Binnenland. Gemengd Nieuws. Gen eerste kiezen." Juffrouw Graham had toen een paar keer op hem geschoten maar Stokes had haar den revolver afgenomen en was er in geslaagd, het vertrek uit te komen. Buiten was hij nog door drie Japanners geslagen. De schotwonden, die Stokes had opgeloopen, waren niet onbelangrijkde man had er 10 dagen mee in het ziekenhuis moeten liggen. De beide dametjes lachten Stokes in zijn gezicht uit, terwijl hij zijn verklaring aflegde. Het zyn een paar meisjes, die zichzelf actrices" noemen. Juffrouw Graham is 30 jaar, juffr. Conrad 19. De Köln. Ztg. verneemt uit Was hington, dat daar aan het departement van Staat bericht is ontvangen, dat oud-president Castro vermomd in Vene zuela is geland. Reeds zijn door de Venezolaansche regeering tal van aan hangers van Castro in hechtenis gesteld De Koningin heeft, als strijdig zijnde met de wet, vernietigd de bepaling in de politieverordening der gemeente Breskens, waartoe eigenaars, vruchtge bruikers of beheerders van bestaande straten worden verplicht deze binnen een jaar na aanzegging door burge meester en wethouders ten genoegen van den gemeenteraad te verharden en van afwatering te voorzien. Al zou de aard der zaak niet toelaten door invoering van een plaatselijke belasting verharding en afwatering tot stand te brengen, de gemeente is zelf, ingevolge de gemeentewet met het onderhoud der gemeentewerken belast en zij mag dit onderhoud niet bij straf verordening aan bepaalde personen opdragen. AXEL, 11 Juli 1911 Heden had alhier van wege de ver- eeniging van paardentokkers genaamd Vooruitgang is ons Strevende jaarlijksche keuring plaats van veulens, behoorende aan leden dier vereeniging. Het was een goed idee om deze keu ring niet te doen plaats hebben op het marktplein of op den openbaren weg. zooals gewoonlijk. Maar waar zou men heengaan i En dit nu is geen bezwaar, als men de heer Ph. J. van Dixhoorn in de nabij heid heeft, daar deze toch steeds met de meeste bereidwilligheid zijn steun verleent, waar het zaken van algemeen belang geldt, en voor de paardenfokkerij (zijn lievelingsvak) in 't bijzonder. En zoo aanvaardde men dan ook weer gretig zijn aanbod om van zijn weide gebruik te maken. Met de nu heerschende temperatuur stonden die zware merrie's daar heer lijk in de schaduw met hunne veulens en kwamen bovendien de hoedanig heden der laatsten veel beter uit. toen klonk toch door al die uiterlijke koele uiteenzettingen het warme»Ik houd zooveel van je, Signe.« Ja.... nu moest zij hem wel stuiten zij moest hem antwoorden en hem ver zoeken heen te gaan. Het viel haar moeilijk het juiste woord te vinden. Zy moest zich bebeerschen tot kalmte komen. Nerveus streek zij met de hand langs het voorhoofd, nu voelde zij dubbel het verkeerde dat zij te laat sprak, dat zy door haar zwijgen hem in zijn hoop had versterkt. Zij voelde dat zij niet mei een banaal phrasetje hem kon afschepen. En zij dacht er met smart over hoe zij hem het minst pijn zou doen. Maar was niet, zooals altijd in het leven, de waarheid het beste Met een snel besluit stond zij op »Hoogheid, ik dank u. Maar mij hart voelt niets voor u. Ik ben ver plicht u dat open en ronduit te zeggen Wordt vervolgd Ër waren prachtstukken bij, zei een kenner en we gelooven zulks, waar in onze tegenwoordigheid nog te vergeefs tot 700 gulden werd geboden voor een merrieveulen, dat nog geen drie maanden oud is. Verscheidene belangstellende fokkers handelaars waren aanwezig. Ook t aantal aangevoerde dieren was boven verwachting. Terwijl in 1909 te Hulst voor die keuring slechts 17 stuks en erin 1910 te Zaamslag maar 22 waren aangevoerd, stonden er nu 42 veulens ter keuring. Bekroond werden a 8 hengstveulens en b 10 merrieveulens van de volgende eigenaren le prijs B. C. Puylaert, Zuiddorpe, 2e E. B. Staal, Stoppeldijk, 3e en 4e Wed. Daelman, Westdorpe, 5e P. Vael- IJsebaert, St. Jansteen, 6e C. de Feijter, Koewacht, 7e Ph. J. van Dixhoorn, Axel en 8e F. van Hoeve, Axel. b. le prijsWed. Daelman, 2e Ph. J. van Dixhoorn, 3e Wed. Daelman, 4e J. Cammaert, St. Jansteen, 5e Kr. van Hoeve, Zaamslag, 6e C. vanWaes, Westdorpe, 7e P. Dekker Fz., Axel, 8e C. de Feijter, 9e en 10e S. de Feijter, Axel. De prijzen bestonden resp. uit een verguld zilveren medaille met f 15, een zilv. med. met f 13, een bronzen med. met f 13 en verder f 12, f 10, f8, f6, f5, f4 en f 3 voor beide categoriën. Doör den heer L. Boogaert, pro vinciaal veearts alhier, is heden mond en klauwzeer geconstateerd bij rund vee toebehoorende aan den landbouwer Kr. Dees, te Hoek. Als Zeeuwsche gemeenten, waar het ingevolge artikel 19, 2de lid, der Muntwet 1901 geoorloofd is, vreemde munten in betaling te geven, worden o. a. aangewezen Cadzand, Retranche- ment, Eede, Aardenburg, St. Kruis, IJzendijke, Biervliet, Philippine, Sas van Gent, Westdorpe, Zuiddorpe, Axel. Overslag, Koewacht, St. Jansteen, Clinge, Hulst, Graauw en Langendam. In de Zaterdagmiddag in de Prins van Oranje te Goes gehouden jaarver gadering van het onderwijzerspersoneel, belast met de opleiding van onderwijzers en onderwijzeressen in Zeeland, deelde de waarnemende voorzitter, de heer Van der Have van Zierikzee, mee, dat tot voorzitter is gekozen de heer W. H. Hasselbach van Middelburg, zulks ter vervanging van den heer B. van Ruijven, overleden. De heer Van der Have voornoemd, die aan de beurt was van aftreden, werd bij acclamatie herkozen als be stuurslid, terwijl in een bestaande vacature werd gekozen de heer C. Hagers, directeur der Rijks Normaal lessen te Axel. Crt. Don achtsten Augustus zal Hulst bezocht worden door een 400-tal leden der Fédération Archéologique ethisto rique de Belgique", welke haar 22e congres van 5— 10 Augustus te Mechelen houdt. Bij die gelegenheid zullen verschil lende historische gebouwen van Hulst bezocht worden en o.a. de Willebror- duskerk, de eenige misschien in Neder land, die, zooals bekend, gemeenschap pelijk door Protestanten en Katholieken, ieder voor een gedeelte, wordt gebruikt In opdracht van de Ned. Herv. ge meente heeft ds. L. M. de Boer een geschiedenis der kerk samengesteld, gedeeltelyk ontleend aan de Beschrij- vinge van de Stadt Hulst door Burge meester Jacob van Lensberghe, Anno 1685, welke aan de leden der Belgische Vereeniging zal worden aangeboden. Bij Kon. besluit van 1 dezer is aan den militieplichtige van de lichting 1911 J. C. Coppenolle, uit St. Jansteen, van het derde reg. infanterie, tot 11 Maart 1912 ontheffing van den werke- lijken dienst verleend, welke hij ge houden is te volbrengen, op grond dat hij onmisbaar moet worden geacht voor het gezin waartoe hij behoort. - Bij den molenaar M. te Bosch- kapelle zijn Donderdagnacht een 12-tal hoenders door een hond doodgebeten. De dieren, die in het wagenhuis sliepen, lagen verspreid over het aangrenzende hooiveld. De heer Derksen, tot 1909 onder wijzer met verplichte hoofdakte en land- bouwonderwijzer te Clinge, thans hoofd der school te Zundert, is benoemd tot landbou wieeraar aan het Centr. Bureau uit het Ned. Landbouw-comité voor het aanschaffen van landbouwbenoodigdhe- den, gevestigd te Enschedé. Stemmingen Gemeenteraden. Te Boschkapelle zijn herkozen de heeren P. B. Mei met 77 en P. A. Stallaert Adriaansens met 67 stemmen. Gekozen de heer A. J. van Vooren met 77 stemmen. Bij de Vrijdag te Hengstdijk gehouden stemming voor 3 leden van den ge meenteraad stemden 68 kiezers. Van onwaarde waren 2 biljetten. Volstrekte meerderheid 34. Uitgebracht waren op de heeren J. Bakker (aftr.) 34, C. E. van Putte (aftr.) 39, H. Schelfhout 33 en J. Staes (aftr.) 43. Alzoo herkozen de heeren J. de Bakker, C. E. van Putte en J. Staes. Bij de Vrijdag te Hoek gehouden stemming voor 3 leden van den ge meenteraad stemden 313 van de 485 kiezers. Van onwaarde waren 3 biljetten. Volstrekte meerderheid 156. Uitgebracht waren op de heeren J. van Drongelen (aftr.) 213, J. D. de Feijter (aftr.) 216, J. L. Platteeuw (aftr.) 201 en D. Scheele 102. Alzoo herkozen de heeren J. van Drongelen, J. de Feijter en J. L. Platteeuw. Bij de Vrydag te Hontenisse gehou den stemming voor 4 leden van den gemeenteraad stemden 430 kiezers. Van onwaarde waren 6 biljetten. Volstrekte meerderheid 213. Uitgebracht waren op de heeren E, B. Dumoleyn (aftr.) 272, E. Kuijpers (aftr.) 228, C. L. van Mol (aftr.) 267, P. Vereecken (aftr.) 237 en P. F morken 231. Alzoo gekozen de heeren Dumoleyn, Van Mol, Vereecken en Vermorken. Te St. Jansteen werden 261 geldige biljetten ingeleverd. Herkozen de heer B. van de Goore met 145 stemmen. Herstemming tusschen de E. van Acker met 79, A. de Beule 79 E. V. Bleijenberg 115, A. van den Brande 48, J. F. de Cock (aftr.) 128 J. C. Cornelissens (aftr.) 107, P. J Ferket 59, P. C. van Gassen 67, H Vergauwen 130, A. P. M. Vermandei 122, D. Verstraeten 50 en Th. Voet met 96 stemmen. De heer A. van Dorsselaer bekwam 30 stemmen, de heer A. C. Lockeleer 28 en de heer P. J. de Potter 44. {Hulsterblad.) Bij de Woensdag te Ossenisse ge houden stemming voor drie leden van den gemeenteraad werden gekozen de heeren A. J. Rosseel met 85, N. J. Rijk (aftr.) met 63 en Jac. Serrarens met 77 stemmen. Te Ter Neuzen stemden 1072 van de 1447 kiezers. Herkozen werden de aftr. lib. leden de heeren A. Visser met 682 en M. Eyke met 665 stemmen. De heer E. H. T. van Borssum Waalkes werd gekozen met 552 stemmen, terwijl de heer D. J. Dees is herkozen met 506 stemmen. Verder verkregen heeren P. J. Scheele en P. H. de Jonge v. d. Broeke resp. 411 en 383 stemmen By de Vrijdag te Zaamslag gehou den stemming voor 4 leden van gemeenteraad stemden 566 van de 631 kiezers. Van onwaarde waren 10 biljetten Volstrekte meerderheid 279. Uitgebracht waren op de heerenj He Jacs. F. Dees (aftr.) 259, J. Dees 235, de vol Aarn. Dieleman 287, Aarn. de Feijter (aftr.) 347, M. de Jonge (aftr.) 282, W. de Klerk (aftr.) 261 en L. A. de Mul 265. Alzoo gekozen de heeren Dieleman, De Feyter en De Jonge. Herstemming tusschen de heeren De Klerk en De Mul. Ver Garros Voor nog n: deeling komst étapes De 25-jarige werkman P. J. Pieter, afkomstig van Hontenisse, werkzaam bij het aanleggen van den spoorweg bij Rijpwetering, ging zwemmen en is verdronken. Zes personen verbrand, Te Zaandam heeft gisterennacht eenj vreeselijke brand gewoed, Door onbekende oorzaak geraakte ts kwart voor twee het koffiehuis van dei heer P. Heij aan den Dam in brand, Van de bewoners zijn er slechts twee gered. De ouders en vier kinderen kwamen in de vlammen om Te vyf uur lagen negen huizen in de asch. Omtrent dezen ontzettenden brand te Zaandam wordt nog gemeld De koffiehuishouder P. Hey ontdekte s nachts omstreeks 2 uur dat er brand bij hem was uitgebroken. De vlammen grepen weldra zoo om zich heen, dat in een korten tijd het geheele dak reeds een vlammenzee was. Het echt paar Hey waarschuwde hun beide zoons, jongens van 17 en 19 jaar, die jammerend de straat opliepen, nadat zij over de daken het brandende huil ontvlucht waren. Zy hadden gezien, toen hun vader hen wekte, dat dew met twee kinderen op den arm en moeder met de andere twee kinderen op het dak trachtten te komen, konden duidelijk zien dat de kleederei den vader reeds vlam gevat hadden. De jongens verkeerden in hevigen angst. De brand woedde inmiddels voort, en deelde zich aan de belendende per- ceelen mede. Van P. Hey en zijn vrouw P. Jon- met hunne vier kinderen - drie meisjes van 13, 10 en 5 jaar ea een jongen van 4 jaar heeft niets gevonden dan een klein gedeelte van het stoffelyk overschot, dat onder het puin bedolven lag. De schade zal tusschen de 3 en ton bedragen. Tijdens den brand waren duizendei menschen op de been. Relletje te Amsterdam. In nacht van Zaterdag op Zondag om streeks drie uur had een botsing plaat tusschen patrouilleerende militairenel burgers. Twee der laatsten zouden door kogels en een door een bajonet steek gewond zyn. Het was een gewoon relletje, zooali er op den Zeedijk, de plaats der bat deling, herhaaldelijk voorkomen, en dal met de staking niets te maken had. Een gewoon soldaat had het bevel tot schieten gegeven. Het bleek nader hand, dat er zes gewonden waren. De Eupopeesche rondvlucht, De Europeesche rondvlucht lijk zou men van de West-Europeesche rondvlucht moeten spreken is dur volbracht. Wel zijn niet alle deelne Teg< ïruysi Smies, Afw ea P. Voo dhr. J De worde I. itukkt a. dat h gader: b. goedk grooti geldie der te e. hij Z: I missie alhiei d. hij zi den dankt vertn e% dat der g Wc genoi f' veree volge In van de laatste étape in Parf gaai mers aan aangekomen, maar Vrijdag zyn er toch zes aangekomen, n.l. achtereenvolgens Vidart, Gibert, Garros, Beaumont, Be' naux en Kimmerling, Door ongemak aan hun machines, bleven drie anderen achter De totale classificatie voor de geheele maü rondvlucht is als volgt 1. Beaumont 58 u. 36 min. 2. Garros 62 u. 20 min. 3. Vidart 73 u. 28 min. 4. Gibert 90 u. 28 min. 5. Kimmerling 93 u. 3 min. 6. Renaux 110 u. 37 min. muzi aan i bepal per bescl Cona De stelle geste maar de d Dl vaste het tent eeni| Ee het kale Di vaD iede en wort festi won D over eige nooi dere van zeke in I D bez' D sprc eigt Hy de

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 2