Nieuwste SATIJNS, Afsluiting Rijksweg. E.Br^ndsm^ H.H. Bietenïerbouwers. De volpde Roerende Goederen: Burgerlijke Stand. Posterijen. Marktberichten. Bekendmakingen. Advertentiën. op Woensdag 14 Februari 1912, Het Wapen van Zeeland" M. A. KOOLE te AXEL. Tooneelyereeniging „EXCELSIOR". Eerste rang 60 ct. Tweede rang 40 ct. YERQADERINCf PI. in. 100 gemeten Suikerpeeën, Kolenvereeniging „De Herleving", Aiel. ongeveer 175.000 R.6. Rolen. Ambachtsschool y. Hulst en Omstreken. voor Schorten, enz. Firma P. H. Veenhuizen, Axel. Openbare Verkooping. Huishoudelijke Goederen, Openbare Verkooping. HUISRAAD: WINKELGOEDEREN: f 1,10 4 f 1,30 p. 6 ons. f 0,90 p. 6 ons. In een ziekenhuis te Berlijn heeft een 19-jarige verpleegster, die voor haar taak niet berekend was en daar om tegen April ontslag gekregen had, vergif ingenomen, een polsader door gesneden en zich daarna uit een raam gestort. Angst voor een onzekere toe komst, dreef haar tot dit vreeselijk einde. Van 16 tot 31 Jannari 1912. Axel. Huwelijks-aangiften. 19. Leendert Deij, 31 j., jm. en Francina Cornelia Blankert, 36 j., jd. Huw.-voltrekkingen. 18. Lambertus Cornelis Einn, 19 j., jm. en Sara Jacoba van Meurs, 19 j., jd. Willem Wissink, 33 j.,jm. en Maatje Franqoise de Jonge, 36 j., wed. 25. Hendrik Adriaan Kotvis, 22 j., jm. en Elizabeth Pieter- nella Ruben, 17 j., jd. Geboorten. 21. Cornelia Suzanna, d. van Meeuwis de Regt en Adriana Levina Dieleman. 22. Cornelis, z. van Adriaan Haak en Janna Openneer. 26. Leendert, z. van Jacobus Dirk Hamelink en Debora de Visser. 27. Gustaaf Joseph, z. van Seraphinus de Clercq en Judoca Michielsens. Jacob Jan Cornelis, z. van Hu- brecht Willemsen en Debora Aagtje Naeije. 30. Janneke Maria, d. van Pieter Jonkman en Mechelina Jonkman. Overlijden. 16. Magdalena Verberkmoes, 58 j., d. van wijlen Cornelis en Adriana Coleijn. 27. Juliana Willems, 76 j., echtg. van Johannes Baptista de Ridder. 2>-, Janneke Christina Verberkmoes, 7 j., d. van Levinus en Maatje deGroote. 30. Johannes Cornelis Verbruggen, 73 j., echtg. van Janna Kolijn. Graauw. Huwelijks-aangiften. 26. Petrus Mattheijssen, 34 j., jm. en Sophia Mangnus, 24 j., jd. Huw.-voltrekkingen. 5. Desiré Johannes Platjou (van Hontenisse), 97 j., jm. en Anna Catharina de Smit, 25 j., jd. 12. Petrus Fr. Gordijn (van Hontenisse), 2> j.,jm. en Cornelia van Huffel, 27 j., jd. Geboorten. 3. Maria Genoveva Florentina, d. van Jacobus Kouijzer en Anna Maria Paulina Burm. Henricus Alphonsus, z. van Jan Fran- cies Seij en Maria Louise de Caluwe. Hoek. Geboorten. 2. Anna Adriana, d. van Iman Pladdet en Maria van Wijk. 4. Pieternella, d. van Marinus de Bruijne en Jacomina Hofman. 8. Janna Helena, d. van Dirk Willem Frederik Kaijser en Anna van der Welle. 16. Marinus, z. van Adriaan Diele man en Tanneke Jacoba Verbrugge. 27. Pieter, z. van Jan Pladdet en Adriana Wilhelmina Pijpelink. 28. Thomas, z. van Gelein Meertens an Pieternella Vinke. Koewacht. Huw.-aangiften. 29. Renatus Josephus Nijenhuis, 23 j., jm. en Augusta Maria de Metter, 25 j. jd. Geboorten. 1. Aloijsius, z. van Augustus Drubbel en Maria L. van Hecke. 6. Leon Joseph, z. van Camile de Caluwe en Eulalia Herwegh. 9. Emile Remy Florent, z. van Florentinus Remerij en Emma Tacq. 11. André Dominicus Clement, z. van Aloijsius de Bock en Florentia Velleman. 14. Cijrillus Theo- philus, z. van Aloijsius Inghels en Paulina de Witte. 20. Theophilus Josephns, z. van Adolf Verstraten en Maria L. Annaert. 23. Aloijsius Josephus, z. van Isidorus Lammens en Maria L. Martens. 26. Anna Maria, d. van Gustaaf D. Sturms en Maria L. Raman. 28. Martha Celina Rosalie, d. van Aloijsius de Bock en Clementina van Poele. Maria Ludovica, d. van Edmond van Mossevelde en Leonia Zwartelé. Overlijden. 17. Andreas Arthur Aloijsius Boon, 2 m., z. van Augustus en Prudentia van Overloop. 19. Aloysius de Vleeschouwer, 3 w., z. van Seraphinus en Joanna van Mullem. 23. Alphonsus Josephus Michielsens, 8 m., z. van Honoré en Maria de Vos. z7. Jacobus Pieters, 71 j., echtg. van Stephanie van de Vijver. Overslag. Huw.-voltrekkingen. 31. Camile Engels, 24 j., jm. en Elodie Marie de Ridder (van Wachtebeke), 25 j., jd. Zuiddorpe. Huw.-aangiften. 24. Petrus de Corte (van Wachtebeke), 24 j., jm. en Clara Maria van Pottelberghe, 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7. Seraphinus Josephus de Bruijn, 24 j„ jm. en Coralie Marie Schaut, 25 j., jd. 31. Prudent Joseph Ongenae, 25 j., jm. en Alida Maria Coppieters, 0 j., jd. Geboorten. 23. Prosper Hilarius, z. van Martha Maria de Block. Het post- en telegraafkantoor alhier is voor het publiek opengesteld op de dagen en uren als hieronder is aan gegeven. a. Op werkdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanneming en af gifte van aangeteekende stukken, rijks verzekeringsbank en postpakketten van 81 u., van 23V* u. en van 677» u. Voor postwissels en quitantiën, van 87*1 u. en van 2—37« u. b. Op Zon- en Feestdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanne ming en afgifte van aangeteekende stukken van 8—9 u. en van 1—2 u. voor rijkspostspaarbank van 8—9 u. voor postwissels, quitantiën en post pakketten is de dienst des Zondags gesloten; terwijl van 12 u. ook gelegenheid wordt gegeven, tot het afhalen van brieven, welke op die dagen niet meer besteld worden. Buslichting heeft plaats des voormiddags om 6.52 u., 8.32 u., 9.57 u., en des namiddags om 12.52 u., 1.44 u., 6.09 u. en 8 uur. Rijkspostspaarbank. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Februari en waarop de rente, over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. AXEL, 3 Febr. Ter graanmarkt van heden (Zaterdagj waren de prijzen als volgt Tarwe f9, k f9,60, rogge f« k f8,75, win tergerst f10 k f 10,7 zomergerst f9,— k f 10,haver f8,7 k f9,10, erwten f14,- h f 16,25, paardenboonen flO, k f 11,00, dui- venboonen ff witteboonen f - h f—bruineboonen f k f boek weit f k f—lijnzaad f i 7,—k f 19,25, Aardappels f0,k f0,koolzaad per zak van 1UÜ L. f—k f Op de Zaterdag alhier gehouden eierveiling waren aangevoerd 167 eieren, (kippen- en eendeneieren'. Verkocht voor f6,.4) per 104 stuks. HULST, 5 Febr. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f9,—, rogge f8,6 wintergerst f 10,26, zomergerst f 0.—haver f8,50, erwten f 15,. 0, witteboonen f 19,40, bruineboonen f 18,40, dui venboonen f 11,60, paardenboonen f 1,—, boek weit f0,—lijnzaad f 18,60, koolzaad per 00 L. faardappels f3,40. Boter per kilo f 1,45, eieren per 26 stuks f 1,30. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 3 stuks rundvee, 18 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 1 stuks rundvee, 7 varkens en 0 paarden. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat op Donder dag den 8 Februari a. s van des voor middags 7 uren tof des namiddags 3 uren, AFSLUITING zal plaats hebben van den weg, kadastraal bekend ge meente Axel Sectie F No. 688, tijdens de daarop te houden provinciale paar denkeuring. Axel, den 1 Februari 1912. Burgemeester en Wethouders van Axel, L. LAMAITRE, L. B. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Bij deze heb ik het genoegen U te kunnen meedeelen, dat beeten, welke door of van wege mij worden gekocht, niet door de Union of' Assosiation, maar door mij zelf zullen worden ontvangen. Aanbevelend, F. DEKKER Pz., AXEL. 1 Boofd-Agent Sucerie Lillo. OP DE BOVENZAAL VAN van den Heer TE GEVEN DOOR DE OPVOERING: 1 MOOI KAATJE. Tooneelspel in 3 bedryven. 2. De knecht van twee Meesters. Blijspel in één bedrijf. 3. De onverwachte Inkwartiering. Blijspel in twee bedrijven. 4. Het Nachtwakers-examen te Kalverdyk. Komische ensemble-scène. NA AFLOOP BALj van de leden van den Suikerpeeënbond te Axel Sassing, bij de Wed. J. Schelle- man, op Woensdag 7 Februari a. s., des avonds om 5 uur. Terzelfder tijd te koop aangeboden, de opbrengst van voor de campagne 1912. De pryzen zullen geheim gehouden worden. Modellen verkrijgbaar bij de Bestuurs leden. Het Bestuur, P. DE REGT, Voorzitter. H. WOLFERT, Secretaris. Axel, 1 Februari 1912. Het BESTUUR van bovengenoemde vereeniging, zal op Zaterdag den 10 Februari a. s., 's avonds ten half 6 ure bij den heer G. Gilijamse, trachten aan te besteden, onder hare leden, het uitlossen van Voorwaarden te verkrijgen by den Penningmeester, P. v. D. Welle. Namens het Bestuur, F. DIELEMAN Fz., Secretaris. De INSCHRIJVING van nieuwe leer lingen zal plaats hebben op alle werk dagen van 8-12 u. v.m. envanll/2— 5 u. n.m. in het gebouw der Ambachts school, van 29 Januari tot en met 24 Februari 1912. Ouderwijs wordt gegeven aan Tim merlieden, Meubelmakers, Houtdraai ers, Huis- en Decoratieschilders, Huls smeden, Machine-bankwerkers en Me taaldraaiers. Het schoolgeld bedraagt io,voor minvermogenden 5,— per "jaar ouver- mogenden kunnen worden vrijgesteld. Voor leerlingen buiten Hulst woon achtig, worden door Spoor- en Tram- wegmaatschappijen goedkoope reisbil jetten verkrijgbaar gesteld. Inlichtingen verschaft de Directeur. HET BESTUUR. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van P. VAN DE WEGE en de Erven zyner overleden vrouw, aan het door hem bewoonde huis te Axel, nabij het Station, op VrJJdag den 9 Februari 1912, des namiddags ten l1/, ure, verkoopen EENE PARTIJ alseikenhouten k Kabinet, Kastje, 2 I Tatels, 18 Stoelen, 2 Kachels, 2 Spiegels, Hang- lamp, 2 staande Lampen, Regula teur, staand Klokje, 2 Ledikanten 1 Kapok- en 1 Pluimenbed, Naai machine, 6 Stoven, Spek- en Meel kist, Stelletje, arduinen Varkensbak Slijpsteen, Glas-, Geleierd- en Aar dewerk en 1 By bel, enz., enz. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van dhr. MARNs. RIEMENS Daniëlszoon aan zyn sterfhuis te Zaamslag (dorp) op Vr\Jdag 16 Februari 1912 des namiddags één ure, verkoopen Een Kabinet-pijporgel met 6 re gisters, hoog 2.75 M., breed 1.60 M., Eiken Cylinder-bureau, Mahonie houten Schrijftafel, Kapokbed, Hand naaimachine, Kasten, Tafels, Stoe len, Kachels, Lampen en eene partij Boeken en eenig Glas- Ge leierd- en Aardewerk enz. enz. Veevoederfornuis groot 60 Liter, Waschfornuis met pijp, Wring machine, 4 zinken Waschtobben, 2 ijzeren Ledikanten (1 persoons), 1 ijzeren Pomp (Douglas No. 6), Grondbascule (200 K.G.), Wied- machine, Heerenrijwiel, Sportkar, 2 Kinderwagens, 2 Klokken, 2 Barometers, eene partij Sloten en verdere Ijzerwaren. AMSTERDAM. HOOFDSOORTEN: Verkrijgbaar te Axel, F. Diele man, Erven H. Harinck, P. Deij, Hulst, Gezusters Meerschaert, Ter Neuzen, Weduwe Klaassen- Donze, Mejuffr. J. Meeusen, W. Rouw-Dei, Sas ran Gent, J. T. de Smidt, Franciska Pauwels, Zaamslag, J. M. de Vos. m flan het Bureau van dif blad belast men zich voortdurend mef het opzenden van advertenlien in alle Dag- en Weekbladen, zonder verhooaina van prijs. a a

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3