst f 10,50 4 f 10,90, zomergerst f9,; 0 f10,haver f8,7 4 f9,20, erwten f 13,— a f 16,paardenboonen f 9,5'4 f 10/0, dui- venboonen f 4 f witteboonen f -, 4 fbruineboonen f 4 f—boek weit 1—,—, a f—lijnzaad f 7,4fl9,— Aardappels fO,— A fO,—koolzaad per zak van lt)0 L. f4 f Op de Zaterdag alhier gehouden eierveiling waren aangevoerd 152 eieren, (kippen- en eendeneieren). Verkocht voor f5,60 per 104 stuks. HULST, 12 Febr. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f9,25, rogge f8,75, wintergerstf 10,6 zomergerst f ;0,—haver f9,erwten f 15, witteboonen f 19,50, bruineboonen f 18,70, dui- venboonen f 12,paardenboonen fboek weit fO,—lijnzaad f 19,koolzaad per .00 L, f—aardappels f3,50. Boter per kilo f 1,40, eieren per 26 stuks 11,20. Er waren ter veemarkt te koop gesteld: 8 stuks rundvee, 18 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 3 stuks rundvee, 16 varkens en 0 paarden. De BURGEMEESTER der gemeente Axel, maakt bekend, dat openbare ver gadering van den Gemeenteraad is be legd, tegen DONDERDAG den 15 FEBR. a.s., des voormiddags ten 83/4 ure, ten Raadhuize ter behandeling van het volgende 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Aanbieding beredeneerd verslag ingevolge art. 52 der Woningwet. 3. Wyziging Gemeente-begrooting over 1911. 4. Af- en overschrijving van posten in de begrooting over 1911. 5. At en overschrijving van posten in de begrooting over 1912. 6. Verzoekschrift van den heer D. de Blaaij Sr. te Axel, om aan hem grond van de gemeente in koop af te staan. 7. Als voren van L. F. Kaijser e. a. te Axel, om subsidie voor de Be waarschool in de Nieuwstraat. 8. Vaststellen kohier schoolgelden. Axel, den 12 Februari 1912. De Burgemeester voornoemd J. HUIZINGA. OPENBARE VERGADERING te AXEL, in „De Vergaderzaal" (Nieuwstraat) op Vrijdag 16 Febr. 1912, 's avonds 6 uur. SPREKER: adjud. onderoff. bij de jagers te Den Haag, over Vrije toegang voor mannen en vrouwen. met warm water bereid geeft een heerlijke grog. aan de Axelsche Sassing: voor rekening van JOH. SMIES en D. C. SCHIEMAN. Kassiers en commissionnairs in EFFECTEN. AXEL. Nemen gelden deposito. Openen rekening-couranten. Verstrekken voorschotten. is uitgesloten als U by uw behoeften koopt in (voor Erwtensoep), enz., enz. De Notaris L. J. van der Moer te Ter Neuzen, zal krachtens verleend Rechterlyk bevel in het hötel „Centraal" van dhr. P. J. Visser te Ter Neuzen, op Donderdag den 29 Februari 1912, des namiddags 2 ure, verkoopen KOOP 1. in cijns of verpacht by onderschei dene personen, op Java te Ter Neuzen. KOOP 2. (eigen grond), in den Kleinen Zeve- naarpolder, gemeente Ter Neuzen, kadaster sectie H nummer 214, groot 3 aren 55 centiaren. In huur tot 28 Januari 1912 en daarna van maand tot maand, bij D. F. Diele- man voor 2,— per maand. KOOP 3. te Axel (Kanaalkade) kadaster sec tie F nummer 851 groot 5 aren 86 centiaren. KOOP 4. te Axel (aan de Oude Stad) kadas ter sectie G no. 2238 groot 76 centiaren. KOOP 5. als voren, kadaster sectie G no. 2240, groot 35 centiaren. KOOP 6. te Zuiddorpe (Boschdorp) kadaster sectie B no. 929. (De daarop staande gebouwen behooren aan de Wed. C. L. Coppieters) KOOP 7. als voren, kadaster sectie B no. 892. (De daarop staande gebouwen behooren aan P. Bauwens). Te aanvaarden in gebruik, of, voor zoover verhuurd, te treden in het genot der huur, by de betaling der koop penningen. AMSTERDAM. HOOFDSOORTEN: 6iDu«Nma Verkrijgbaar te Axel, F. Diele- man, Erven H. Harinck, P. Deij, Hulst, Gezusters Meerschaert, Ter Neuzen, Weduwe Klaasseu- Donze, Mejuffr. J. Meeusen, W. Rouw-Dei, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Franciska Pauwels, Zaamslag, J. M. de Vos. Terstond of op later tijdeen flinke Wagenmakersknecht benoodigd. Adres: Stoom-Wagenmakery-Houtbu- werking ,DE VOS", Oosterland. (Zeel.)

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3