Herijk van Maten eo Gewichten. Waarom Omdat! Burgerlijke Stand. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Bekendmaki ngen. A en B Dinsdag 15 Angnstns van 9 tot 12 n. E, F, G en H Woensdag 16 „9 12 I, J, K en L 1 4 t, H en 0 Donderdag 17 „9 12 Gasfabriek - Axel. Advertentiën. ontvangenT De Goedkoope Winkel. Firma P. H. VEENHUIZEN, Axel. Kantoor Mr. P. DIELEMAN. Zonnesteek. Te Rilland-Bath werd een werkmaD, zekere P. G., getroffen door een zonnesteek. Hij overleed binnen enkele uren. Ruurloo was Donderdag onder jen indruk van een droevig geval. De landbouwer Te Winkel, van De Schans, was met zijn twee paarden naar het station gegaan om den ver luiswagen te halen waarmee de in boedel van de weduwe van den over leden predikant zou vervoerd worden. Toen de bespanning eene helling van Ibet station afreed schrikten de paarden b sloegen op hol. De ruim 60-jarige |Te Winkel werd door den disselboom letroffen, raakte ónder de paarden en was binnen eenige oogenblikken be- iweken. De arbeider J. W., te Darp (D.) werd Woensdag, toen hij voor den landbouwer P. B. aan 't rogge binden was, bij 't krijgen van een hoopje hal men om die tot een bos te binden, 0oor een daaronder liggende adder in wijsvinger der linkerhand zoo levig gebeten, dat ze aan den vinger bleef hangen. Deze werd dadelijk met touwtje afgebonden en de arbeider reed in allerijl per rijwiel naar Steen- wijk. Hier werd de man door een geneesheer behandeld. Op de terugreis kon de man spoedig Diet verder en viel bewusteloos op den berm langs den rijksweg neer. De jonge B., die hem vergezelde, spoedde rich om hulp naar een landbouwer, W. per wagen ophaalde en naar lijn woning bracht. Intusschen keerde toen het bewustzijn weder. W. werd vervolgens per wagen naar zijn eigen luis vervoerd. Ook een erfenis. Daar heerschte dezer dagen groote blijdschap in 't gezin van den heer S., te Winschoten, zegt de Pr. Gr. Crt. En geen wonder, als daar, zonder d'r op gerekend te lebben, bericht ontvangt, dat men [„bedocht is in 't testement van 'n verren bloedverwant 'tMout wel in veul staoken vrouw", aldus Sf, als hij van deu eersten «chrik was bekomen, ,maor - men ken 't nooit waiten. oom was gain wegsmieter het d'r aaltied zuunig van leeft 'tken nog wel mitvall'n, ïrouw 1" Thans is de zaak afgewikkeld en S. heeft bericht ontvangen, dat zijn deel is welberekend 'n halve cent. Hoeveel de onkosten van successie bn notarisrechten beliepen staat er liet by. By den brand, die aan de Booippjes te Almelo gewoed heeft, greep het vuur zoo snel om zich heen, dat aan het redden van huisraad niet viel te denken. Alleen de bewoners S. en B. mocht het gelukken eenige meubelsin veiligheid te brengen. Acht woningen en het godsdienstlokaal van een Broeder gemeente zijn totaal uitgebrand. Om trent de oorzaak van den brand is niets bekend. De huizen en inboedels waren verzekerd, met uitzondering van die van S. en B. Sedert een week ongeveer was de verkeering af tusschen een stoker te Rotterdam en een in een café die nende 26-jarige dienstbode. De stoker kon dit niet verkroppen. Van een sleepersknecht kocht hij Vrijdagna middag een broodmes en hiermee ge wapend begaf hij zich naar het genoemde café. Toen hij daar kwam, was de dienstbode bezig met glazenzeemen. Dadelijk liep hij op haar toe en bracht haar met het mes drie steken toe in de linkerborst, den rechterschouder en den rechterarm Na dit gedaan te hebben, nam hij de vlucht, nagezet door inmiddels op het hulpgeroep van het meisje toegeioopen menschen. Op het bureau van de rivierpolitie zocht hij bescherming tegen zijn achtervolgers ca daar werd hy ingerekend. De dienstbode is, nadat een genees heer haar voorloopig hulp had verleend, naar het Ziekenhuis gebracht. Voor alsnog is haar toestand niet levens gevaarlijk. Vrijdag is aan den Oosterdijk te Enkhuizen de 63-jarige landbouwers vrouw M. van de trap der zolder ge vallen en onmiddellijk aan de gevolgen overleden. Twee huzaren verdronken. Vrijdag zou een eskadron huzaren bij Neer onder commando van rit meester Neuman te paard de Maas oversteken. De voorzorgsmaatregelen waren ge nomen. De veerman had een diepte opgegeven van 1.10 M. tot 1.50 M. en zelf had men ook nog gepeild. Boven dien zou een roeibootje volgen. Toen echter een peleton huzaren, onder luitenant baron van Wassenaer, in het midden van de Maas was, be merkte men, dat de paarden wegzonken en dus waarschijnlijk op drijfzand terecht waren gekomen, De luitenant kon al zwemmende met het paard aan den teugel den oever bereiken, zoo ook vijf miliciens, Twee miliciens even wel, H. uit Hontenisse en Van R. uit Rerkel, verdronkenook een paard kwam om. Een wachtmeester, die onder zijn paard was gegleden, kon nog gered en, bewusteloos in het bootje aan den kant gebracht worden. De oefeningen werden dadelijk ge staakt. De troep was zeer onder den indruk van het ongeval. - Een mijnwerker te Schaesberg meende het aan zijn reputatie verplicht te zijn, zyn geboortedag op passende wijze te vieren. In den loop van den middag kreeg hij bezoek van een collega-mijnwerker uit de kolonie, die vrouw en kinderen had medegebracht. Er werd lustig gegeten en gedronken. Nauwelijks hadden de bezoekers den jarigen mijnwerker verlaten, of diens vrouw stormde naar buiten, onder den uitroep„Mijn man wil me slaan De mijn werker-bezoeker belette den ander zyn vrouw te mishandelen. De „jubileerende" mijnwerker haalde een revolver voor den dag, waarmede hij zijn gast bedreigde, en trok ten slotte een vlijmscherp mes, waarmee hy den bezoeker, met wien hij zoo pas had gefuifd, eene 1 cM. lange, diepe wonde over de hand trok. Een maréchaussee hield den dronken mijnwerker aan en verbond de wonde van den mishandelde. De dader is naar de gevangenis te Maastricht overgebracht, de gast ter verpleging in het hospitaal te Heerlen opgenomen. Vreeselijke moord. Een ontzettende misdaad, reeds 25 September j.l. ge pleegd op de 32-jarige Martha Sternbeck, de vrouw van een ambtenaar ter griffie te Dahlem, is opgehelderd, doordat de echtgenoot tegenover de Berlijnsche politie bekend heeft. Otto Sternbeck beweert, dat hij door zijn vrouw ge tergd was en haar toen doodelijk mis handeld heeft. Het lijk pakte hij in een waschmand, reed het in een kinder wagen naar Kilstrin en wierp het daar in de Oder. Sternbeck had vertelt hij ruzie met 2ijn vrouw over een door haar ontvangen brief. Hij gaf haar een schop en toen viel zy op den grond, waardoor ze aan het hoofd een wond kreeg en bewusteloos werd. Toen kwam hij op den inval, haar op te hangen om aan zelfmoord te doen denken. Hy verliet de kamer, om den doodstryd niet aan te zien. Intusschen schynt de politie te meenen, dat de hoofdwond niet door een val op den grond kan zijn ontstaan. De moordenaar heeft, voor hij het lijk in een mand pakte, zijn zoon 'n paar uur uit huis gestuurd. Hij laadde tegen 10 uur 's avonds de mand met het lyk op den kinderwagen, gaf den wagen als passagiersgoed aan en vertrok naar Küstrin. Daar wierp hij het lijk in de Oder, om 's nachts weer met wagen en al thuis te komen. - Door de abnormale warmte zijn op een dag te Weenen 24 menschen op straat door een flauwte bevangen. Een geval had een doodelijken afloop. Volgens berichten uit Innsbruck is de hitte in Tirol schier ondragelijk. In vele industrieele bedrijven is tydelijk een andere indeeling van den arbeid ingevoerd. Te Trente hebben Donderdagmiddag de brievenbestellers wegens de warmte het werk moeten staken. Bij Oberhofen is een groot tarweveld in brand gevlogen door vonken van een locomotief. Bij Prutz is een uit gestrekt hooiland door het achteloos wegwerpen van een lucifer een prooi der vlammen geworden. Van 16—31 Juli 1911. Axel. Geboorten. 16. Jacobus, z. van Petrus de Regt en Catharina Wolfert. 21. Janna, d. van Anthonie de Putter en Catharina Christina van Hermon. 23. Santina, d. van Francois Wolfert en Maria Verpoorte. 28. Jan, z. van Willem de Groote en Maria Koekkoek. 28. Robert Emile, zvan Cyrillus Franciscus van Acker en Maria Coleta Polita Louisa Verhelst. 30. Franyois, z. van Cornelis Rinn en Janneke Florussen. 30. Anna, z. van Pieter Cornelissen en Anna de Bruijne. Overlijden. 16. Ludovicus de Clercq,# 37 j., echtg. van Nathalia Steel. 27." Maatje Elizabeth Faas, 27 j., echtg. van Cornelis Willemsen. 28. Angelina Mattens, 66 j., wed. van Carolus Lu- dovicus Ivens. 30. Susanna Naeije, 71 j., echtg. van Cornelis van Sweeden. Ry kspostspaar bank De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Augustus en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschryving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. HULST, 31 Juli. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe i 9,50, rogge f 7,—wintergerst f 8,— zomergerst f 0,haver f 0,erwten f 14, witteboonen f0,bruineboonen fO,—dui venboonen fO,paardenboonen f 0—, boek weit fO, lijnzaad f0,koolzaad per 100 L. f aardappels f 6,- Boter per kilo f 1,40, eieren per 26 stuks 10,95. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 6 stuks rundvee, 28 varkens en 0 paarden, waarvan rerkocht 4 stuks rundvee, 15 varkens en 0 paarden. van het Kon. Ned. Metereol. Instituut te De Bilt (by Utrecht.) Verwachting tot den avond van Woensdag 2 Augustus Zwakke tot matige, veranderlijke, later Zuidwestelijke wind. Toenemende bewolking. Waarschijnlijk onweer Koeler. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bij deze bekend a. dat dit jaar voor den heryk der maten en gewichten zitting zal worden gehouden in het brand spuithuis te Axel op 15, 16, 17 en 18 Augustus, en wel als vólgt; Voor hen wier familienamen beginnen met de letters C eD D n n n 1 t b Q» R en S 1 i T, en Y Yrijdag 18 9 12 W, X, Y en Z 1 4 b. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvry moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden. Axel, den 1 Augustus 1911. De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend, dat, nu de Direc teur in functie is getreden, er gelegen heid bestaat voor hen die zich willen aansluiten hiervan kennis te geven. De heer Directeur is gaarne bereid daarover te onderhandelen en de kosten te berekenen voor den aanleg, alsmede aan te wijzen waar de leiding binnens huis het best is te plaatsen. Axel, den 25 Juli 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Harteiyken dank voor de algemeen mij betoonde be langstelling bij myne herbenoeming als Lid van den Raad. P. DREGMANS. Axel, 1 Aug. 1911. De ondergeteekende betuigt, zyn innigen dank voor de flinke behandeling aan den heer Dokter Jens, alsmede aan de vele vrienden en vriendinnen, die zoo ruimschoots van hunne belangstelling gedurende de ernstige ongesteldheid van mijn dochter Makie blijk gaven. Aan allen nogmaals harteiyk dank. L. VAN DE CASTEEL, Echtgenoote en Kinderen. Axel, 1 Augustus 1911. 25 HH W Verschillende soorten Axel. P. J. MEIJER. is Firma P. H. VEENHUIZEN, het beste Adres daar steeds alles aan concurreerende pryzen verkocht wordtsteeds het nieuwste voorhanden is en men verzekerd is goede waar voor zijn. geld te ontvangen. Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDAG te AXEL te spre ken bij J. v. d. BON, vroeger L'Elcuse- Mahu.

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 3