No. 82, Zaterdag 20 Januari 1912. 27e Jaarg. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F. DIELEMAN, FEUILLETON. De verdwijning van Lady Frances Carfax. Buitenland. COURANT. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3- Maanden 50 Centfranco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER AXEL. ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor elkeD regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Heelemaal onder in de kist lag een litgeteerde gedaante. Het schijnsel van let gaslicht boven ons viel op een oud ra gerimpeld gezicht. Er was geen vreedheid, uithongering of ziekte te be denken, die de nog altijd knappe Lady Frances in dit afgeleefde karkas hadden kannen veranderen. Holmes' gezicht loonde dat hij verbaasd, maar ook dat tij verlicht was. Goddank !c mompelde hij. »Het is «mand anders*. »Aha, u hebt dezen teer een leelijken bok geschoten, mijn- ieer Sherlock Holmes*, zeide Peters, e ons in de kamer gevolgd was. »Wie is die doode vrouw »Nu, als u 't bepaald wilt weten, «t is een oude kindermeid van mijn louw. Zij heet Rose Spender en wij lebben haar in de ziekenzaal van het 'erkhuis in Brixton gevonden. Wij «bben haar hierheen laten overbrengen, lebben dr. Horsom, Firbank Villas 13 - •othoud het adres, mijnheer Holmes "bij gehaald en hebben haar liefderijk fgepast, zooals Christeneu betaamt. Irie dagen later is zij gestorven vol- het certificaat van overlijdenaan verval van krachten maar dat is alleen maar de meening van den dokter. Na tuurlyjj weet u wel beter. Wij hebben Stimson Co., van de Kennington Road, de begrafenis laten aannemen. Zy zullen haar morgen om negen uur begraven. Kunt u daar een speld tusschen krijgen, mijnheer Holmes? U hebt een leelijke dommigheid begaan, mijnheer Holmes, en u zoudt goed doen met er voor uit te komen. Ik zou iets willen geven voor een portret van uw verbaasd gapend gezicht, toen u dat déksel wegschoof en, terwijl u verwachtte Lady Frances Carfax te zien, maar een oude vrouw van negentig jaar ontdekte*, Holmes' gezichtsuitdrukking was even onaandoenlijk als altijd onder de schimp scheuten van zijn tegenstander, maar zijn gebalde handen verrieden wat er in hem omging. »Ik zal uw huis doorzoeken*, zeide hij. »Zoo, zult u dat riep Peters, terwijl de stem van de vrouw en zware stappen in de gang weerklonken. »Dat zullen wij eens zien. Hierheen, heeren van de politie, alstubelieft. Deze mannen zijn mijn huis binnengedrongen, en ik kau ze niet kwijt raken. Helpt u mij om hen eruit te zetten.* Een brigadier en een agent stonden op den drempel. Holmes haalde zijn naamkaartje voor den dag. >Hier hebt u mijn naam en mijn adres. De Italiaansch-Turksche oorlog. Stefani verneemt dd. 14 dezer uit BengaziEen half regiment ruiterij, dat op verkenning was uitgezonden, heeft met een groep Bedoeïenen een schermutseling geleverd, waarbij de Italianen 1 licht gewonde, de Bedoeïenen 5 of 6 dooden hadden. Te Napels wordt, volgens een bericht van de Press-Telegraph uit Rome, de uitzending van een nieuw expeditie- leger van 30.000 man voorbereid, dat uit 7 regimenten infanterie, ruiterij en artillerie bestaan zal. Te Spezzia vertoeft 3edert eenige dagen schout-bij-nacht Cagni, die belast is met het bevel over een eskader van 20 schepen, dat moet dienen om den invoer van wapenen en oorlogsmate- rieel aan de kust van Tripoli en Barka te beletten. ENGELAND. De verzoeningsraad in het kolenbe drijf van Zuid-Wales heeft zijn poging om tot een vergelijk te komen opge geven. De mijneigenaars eischen na koming van de overeenkomst, die nog drie jaar van kracht is. Gisteren was het al bekend, dat er 283.000 stemmen voor en 67.000 st. tegen een staking waren uitgebracht. Men verwacht een meerderheid van ongeveer 300.000 voor de staking. De conferentie van patroons en werk volk te Manchester, die getracht heeft een einde te maken aan de uitsluiting Dit is mijn vriend, dr. Watson.* >0 ja, mijnheer. Wij kennen u heel goed*, zeide de brigadier, »Maarukunt hier zonder mandaat niet blijven.* »Natuurlijk niet. Dat begrijp ik heel goed.» »Neem hem in hechtenis riep Peters. »Wij weten waar wij dezen heer kunnen vatten, als wij hem noodig heb ben*, zeide de brigadier zwaarwichtig. »Maar u zult heen moeten gaan, mynheer Holmes.* »Ja, Watson, wij zullen moeten gaan.* Een minuut later stonden wij weer op straat. Holmes was even kalm als altijd, maar ik was buiten mij zeiven van woe de en ergernis. De brigadier was ons Het spijt mij, mijnheer Holmes, maar de wet is eenmaal zoo.* Ja zeker, brigadieru hebt niet anders kunnen handelen.* ■Ik vermoed dat u een goede reden had, om daar te zijn. Als er iets is, dat ik kan doen Het geldt een vermistedame, brigadier, en wij denken dat zij in dat huis is. Ik verwacht elk oogenblik een mandaat tot inhechtenisneming.* »Dan zal ik het oog houden op die menscheu, mijnheer Holmes. Als er ie mand voor den dag komt, zal ik het u stellig laten weten.* Het was negen uur. Eerst reden wij naar de ziekenzaal van het werkhuis in in het katoenbedrijf, heeft besloten het voorstel tot een vergelijk aan de vak- vereeniging te onderwerpen, onder het beding dat de kwestie van het in dienst nemen van niet bij de vakvereeniging aangeslotenen zes maanden blijft rusten. Daarna is de vergadering tot den 19den dezer verdaagd. Wat het voorstel in houdt vinden wij niet vermeld. MAROKKO. Naar de Madrileensche correspondent van de Lokal-Anzeiger uit betrouwbare bron verneemt, heeft de nieuwe Fran- sche regeering haren gezant te Madrid te kennen gegeven, dat zij in de Marokko-politiek aan hetzelfde richt snoer wil vasthouden als de vorige. Ofschoon de bladen daar niet van weten, stellen gesprekken met eenige ministers den correspondent in staat te beweren, dat te Madrid weer een pes simistische opvatting heerscht en dat Spanje in het ergste geval vast besloten is, om met Frankrijk bot af te breken. Eerstdaags, als het weer gunstiger ge worden is, zouden de Spanjaarden hun aanvallende taktiek in het Rifgebied willen hervatten. Uit Tandzjer wordt aau de Vossische Zeitung geseind Sultan Moelai Hafii heeft, volgens het te Tandzjer verschij nende Engelsche blad, de kleine haven stad Moelai boe Selham met een groot stuk vruchtbaar achterland (tusschen Rabat en de monding van de Seboe) aan een Fransche firma verkocht. Deze streek ligt in de Spaansche sfeer van invloed. Het blad vreest dus nieuwe moeilijkheden. Brixton waar wij bevonden, dat het in derdaad waar wa3, dat een liefdadig paar enkele dagen geleden een bezoea had gebrachtdat zij een kindsche oude vrouw, die vroeger in hun dienst was geweest, waren komen halen en dat zij vergunning hadden gekregen, om haar mee te nemen. Men was niets verbaasd dat zy zoo kort daarna gestorven was. De dokter was ons volgend doel. Hij was geroepen, had de vrouw van ouder- domsverzwakking stervende gevonden, had haar inderdaad den geest zien geven en had het certificaat van overlyden naar behooren ingevuld en geteekend. »Ik kan u verzekeren, dat alles volmaakt in orde was en dat er geen reden is, om te onderstellen, dat de zaak niet pluis was,* zeide hij. In het huis had niets zijn argwaan gaande gemaakt alleen had hij het vreemd gevonden, dat menschen van hun stand geen meid hielden. Tot zoover en niet verder ging de dokter. Ten slotte kwamen wij op Scotland Yard aan. Er waren moeilijkheden ge rezen, om het bevelschrift te krijgen. Eenig oponthoud was onvermijdelijk. De handteekeniug van den magistraat was mogelijk niet voor den volgenden ochtend te krygen. Indien HoUuas om negen uur aan wilde komen, kou hij met Lestrade meegaan en dan zou er gevolg aan de zaak gegeven worden. Zoo eindigde de dagtegen middernacht.

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 1