Bensdorps Padvinder Chocolade. Jficuwc Satinets Firma P. H. VeeDhuizen. Volmaakt Fabrikaat. V/2 cent per reep. 7y3 cent per reep. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. ie Wed. JAC. DE POOTER, Ontvangen voor DOEKEN! Prachtig mooi! Nieuwste dessins! Door het eten van braambessen «t weiden, welke besmet zijn door het 1- en klauwzeer, hebben teSeroos- lerke eenige kinderen het mondzeer KermisvermakelijkhedenOp de kermis te Goes trachtte iemand van ket personeel eener danstent een tweetal personen uit Hansweert, die tegen het joorschrift in als mannen samen dansten, ioor kopstooten te bewegen hun spel staken. In plaats evenwel aan dien liet minder eigenaardigen dan „hard- landigen" wenk gehoor te geven, trok :en der kerels naar het schijnt onver dacht zijn mes en ving daarmee een roor hem bestemden kopstoot op. Het g was, dat de uitsmijter een vreeselijke wonde boven het linkeroor p, en na de eerste geneeskundige hulp in het gasthuis moest worden opgenomen. De veroorzakers van dit ~ig tooneel werden eerst door het dansten tpersoneel enz. met ijzeren staven en latten afgerost en daarna aan le politie overgeleverd. Een nog zeer jeugdige Goesche ichoone had, ondanks haar nog zoo gering jarental, haar zinnen gezet op mannelijk inwoner dier stad, maar ach, haar liefde bleef onbeantwoord. was te veel voor het arme kind. Zonder „hem" kon ze niet leven en toen zij, „hem" dan Dinsdagavond met ander lid der schoone sekse zag laneeren, nam ze ras een besluit en sproDg pardoes in de Groote Kade. Gelukkig, dat hulpvaardige haDden haar spoedig weer op het droge brachten. iMisschien is haar liefdevuur door de aanraking met het heerlyke kaai water wel gebluscht ook Een werkman van de Kon. Maat schappij De Schelde te Vlissiugen, naar den brand willende kijken, klom op het dak van een der werkplaatsen. Hij viel daarbij zoodanig van een hoogte 12 meter, dat Hij ernstige kneu- ringen bekwam. Na voorloopig door den fabrieksdokter behandeld te zijn, werd hij naar het R. K. Ziekenhuis rervoerd, alwaar hy nog denzelfden avond overleed. Het geweten. Voor enkele weken is in het abattoir te Amsterdam uit een jas van den stalknecht K. een portefeuille met f375 gestolen. Het onderzoek in deze zaak leverde geen resultaat op. Woensdag ontving K. tot zijn niet geringe verbazing een aangeteekenden brief uit Delft met f357, zoodat f 18 aan het gestolen geld ontbreken. De naam van den afzen der van den brief is niet bekend. I Dezer dagen had het 13-jarig toontje van den caféhouder S. B., te Seertruidenberg, het ongeluk van een ftesch vitriool te drinken, denkende dat het wijn was, daar op het etiket „port wijn" stond. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, doch mocht niet meer baten. Na hevige benauwdheden en pynen is bet jopgetje overleden. In het Binnengasthuis te Amster dam is overleden de 30-jarige boot werker Frederik Vonk, die tijdens de fceliedenstaking by een twist met een mes levensgevaarlijk gestoken werd. De dader is nog steeds in voorloopige hechtenis. Voor hen, die veel last van vlie gen hebben en wie heeft dat nü niet meldt men, dat vliegen op de vlucht gaan door den geur van „oleum ligni cedri" (cederolie). Brengt men pi. m. 10 cc. hiervan op een schoteltje en plaatst men dit in zijn kamer, zoo zijn na één dag alle vliegen verdwenen. De geur der olie is niet scherp, ook niet onaangenaam. Voorloopige proeven, daarmede genomen, voldeden goed. Toen de theehuishouder H. te Hilligersberg Woensdagnacht lag te slapen, werd hij gewekt door een zwaren slag op het hoofd, hem toege bracht door een inbreker, die ontsnapte voor H. geheel by de pinken was. De dief heeft 8000.ontvreemd. Toen Donderdagochtend eenige vrienden van H. aanklopten, loste deze, in de meening dat 't inbrekers waren, een hagelschot op hen, dat gelukkig miste. De ver moedelijke inbreker is geval. De roeier C. S. kreeg Woensdag avond in de echtelijke woning aan de Meermansstraat te Rotterdam twist met zijn vrouw. Man en vrouw gingen elkander te lijf, totdat zij, ten einde raad, een broodmes greep en hiermede haar man een steek in den buik gaf. Burgers brachten hem naar het politie bureau, vanwaar de man, na een groot bloedverlies, naar het Ziekenhuis is gebracht. De man is aan de gevolgen overleden. De vrouw bevindt zich op het politie bureau. Terwijl gistermiddag te Dokkum eenige kinderen bezig waren met het verrollen van een ring van een cement- bak op het terrein van de oudé steen fabriek aan de Streek aldaar, brak deze ring plotseling, met het gevolg dat een 2 jarig meisje met verbrijzel den schedel er onder vandaan werd gehaald en na eenige oogenblikken bezweek. Van twee andere meisjes, zustertjes van 8 en 12 jaar, bekwam de jongste een beenbreuk, terwijl de oudste een arm brak. •*- Een nieuwe oplicht er struc. Dezer dagen vervoegde zich, naar de A. Ct. meldt, te Gouda in een eenvoudig kruidenierswinkel een onbekend per soon, die iets kocht en tegelijk verzocht den naam en het adres van die zaak even op te schrijven, opdat het hem gemakkelijk zou zijn, wanneer hij zich gevestigd had een adres te weten waar hij een en ander goed kon koopen. De winkelierster schreef haar adres op en de onbekende nam het mee. Deze ging met dat beschreven blaadje naar den rijwielhandelaar R., om een rijwiel te huren. Toen het bewuste adres werd getoond, had de rywiel- handelaar geen bezwaar en gaf het rijwiel mee. De onbekende kwam echter het ry- wiel niet terugbrengen en eindelijk ging de heer R. op informatie uit bij de eerstgenoemde winkelierster, die hem de toedracht der zaak vertelde en toen bleek het den rijwielverhuurder dat hy er leelijk ingevlogen was. Aangifte werd gedaan bij de politie, die het signalement van den oplichter overal heenzond, maar nog geen spoor van den dief kon ontdekken. De luitenant Neumann en de aviateur Leconte, die Donderdagmorgen uit Mülhausen een vliegtocht naar Straatsburg ondernamen, zijn bij Bilz heim gevallen. Beiden waren onmid- dellyk dood. Het ongeluk gebeurde tusscheu zes uur en half zeven. Volgens een ooggetuige zou een ontploffing aan den val zijn voorafgegaan. De avia- teurs vielen uit een hoogte van ongeveer 20 M. Richter. De familie van Richter te Jena heeft Dinsdag een brief van hem ontvangen, welke gericht was aan zijn moeder. Uit dien brief blijkt, dat de roovers hun gevangene in den valschen naam gelaten hadden, dat zijn vrouw zich in Griekenland bevond en ook in de macht der roovers was. De omstandig heid, dat Richter zich in dien brief niet uitvoeriger uitlaat over zijn ge vangenschap, is wellicht hieruit te verklaren, dat hij zich op Turksch gebied blijkbaar nog niet geheel veilig voelt. Richter zegt in dien brief o. a., dat 15 bataljons soldaten 3 maanden lang onder groote vermoeienissen ver geefs naar hem gezocht hadden en dat een groot aantal inwoners van Kokineplo hem na zijn bevrijding wel drie of vier uren tegemoet waren geloopen. Te Ostrowa moest Richter wegens de cholera 48 uren in quarantaine bly ven. Te Saloniki had Richter een gastvrij onthaal gevonden in het huis van den heer Jenny, voorzitter der Duitsche club. Richter was eerst, na zijn ge vangenschap van 3 maanden, te moe om vertegenwoordigers der pers te woord te staan. Het verblijf bij de roovers had hem te zeer aangegrepen. Maar Maandag heeft hy te Saloniki een vertegenwoordiger der pers een omstandig verhaal gedaan van zijn ervaringen. Richter heeft in den vollen zin des woords doodsangst uitgestaan tijdens zijn gevangenschap. Hij moest voort durend liggen, hetgeen byna ondragelijk voor hem was en de roovers hadden op 't laatst vast besloten hem te dooden. Zij schenen zelfs moordplannen te hebben, ook in geval het losgeld be taald werd. Waarom die moord niet volvoerd is, blijkt niet. Het was of er een geheimzinnige macht in het spel was, die Richter beschermde. Een jonge roover, aan wien de moord was opgedragen, was gevlucht. Herhaal delijk waren er patroeljes in' de buurt geweest van deverblyfplaatsderroovers. Eens had Richter de gendarmen zelfs hooren roepen, maar hij had niet durven antwoorden. Geruimen tijd hadden de roovers gewoond in een hol. Richter was ten slotte dermate tot vertwijfeling gebracht, dat hij tot tweemalen ver geefs getracht heeft, zich van het leven te berooven. De roovers waren zes in getal. Toen zij hem op den berg Olympus overvielen, had Richter twee gendarmen bij zich, die zich flink ge houden hebben, maar zy waren tegen de overmacht niet bestand. De gen darmen hadden, hoewel zij zwaar ge wond waren, elk nog vier a vijf schoten gelost, maar zonder resultaat. De roo vers maakten de gendarmen af en ontnamen hun geld en wapenen. Zy hadden eerst gedacht dat Richter een Oostenrijker was. Toen zij bemerkten, dat hij een Duitsch onderdaan was, waren zij daarmee in hun schik, omdat zij nu op een hooger losgeld hoopten. Toen het losgeld (dat, gelijk men weet, door particuliere bijdragen is bijeen gebracht en buiten de Turksche over heden om aan de roovers is ter hand gesteld) betaald was, gaven de roovers aan Richter acht goudstukken en druk ten hem de hand ten afscheid. In be- klagenswaardigen toestand kwam hy te Elassona aan. Richter is totaal krachteloos. Zijn haar is spierwit geworden. Menigmaal had hij den ganschen dag niets te eten gehad. Zwittersvhe melkchocolade. Van welk een geweldige beteekenis de pro ductie van tabletten melkchocolade in Zwitserland is, bly kt wel hieruit, zegt het Ned. Tijds. voor Melkhygiëne, dat 1/16 gedeelte van alle Zwitsersche mëik gebruikt wordt voor de prc^ctfe der melkchocoladetabletten. Het Kanaal overgezwommen. Kapi tein Webb's daad van 1875 is herhaald Donderdag is weer iemand van Dover naar de Fransche kust gezwommen. De kranige zwemmer is Burgess, die reeds sedert 1905 herhaaldelijk po gingen daartoe gedaan heeft, od er nu in slaagde na ruim 23 uur in het water te zijn geweest. Webb heeft er 21 uur over gedaan. Te Gronau, bij Enschedé, speelden eenige kinderen in een zandkuil, toen plotseling de overhangende rand in stortte, waardoor twee kinderen be dolven werden. Een derde werd tijdig uitgegraven, doch een andere, een 4- jarig jongetje, werd na lang zoeken levenloos gevonden. Humaan. Een vrouw te Berlijn die voor haar 3 kleine kinderen den kost verdiende, door ziekte haar werk verloor, geen raad meer wist en geen kruimel eten meer in huis had, zond een kind naar een bakker met een briefje op naam van een vrouw in hetzelfde huis, om 18 ct. brood. De vervalsching kwam uit, maar noch de betrokken vrouw, noch de bakker wilde een vervolging instellen. Een buur vrouw der vervalschter was toen zoo menschlievend een klacht in te dienen en de ongelukkige vrouw werd ver oordeeld tot... een week gevang. Tegen de doodstraf. De Paus werkt aan een brief, waarin hij zich tegen de doodstraf verklaart. Hy is voornemens aan alle staatshoofden en alle parle menten te verzoeken haar af te schaffen. Avp In een mijn bij Gottweig is een lading dynamiet te vroeg gesprongen. Door de instortende steenmassa's werden 18 arbeiders begraven4 zyn dood naar boven gebracht. De anderen zijn meer of minder ernstig gekwetst. Te Lys-lès-Lannoy, bij Roubaix, is een groote vlasspinnerij geheel af gebrand. De schade bedraagt 3 mil- lioen francs. 1500 arbeiders zyn werk loos. van het Kon. Ned. Metered. Instituut te De Bilt (bij Utrecht.) Verwachting tot den avond van Zaterdag 9 September Meest zwakke Zuidoostelijke tot Zuidwestelijke wind. Aanvankelyk nevelig of lichtbewolkt. Droog weer, behoudens kans op onweer. Koele nacht. Overdag warmer. Zoo de Heere wil en zij leeft hoopt Zaterdag 9 Sept. a. s. haar tachtigsten geboortedag te herdenken. Hare dankbare Vrienden. Axel, Sept. 1911, Zij, die op Donderdag I14 September de reis naar Antwerpen met „HOSANNAH" wenschen mede te maken, kunnen zich daartoe tot a. s. Maandag te 6 ure aanmelden by den heer P. LE FEBER, Nienwstraat.

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 3