Gemengd Nieuws. - en onze woordkunstenaars waren nu in spanning naar de schoone dingen, die komen zouden. Maar zij wachtten drie weken te ver geefs, en berichtten toen de firma, dat zij eens goed zouden laten informeeren of de afgezonden postwissel ter bestem der plaatse was gearriveerd. Als gevolg waarschijnlijk dezer mede deeling ontvingen zij nu dezer dagen een pakket van een omvang, dat men een reuzen Schwarzwalder hangklok en een vulpenhouder voor eene reuzen- hand vermoeddehet was bezwaard met 0.70 onkosten voor „rembours- verschil." De 70 centen werden be taald en het pakket geopend er kwam uiteen massa gewone krullen, genoeg twee kachels aan te maken, een oiniatuurklokje van misschien 40 c. waarde, en een imitatie-vulpenhouder, dien men van den gelukkigen winner graag voor 10 c. kan krijgen Zoo bedot men goedgeloovigen in de 20e eeuw. Zondagmorgen vertrok de justitie uit Middelburg naar Groede ten einde een onderzoek in te stellen naar een aldaar plaats gehad hebbend vermoede lijk geval van kindermoord van een pasgeboren kind door een ongehuwde moeder. Als verdachte werd gehoord A. M. F., 31 j., veldarbeidster, geboren en wonende te Groede. Door de doctoren Schoute van Middel burg en Van Noppen uit Groede werd het lijkje gerechtelijk geschouwd. Het festival te Biervliet is Zondag goed van stapel geloopen. Alle 15 gezelschappen, die zich aangegeven hadden tot deelneming, waren present, vormden een luisterijken stoet, met vaandels en banieren, die een geheele porpsstraat in beslag nam. Er waren ontzaglijk veel bezoekers van elders. Biervliet was in feestgewaad. Bij de aanbieding van den eerewijn werden de besturen der muziek- en ■nggezelschappen toegesproken door den burgemeester. Aan elk gezelschap werd een mat- rilveren medalje, met opschritt 1841 1911, uitgereikt door den voorzitter der Harmonie. Acht premiën zijn bij loting toege wezen aan Oostburg die van f 20, Sas van Gent en Breskens elk een premie van f 15, en Aardenburg, Hoofdplaat, Iroede (fanfaren), Sluis en Zuidzande ik f 10. sAvonds van 8 tot 9 uur, naafloop fan het festival, gaf de .Harmonie" een Kracert op de markt in de goed ver- ichte kiosk, waarom een jolige menigte gehaard stond. Herijk, e heryk der maten en gewichten 1911 zal in deze provincie plaats lebben voor de hierna vermelde ge- leenten op de volgende dagen Stoppeldijk (te Rapenburg)poor fwchkapelle 4 September des n.m. Hengstdijk 5 September des v.m.voor Stoppeldijk 5 September. Graauw en Langendam 6 September. Bontenisse (te Kloosterzande)voor teenisse 7 September des v.m.voor lontenisse 7 September des n.m., 8 kptember en 9 September des v.m. j een goudsmid te Middelburg is »or de politie een gouden slot in eslag genomen. Een marechaussee jt Vlissingen had bij de opsporing iervan zijn assistentie verleend. Iemand |t Souburg, een zekere W. V., had tt kostbare voorwerp ten nadeele van jjn zuster meegenomen. De verdachte foeder had gelogeerd in een volks- igement en werd opgespoord in een tfé aan de Varkensmarkt, waar hij tord aangehouden. M. Crt. Te Arnemuiden is, tengevolge 'au vergiftiging, vermoedelijk door het jtett van snoepgoed, een zevenjarig tod overleden. In de Volderijlaagte te Middelburg was Maandagmiddag een hevige ruzie ontstaan tusschen zekere M. en zijn vrouw. De kinderen kwamen voorde moeder op en hierdoor waarschijnlijk nog opgewondener geworden, begon M. een w orsteling met het gevolg, dat een dochter een bloedende wond aan de pols kreeg. Een en ander bracht nogal veel publiek op de been. Zaterdag kreeg een ouderpaar te Ierseke bericht dat hun zoon te Dord recht in het ziekenhuis was overleden. Een dag of drie te voren was deze 20-jarige oppassende jongeling te Dord recht bij het laden van rijst in het ruim van een schip gevallen en had bij dien val een baal rijst op het lichaam ge kregen. De jongeling heeft nog een operatie ondergaan, maar zonder gunstig gevolg. Een landbouwer onder Cats bracht dezer dagen een zijner bloedverwanten naar een bruiloft. Het paard werd schichtig, het rijtuig kantelde en de inzittende brak den arm en bekwam een wonde aan het hoofd. Zaterdagmorgen is in het kamp van de vesting-artillerie te Soesterberg, vermoedelijk bij het boren van licht- kogels, het buskruit-magazijn in de lucht gevlogen. Alleen de milicien Ling kreeg eenige lichte brandwonden. Verdere ongevallen hadden niet plaats. Te Enschedé is de timmerman G. Mieling van een in aanbouw zijnde fabriek der firma Gerhard Jannink Zn. van 5 M. hoogte gevallen. De ongelukkige werd aan de ruggegraat ernstig verwond en in hoogst zorg- wekkenden toestand naar het Zieken huis vervoerd. Te Gouda heeft een jongen van 16 jaar een ijzer wit gloeiend gemaakt. Dit gevaarlijke voorwerp stak hij uit het raam van zijn woning en wist een zesjarig meisje over te halen het met de hand beet te grijpen, zeggende, dat zij bet: gerust kou doen, want dat het .ijskoud" was. Het argelooze kind greep het ijzer beet, met het gevolg dat het deerlijke brandwonden aan de hand bekwam. De tijdelijke wegwerker aan den straatweg SlagharenHoogeveen, de veertigjarige Seinen, die aan doofheid leed, is Zaterdagavond even voorbij Slagharen (Ambt-Hardenberg) bij een bocht in den straatweg door de stoom tram gegrepen en overreden, toen hij juist de rails wilde oversteken. Hij was onmiddellijk een lijk. Als een zeer groote zeldzaamheid meldt men aan de JV. R. Crt. dat een zeug van een landbouwer te Heesbeen in den tijd van elf maanden 54 jongen ter wereld heeft gebracht. Eenige vrouwen in de Koningstraat te Oudewater kregen een woordentwist, welke zoo hoog liep, dat twee gehuwde vrouwen elkander te lyf gingen. Van beiden werden de kleeren van het lijf gescheurd en bovendien werd een harer op verscheidene plaatsen bloedend ver wond. De politie heeft de zaak in onderzoek. De molenaar J. van der H., van den korenmolen De Hoop aan de Langekade te Rotterdam, vond, toen hij Zaterdagavond met de zijnen van een partij thuis kwam, een raam van zijn woning openstaan. Het bleek, dat hij een bezoek van inbrekers gehad had en dat een chiffonnière met een beitel was opengebroken, f1000 aan bank papier en eenige kleinigheden zijn ge stolen. - Zondagnacht is in bewusteloozen toestand naar het Ziekenhuis gebracht de bootwerker A. B. De man is aan boord van het rijnschip Matador liggende aan boei 2, te Rotterdam, door de duisternis in het ledige ruim gevallen en heeft zijn schedel gebroken en in wendige kwetsuren bekomen. - In de Avenue Concordia te Rotter dam werd een bewustelooze man op straat gevonden. By de politie werd hij onder gebracht. Toen het bewust zijn wederkeerde, maakte de man zich bekend als een 25-jarige Amerikaan uit Norfolk. Bij aankomst in de Maas stad was hij aangesproken door een Engelsch sprekend Hollander. Met dien man is hij uit geweest. En in een café heeft men hem ten slotte iets in zijn drank gedaan, waardoor hij geheel versuft werd. Hij herinnert zich, dat men daarna met hem is gaan rijden. Verder weet de man niets. Volgens zijn opgave is hem ongeveer 1000 in Amerikaansch bankpapier ontstolen. - Voor Vlaardingen is een Kat- wijksche motorschuit, geladen met stukgoederen en komende van Maas sluis, door een uitgaande zeeboot aan gevaren. De schipper en de knecht van de motorschuit sloegen overboord de schipper werd door een sloep van de zeeboot gered; de 23-jarige onge huwde knecht C. de W. verdronk. - Donderdagmiddag trok het de aandacht van eenige personen, die over de z.g. kippenbrug over de vesting gracht te Naarden gingen, dat een klein hondje langs den ruim 6 M. hoogen vestingmuur zwom, wanhopige pogingen aanwendende om den verdrinkingsdood te ontgaan. Eenige medelijdende menschen waren juist er op uitgegaan om te trachten een bootje te krijgen, hetgeen hun ook gelukte, toen reeds de heer Roland us Hagedoorn, inspecteur der Rijksver zekeringsbank, van een lagen wal aan de overzijde zich van jas en pet had ontdaan en zoo bijna geheel gekleed over de bijna 40 M. breede gracht naar den muur zwom, het hondje greep en op den rug zwemmende met het hondje in de hand terugkeerde. - Voor rekening van Prins Hendrik werd Donderdag van Het Loo naar het eiland Urk verzonden een driewielig wagentje met handbeweging, ten dienste van een hulpbehoevenden jongen aldaar, die het gebruik zijner beenen mist. Deze driewieler is vervaardigd in de Kon. Ned. Rijwielenfabriek der firma Burgers te Deventer. - Mislukte ontsnapping. Men meldt uit Arnhem Toen men dezer dagen bezig was in de strafgevangenis alhier de arrestanten te luchten, zag een hunner in een onbewaakt oogeublik kans op het dak van het voorgebouw te klimmen, om te trachten zich aldus uit de voeten te maken. Den vluchteling werd gelast naar beneden te komen, doch in plaats dit te doen wierp hij dakpannen in de richting der bewakers. Ten slotte be gaven zich drie bewakers op het dak, grepen den vluchteling en brachten hem gebonden naar zijn plaats in de gevangenis terug. - Zaterdagavond is een jeugdig tuinder met paard en wagen in het water langs den Leij weg (tusschen Den Haag en Loosduinen) gereden. Het paard werd nog levend op den wal gebrachtde jongeman is echter ver dronken. Vermoedelijk was hij onder het voertuig geraakt, waardoor men hem niet vlug genoeg kon bereiken. - Zaterdagavond is het negenjarig meisje J. v. D., uit de Hugo de Groot straat te Rotterdam, bij het oversteken van die straat aangereden door de auto van baron Van Haersolte. Het kind bekwam een schedelbreuk, doordat een der wielen over het hoofd ging. Door dezelfde auto, die door den 26-jarigen zoon van den eigenaar werd bestuurd, werd het kind in hoogst zorgelijken toestand naar het ziekenhuis vervoerd. - Te Slaghaaren werd Zaterdag avond de gehuwde provinciale weg werker Seinen door de Dedemsvaart- sche stoomtram overreden en op slag gedood. De machinist had geen schuld. Een waterdief. In verband met het nijpend gebrek aan drinkwater tengevolge van de langdurige droogte is te Stellendam diefstal van regen water gepleegd. Bij F. van Es onder die gemeente is des nachts de regen bak totaal leeg geschept. Van de daders is niets bekend. Of het ook nijpt In een sloot nabij den Stads- kweektuin te Schiedam is Zondagmor gen een houten doosje gevonden, waarin het lykje lag van een pas geboren kind van het mannelijk geslacht. Op het hemdje, waarin het lijkje was gewikkeld, staan de letters M. B. De politie stelt een ijverig onder zoek in. Tegen de mieren. „Buiten" ont leent aan het Fransche vakblad La Boulangerie franchise een middel om de mieren, die provisiekasten, winkels, bakkerijen, enz. onveilig maken, af doende te bestrijden. Daartoe heeft men alleen maar in kasten en op allerlei andere plaatsen stukjes beschimmelde citroenen neer te leggen. Geen versche, maar bepaald beschimmelde. Deze verspreiden een geur die aan zwavel- ether doet denken, en na een paar dagen zyn alle mieren spoorloos ver dwenen. De citroen moet niet in ver- schen staat aan stukken gesneden en dan zoo neergelegd worden, in welk geval de stukken spoedig uitgedroogd zouden zijn. Het beste is, een paar citroenen eenige dagen op een vochtige plaats te leggen, in een kelder bijv., totdat zij bedekt zijn met een groen laagje schimmel. Dan pas zijn zij goed om aan stukken gesneden en hier en daar neergelegd te worden, want dan verspreiden zij den geur, die de mieren verjaagt. Het middel is zeer eenvoudig en wordt door den ontdekker, een Fransch geleerde, De Parville, het eenige genoemd, dat tot dusverre af doende bleek te zijn. Den bekenden handelaar in edel gesteenten, Hopton, die met zijn broeder, als deelgenoot, ook te Antwerpen en Amsterdam groote zaken drijft, is op klaarlichten dag in den omtrek van zijn woning in Noord-Londen losse diamanten, robijnen en een paar sie raden, tot een gezamenlijke waarde van 5000 pond sterling, ontroofd door een paar mannen, die onmiddellijk daarna in een gereedgehouden motorcab sprongen, waarvan de bestuurder als bondgenoot meedeed. De drie schurken reden ijlings weg en zyn spoorloos ver dwenen. Hopton, die bijna geworgd was, verklaarde naderhand, dat de roovers zyn gouden horloge, zijn hor logeketting en zijn zakgeld onaangeroerd hebben gelaten. Eenige omstanders woonden de berooving bij, maar waren zoo onder den indruk, dat zij niets konden doen, om Hopton bij te staan bij het achterhalen van de brutale dieven. Te Rendel, een dorp van 800 inwoners in flessen, heeft eén herbergier zijn schoonvader, schoonmoeder,zwager, schoonzuster en vrouw, 's nachts dood geschoten. Daarna pleegde hij zelf moord. Vijf jaar geleden had hy zijn broer doodgeschoten in een twist. Een janpleizier-auto met 33 rei zigers heeft Zaterdagmiddag bij Consett haar stuur verloren. Zij botste tegen een boom en vloog aan stukken. Tien personen werden gedood en verschei dene gewond. De dure prijzen van boter, kaas en eieren hebben ook in de Belgische provincie Henegouwen de gemoederen der huismoeders in beroering gebracht. Op de markten in eenige dorpen hadden opstootjes plaats tegen de boeren. Te Ecaussines, waar 't kermis was, kochten een aantal vrouwen trompetjes en be- gonuen daarmee een oorverdoovend lawaai. Vele kooplieden moesten on- verrichterzake met hun waar naar huis terugkeeren.

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 3