Nieawjaars-adYertentiën l\To. 75. Zaterdag 23 December 1911. 27e Jaarc. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F. Dl EL EM AN. BERICHT. Buitenland. FEUlLLETOtN. De verdwijning van Lady Frances Carfax. Binnenland. COURANT. D't blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Centfranco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER AXEL. ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eiken regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Wegens het a. s. Kerstfeest zal het eerstvolgend nummer van dit blad in plaats van Vrijdagavond, Donderdagavond verschijnen. Advertentiën voor dat nummer worden ingewacht uiterlijk Donder dagmiddag 2 uur. In het daaropvolgende NIEUWJAARSNUMMER, dat Maandag i Januari 1912 zal verschijnen, kunnen geplaatst worden a 30 Cent, uiter lijk tot Zaterdagmiddag 4 uur. Men wordt beleefd verzocht hier van zoo spoedig mogelijk opgave te doen. DE UITGEVER. De Italiaansch-Turksclie oorlog. De Italianen hebben vergeefs getracht zich te Sidi Saïd, een gunstig punt aan den weg van Zoeara naar Bengardane, op 40 K.M. ongeveer vau de grens van Tunis, te ontschepen. Sedert lang had men een ontscheping in de buurt van Zoeara el Garbie, om den weg aan de vermeende karavanen voor het Turk Het kostte mij geen moeite, om de gewezen kamenier te vinden en om alles te vernemen wat zij mij kon zeggen. Zij was een trouwe ziel, die alleen hare meesteres had verlaten, omdat zij zeker was, dat zij in goede handen was, en omdat haar eigen aanstaand huwelijk een scheiding toch onvermijdelijk maakte. Hare meesteres had zich, naar zij vol treurigheid bekende, tijdens haar verblijf te Baden-Baden eenigszins geprikkeld jegens haar getoond, en haar zelfs eens iets gevraagd, waaruit scheen te blijken, dat zij hare eerlijkheid in twijfel trok en dit had het afscheid gemakkelijker gemaakt dan het anders geweest zou zijn. Lady Frances had haar vijftig pond als huwelijksgeschenk gegeven. Evenals ik, beschouwde Marie deo vreemdeling, die hare meesteres uit Lausanne ver dreven had, met diep wantrouwen. Met hare eigeD oogen had zij gezien, hoe hij hare juffrouw op straat met geweld bij de leest had gevat. Het was een woeste eo afschuwelijke man. Zij geloofde, dat Lady Frances uit vrees voor hem in gezelschap van de Schlessinger's naar Londen was. gegaan. Ze had er nooit sche leger af te snijden, verwacht. Maar tot nu toe was het gebleven bij herhaalde beschietingen, die geen uit werking hadden. Dinsdag was echter de eerste poging er toe gedaan. Twee stoomschepen waren voor Sidi Saïd voor anker gekomen en een met enkele manschappen bemande sloep werd naar den wal gezonden. Een vrouw, die haar ontdekte, sloeg alarm, en de Italiaansche matrozen scheepten zich weer in, toen zij gewapende Arabieren aan zagen komen. Hunne schepen beschermden hun terugtocht door eenige kanonschoten te lossen. Daar men een nieuwe poging tot ontscheping verwachtte, waren 200 Arabische vrijwilligers, onder bevel van den sjeik van Zoeara, te Sidi Saïd achtergelaten. De Italianen kwamen werkelijk dezen ochtend bij het aan breken van den dag terug. Daar zij niemand zagen de Arabieren hielden zich achter de duinen schuil be gonnen zij snel hunne ontscheping. Toen er ongeveer 100 man geland waren, liet de sjeik met schieten be ginnen. Door dezen plotselingen aanval verrast, trachtten de Italiaansche ma trozen, gesteund door het kanonvuur van de pantserschepen, eerst tegenstand te biedenmaar daar zij open en bloot tegen een onzichtbaren vijand moesten strijden, gingen zij weer met 6 lijken in de sloepen. De duinen werden daarna hevig door het scheepsgeschut beschoten. Aan den kant van de Ara bieren werd een man gewond. Uit Tripoli, Aïn-Zara, Tadzjoera, Homs en Bengazi valt niets nieuws te melden. met Marie over gesproken, maar vele kleinigheden hadden de kamenier over tuigd, dat hare meesteres in een toestand van voortdurende zenuwspanning ver keerde. Zoo ver was zij met haar ver haal gekomen, toen zij plotseling uit haren stoel opsprong en haar gezicht van verrassing en vrees verwrongen werd. »KijkL riep zij. De schelm js mij tot hier toe gevolgdDaar hebt u hem waarachtig zelfU Door het open raam van de zitkamer, zag ik een zwaren, donkeren kerel met een borsteligen zwarten baard langzaam de straat af komeu eu naar de nummers van de huizen kijken. Het was duidelijk, dat hij, evenals ik, op het spoor van de kamenier was. Toegevende aan een op welling van het oogenblik, rende ik naar buiten en klampte hem aan. »U bent een Engelschman,* zeide ik. »Nu wat zou dat?* vroeg hij, meteen leelijken grauw. »Mag ik uw naam vragen »Neen, zeker niet,* zeide hij stellig. De toestand was netelig, maar de rechte weg is dikwijls de beste. »Waar is Lady Frances Carfax vroeg ik. Hij keek mij verbaasd aan. Wat hebt u met haat gedaan Waarom hebt u haar vervolgd? Ik wil antwoord hebben zeide ik. De vent barstte uit van woede en sprong op mij af als een tijger. Ik heb De correspondent der Frankfurter Zeitung te Konstantinopel meldt, dat de chef van den generaleu staf hem verzekerd heeft, dat er van vredes onderhandelingen van Turkije met Italië geen sprake kan zijn. DÜITSCKLAND. De Kroonprins is niet alleen niet te Berlijn geweest, toen zijne vrouw hem een jongen schonk, maar kan ook voor eerst Dantzig niet verlaten, omdat hij zwaar verkouden is. De Keizer is Dinsdag een bezoek in de kraamkamer gaan brengen. ENGELAND. De toestand aan de haven te Dundee blyft ernstig. Verscheiden fabrieken hebben uit gebrek aan brandstof het werk moeten stopzetten. Naar schat ting zijn er 20.000 fabrieksarbeiders daardoor buiten verdienste. Een op tocht van 2000 stakers is door de stad getrokken. Er zijn nog een aantal daden van geweld gepleegd. De politie is opnieuw versterkt. H. M. de Koningin zal in tegenwoor digheid van H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. den Prins, Zondagnamiddag 4 uur eenige genoodigden, behoorende tot Hr. Ms. Huis, ten Paleize by den Kerstboom vereenigen. De Koningin en de Prins geven Zaterdagnamiddag 41/» uur in het paleis aan den Kneuterdijk het Kerstfeest voor het dienstpersoneel van de Koninklijke in menig gevecht mijn man gestaan, maar de kerel had een ijzeren greep en was zoo verwoed als de duivel. Zijn hand was om mijn keel en ik raakte bijna mijne tranemontanen kwijt, toen een Fransch ouvrier met glad geschoren gezicht, in een blauwe kiel, uit een cabaret aan de overzijde met een knuppel in zijn hand te voorschijn kwam, en mijn aanrander een geduchten slag op den benedenarm gaf, zoodat hij los moest laten. Hij stond een oogenblik te zieden van toorn en verkeerde in het onzekere, of hij zijn aanval niet zou hernieuwen. Maar met een nijdigen snauw liet hij mij staan en ging het huisje binnen, dat ik juist verlaten had. Ik wendde mij tot mijn bevrijder, die naast mij op straat stond. »Wel, Watson,voegde mijn redder mij met de bekende stem in het Engelsch toe, »je hebt me den boel prachtig in de war gestuurd. Je moest maar liever met mij met den avond-exprestrein naar Londen teruggaan.* Een uur later zat Sherlock Holmes, in zyn gewone pakje, in mijne kamer in het hotel bij mij. De verklaring van zijne plotselinge en tijdige verschijning was zoo eenvoudig mogelijk. Daar hij merkte dat hij uit Londen weg kon, be sloot hij mij in de eerstvolgende plaats waar ik heen moest, voor te zijn. In de vermomming van een werkman nad hij in decabaretop mijne komst zitten wachten. hofhouding, bij welke gelegenheid de vorstelijke personen zeli de geschenken uitreiken. Jhr. Mr. P. J. van Swinderen. Dinsdag is te 's-Gravenhage over leden jhr. mr. P. J. van Swinderen, vice-president van den Raad van State, na een korte ongesteldheid. Hij studeerde aan de Hoogeschool te Groningen, bekleedde verschillende rechterlijke betrekkingen, laatstelijk die van kantonrechter te Groningen, zat in de Provinciale Staten en was van 1881 tot 1888 Gedeputeerde. 18 Nov. 1903 werd hij onder het ministerie Kuyper benoemd tot vice-president van den Raad van State, als opvolger van mr. Schorer. Hy behoorde tot de rechterzijde. De overledene was commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw en in de Oranje-Nassau-orde. Bij de plechtige uitvaart te 's-Graven hage, van het stoffelijk overschot van den vice-president van den Raad van State, jhr. mr. Van Swinderen, zal H. M. de Koningin zich doen vertegen woordigen door Z. K. H. den Prins der Nederlanden. EERSTE KAMER. De leden van de Eerste Kamer worden ter vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 27 dezer, 'snam. 3 uur, om na afloop van de vergadering in de afdeelingen te gaan. TWEEDE KAMER. By de voortgezette behandeling van de binnenlandsche zaken-begrooting »Eu je hebt een prachtig samenhangend onderzoek ingesteld, beste Watson,* zeide hij, »ik kan mij voor het oogenblik geen enkelen bok herinneren, dien je ver zuimd hebt te maken. Het gevolg van je manier van doen is geweest, dat je overal alarm hebt gemaakt en niets hebt ontdekt.* »Mis8chien zou jij het er niet beter afgebracht hebben,* zeide ik bitter. »Er is hier geen sprake van mis schien.* Ik h e b het er beter afgebracht. Hier is de Honorable Philip Green, die met jou in dit hotel logeert, en wij kunnen wellicht met zijn hulp een ge schikt begin voor een deugdelijk onder zoek vinden.* Er kwam een naamkaartje op een dienblaadje binnen, en vervolgens ver scheen de wildeman met den baard, die mij op straat had aangerand. Hij schrok toen hij mij zag. >Wat beteekent dit, mijnheer Holmes?* vroeg hy. »Ik heb een briefje gekregen en ben daarom gekomen. Maar wat heeft die man met de zaak uitstaande »Dat is mijn oude vriend en helper dr. Watson, die ons in deze zaak bij staat.* De vreemdeling stak, met enkele woorden van verontschuldiging, een groote bruine hand uit. Wordt vervolgd).

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 1