ongeveer 300,000 Ki KOLEN. nieuwe Een groote partij Rieten Stoelen. Mahonie Stoelen met riet. Gemeenteraad van Axel. Ad verten tien. AANBESTEDING. de verbouwing m een bestaande P. Telegrafisch Weerbericht trachten aan te besteden Marktberichten. Ontvangen J0Z. DE FEIJTER, Axel. ONTVANGEN: De door hen verdiende prijzen z(jn rde volgende Beaumont 127.650 frs., Garros 56.225 frs. en Vidart 54.300 frs. Voor de anderen is het totaal-bedrag niet aan te geven daar de ver- jdeeling der prijzen afhangt van de aan komst der anderen, die in de vorige étapes beter tijden maakten. cht, ïigen escht s dm jelne Pari r tooi gens: Be' trines, Zitting van 11 Juli 1911. Tegenwoordig de heeren Lamaitre, Kruysse, Van Driel, Oggel, F. Dekker, Smies, de Peijter en Wolfert. Afwezig de hh. Dregmans, Dieleman en P. Dekker. Voorz. dhr. J. Huizinga, secretaris dhr. J. A. van Vessem. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. I. Mededeeling van ingekomen itukken. a. Kennisgeving van dhr. Dieleman dat hij de tegen heden belegde ver gadering niet kan bijwonen. b. Missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van de wijziging der be grooting voor 1911, betreffende eene geldleening van 85000, ten behoeve der te bouwen gasfabriek. Kennisgeving van P. Koole dat hij zijne benoeming tot lid der com missie tot wering van schoolverzuim alhier aanneemt. d. Idem van dhr. J. Huizinga dat hij zijne benoeming tot ambtenaar van den Burgerl. Stand aanneemt, tevens dankende voor het daarin uitgesproken vertrouwen. e. Idem van G. J. van den Berg dat hij zijne benoeming tot Directeur der gasfabriek alhier aanneemt. Worden alle voor kennisgeving aan genomen. f. Brief van het Bestuur der muziek- vereeniging Concordia te Axel, van den volgenden inhoud In antwoord op Uwe kennisgeving van 20 Juni 1911 heeft het Bestuur van Concordia de eer te berichten dat het muziekgezelschap genegen is, de muziektent op de Markt in eigendom aan de gemeente over te geven, onder bepaling dat de tent steeds twee dagen per week, den Zondag uitgesloten, ter beschikking van de muziekvereeniging Concordia blijft. De Voorz. zegt dat B. en W. voor stellen de bepaling door de vereeniging gesteld aan te nemen, en er dan nog maar alleen overblijft de regeling van de dagen. Dhr. Oggel acht het het beste twee vaste dagen aan te wyzen, mede met het oog op het in gebruik afstaan der tent aan andere muziek- of zangver- eenigingen. Een dergelyke regeling bestaat er bij het ingebruik geven van de schoollo kalen aan verschillende vereenigingen De Voorz. meent dat de bedoeling van Concordia is om den Donderdag van iedere week als vaste dag te behouden en een andere dag dan als reserve wordt gehouden, wanneer b. v. een festival of een nationaal feest gegeven wordt. Dhr. Kruysse gelooft niet dat er ruzie over de tent zal komen. Toen de tent eigendom van de vereeniging was is er nooit kwestie geweest, en hebben an dere vereenigingen er steeds gebruik van mogen maken, zelfs zonder vooraf gaande kennisgeving, en nu zou zeker ruzie komen, nu het onderhoud in handen van de gemeente komt. Dhr. Lamaitre ziet hierin ook geen bezwaren. Dhr. De Peijter: De heer Kruijsse spreekt daar alleen van onderhoud, maar de bedoeling is toch de tent eigendom aan de gemeente over te doen Hij zou er met dhr. Oggel voor zij de dagen vast te stellen, want wat de goede verstandhouding met andere ge zelscbappen aangaat is by het laatst gehouden volksfeest gebleken, dat alles niet ging zooals gewenscht werd. Dat was toen een ander geval. Men kan van het goede ook wel eens te eel krijgen. De regeling der dagen wordt alsnu opgedragen aan B. en W. g. Verzoekschrift van J. A. v. Hoeve waarin adressant vraagt waarom de teekening der schuur van L. Faas zoo lang wegblijft. Hij verzoekt den Raad het zoover te willen brengen dat eene teekening, aan B. en W. ter goedkeuring gezonden, aan belanghebbende acht dagen daarna wordt teruggezonden, en een dusdanig artikel vast te leggen in de bouwverordening. De Voorz. zegt van alle briefjes die aan B. en W. worden gezonden geen notitie te kunnen nemen. Het Dag. Bestuur heeft het met Van Hoeve niet te maken maar met Faas. De zaak heeft zich eigenlijk zoo toegedragen. Op den 9den Juni is het verzoek ingekomen, en op de gewone manier doorgezonden naar den gemeente-opz. Daarop is diens advies gevolgd, en den 13 Juni is het verzoek behandeld, maar is toen aangehouden, omdat de zaak niet in orde was. Er stond in dat Faas eene schuur wou gaan zetten, maar er was heelemaal in vergeten, waar het goot-, aal- en regenwater moet ver zamelen. Bovendien werd Faas er door den B. en W. tot driemaal toe opge- wezen dat de toestand van zijn mest vaalt achter de kazerne verbetering eischt, en hem verzocht het daar wat op te knappen, waaraan door Faas evenwel niet werd voldaan. Doordat eene onderhandeling met den heer Van Niftrik onzen tyd van 13—27 Juni grootendeels in beslag nam, bleef de zaak rusten tot laatstgenoemden datum, mede door een verzuim van het personeel der secretarie, dat aan Faas schreef: Ingevolge uw schrijven van 21 in plaats van 9 Juni, achtJ. A. van Hoeve zich verongelijkt en meent door B. en W. gezocht worden. Hij stelt voor het voor kennisgeving aan te nemen. Dhr. Wolfert vraagt of de Raad er niet toe zou kunnen besluiten om een tijd te bepalen. Dhr. KruijsseVan Hoeve zegt dat hij meent benadeeld te worden, maar dit is niet zoo, daar hy in zijn schrijven zelf erkent nooit langer dan 10 12 dagen op de terugzending van eene teekening te hebben moeten wachten Toch acht ik het met dhr. Wolfert gewenscht dat in de bouwverordening een termijn wordt aangewezen hoelang B. en W. eene teekening enz. onder hunne berusting mogen houden, dan worden zulke gevallen, als nu voor komt, gecoupeerd. Daar het voorstel Woltert thans door dhr. Kruijsse wordt gesteund, zegt de Voorz. dat de Raad de verlangde wijzi ging spoedig kan tegemoet zien als voorstel van B. en W. De Voorz. zegt dat de correspondentie is gevoerd met L. Faas en niet met J. A. van Hoeve als zaakgelastigde van L. Faas. II. Bestek en teekening tot het in richten van een winkelhuis. De Voorz. deelt mede dat B. en W ingevolge hunne opdracht naar een geschikt perceel hebben omgezien en hebben gevonden. Ze hebben een huis gehuurd, het perceel gemerkt B no. 41 staande hoek Noordstraat en Molenstraat, voor den tijd van 5 achtereenvolgende jaren, vermoedelyk voor een huurprijs vau niet hooger dan 150 per jaar. Dit gebouw mag ingericht worden tot wiukel, mits bij het verlaten het weer in den huidigen toestand wordt gebracht. Z. h. s. wordt besloten dit gebouw van den heer P. Dregmans alhier te huren. Verder deelt de Voorz. nog mede dat de gasfitter in de achterkamer moet wonen, en daarvoor een gedeelte van de huur moet vergoeden. De geheele inrichting tot winkel zal, de plaatsing van een groote spiegelruit in de Noord straat en een in de Molenstraat inbe grepen, .725 kosten. Dhr. Oggel vindt het bedrag nog al hoog, en zegt dat er ook rekening dient gehouden te worden met het feit, dat ook particulieren verschillende gasbe- noodigdheden zullen gaan verkoopen. De Voorz. zegt dat op de som van 725 wel wat kan worden bekort, door v. de toonbank van greenen hout te maken, waar anders Amerik. greenen voor gebruikt wordt, en de gordijnen vóór de spiegelruiten van wat mindere waliteit te nemen, maar dat kan ook zooveel niet uitmaken. Spr. geeft echter de verzekering, dat er zooveel mogelijk met de ruimte zal worden gewoekerd en zoo min mogelyk luxe zal worden aangebracht. Dhr. Van DrielKan mhr. Dreg mans de huur jaarlijks opzeggen. De Voorz.Neen, want de huur wordt voor 5 jaar aangegaan. III. Bepaling gasprijs en aansluiting van de buizen. en W. stellen voor de gaspryzen als volgt te bepalen Voor muntgas, met inbegrip van aanlegkosten door de gemeente, 9 cent per M3. Voor lichtgas 8 cent per M3. Voor kook- of industriegas, met af zonderlijken meter en aanleg, 7 cent per M3. Dhr. de FeijterWat zijn de on kosten voor de aansluiting. De Voorz.Dat komt straks. Dhr. de Feyter vraagt hoe B. en W. aan die prijzen komen. De Voorz. zegt dat ze die hebben istgesteld in overleg met dhr. Van Niftrik uit Vlissingen. Dhr. De Feijter vraagt hoe die prijzen in Hulst zijn. Dhr. Kruijsse7J/2 en 8V2 cent. Dhr. OggelMet Vlissingen zal moei lijk rekening te houden zijn, omdat die plaats zooveel grooter is dan Axel. De Voorz.We staan tusschen Vlis singen en Hulst in, hooger als dat de prijzen nu genomen zijn, zullen ze wel uiet gaan, eerder lager, en we kunnen beter iets te hoog nemen dan te laag, want het gaat later gemakkelijker te verlagen dan te verhoogen. Wat de wijze van aansluiten aangaat hierover is door bemiddeling van dhr. Van Niftrik met Wilson gecorrespon deerd, en de eenheidsprijs bepaald op 75 cent per strekkende M. Evenwel is de kostende prijs voor de gemeente 55 a 60 cent, en deze prijs zal ook voor particulieren berekend worden, mits voor l November 1911 opgave wordt dat men wenscht te worden aangesloten. Geschiedt aansluiting na 1 November, dan moet 75 cent per M. worden be taald. Met die meerdere 20 of 15 cent per M. worden dan de kosten van het opbreken van straten en stoepen enz. gedekt. Deze prijzen gelden enkel voor buizen binnen de muren der ge bouwen. Z. h. s. wordt tot punt III besloten. (Slot volgt.) De ondergeteekende betuigt zijn harteiyken dank aan de kiezers voor het vertrouwen opnieuw in hem gesteld, en aan allen die blijken van belangstelling gaven bij zijn ver kiezing tot lid van den Gemeenteraad. L. LAMAITRE. Axel, 11 Juli 1911. Aan allen, die hebben mede gewerkt tot mijne herkiezing als lid van den gemeenteraad, mijn welgemeenden dank, zoo ook voor de zeer vele blyken van belangstelling daarbij ondervonden. Axel. F. DEKKER Fz. Burgemeester en Wethouders van AXEL, zijn voornemens op Woensdag 19 Juli 1911, des namiddags 5 uren, ten raadhuize alhier, by enkele in- schryving, aan te besteden in 3 per- ceelen b. Metselwerk. Timmerwerk, enz. c. Glas- en Schilderwerk. Naar a en b kan ook gecombineerd ingeschreven worden. Plaatselijke aanwijs op Zaterdag 15 Juli a. s., des namiddags te 6 uren. Bestek en teekening van heden af ter inzage ter secretarie dezer Gemeente. Inlichtingen worden verstrekt door den Gemeente-Opzichter. Axel, den 11 Juli 1911. 1 n Wethouders voornoemd J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. van het Kon. Ned. Metereol. Instituut te De Bilt (by Utrecht.) Verwachting tot den avond van Woensdag 12 Juli: Zwakke tot matige Noordelijke tot Noordoostelijke wind. Licht bewolkt. Droog weer. Warmer. Het BESTUUR der Onderafdeeling Axel, van bovengenoemde vereeniging maakt de leden bekend dat op Zater dag 15 Juli a. s., de eerste eier- reiling zal plaats hebben bij den heer P. KOOLE te Axel; in te zenden des morgens 9 uur. Namens het Bestuur, K. DE KOEIJER Lzn., Secretaris. Het Bestuur der Kolenver- gpV eeniging „DE HERLEVING" te Axel, zal op Zaterdag 22 Juli 1911, des avonds ten 5 ure, bij den heer G. GILIJAMSE, onder hare leden Het uitlossen van Voorwaarden en inlichtingen te be komen by dhr. P. v. d. Welle, Axel. F. DIELEMAN Fz., Secr. HULST, 10 Juli. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 19,—, rogge f 6,75, wintergerst f 0,— zomergerst fO,haver f 7, 0, erwten f witteboonen f0,bruineboonen fO,—dui venboonen fO,—paardenboonen f 0—, boek weit fO, -, lijnzaad fO,—koolzaad per 100 L. f 0,aardappels f5,50. Boter per kilo f 1,20, eieren per 26 stuks f 0,95. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 6 stuks rundvee, 24 varkens en 0 paarden, waarvan rerkocht 4 stuks rundvee, 17 varkens en 0 paarden. Aanbevelend, BENEVENS, Axel. B. H. POT.

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 3