Bensdorps Padvinder - Chocolade. Wielrijdersfeest Als U een geurige Sigaar Granen, Meel en Yoeierartikelen. HERIJK. Fanfarecorpsen op de Fiets Volmaakt Fabrikaat. 77a cent per reep. 71 a cent per reep. Advertentiên. C. WIELAND, VERKRIJGBAAR: Suikerpulp, Boon, gek. Boonen. HAVER, enz. Axel. H Telegrafisch Weerbericht Bekendmaki ngen. gymnastieklokaal der o. 1. school, INTERNATIONAAL te Ter Neuzen, op Dinsdag 15 Augustus 1911. Concours van en andere Wedstrijden. Op Dinsdag 15 Augustus a. s. zul len de Winkels van H. en A. J. CLAESSENS, GE SLOTEN zijn. Op stelen afgerichte kinderen. Don derdag kwamen in den winkel Maison Pierres, te Amsterdam, twee vrouwen binnen, ieder met een kind aan de hand, meisjes van vijf en twaalf jaar. De vrouwen wenschten schilderijen te koopen, doch konden geen keuze doen en wilden nu byjouterieén zien. Men geleidde haar naar de byjouterieén- kast en na lang wikken en wegen werd daar een eenvoudige broche van 40 cents gekocht, waarop de vrouwen den winkel verlieten. 't Was den winkelbediende, die de vrouwen geholpen had, opgevallen, dat ze zich vreemd gedroegen, en daarom telde hij de voorwerpen van een zilver blad, dat hij even onbeheerd had laten staan, na, en het bleek, dat twee zil veren bonbonnières en een servetring ontvreemd waren. De winkelbediende holde de straat op, doch ontdekte de dames niet meer. Later zag hij juist de vrouwen en de kinderen voorbij gaan, die wegvluchtten, zoodra ze hem zagen. Maar met behulp van twee agenten duurde het niet lang, of ze waren gearresteerd, doch niet voordat een van de kinderen een bonbonnière had weggeworpen. Op 't politiebureau kwamen bij het fouilleeren nog meer ontvreemde arti kelen te voorschijn, en in de woon huizen in de Jordaan werd wel een kar vol goederen gevonden. Het kwam aan het licht, dat de moeders de kin deren afgericht hadden om voor haar in de winkels zooveel zij konden onge merkt weg te nemen. (Tel. Diefstal van 2400. Toen in No vember 1907 de stormloop plaats had op de Spaarbank aan de Gedempte Botersloot te Rotterdam, ging ook een koffiebrander aldaar zijn spaarpen ningen opvragen. Sedert droeg hij zijn spaarduitjes, tot een bedrag van j 2400 in een sigarenkoker bij zich. Maandag avond en dien nacht is de man uit geweest. Hij kwam ook in een clan destien kroegje aan de Lange Baanstraat waar hij tot gezelschap kreeg drie vrouwen, genaamd H. F. S. (Dortsche Riek), S. de B. (Roode Fien) en C. F. Met dit drietal vermaakte hij zich onder gelag. Toen de vrouwen hem verlaten hadden, kwam hij tot de ervariog dat de sigarenkoker, waarin zijn spaar duitjes geborgen waren, leeg in zijn broekzak zat. De hulp van de politie werd inge roepen, en in den loop van den nacht zijn de drie vrouwen in haar woningen aangehouden en naar het politiebureau gebracht. Alle nasporingen echter naar de gestolen 2400, bestaande uit een nieuw bankbiljet van 1000, een van 300, twee biljetten van 200, twee van 100, twaalf van 25 en twintig van 10, zijn tot nog toe vruchteloos gebleven. Haaien. De heer B. G. Baljé schipper bij het Nederlandsch Loods wezen, deelt mede, dat hij op zijn jongste reis in de Noordzee verschillende haaien heeft gezien welke volgens hem door de tropische hitte hierheen schijnen verdwaald te zijn. De heer Baljé acht de dieren niet gevaarlijk voor wat betreft baden aan het strand, maar waarschuwt andere zeelieden om in volle zee geen bad te nemen. Een arbeider te Harkstede ge raakte met zyn linkerarm tusschen de dorschmachine, waardoor dit lichaams deel er letterlijk werd afgeslagen. Bloemkool. Uit Broek-op-Langen- dijk (Noord-Holl.) schrijft men aan het N. v. d. D. Het was de laatste week, evenals overal elders, buitengewoon heet aan den Langendijk, en bovendien ongekend druk. Door de groote hitte der laatste dagen groeit de bloemkool verbazend. Al duurt de werkdag ook over het algemeen van even na middernacht tot omstreeks 6 uur 's avonds, toch komen de tuinders nog handen te kort om de bloemkool op tijd te kunnen snijden, veilen en afleveren. Akkers, waarvan men in andere jaren 2 a 3 weken snijden kon, staan thans in één week geheel ledig en de bloemkoolen, welke men over een maand hoopte te kunnen snijden, zijn .reeds nu aan de beurt. De aanvoer ter veiling is overwel digend grootdoch de hoedanigheid laat te wenschendaardoor is de prijs er af. Werd vóór anderhalve week nog 17 per 100 stuks betaald, thans koopt men de beste voor minder dan de helft, terwijl 2e soort van /O50 tot ƒ2.50 per 100 opbrengt. Een groot deel van den aanvoer wordt door de fabrikanten opgekocht, gepeld en ingezouten, om later tot fijne zuren verwerkt te worden. Ook voor die werkzaamheden komen handen te kort. en een aantal vrouwen en kinderen verdienen daarmee een aardige cent extra, want er wordt 15 cent per uur uitbetaald. En aan de laadplaats!... Daar komt men niet alléén werkkrachten, maar ook dikwijls wagens te kort, om al die kool te verzenden. Van 's morgens 7 tot 's avonds soms 11 uur, is men aan het pakken en laden. Dagelijks worden nu ook tusschen de 40 en 60 wagens verzonden en in één week 253 wagen- ladingen om niet te spreken van de groote hoeveelheden welke met motor schuiten worden verzonden. De koolveilingen duren soms wel 3 uren in dien tijd worden enkele malen meer dan 400 partijen geveild, meteen gezamenlijk aantal van 200.000 stuks kool. Te Zuidwolde is een 15-jarige knaap door den drijfriem van een stoomdorschmachine gegrepen. Hij was oumiddellijk een lijk. Te Herzele is een hoofdonderwijzer Woensdag, te half twee 's morgens, al slapende opgestaan, en, denkende naar de deur te gaan, door een venster van de tweede verdieping gestapthij viel op het trottoir. De ongelukkige had de beide beenen, alsook de ruggegraat gebroken. Hij overleed zonder tot be zinning te zijn gekomen. Een grondwerker uit Leuth (Nederlandsch Limburg) was naar Ant werpen gekomen om te zoeken naar zijn vrouw, die van hem was wegge- loopen, en in Antwerpen met een ander leefde. Hij vond haar Zondag en men zag hen van toen af iederen avond samen wandelen. Donderdag geschiedde dat ook weer, maar later op den avond kwam de man aan de politie vertellen dat hij zijn vrouw vermoord had. Hij I had haar gevraagd of zij het echtelijk leven wilde horvatten en toen zijn vrouw bleef weigeren was hij woedeud geworden, en had haar bij de keel gegrepen, naar het water gesleurd, toen haar onder geduwd en zoolang onder gehouden tot er geen leven meer in te bespeuren was. - Te Antwerpen heeft middag een ernstige brand gewoed in de houtzagerij van de firma Van Heurck. Het Handelsblad, van Antwerpen meldde daarover o.m. Dezen namiddag te half 2 is in onze stad een verschrikkelijke braud uitge broken, die weldra zulke afmetingen genomen heeft, dat rond half 4, de vuurpoel een der grootste was die men te Antwerpen ooit met uitzondering natuurlijk van den brand der hout stapels en die van het Entrepot heeft gezien. De brand is ontstaan in de houtzagerij Van Heurck, Biekorf- straat, 78. Het is eene evengroote uitgestrektheid terrein, bedekt met loodsen, houtmagazijnen, stapels, ma- chienen, enz. Rond halt 2 is 't vuur begonnen in de stookkamer, naast het magazijn, en, wegens de groote droogte door de hitte der laatste weken ont staan, vlamde alles seffens gelijk papier. De langs de Everaertsstraat palende mostard- en pieklesfabriek „De Beste Waren" is eveneens ingenomen door het vuur. De estaminet In de Koolmijn, gehouden door Ch. Bielen, is eveneens aangetast. De hooizolder en de paarden stal vau het kolenmagazijn van M. Haegeman, zijn de prooi der vlammen. Bijna gansch het pompierskorps der stad bevindt zich ter plaatse Met een volledig materieel en twee stoompompen bekampen zij langs alle kanten de vlammenzee. Er is eene ontzaglijke menigte in den omtrek, waar nog vele ledige gronden zijn, aanwezig. 4 uur. Alle gevaar voor het kolen- magazijn-Haegeman is nu geweken, daar de wind van richting is veranderd. De Biekorfstraat is nu meer bedreigd. Men stelt nu alle pogingen in't werk om het vuur te beletten over te slaan naar de houtzagerij Stuyck, de smelterij Ramioult, de constructiehuizen Barbier, en een ander werkhuis. In het begin van den brand was er in de buurt geen drubbel water voorhanden. Men had herstellingswerken te verrichten en de burgers waren dezen morgend verwittigd geworden, dat zij eerst in den namiddag terug water zouden hebben. Begonnen te half 2, konden de blusschingswerken eerst te half 3 aangevangen worden. Er heerschte een ware paniek in de buurt uit oorzaak van dezen toestand en al de inwoners der aanpaleude huizen namen de vlucht. In den beginne 'heeft men met emmers water, van de pómpen gehaald, getracht het vuur tegen te houden, doch spoedig gaf men het op. En de pompiers hebben er drie kwart uurs moeten op staan zien, hoe de vlammenzee voortdurend uitbreiding nam, alvorens te kunnen werken. De houtzagerij is volkomen verwoest. Zoo dè Heere wil en leven hopen onze geliefde Ouders, Groot- en Overgrootouders DIRK DE BLAAIJ CATALINA HAMELI^K op Dinsdag 15 Augustus hun vijftigjarige Echtvereeniging te herdenken. Dat de Heere hen nog vele jaren spare is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Klein- en Achterkleinkinderen. Uit aller naam F. DE BLAAIJ. Voor de vele bewijzen van liefde en deelneming ontvan gen gedurende de ziekte als met het overlijdeü van onzen innig 'geliefden Man, Broeder en Zwager onzen harte- ljjken dank. Wed. H. HARINCK— Van den Broeke en Familie. 11 Aug. 1911. Gfapbfr IJL> y -ïIMKÊÊE^ Voor de talrijke bewijzen 8^^^ van belangstelling en deel neming, ondervonden bij het plotseling overlijden van onze geliefde Zuster, Johanna Sara de Bruyn, betuigen wij onzen harteiyken dank. M. D. DE BRUYN, Hulst. Mevr. Wed. P. DE RIDDER DE Bruyn, Woubrugge. S. P. DE BRUYN, Hulst. Hulst, 11 Augustus 1911. wilt rooken, koopt dan uw Sigaren in den Sigarenhandel bij Nieuwstraat, AXEL. Alle soorten Alles aan sterk concurréerende prijzen. Aanbevelend, van het Kon. Ned. Metereol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht.) Verwachting tot den avond van Zaterdag 12 Augustus: Meest matige Oostelijke tot Noord oostelijke wind. Helder tot licht be wolkt. Droog weer. Zelfde warmte graad. De Burgemeester der Gemeente AXEL, maakt bekend, dat de HERIJK op 15, SG, 17 en 18 Augustus a.s. zal plaats hebben in het en niet, zooals was afgekondigd, in het brandspuithuis. Axel, den 11 Augustus 1911 De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Motor maalderij. mmtgp* Zij, die nog LID wenschen 8^®1f té worden van de reisclub „DE EENDRACHT" kunnen zich daar voor aanmelden bij M. DE KRUGER en J. P. JANSEN VAN ROSEN DAAL.

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 3