FONOGRAAF PATHÉ BOVENALü nó férThu Hef Thf® 'maand: BEZOEKT onzen SALON DB Nieuwste Uitvinding. De Scheppende Mensch een crediet van 24 maanden, AMSTERDAM, 43 Reguliersbreestraat. contante Betaling 10°/o korting. CENTS PER DAG Inteeken-Biljet. Reguliersbreestraat 43, AMSTERDAM, *eetée' •vet8 De v' t o»a' t*4 - 1 o^eR Iedereen eischt de merkwaar dige Pathé-Platen en vervangt zijn naaldweergever, onaange naam en tergend voor het ge hoor, door den Pathé-weergever met saffier, welke onverslijtbaar is, altijd gereed tot spelen en werkelijk buitengewone resul taten geeft. Wij houden ons ter beschik king van alle bezitters van spreekmachines, om hunne toe stellen te verbeteren en te voor zien van onze laatste weten schappelijke uitvinding. Enorme vooruitgang in de kunst van het weergeven van zang en muziek. De fonograaf met platen, de beste en de meest practische, de eenige die den juisten töon weergeeft zonder eenig neus geluid, en totaal volmaakt is door de wonderbaarlijke uitvinding van Pathé, is de Pathéfoon. De naald is afgeschaft en ver vangen door een extra fijnen, onverslijtbaren saffier de Pathé- Platen zijn van eeoe niet te overtreffen volmaaktheid. heeft Ijzer, was en andere stoffen genomen, die hy bezield heeft met eijn geest, en een werktuig samen gesteld dat, evenals hij, spreekt, zingt, weent en lacht. Aan dit werktuig heeft de scheppende mensch den naam gegeven van PATHÉFOON. Geachte Lezeressen en Lezers. Veroorlooft ons U dit toestel zonder weerga met eene uitge zochte verzameling van 40 artistieke nummers aan te bieden voor den extra lagen prijs van 84 Gulden, betaalbaar met dat is te zeggen, dat wij onmiddellijk het toestel en de collectie platen geheel compleet leveren en dat de kooper slechts 3,50 gld. per maand betaalt tot volledige afbetaling van het totaal bedrag, zijnde 84 Gulden. De emballage is gratis. De kwi- tantiën (geen termijnbetaling vermeldende) worden per post aangeboden zonder kosten voor den kooper. Vult het nevenstaande Inteekenbiljet in en zendt het met de eerste afbetaling van 3,50 Gulden aan de BEMERKING Levertijd ongeveer 10 dagen na ont vangst van postwissel. Zonder toe zending der eerste afbetaling worden geen bestellingen uitgevoerd. BjJ niet uitvoering der bestelling, welke wy ons voorbehouden, wordt het ge- heele bedrag teruggezonden. Omdat door het gebruik van de Pathéplaten naalden overbodig zijn en alle onaange naamheden, aan het gebruik van naalden verbonden, voorkomen worden. De voortreffelijkheid van de Pathé- Plsten, die zonder naald bespeeld wor den, is algemeen erkend en niemand aarzelt verder te verklaren, dat deze de beste der wereld zijn. De onver- slijtbare saffier alléén geeft de men- schelijke stem en de muziek volkomen zuiver weer. Iedereen die de Pathé- Platen gehoord heeft verlangt verder geen platen van andere merken. De Pathé-Platen kunnen een enorm aantal malen bespeeld worden. Zij behouden de sterkte, het vermogen en het tempo van het orkestde zui verheid, de volheid en het schoone van de stem der beroemde artisten, die onze uitgezochte nummers vertolkt hébben. NIEUWE UITVINDING!!! Weergever met onbreekbare mica trilplaat en extra-fijnen onverslijtbaren saffierstift. Sentatie-wekkende NIEUWIGHEID! Zangstukken begeleid door vol or kest, onder leiding van de meest be- t roemde meesters. Prachtige collectie van 40 nummers bestaande uit zang en orkest, een rijke bibliotheek van eerste onovertroffen werken uitmakende. Verder bestaat het répertoire Pathé uit meer dan 20.000 op namen in alle talen en dit alléén maakt de zeldzaamste ver zameling van muziek en zang ter wereld uit. Beschrijving van het toestel. Afmetingen36 c.M. grondvlakte, 17 c.M. hoogte, prachtig gebeeldhouwd met artistieke versierselen, metalen schijf van 25 c.M. middellijn, groote beweegbare bloemhoorn met gouden biezen t ongeveer 50 c.M. middellijn en 60 c.M. lengte. Nieuwe Pathé-weergever met onbreekbare mica-trilplaat en uiterst fijnen onverslijtbaren saffierstift. Het toestel kan twee platen afspelen zonder opgewonden te worden. ffi, Verzoeke beleefd toezending van de Pathé foon Serie A, met de verzameling van 40 nummers, zijnde 20 platen 28 c.M. dubbel zijdig, voor den prijs van f 84,tegen be taling van ƒ3,50 per maand tot volledige afbetaling. Ik zend U heden postwissel groot ƒ3,50 voor eerste afbetaling. Naam en voornaam (B. P.) Ambt of betrekking Woonplaats Straat en nummer Deze coupon uit te knippen en in ge sloten enveloppe mat 5 ets. postzegel te alwaar dc beroemdste artisten ter wereld op het gebied van zang en muziek zich zullen doen hooren van 12 uur 's middags tot 11V2 uur 's avonds. LIJST der 40 uitgezochte Nos. Dabbelzydige PATRÉ platen 28 c.M. middeliyn. OPERA'S. ARIA'S. No. 1. Lohengrin, Vaar '9. Lieb mich und die •weiscène, Urlus. 2. Faust, Welt ist tnein, Carl But- Kerkscène, Albhrs. 3. Pal tbr (Van Hulst). 2 Varia- jas, Proloog, Albhrs. 4. Wil- fions de Proch, Mevr. Ma- helm Teil, Sohn knie nieder, Jos. Schwarz. 5. Die judin, Fluch-aria, Pet. Lordmann. 6. La Favorite, Ange si pur, Vaguet. 7. Cavaleria Rus- ticana, Sicilienne, Vaguet. 8. Mignon, Titania Aria, Mevr. Engelen-Sewing. 9. Faust Juweelen Aria, Mevr. Engelen-Sewing. 10. Lak- mé, Klokken-Aria, Mevr. Marib Galvany. 11 De Bar bier van Sevilla, Aria van Rosine, Mej. Korsoff. 12. De Paarl van Brazilië, My- soli Aria Mej. Korsoff. Duetten, Trio's, Kwartet ten en Koren. 13. De graaf van Luxem burg, Madel klein, Madel foin, Kari. Bachmann en Mevr. Lisa Weise. 14. Mi reille, Vincenette, 5 votre age, Mevr. Vallandri en den Heer Vaguet. 15. De Troubadour, Misere Mevr. Vallandri. den Heer Va guet en Koor. 16. Rigo- letto, Kwartet, Dames Jane Marignan en Bériza en de H.H. Vaguet en Albhrs. 17. De Vrijschutter, het Ja gerkoor, K.-K. Hof-Opera te Weenen. 18. Cavaleria Rusticana, Kerkkoor, K.-K. Hof-Opera te Weenen. rib Calvany. Humoristische Liederen en Voordrachten. 2'Oome Kris van Zwam- merdam, Dumas. 22. Een avontuur in Londen, Du mas. 23. De twee aardige uienschen, Speenhoff. 4. Een meisje dat men nooit vergeet, Speenhoff. 25. De Dames gaan voor, Nap de la Mar. 26. Studentenmop pen, Cooadorus. 27. De Erfenis, Solser en Hesse. 28. Een zenuwachtige voor dracht, Solser en Hesse. Orkestnummers. 29. Dichter en Boer, Ou verture. 30. Carmen, Marsch Kon. Mil. Kapel. 31. Turf in je ransel, Marsch, id. 32. Los Banderilleros, Spaan sche Marsch. 33. Valse Bauf- fy, wals door Zigeuner Orkest. 34. Het Lustige Weeuwtje, Wals. 35. Loin du Bal, Wals (solo voor Man doline). 36. Joyeuse, Polka (solo voor Xylophoon. 37. La Czarine, Mazurka. 38. Pas des Patineurs, Scottisch. 3 f Jerusalem, (de Heilige stad Cornet-solo. 40. Ave Maria, (Gounod), Viool-solo).

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 4