Kanadabootuen, VEEMARKT. St. Nicolaas- SINGER Maatschappij, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Gemeenteraad. aanbesteden 100 Meter geel Katoen. 35 Drol. 30 Keterbaai. 10,000 K.G. Ruhrkolen, Jaarlijksche veemarkt Sint Micolaas- Artikelen, Openbare Verkooping. zware 0LMENB00MEN, Advertentiën. J. W. SWANE& Zonen, WAALRE bij EINDHOVEN, V ertegen woordiger, Yoor de gemeente AXEL. CADEAU. op Neuzen, zonder dienzelfden dag nog terug te keeren, tot de middeleeuwsche vervoermiddelen behoorde. Wat is echter uw correspondent en velen met hem bedrogen uitgekomen In de najaarsvergadering der Prov Staten is met geen woord gerept over dezen middeleeuwBchen 'verkeersweg. Ja zelfs bij geruchte werd vernomen dat de steiger, zoodra hij versleten zou zijn, zou worden opgeruimd, waardoor dus de dienst wordt gestaakt, niet tegenstaande meer en meer van ons gebrekkig veer wordt gebruikt gemaakt, hetgeen te bewijzen valt door het zich vestigen van vele Axelsche boeren in het land van Goes. Mogen deze regelen bijdragen nog maals de aandacht te vestigen op het goed recht van het bestaan van onzen steiger, ook eventueel in verband met een verbinding Neuzen—Hoedekens- kerke-Hansweert is de wensch van uw verslaggever. Te Schoondijke is tengevolge van bloedvergiftiging overleden de werkman W. de D., die onder zijn werk een klein wondje aan den pols gekregen had, waardoor de vergiftiging ontstond. In Zeeland kwamen in de week van 15 tot '21 November 19 gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. 1 geval van typhus en febrts typhoïda te Vlissingen, 10 gevallen van rood vonk, 1 te Aardenburg, '2 te Colijns- plaat, 3 te Poortvliet, 3 te Sas van Gent en 1 te Sluis, en 8 gevallen van diphtheritis, nl. 1 te Borsselen, 3 te Brouwershaven, 2 te Dreischor en 1 te Duivendijke. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 26 November 1911. Ned. Herv. Kerk. DANKDAG. Vnorm 9'/. ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. VX. 2ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Kerk B Voorm. 9 ure Nam. 2 ure - Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk Nam. 2 ure Leeskerk gedoofd, bleet na een half uurtje niet meer dan een rookende massa tusschen de vier muren over. De linkerhoek bij den ingang vroeg iets langer de aandacht, daar het brandende hout hier gevoed werd door het uitstroomende gas uit de afgeknapte buis van den meter. De oorzaak van den brand is onbe kend. Éet huis is verzekerd voor f 2500, de inventaris, ameublementen, kabinetten, kasten, stoelen, materialen en gereedschap, was voor j 1500 ver zekerd, naar de eigenaar verzekerde een veel te laag bedrag. Te Amsterdam heeft bij een twist een juffrouw een andere dame de neus radicaal afgebeten In een treurigen toestand van vervuiling is in een woning aan de Trompetstraat te Delft de 71-jarige vrouw V. dood gevonden. De vrouw leefde alleen, werd ge deeltelijk door het Armbestuur ouder houden eD voorzag verder door bedelen in haar onderhoud Van 1—15 November 1911. Hoek. Huwelijks-aangiften. 9. Jacob Op peneer, 55 j., weduwn. van Helena Kolijn, en Adriana van de Vrede, 34 j., wed. van Marinus de Ritter. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Jan van Cad- zand, 20 j., jm. en Sara van Oosten, 20 j., jd. Geboorten. 6. Leendert Markus, z. van Dominicus Johannes Jansen en Maria Suzanna Geelhoedt. 11. Lodewijk Frans, z. van Cor nells Kayser en Jacomina Buijze. 11. Jo hannes, z. van Jacobus de Ritter en Elizabeth Buijze. Overlijden. 3. Joris Haak, 81 j., weduwn van Janneke Riemens. Zuiddorpe. Geboorten. 2. Emile, z. van Edmond de Ridder en Maria Louisa Stroo- winder. Augusta Paulina Maria, d. van Al- phonsius Audenaert en Leonia Maria van I Duijse. Overlijden. 5. Robertus Alphonsus Thiron, 2 m., z. van Aloijsius en Rozalia Strijdonk. Ds. J. H. Lammertsma. Ds. Chr. Bruins. Brand te Middelburg. Ruim half drie werd men Woensdag te Middelburg opgeschrikt door het klagend getoeter van den brandhoorn. In hevige mate woedde het vuur in een perceel in de Nieuwstraat, waar de heer A. Geensen, winkelier in meu belen aan den Dam, bergplaats heeft voor meubelen en materialen. Ongeveer tien minuten over twee keerde de heer C. van een partijtje huiswaarts. In de Nieuwstraat, op slechts een paar meters afstand van genoemd perceel, werd hij opgeschrikt door reusachtige vlammenzuilen, die uit de ramen van het benedenhuis sloegen, bijna tot de overzijde van de straat. Onmiddellijk ging hij de buren wekken en ook de politie waarschuwen en den eigenaar. Inmiddels grepen de vlammen met buitengewone snelheid om zich heen en in zeer weinige minuten stond het geheele pand van onder tot boven in lichte laaie, zoodat er niet aan te denken viel nog iets te redden. Wel was het tijd het huisraad der buren op een veilige plaats te brengen Ten aanschouwe van een talrijk toe gestroomde menigte viel al spoedig het dak in. Van de huizen aan de overzijde sprongen de ruiten en werd de verf terdege geblakerd. Met groot geraas viel om drie uur een binnenmuur om. Toen aan de voor- en achterzijde de vlammen waren Te Amsterdam reed een ledige taxi-auto aan de Keizersgracht te water. De chauffeur, die voor de auto stond, om den motor aan te zetten, kon nog bijtijds op zijde springen. Vermoedelijk moet het ongeval worden toegeschreven aan het weigeren van den motor, waar door dan de auto over de daar ter plaatse athellende bestrating in de gracht reed. De chauffeur ontstelde zoodanig, dat hij niet het besef had om de auto tegen te houden. Uit Aken kwam te Vaals een auto voor het grenskantoor en moest gevisi teerd worden. De drie inzittenden sloegen op de vlucht en lieten hun auto in den steek, waaronder een vaatje met circa 200 L. spiritus bleek aangebracht te zijn. De reizigers hebben zich nog niet om hun auto aangemeld. Een tijd geleden werd meegedeeld dat Whiteley, bet beroemde Londensche warenhuis, dat er aanspraak op maakt alles te kunnen leveren wat men ver langt, van een klos garen tot een witten olifant, ging verhuizen en de zaak nog grooter zou worden. Gisteren is het nieuwe winkelpaleis geopend. En dat geschiedde door geen mindere dan den Lord Mayor van Londen, bijgestaan door leden zijner vroedschap. Verder was er een groot gezelschap bij tegenwoordig, de bisschop van Lon den en nog een paar Anglikaansche bisschoppen, leden van het parlement enz. Mede waren als gasten aanwezig vertegenwoordigers van Whiteley s mededingers als algemeene winkeliers of in onderdeelen, Selfridgn, Harrod, Maple, Waring and Gillow, Debenham en Freebody, en anderen. Na een noenmaal in een der zalen op het dak daalde het gezelschap iu liften een kleine honderd naar de verkoop zalen. Daar stonden de ettelijke dui zenden mannelijke en vrouwelijke be; dienden achter de toonbanken en bij hun uitstallingen gereed. „Ik ben trotsch op het voorrecht", zei de Lord Mayor, „de nieuwe Whiteley te mogen openen en wensch de zaak alle geluk De directeur van de zaak bood den Lord Mayor daarop een zilveren schaal aan met 500 gouden pondstukken, voor een liefdadig doel. De Lord Mayoress de dochter van den Lord Mayor, die weduwnaar is was (in naam) de eerste koopstervoor een shilling kocht zij een handtasch met gouden beugel. Na de openingswoorden van den Lord Mayor staken voor aan de straat een paar herauten de klaroen en wer den de deuren voor het publiek open geworpen. Er waren een kwart milli' oen uitnoodigingen verzonden. De menigte golfde dadelijk binnen. Rondom het reusachtige gebouw, dat in Bays- water staat, is de straat met triomf bogen, slingers en vlaggen versierd. Zoo wordt in onzen tijd te Londen een winkel geopend. De BURGEMEESTER der gemeente Axel, maakt bekend, dat openbare ver gadering van den Gemeenteraad is be legd, tegen DINSDAG den 28 NOV. a.s., des voormiddags ten 83/4 ure, ten Raadhuize ter behandeling van het volgende 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Wijziging Gemeente-begrooting voor 1912. 3. Vaststellen reglement van orde voor het houden van de vergade ringen van den Raad. 4. Reclame' in zake hoofdelijken omslag. Axel, den 22 November 1911. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Het Algemeen Burgerlijk Armbestuur van AXEL, zal op Zaterdag den 25 November 1911, des voormiddags ten 9 ure, ten Raadhuize, by inschryving in 2 perceelen i. De levering van Monster ten Raadhuize te bezichtigen. II. (25 pCt. grove). Alleen ingezetenen der gemeente komen in aanmerking. Inlichtingen te bekomen by den Se cretaris van voornoemd Bestuur. J. J. DE FEIJTER Kz., President. C. TH. V. D. BILT, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken by dezen bekend, dat de in deze gemeente dit jaar zal gehouden worden, den 27 November as., aanvang nemende des voormiddags te 9 ure en eindigende des namiddags te 1 ure. Axel, den 10 November 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Ondergeteekende bericht hierdoor dat hy wederom is uitgestald, met een zeer uitgebreide collectie voor oud en jong. Onder minzame aanbeveling, AXEL. G. I. DE JONGE-DE SMIDT. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mevr. de Gravin DOUAIRIÈRE DE kERCHOVE DE DENTERGHEM te Gent, op Donderdag 7 December 1911, des morgens ten 11 ure, in het openbaar verkoopen 84 zware, lange en gave metende van 1 M. 50 tot 2 M. en ter dikte van 2 M. tot 2,50 M., groeiende op de hofstede bewoond door Aloise Audenaert te Sas van Gent in den Ghellinckpolder nabij het kanaal van Ter Neuzen en op 15 minuten afstand van het station van den spoorweg en de coöpera tieve suikerfabriek te Sas van Gent. Te vergaderen op de hofstede van A. Audenaert voornoemd. Voor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, betuigen wij onzen harteiyken dank. Uit aller naam, C. J. M. VAN LAERE Van den Abeele. Axel, 23 November 1911. SIGARENFABRIKANTEN, (circa 500 Arbeiders). HOOFDKANTOOR te: vragen een solieden, actieven Sollicitaties met uitgebreide inlich- tingen worden vóór 1 December e. k. ingewacht. Nuttig en fraai Middelburg, Lange Burg B 9, Hoek Wal. Ter Neuzen, Noordstraat 92. Onderricht gratis niet slechts PV ia het machinenaaien, maar ook iu het borduren en stoppen op de naaimachine.

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 2