Katoeiei voor Doota. Raam horren. 3 Axel. Firma P. H. Yeenhuizen. de Nederlandsche Briefsteller, Nieuwe zwarte-grond- MUTSEN STRIKKEN. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Ad verten tien. BERICHT. Yereeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen, in Zeeland. .Afdeeling- AXEL. Ds HUGENHOLTZ, SPEK erT VETWAREN. G. J. Egberts Zoon, J OntvangenJ B. H. POT, MMHMM Een in goeden staat zijnde KARNMACHINE te koop, VOORHANDEN bij F. DIELEMAN, Boekhandel, te Axel L F. QMRLIN3, Pruss ri„sas. ■4 ONTVANGEN: Alsmede nieuwe Axel. Firma P. H. -r- Fen kerkvoogd van de Ned. Herv. gemeente te Naarden heeft op een zolder van het kerkgebouw te midden van allerlei ouden rommel een met ijzer beslagen eikenhouten kast ontdekt, da- teerende uit het jaar, althans dragende het jaartal 1542. De kast was met een dikke verflaag bedektna verwijdering daarvan vertoonden de deuren sporen van met een bijl bewerkt te zijn ge worden. De sloten zijn een merkwaar dig staal van de slotenmakerskunst uit dien tyd. De kast wordt nu gerestau reerd en verkrijgt een plaats in de kamer van kerkvoogden. Op het stationsemplacement te Zwolle zijn Vrijdagavond drie wagons van een goederentrein uit Coevorden ontspoord. De voorste wagen vloog tegen de peilers van de zuidelijke over brug, zoodat de brug instortte. Geen persoonlijke ongelukken. Het verkeer met personentreinen is niet gestoord. De materieele schade is aanzienlijk. Te Haarlem ontstond Zaterdag morgen omstreeks kwart voor vier, door een tot nu toe onbekende oorzaak een groote brand in het „Hotel St. Jan", Jansweg 20. De brand liet zich in den beginne ernstig aanzien, zoodat de brand weer met veel materiaal aanrukte. De in het hotel aanwezige gast en de huis- genooten van den eigenaar konden zich allen bijtijds redden. Door het krachtig optreden van de brandweer wist men den brand te beperken tot de twee bovenste verdiepingen. Niettemin 25 slaapkamers brandden totaal uit. De eigenaar dhr. W. A. J. van der Kamp, is geassureerd. Hij moest zijn knecht en een logé door de vlammen heen naar buiten sleuren en liep daarbij ernstige brand wonden aan het gezicht op. Mevrouw v. d. K. en de kinderen zijn door een raampje aan de achterzijde ontkomen. Te Kaatsheuvel is de molen van C. Robben afgebrand. Ook de stapel plaats van granen, gelegen onder den molen, brandde geheel uit. De oorzaak is onbekend. Verzekering dektgedeel telijk de schade. Zaterdag is verbrand het huis van L. Switser te Rijp (N.-H.) Het was laag verzekerd. Oorzaak onbekend. Te West-Hartlepool heeft een brand een groote zoutziederij vernield. Schade 325000 gulden. 800 werklieden zyn broodeloos. Spoorwegongeluk. Bij Boudy (Fr.) kwamen twee treinen in botsinger zijn 7 dooden en 20 gewonden. De machinist van den trein, die het onge luk veroorzaakte, is aangeklaagd wegens veroorzaken van den dood van per sonen door onvoorzichtigheid, daar hij niet op de signalen gelet heeft. Bij een grooten hotelbrand te Dusseldorf is een man gedood en zijn zeven ten deele zeer zwaar gewond. Juist toen de brandweer het springzeil wilde openvouwen, sprongen 2 dienst boden te vroeg van een hoogte van 18 meter. De eeüe kreeg een armbreuk, de ander werd aan den rug gewond. De gedoode is de broeder van den hotelhouder. Op een ijsschol zijn te Astrakan (Rusl.) vele visschers in zee gedreven een ysbreker ging hulp brengen. Sneeuw. In verschillende plaatsen van Duitschland is veel sneeuw ge vallen. Te Berlijn sneeuwde het vanaf Zaterdagavond tot Zondagmiddag onaf gebroken. 'tls koud en het verkeer is hier en daar gestoord. - 't Is gebleken, dat er in Californië 87.000 vrouwelijke kiezers meer dan mannelijke zijn. Treinroof. Uit een sneltrein zijn by Redding, in Californië, alle aange- teekende brieven geroofd. De roevers, die den trein tot staan hadden gebracht, hebben een beambte gedood en van 100.000 dollar beroofd. Koude in Amerika. In de Veree- nigde Staten heerscht strenge koude wordt melding gemaakt van 30 graden onder 0. Vele menschen zyn doodgevroren te New York tot Zaterdag al vier. Aldaar zijn de dakloozen-asylen overvol. In het zuiden is schade toe gebracht aan de vruchtboomen. Van 16 tot 31 December 1911. Graauw. Huwelijks-aangiften. '22. Disiré Johannes Platjouw, 26 j., jm. en Anna Cath. de Smit, 25 j., jd. 29. Petrus Fi ancies Gordijn, 26 j., jm. en Cornelia van Huffel, 27 j., jd. Geboorten. 16. Eduardus Victor, z. van Augustinus Mattheijssen en Mathilde de Caluwe. 20. Emerance Louisa, d. van Alphonsus van Daalen en Mathilde Mattheijssen. 31. Phelo- mina, d. van Josephus Mangnus en Maria Christina Picavet. Overlijden. 8. Jacobus Buijl, 86 j., wedn. van Anna Maria Nauts. 14. Paulina de Wilde, 44 j., d. van Anthonius en Maria de Koning. Hoek. Geboorten. 29. Adriana, d. van Levinrus van Cadsand en Janna Goossen. Catharina en Mechelina, dochters van Cornelis Herrebout en Maria van Tatenhove. Overlijden. 16. Jan de Kraker, 81 j., wedn. van Maria van Hoeve. 26. Een als levenloos aangegeven kind van het m. gesl. van Pieter de Kraker en Neeltje Keijzer. Hulst. Geboorten. Agnes Mathilde, d. van Emilius Th. Lockefeer en Rosalia L. M. Kramers. 8. Petronella Elisabeth, d. van Cornelis F. Wouts en Petronella Rossen (wo nende te Esschen-Belgiëj. 9. Augustinus Petrus, z. van Antonius J. Lijbaart en Jean- netta M. Janssen. 16. Joseph Hendrikus, z. van Augustinus J. van Gelderen en Cornelia J. de Bruijn. 21. Cornelia Maria Augusta, d. van Camillus A. S. Blommaert en Maria F. C. A. Verbist. 23. Michel Mattheus, z. van Fredericus M. de Potter en Maria de Loose. 24. Christiaan, z. van Aloijsius F. de Bruijn en Johanna van den Berghe. 28. Aloijsius Jacobus Alphonsius, z. van Pieter J. Adriaansen en Paulina P. van Gelderen. 29. Ludovicus Cornelis, z. van Petrus J. van Regenmortel en Philomena van Heese. 30. August Marie, z. van Petrus J. M. de Koek en Maria de Silva. Overlijden. 7. Johannes Cornelis Antheunis, 6 j., z. van Seraphinus en Barbara E. Vaal. 23. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. gesl. van Alphonsus L. Cleijman en Mathilda Lafeber. 2 Maria L. Verhoeven, 69 j., wed. van Cornelis Serrarens. 30. Maria Pauwels, 87 j., echtg. van Alouisius Fr. van Puij velde. Koewacht. Geboorten. 21. Florentius, z. van Cammille Bonne en Johanna d'Hooge. 3. Aloijsius Theophilus, z. van Augustinus Vermeulen en Ang-ela van Goethem. 25. Alexis, z. van Petrus Cornelis de Guchteneire en Maria Jos. Coumans. 29. Aloijsius, z. van Seraphinus de Vleeschouwer en Joanna van Mullem. Overlijden. 20. Een als levenloos aange geven kind van het vr. gesl. van Alphonsius Sturtewagen en Emma van Hoeije. 30. Alma Josephina Naessens, 3 j., d. van Augustus en Justina Angela Huijgens. Overslag. Geboorten. 21. August Emiel, z. van Cyrille Baecke en Emerentia Maria van Laere. Zuiddorpe. Geboorten. 16. Maria Natalia, d. van Bellarminus Alphonsus van Nieulande en Marie Emelie de Sweemer. 18. Germaine Irma, d. van Aloijsius de Moor en Nathalia van Pottelberghe. 21Rachel Melanie, d. van Dominicus l'Ecluse en Leonia van Pottelberghe. Overlijden. 24. Germaine Irma de Moor, 6 d., d. van Aloijsius en Nathalia van Pottel- AXEL, 6 Jan. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag; waren de prijzen als volgt Tarwe f8,75 k f9,25, rogge f8,— f8,75, wintergerst f9,90 h f 10,25, zomergerst f0,— A, f0,—haver f8,éi f8,60, erwten f14,— ét f 16,50, paardenboonen f9,50 k f 10,50, dui- venboonen f A f witteboonen f -, ét fbruineboonen f Ét f—boek weit 1Ét f—lijnzaad f i4,f-0, A. f 17, Aardappels f0,— k f0,—koolzaad per zak van 140 L. fét f Op de Zaterdag alhier gehouden eierveiling waren aangevoerd 160 eieren. Prijs kippen eieren f 4,80. HULST, 8 Jan. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 19,—, rogge f 8,60, wintergerst f 10,25, zomergerst f 10,haver f8,60, erwten f 16,25, witteboonen f 20,bruineboonen f-20,—dui- venboonen f 2,paardenboonen f 11, 0, boek weit f 0,lijnzaad f 17,5 koolzaad per 00 L. f—aardappels f3,75. Boter per kilo f 1,50, eieren per 26 stuks f 1,25. Er war«n ter veemarkt te koop gesteld 12 stuks rundvee, '9 varkens en 0 paarden, waarvan rerkocht 5 stuks rundvee, 13 varkens en 0 paarden. In plaats van Ds. HOMBURG van Goes, die op a. s. Donderdag des avonds half zes in de Hervorm de Kerk te Axel zoude optreden, doch daarin verhinderd is, zal alsnu optreden van AXEL. Het Bestuur van voornoemde &fdeeling, P. DREGMANS, Voorzitter. JOH. SMIES, Secretaris. Ondergeteekende bericht de ontvangst van de voor het aanstaande seizoen. Baggag-» Ue PENNINGMEESTER der Vereeniging Werkmansbelang, maakt bekend, dat hij den tweeden Zaterdag in Januari zitting zal hou den tot het ontvangen van contributie. Tevens wordt er op attent gemaakt, dat met Januari weer gelegenheid bestaat om lid te worden. Axel. M. LOOF, penn. UTRECHT. Noteering op heden „VRIJBLIJVEND" Prima inlandsch geslacht Spek Vet Spek, gerookt f 0,66 p. kilo Vet Spek, gezouten 0,64 Gesmolten Reuzel „Prima" in vaatjes en bussen v. 25 k. k f 0,66 p. k. in bussen van 10 kilo 0,68 Prima gesmolten Rundret 0,58 Alle zendingen geschieden „Af Utrecht." Afname minstens 10 kilo. Onbekenden „rembours" met 1 °/0 korting. Prima qualiteiten gegarandeerd. 0 eene groote sorteering 0 In noten- mahonie- en ebben- kleur. Axel. bij A. VAN CRUIJNINGEN. Mr. Smid te Axel. Dertiende vermeerderde en verbeterde druk. groot 460 pagina's INHOUDENDE Brieven en andere Opstellen over de meeste Onderwerpen, die in het maat schappelijk leven gemeenlijk voor komen met voorafgaande Bepa lingen over de geschiktste wijze van Samenstelling en Inrich ting der Brieven Betite lingen en Opschriften, benevens allerlei Koopmansbrieven. ALSMEDE Voorschriften by Geboorten, Huwelijk en Overly den Iets over Testamenten, Contracten van onderscheiden aard Minderjarigheid en Voogdij Borgtocht, Volmachten, Geldleeningen en Hypotheken, Wissels, Quitantiën Klachten, Verzoekschriften en Requesten Formulieren tot het inrichten van Schrijfboeken en Rekeningen; 't Voornaamste uit de Postwet Een Handleiding ten gebruike by de Wet op het Recht van Zegel Modellen voor Telegrammen, Iets over Levensverzekering. BENEVENS Een Lijst der meest voorkomende ver kortingen, Namen der Maten en Ge wichten met verkorte Schrijfwijze en een tabellarische Herleiding van de Nederlandsche munt in onderscheiden vreemde munten. '▼▼▼▼▼▼TV

Axelsche Courant | 1912 | | pagina 3