COKES-TOP. lUETEÏSTOELEN, eenig GRONDWERK op het terrein 1912. Marktberichten. Advertentiën. VERGADERING Burgerlijke Stand. A. HUINEMAN, K. J. HUINEMAN, Ambachtsschool y. Hulst en Omstreken. PLm. 180.000 kilogr. Amm.-Snperph. 60.000 Superphosph. 32.000 Chilisalpeteren 90 Belg. Klayerz. „CONCORDIA" - AXEL. Vereen. Yan Zeeuwsche Paardenfokkers AANBESTEDING De nieuwe STALEN J. J. de Lozanne, Behangerij. Wie zacht wil slapen, C. P. Provoost-Versprille, Axel. in ruime kenze ontvangen. VOETKUSSENS. AXEL B. H. POT. VERMIST: Drie Eksterduiven. Openbare Verkooping. De moord te Streukel. De Zwolsche Crt. deelt mede dat de rechtbank te Zwolle rechtsingang heeft verleend i den 56-jarigen landbouwer J. V., die 19 Dec. jl. te Streukel (Ov.) een buurman heeft vermoord. V. was, zoo- ils hij heeft bekend, aan den vermoorde, 8, v. d. Velde, vrij veel geld schuldig en daarom al meermalen aangemaand. Vooral de verslagene had dit dikwijls an. Zoo was V. eindelijk op het denkbeeld gekomen, de geheele familie van kant te maken, en dan de schuld bekentenissen, voor een waarde van ƒ1000, weg te nemen. Hij heeft dit in zoover volvoerd dat hij R. v. d. V. naar buiten lokte en in het water wierp, waarin deze weldra verdronk. Andere familieleden, daarop door den moordenaar geroepen, wilden niet komen weldra was het misdrijf ontdekt, waar van V. spoedig bekende de dader te zyu. Te IJmuiden is een stoomboot in het buitentoeleidingskanaal aangevaren door een binnenkomend zeeschip. Een vletterman geraakte tusschen de sche pen bekneld, waardoor zijn vlet ver brijzeld en de man zwaar gekneusd werd. Te Groningen heeft een 19-jarige meubelmakersknecht een moordaanslag gepleegd op een 18-jarige dienstbode. De dader belde aan, de dienstbode opende de deur en ontving dadelijk een revolverschot in de linkerborst. Twee der bewoners snelden toe, waarop de vluchteling den een in den linkerarm, den ander in de lies schoot. De man wilde door den tuin ontvluchtenbij zijn pogen om over de hooge schutting weg te komen, viel hij en verstuikte den enkel, hij kon niet verder loopen. Zoo werd hij gevonden door menschen, die aanvankelijk aan een ongeluk dach ten en hem in een café droegen. Wel dra bleek echter, dat men met een misdaad te doen had. De politie arres teerde den moordenaar, die twee re volvers met scherpe patronen, alsmede een zakje met zuringzout, touwen en papieren proppen bij zich had. De dader bekende. De dienstbode beweerde hem niet te kennen. De drijfveer tot de daad is onbekend. Nalatige liefde. In Duitschland is men toch altijd punctueel en correct, ook bij de post. In Berlijn was een brief in de bus gedaan met een onvolledig adres. Hij ging naar het hoofdkantoor, waar hij zooals dat is voorgeschreven, geopend werd. Doch ook de lezing van het epistel zelf verschafte geen licht om trent den afzender. Wel werd erin gesproken tot een „Eraulein", waarvan de ongenoemde jonge man droomde en werd nauwkeurig uur en plaats opge geven, waar men elkaar zou kunnen ontmoeten. Dit was voldoende. Terwyl de ver liefde jongeling in een stadspark dwaal de, uitkijkend naar de blonde, die zij hart gestolen had, verscheen daar een brievenbesteller in uniform, die op twee passen afstand bleef staan, het militair saluut bracht, den verbijsterden jonk man den brief onder den neus duwde en hem met verwijzing naar het onvol ledig adres een potlood in de hand Het is de laatste dagen ep de Engelsche Oostkust en in een groot deel van het land bar weer geweest. Storm en sneeuwjacht. Te Birmingham Donderdag de sneeuw bijna een halve meter hoog. Van de vele schip breuken op de Engelsche kust was wel de ernstigste die van het stoom schip- w istow Hall, dat met gebluschte vuren en weggeslagen schoorsteen hul peloos op de rotsen van de Bullers of Beechan, bij Aberdeen, te pletter werd geslagen. Van de bemanning werden er slechts 4 gered 53 verdronken er. Meest waren het Indiërs. De kapitein, een Engelschman, werd met gebroken been bewusteloos aan land gespoeld. Sneeuw. In Oost-Tirol waaien vreeselijke sneeuwstormen. De Weener nachtsneltrein is tusschen Pieberbrunn en PtafFenschwend blijven staan, totaal ingesneeuwd. Hij kon voor- noch achteruit. - Overschoenen. In dezen tijd van regen en sneeuw is goede verzorging van overschoenen wel geenszins over bodig. Door gummi-overschoenen te behandelen als gewone schoenen kan men ze licht bederven. Vooreerst mogen ze nooit aan groote warmte worden blootgesteld, en dus nimmer vlak bij de kachel worden gezet. Voorts moet men ze met een vochtigen doek schoonmaken en daarna met een drogen afwrijven. Vooral moet worden nage laten ze met eenige olie te behandelen, omdat olie voor gummi slecht is, het zelfs doet oplossen. Wil men op oudere overschoenen wat glans maken, dan mag men hoogstens een paar druppels olie hiervoor gebruiken. Het is echter beter om een soort van gummilak hiervoor aan te wenden, dat men in goed gesorteerde winkels kan koopen. Maar bij nieuwe schoenen moet men ook dit niet gebruiken. Bij het bewaren van overschoenen moet men meer zorg hebben, dan vaak het geval is. Te dikwyls worden ze tusschen andere schoenen gezet en deu- kpn dan in. Het beste is wel, dat men ze op de een of andere manier, b.v. met oude kousen, opvult, en zoo alle indeuken voorkomt. AXEL, 19 Jan. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f9,— k f9,80, rogge f8,— f8,70, wintergerst f9 80 f 10,30, zomergerst f9,— k f9,80, haver f8,k f8,60, erwten f13,— k f 17,paardenboonen flO,'» k f 11,dui- venboonen fk fwitteboonen f - k fbruineboonen f fboek weit fk f—lijnzaad f 17,&fl9, Op de Zaterdag alhier gehouden eierveiling waren aangevoerd 1325 eieren, (kippen- en eendeneieren). Verkocht voor f6.20 per 104 stuks. HULST, 22 Jan. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 19,rogge f8,15, wintergerst f 10, zomergerst f9.-r0, haver f 8,—erwten f 15, witteboonen f 19,75, bruineboonen f 19,dui- venboonen f 2,—, paardenboonen f 10,75, boek weit f0, lijnzaad f 18,koolzaad per 100 L. f—aardappels f3,—. Boter per kilo f 1,50, eieren per 26 stuks f 1,30. van de leden van den Suikerpeeënbond te Axel-Sassing, op Woensdag den 31 Januari bij de Wed. J. Schelle- man, des avonds om 5 uur. HET BESTUUR. De winter. De hevige koude en de zware sneeuwval hebben de wolven uit zuidwestelijk Rusland opgejaagd uit hun gewone verblijfplaatsen en de uit gehongerde roofdieren maken thans ver schillende districten van Kiëf, Wolhynië en Podolië onveilig. In laatstgenoemd gouvernement zijn in de laatste dagen 17 personen, ook vrouwen en kinderen, door de vraatzuchtige beesten version den. De wolven trekken in troepen door het land en richten groote ver woestingen aan in eenigszins afgelegen veestallen. De boeren houden drijfjachten. Een dezer jagerstroepen heeft onlangs op één dag niet minder dan 29 wolven geschoten. Van 1 tot 15 Januari 1912. Hulst. Huwelijks-aangiften. 3. Leopoldus van Rehterghem, 26 j., jm. en Joanna Huber- tina Maria Hens, 22 j., jd. 9. Hendrikus Ferdinandus Morres, 25 j., jm. en Maria Me- lanie de Bruijn, 25 j., jd. Geboorten. 7. Anna Helena, d. van Augu- stinus Willebrordus de Silva en Elodia Rosalia V erberkmoes. Overlijden. 2. Maria Josephina Burm, 2j., d. van Josephus en Rosalia van Buffel. 9 Pieter Augustinus d'Hondt, 80 j., echtg. van Paulina J. de Koek. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 14 Dec. Cornelis van Alten, 22 j., jm. en Johanna Krane, 23 j., jd. 5 Jan. Hendrik Cornelis Moens, 22 j., jm. en Cornelia Janneke Dees, 23 j.,jd. Johannes Wilhelmus Koel (van Axel), 57 j., weduwn. en Krijna Snap, 42 j., jd. 12. Jan. Marinus Kaijser (van Ter Neuzen), 20j., jm. en Tanneke Adriana de Ruyter, 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Dec. Cornelis van Alten, 22 j., jm. en Johanna Krane, 23 j., jd. 18 Jan. Hendrik Cornelis Moens, 22 j., jm. en Cornelia Janneke Dees, 23 j., jd. Jo hannes Wilhelmus Koel (van Axel), 57 j., weduwn. en Krijna Snap, 42 j., jd. Geboorten. 3 Dec. Sara Suzanna, d. van Maarten van Kerkvoort en Elisabeth de Ridder. 16 Dec. Maria Geertruida, d. van Meeuwis Dieleman en Cornelia Maria Dieleman. 17 Dec. Daniël, z. van Berend de Visser en Helena Johanna Stoffels. 18 Dec. Maria Ca- tharina, d. van Cornelis Hamelink en Antho- nina Romeijnsen. 29 Dec. Helena, d. van Pieter Hamelink en Janna Maria Geense, Jan. Cornelis, z. van Jacobus de Regt en Sara Johanna de Kraker. 6 Jan. Willem Jacob, .z. van Abraham Jan Lensen en Eliza beth Wisse. Pieternella, d. van Maarten de Vos en Cornelia Donze. 8 Jan. Janna, d. van Cornelis Jansen en Janna Verplanke. Overlijden. 20. Salomon Gerardus Verlinde, 1 j., echtg. van Dina Scheele. 21. Anna van Kerkvoort, 71 j., echtg. van Hermanus de Jonge. Zuiddorpe. Huwelijks-aangiften. 2. Ser^ phinus Josephus de Bruijn (van Koewacht 21 j., jm. en Coralie Marie Schaut 25 j., jd. 10. Prudent Joseph Ongenae, 25 j., jm. en Alida Maria Coppieters, 20 j., jd. Deurwaarder by de Arrondissements- Rcchtbank te Middelburg. Deurwaarder by het Kantongerecht te Ter Neuzen. KANTOOR: Vlooswykstraat 38. Ter Neuzen. De INSCHRIJVING ran nieuwe leer lingen zal plaats hebben op alle werk dagen van 8—12 u. v.m. envanD/2— 5 u. n.m. in het gebouw der Ambachts school, van 29 Januari tot en met 24 Februari 1912. Onderwijs wordt gegeven aan Tim merlieden, Meubelmakers, Houtdraai ers, Huis- en Decoratieschilders, Huis smeden, Machine-bankwerkers en Me taaldraaiers. Het schoolgeld bedraagt 10,voor minvermogenden ƒ5,— per jaar onver- mogenden kunnen worden vrijgesteld Voor leerlingen buiten Hulst woon achtig, worden door Spoor- en Tram wegmaatschappyen goedkoope reisbil jetten verkrijgbaar gesteld. Inlichtingen verschaft de Directeur. HET BESTUUR. Het Bestuur van de Maat schappij .AXEL-STATION", zal op Donderdag den I Febru ari 1912, des namiddags om drie ure, trachten aan te besteden by den heer G. Gilijamse te Axel, de levering van Voorwaarden 10 cent verkrijgbaar bij den Secretaris. Het Bestuur, J. DE KRAKER, Voorz. M. W. KOSTER, Secr. Voor het bekomen van COKES van de Gemeentelijke Gasfabriek, gelieve men zich te vervoegen ter secretarie tusschen 912 des voormiddags en 2—4 uur des namiddags, alwaar de cokes-bonnetjes worden verstrekt. Betaling contant. DE DIRECTEUR. De ingezetenen van AXEL worden uitgenoodigd ter vergadering op Woens dag 24 Januari a. s., des avonds 7 ure ten huize van den heer S. Dieleman In deze vergadering zal besproken worden het voornemen om het 25-jarig bestaan van bovengenoemde vereeniging te vieren door het geven van een Festival. Druk bezoek wordt zeer gewenscht, HET BESTUUR. VAN Aanwijs van het werk op Donderdag 25 Januari 1912, 's morgens 9 uur. Inlevering van de inschryvingsbil letten vóór 1 Febr. 1912, ten huize van den Secretaris. Namens het Bestuur, F. C. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Wilt gij uwe kamer modern, empire, Louis XVI of welke stijl ook behangen, vraag dan inlichtingen (welke ik U gratis verstrek) bij ondergeteekende. zijn er al, in alle prijzen en het nieuwste op het gebied van be hangsel, wacht niet tot de drukste tijd daar ik dan weder veel teleurgestelde gezichten zie. Aanbevelend, AXEL, Noordstr. 56. N. B. Behangselpapier goedkooper dan 40 cent wordt door mij niet geplakt. GEBRUIKE zuiver, zacht en licht. Te bekomen by Benevens eene groote partij Aanbevelend, Tegen belooning terug te bezorgen by E. C. OGGEL. De Notaris J. A. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke vau ED. ARENS te Koewacht (Hazelarenhoek), op Donder dag 15 Februari 1912, des voormiddags ll1/2 ure, verkoopen: 3000 pensen zwaar droog EIKENHOUT, 400 bos GERSTESTROO, 200 bos ROGGESTRÖO, 1000 Kg. AARDAPPELEN (Ryselaars) en 2000 Kg. Industrie's, 6000 Kg. VOEDERBEETEN. Te vergaderen op het hofsteedje van den verkooper.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3