Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Te Tsjifoe zijn 4 stoomschepen met revolutionaire troepen aangekomen, die kanonnen met zich meevoeren. De helft dier troepen is bij Tsjitoe aan wal gezetde bestemming der andere heltt is niet bekend. Patrouilles, afkomstig van de Chi- neesche kruisers ter reede, trekken door de straten. AXEL, 23 Januari 1912 Zooals we vermoedden was de zaal van den heer Blansaart alhier Vrijdag avond goed bezet. En dat doet ons genoegen, niet alleen voor den onder nemer, maar ook voor het publiek. Veelal hoorde men beweren, dat wan neer men hier menschen van naan wilde laten optreden de entree te hoog zou moeten gesteld worden om er aan uit te komen, 't Spreekt van zelf, dat iemand, die goede waar levert, ook aanspraak maakt op goede belooning en nu kon dat in Axel, aldus meende men, er niet op overschieten. De aan wezigheid van een plus minus 90-tal personen heeft bewezen, dat „men zich vergiste en dat wanneer we in Axel niet overladen worden met tooneel- uitvoeringen en voordrachten men best iets kan wagen. De heer Abr. de Winter heeft ons een genoegelijken avond bezorgd. Behalve de 3 nummers volgens programma kre gen we nog een extra-nummer van hem te hooren. En schoon nu die nummers voor velen geen onbekende waren, de wijze waarop de heer De Winter de onderscheidene coupletten aan den geest des tijds weet aan te passen en zelfs de nieuwste politieke feiten aan zijn ironie prijs geeft, doet zijn voordrachten steeds nieuw zijn. Bovendien het ka rakteristieke, de mimiek en geheel zijn optreden doet hem kennen als een man van genie. Ook mevrouw Van der Lugt mag er wezen. Een mooi figuur leverde zij in ,de eerste vrouwelijke minister" het Volendammer kostuum stond haar niet kwaad. Overbodig is het haast mede te dee len, dat bij haar de mannen het vooral moesten ontgelden, doch ook de schoon moeders werden niet vergeten. Melden we nog, dat de heer L. Jacobs, pianist-accompagnateur eenige muziek nummers gaf en tot slot een finale, waarna ieder in vroolijke stemming huiswaarts ging met de voldoening een genotvollen avond te hebben gesleten Hedenmiddag werd ten herberge van dhr. O. Gilijamse door het bestuur van de Maatschappij Vooruitgang in ons streven alhier aanbesteed 200.000 KG. superfosfaat met 14% in water oplosbaar phosphorzuur. Ingeschreven werd alsvolgt: P. J. Scheele, Ter Neuzen, 2.36, Eversd\jk, Biezelinge, 2.36, P. de Bruijne, Axel, 2.36, D. J. Oggel, Axel, 2.359/io> Gebr. Klijn, Drunen, 2.23 en G. Dees, Terneuzen, 2.20. b. 36.000 KG. chilisalpeter met 15.5% nitraatstikstof, onder de garantie van echtheid. Ingeschreven werd alsvolgt Dirk Scheele, Ter Neuzen, 11.79, P. J. Scheele 11.77, D. J. Oggel U.651/-. en P. de Bruijne 11.60. c. 5000 KG. zwavelzure ammoniak met 20% ammoniakstikstof, vrij van voor planten nadeelige stoffen. P. J. Scheele 17.29, D. J. Oggel f 17.26, P. de Bruijne 16.95 en W Bedet, Ter Neuzen, t 16.75. en d. 32.000 KG. kaïniet met 12.4% in water oplosbare kali. Hiervoor schreven in P. J. Scheele, G. Dees, Hoek, D. J Oggel, Dirk Scheele, P. de Bruijne, allen voor 2.07 58/10o- Alles franco te leveren op 't voertuig der leden. De levering werd gegund aan de laagste inschrijvers; die van kaïniet bij loting aan Dirk Scheele. Tot kantonrechter-plaats ver vanger te Hulst is benoemd de heer C. Ysebaert burgemeester van St. Jansteen. Aan den Perkpolder van het cala- miteuze waterschap Walsoorden zijn Donderdag twee oever-afschuivingen ontstaan tusschen peilraaien 17 en 19, en 19 en 21, lang 70 en 60 M., breed 25 en diep 4. De laagwaterlijn naderde den dijksteen tot 35 en 60 M.beide zij n gelegen zuidwaarts der oe verwerken. M. Crt. De uitslag van de gemeenteraads verkiezing te Sluis is Van onwaarde 6; gekozen E. F. Janssens met 172 stemmen. Herstem ming 1 Februari tusschen A. Buijck met 170 en P. J. de Bruijne met 163. D. S. de Smit verkreeg 148 stemmen. Philip Green haar had overgebracht Zij had gezegd »»Zij zal er nu onder de hand al zijn. Het heeft langer ge duurd, omdat ze buiten de gewone maat was.** Zij sprak van de kist. Het was er een geweest buiten de gewone maat. Dat kou alleen maar beteekenen dat er een van bijzondere afmetingen gemaakt was. Maar waarom Waarom9 Toen herinnerde ik mij opeens de hooge zijkan ten en het kleine weggeteerde vrouwtje op den bodem. Waarom moest de kist zoo groot zijn voor zulk een klein lijk Om ruimte over te houden voor een tweede lijk. Beiden zouden onder het zelfde certificaat begraven worden. Het was alles zoo duidelijk geweest, als mijne hersens maar niet beneveld geweest waren. Lady Frances zou om acht uur begraven worden. Onze eenige kans was, dat wij de kist tegenhielden voor zij uit huis werd gedragen. »Er was wanhopig weinig kans dat wij haar levend zouden vinden, heelemaal onmogelijk was het toch niet zooals de uitslag bewezen heeft. Deze lui hebben, zoover ik weet, nooit een moord gepleegd. Het was mogelijk, dat zij op het laatst voor een werkelijke gewelddaad terug zouden deinzen. Zij konden haar begraven zonder dat uit iets bleek hoe zij aan haar einde was gekomen, en zelfs als zij opgegraven werd, hadden zij kans om den dans te j ontspringen. Ik had hoop, dat zulke Door de arrondissementsrechtbank te Zierikzee ie tegen le P. M., 24 jaar, polderwerker, wonende te Zaamslag, en 2e J. P., 37 jaar, polderwerker, wo nende te Hoek, beiden gedetineerd in het buis van bewaring te Zierikzee, rechtsingang verleend met last tot in structie en bevel van gevangenhouding, beklaagd van diefstal van verscheidene kleedingstukken te zamen en in ver- eeniging gepleegd in de maand Dec. jl. in de gemeente Dreischor. M. Crt. Bij beschikking der Arrondissements- Rechtbauk te Middelburg is rechtsin gang verleend met verwijzing naar de terechtzitting tegen E. A. C., 25 jaren, gemeenteveldwachter, geboren te Axel, wonende te Hulst, als verdacht van mishandeling. Door de Arondissements-rechtbank te Middelburg is Maandag de heer K. J. Hu in oman te Terneuzen beëedigd als deurwaarder bij het Kantongerecht aldaar. overwegingen bij hen den doorslag zou den geven. U kunt nu wel begrijpen, hoe alles in zijn werk is gegaan, hebt dat hol van een huis boven gezien, waar de arme dame zoo lang opgesloten is gehouden. Zij zijn in de kamer bin nengekomen en hebben haar met hun chloroform verdoofd, haar naar benedeu gedragen, nog meer chloroform in de kist gegoten, om er zeker van te zijn, dat zij niet wakker werd en toen het deksel erop geschroefd. Een slim plan, Watson. In de geschiedenis van de misdaad is het iets nieuws. Indien onze schijnheilige luitjes aan de klauwen van Lestrade ontkomen, verwacht ik in de toekomst nog meer van hun vernuftige, bedenksels te vernemen.* EINDE. Van de vele onaangename gewaar wordingen van den gladden Donderdag was wel een van de meest rillingwek- kendste die van een inwoner van St. Philipsland, die ten gevolge der glad heid van een hellend voetpad gleed en in een diepe sloot terecht kwam. Na er uitgekropen te zijn, gleed hij weer uit en nam ten tweede male een bad. Verbrand. Te Schulstz, bij Nieuwe Schans, kwamen Vrijdag bij een brand twee kinderen van 6 en 2 jaar in de vlammen om. Te Vroomshoop is een bedelaar, door de kou bezweken, dood op zijn schamele legerstede gevonden. Van een te IJmuiden binnenge komen en te Vlaardingen thuis behoo rend loggerschip is Donderdag door een stortzee overböord geslagen en ver dronken de 27-jarige stuurman H. W. Smith, te Vlaardingen. Hij laat een weduwe met kinderen na. Een kranige jongen. Een mooi stukje van jeugdigen moed is, meldt de Leeuw. Crt., te Terhorne vertoond. Een jongetje van 10 jaar reed in een wak. De angstkreten bereikten een knaap, die, met een haakje gewapend, zich naar de plaats des onheils spoedde. Omdat hij op klompen was en dus nfet snel kon vorderen, trok hij onderwijl zijn jas uit, wierp die, bij den dren keling gekomen, naar den hulpbehoe vende, maar door den harden wind woei de jas weg. Een tweede jas werd aan het haakje bevestigd en de dren keling greep, liet los, zonk diep in, greep voor de tweede maal, hield toen vast, maar... was nog niet uit het water. Op den buik kroop de knaap naar den drenkeling, kon diens arm bereiken en trok hem toen met hulp van andere jongens op het ijs. De redder is 15 jaar en heet Sjoerd Dijkema. De student V., wonende bij den sigarenwinkelier R., te Leiden, is Vrij dagmorgen half acht bewusteloos op zijn bed gevonden, terwijl in de geheel gesloten kamer een sterke gasiucht heerschte. De ontboden arts consta teerde vermoedelijke gasvergiftiging en oordeelde overbrenging n^pr het Hópital Wallon noodig. Bij het afzenden van dit bericht was de patiënt nog niet tot het bewustzijn teruggekeerd. --Te Maasland bij Brielle is Zondag nacht brand uitgebroken in de wouing van v. D., in een kamer bewoond door een onderwijzeres mej. L„ een zenuw lij deres. Van D., die den brand bemerkte, moest met een bijl de deur openhakken en vond toen in een hoekje op den vloer in ontoonbaren toestand mej. L., wie de kleederen van het lijf waren gebrand. Zij is per eerste gelegenheid naar Rotterdam vervoerd. Het brandje was spoedig gebluscht. Naar het huis van bewaring te Arnhem is overgebracht een dieven bende uit Nijmegen, bestaande uit een 43-jarigen grindwerker, zijn twee zoons van 18 en 16 jaar, en een 38-jarigen bakker, beschuldigd van diefstal met braak in een villa te Hees. Edelmoedige hulp. Ons werd ter inzage gegeven zegt de N. R. Crt., een brief, ontvangen door iemand, die geschreven had op een advertentie, waarin geld werd aangeboden tegen accept. Bedoelde persoon wenschte 1500 te leenen, d. w. z. in banden te krijgen en moest daartoe 2280 aan vragen. De ontvangen brief luidde als volgt „WelEd. Heer. Uw schrijven kwam in mijn bezit, waarop het volgende Indien de informatiën omtrent U en Uwe borgen goed zijn, ben ik bereid een crediet voor U in behandeling te nemen groot 2280, voor 2 jaren, met driemaandelijksche aflossingen vanƒ285, en met vooruitbetaling, bij het sluiten, der navolgende rente en kosten, te weten als volgt228 aan rente, 106 aan administratiekosten, 228 aan ri sico-premie en 228 aan afsluitprovisie, alzoo totaal 790 aan rente en kosten. Kunt U zich hiermede vereenigen, dan verneem ik wel iets naders van U. Inmiddels hoogachtend, enz." Een administratiekantoor, dat aanbe veling verdient. Royaal! Men schrijft aan het Nieuws Een vermogend burger uit Rijsenburg moest per Oosterstoomtram naar een naburige plaats. Toen hij in de reeds in beweging zijnde tram wilde springen, i sprong hij mis en werd meegesleurd. De reizigers, die het geval zagen, waren hevig ontsteld, want de toestand waarin deze reiziger verkeerde, was bijzonder gevaarlijk. De conducteur, die op het achterbalkon stond, wist echter den man te grijpen en hem zoo lang vast te houden, totdat de intus- schen gewaarschuwde machinist kon stilhouden. De man was door het flinke optreden van den conducteur gered en hij was daarvoor zoo dankbaar, dat hij hem bij het verlaten van de tram.... 5 centen in de hand stopte. Uit donker Rotterdam. In de Kla- versteeg te Rotterdam is een Noorsche stuurman door een man en een vrouw van zijn geld en horloge beroofd. Op den Visschersdijk aldaar werd een Duitscher door een paar vrouwen 400 mark ontstolen. Aan het Eind van Steen w ij kerdiep, j gem. Steenwijkerwold, is Zaterdag het 6-jarig zoontje van den herbergier B. van den gladden oever in een bijt ge- i vallen en verdronken. Mej. A. J. R. te Ginneken, die Zaterdag bij het aanmaken van een kachel ernstige brandwonden had op- geloopen, is in het gasthuis te Breda, waarheen zij was overgebracht, over leden. Te Elshout is het 12-jarige zoontje van den landbouwer A. de B. door het ijs gezakt en verdronken. -- Rookende schoolkinderen Het personeel aan de openbare lagere scho len te Heerenveen heeft aan de ouder» der leerlingen een rondschrijven gezon den, waarin het zegt, dat uit een onder zoek, dezer dagen ingesteld aan de drie scholen voor openbaar lager onder wijs aldaar, is gebleken, dat een zeer groot deel der schoolgaande jongens ge regeld gebruik maakt van tabak in onderscheidene vormen vooral van sigaretten, en er op wijst dat het tabaks gebruik, in welken vorm ook, voor kinderen uiterst nadeelig is, waarom het den ouders dringend verzoekt het gebruik van tabak enz. aan hun school gaande kinderen te verbieden. Toen Zaterdagmiddag in de mijn „Graf Bismarck" bij Gelsenkirchen vier arbeiders in de kort stapten, om af te dalen, brak het touw, waaraan deze hing, waardoor de mand 100 M. diep naar beneden stortte. Drie van hen waren op slag dood. De vierde werd met zware wonden boven gebracht.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 2