Aanbesteding. VeraipgJMBACHTSBELAMj' Meiibelmagazijn B. H. POT. Kroon- en platte mahonie Kasten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. Bekendmaking. BERICHT. uitgeloot IN VOORRAAD: SECRETAIRES. Mahonie ronde en KRÜISYOETTAFELS. Zaterdag bezocht de vorstelijke familie het Rembrandthuis. Na een toespraak, waarbij werd her innerd aan het ontstaan en het doel van het Rembrandthuis, antwoordde de Koningin o. m.gaarne de plechtig heid bij te wonen, waar het geldt de herdenking van een der uitmuntendste Nederlanders. „Hem te huldigen in dankbare her innering voor wat hij schiep en voort bracht, blijft, zeide H. M.. voor mij steeds een aangename plicht. Daarna verklaarde de Koningin het huis voor geopend. Een gedenksteen zal dezer dagen aan het huis worden aangebracht met het opschrift Rembrandts-woning. 1639—1658. De Hooge bezoekers brachten daarna een bezoek aan de nieuwe centrale brandweerkazerne. Na den lunch werd weder een rij toer gemaakt, en bezocht het Kon. Echtpaar het Oude Mannen- en Vrou wenhuis der Nederl. Herv. Diaconie, waar zij door het bestuur ontvangen en rondgeleid werden, en waar enkele oudjes aan de Hooge bezoekers werden voorgesteld. Vervolgens werd het Modelhuis van den heer N. Ie Grand aan de Keizers gracht bezichtigd. Aan dit bezoek nam ook de Koningin-Moeder deel, die vooraf verschillende bezoeken aflegde. Hierop werd naar het Centraalstation gereden, waarheen de geheele hofstoet H. M. de Koningin-Moeder begeleidde, die te vier uur naar Soestdijk terug ging, uitgeleid met hetzelfde ceremoni eel, als waarmede zij was ontvangen. De Koningin en Prins keerden hierop naar het Paleis terug. Te zes uur was er groot diner van 75 couvert. Te acht uur gingen de vorstelijke personen naar den Stadsschouwburg, tot by woning van de voorstelling van Sara Burgerhartdoor de Kon. vereeni ging Het Nederl. Tooneel. Zondag gingen zy ter kerk onder het gehoor van ds. Chr. Hunningher, die tot tekst had gekozenDe briet van den apostel Paulus aan de Romei nen, hoofdstuk 8, vers 31, 2e deel ,Zoo God voor ons is, wie zal tegen ons zijn?" De kerk was niet overvol, zoodat het veel kalmer toeging dan andere jaren. Tegen twaalf .uur vertoonde H. M. i zich met de Prinses even voor een der I vensters van het Paleis. 's Middags volgde het gewone bezoek aan Artie. Na een rit, waaraan ook Prinses Juliana ih het rijtuig harer ouders deel nam, door de buurten van Oosten-, Witten-, Katten- en Rapenburg, werd te half vijf weder het Koninkl. Paleis bereikt. Aan het diner van Zondagavond na men, behalve de dagelijksche gasten, ook ds. Hunningher en de heer C. L. van Tienhoven, president-commissaris vaD Artis deel. Gisterenochtend bracht Prins Hendrik nog een bezoek aan Utermohlens fabriek van verbandmiddelen, waarna de ko ninklijke familie te half twaalf weer naar Het Loo vertrok. H. M. betuigde bij het afscheid den burgemeester dank voor de hartelyke ontvangst. Zij schonk de gewone giften voor de armen, politiefonds en liefdadige instellingen. Een gift. Carnegie heeft voor Nederland ongeveer een half millioen gulden geschonken voor de stichting van een heldenfonds ter belooning van redders van menschenlevens. Naar aanleiding van dit bericht meldt het Hbld. Het maakt thans een punt van schriftelykegedachtenwisselingtusschen den schenker en de Regeering uit op welke wijze het best aan de hoogelijk gewaardeerde bedoelingen van den heer Carnegie gevolg ware te geven. Waarschijnlijk zal het in het leven roepen eener stichting het meest doel matig blijken. Ongetwijfeld zal hier te lande met oprechte erkentelijkheid worden kennis genomen van dit nieuwe blijk van edelmoedigheid van den Amerikaan- schen burger, die aan Nederland reeds het voor den bouw van het Vredes paleis benoodigd kapitaal schonk, Bij het bezoek van president Fallières aan 's-Gravenhage zal een taptoe worden gegeven in den geest ten vorige jare voor het Paleis op den Dam te Amsterdam ter eere van het Belgische Koningspaar plaats had. H. M. de Koningin zal na afloop van een gala-diner ten Hove zich met den president en verdere gasten begeven naar het Koninklijk Paleis aan den Kneuterdijk, tot het aanhooren van de muziek-betooging aan den voorkant van het vorstelijk gebouw. De taptoe zal worden uitgevoerd door tamboers, hoornblazers, staftrompetters van de korpsen van het leger, met de pijpers van het korps mariniersde muziek zal worden ten gehoore gebracht door de Koninklijke Militaire Kapel en verder alle stafmuziek- en fanfare korpsen der regimenten, mitsgaders de Kapel der Koninklijke Marine en het muziekkorps der Koloniale Reserve. De koninklijke en presidenteele stoet zou dan daarna denzelfden avond naar Amsterdam terugkeeren. In de Drentsche gemeente Vries heerschen de mazelen in erge mate. De ziekte heeft een kwaadaardig ka rakter en er sterven zeer veel kinderen. In het gezin van een arbeider zijn binnen veertien dagen 3 jongetjes van 7 en 4 jaar gestorven. Ook een paar volwassenen zijn aangetast, van wie een is gestorven. Bedolven. In de mijn Oranje-Nassau te Heerlen is een ongehuwde mijn werker onder het gesteente bedolven geraakt en gedood. Uit Tokio wordt gemeld dat de mili taire vliegers kapitein Tokoesawa en luitenant Ito van een groote hoogte zijn gevallen en gedood. Eu eindelijk wordt nog uit Rome een zeer ongewoon ongeluk gemeld. Raimondo Marra steeg daar Donder dag op. Na 10 minuten zag men eens klaps het vliegtoestel een zonderlingen sprong maken. De vlieger was in aanraking gekomen meteenelectrischen draad met hooge spanning en werd op 't zeltde oogeublik neergebliksemd. Zijn verkoold lichaam stortte met een doffen slag op den grond. Een 28-jarige vrouw te Namen, die vaak door haar dronken echtgenoot mishandeld was, vreesde voor haar leven en sloot zich met haar 8-jarig kind op den zolder op. De dronkaard giDg haar opzoeken daar hij haar niet zag, begon hij het huis in brand te steken, vervolgens wierp hy alle meubelen naar buiten, op deze manier de nadering van redders belettend. De vrouw, half door den rook ver stikt, verscheen aan een venster met haar kind. Achtereenvolgens sprongen zij door het vensterbeiden waren bewusteloos en de vrouw bracht eenige oogenblikken na het ongeluk een kind ter wereld. Haar toestand is zeer erg. In Montmartre te Parijs heeft een 27-jarige arbeider in een aanval van delirium door drankmisbruik, zijn pas bevallen minnares, met wie hij anders nooit twist had, met een dolk gestoken. De gekwetste, hoewel veel bloed ver liezend, kon vluchten bij het echtpaar Breil, dat juist aan tafel zat met neef en nicht: Zy zagen den dolleman binnensnellen, een dolk en een revolver in de hand, en wilden hem ontwapenen. Doch hij schoot Breil neer, evenals diens vrouw, waarna hij nog drie schoten loste op zijn minnares. Toen werd hij ontwapend. Zijn minnares werd door 17 steken en 3 kogels getroffen. Zij ligt op sterven. De anderen, hoewel ernstig gewond, zullen wellicht genezen. Weer eenige doodelijke vliegongevallen. De vlieger Schendel was Donderdag avond te Johannisthal opgestegen met zyn monteur Voss om het wereld- hoogterecord te verbeteren. Hy wilde van 2000 M. vermoedelijk in zweef vlucht landen, toen hij van 150 M. hoogte viel. De iuzittenden waren natuurlijk dood. Het geheel leverde een vormlooze, bloederige massa. Van 16—31 Mei 1911. Graauw. Huwelijks-aangiften. 12. Alphon- sus de Rijck, 33 j., jm. en Leonie van Arenthals, 28 j., jd. Josephus de Rijcke, 25 j., jm. en Louisa Maria Malcontent, 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26. Alphonsus de Rijck, 33 j., jm. en Leonie van Arenthals, 28 j., jd. Josephus de Rijcke, 25 j., jm. en Louisa Maria Malcontent, 33 j., jd. Geboorten. 1 Clara Maria Antoinetta, d. van Honoré van Leuven en Antonetta Angelina van Mol. 18. Juiiëtte Clementina Virginia, d. van Honoré Bauwens en Rosalia de Wilde. 19. Petrus Joseph, z. van Désiré Alouisius Boënne en Catharina Louisa van Linden. 22. Emelda Paulina Augusta, d. van Alphonsus Bernardus Martens en Hortensia Maria Breijaert. 25. Joseph Albert, z. van Alphons van Geertruij en Apolonia Maria Burm. Overlijden. 2. Clementina Durinck, 42 j., (overleden te Hulst), echtg. van Alphonsus Durinck. 17. Carolina de Schepper, 82 j., echtg. van Adriaan d'Haan. 18. Rosalia Boeijkens, 61 j., wed. van Francies Macharius van Goethem. 20. Madelaine Joseph M. Staal, 10 j d. van Alphonsius en Maria Silvia Vael. 30. Fiorina Baart, 6 m., d. van Jacobus en Johanna van Laar. Hoek. Huwelijks-aangiften. 18. Adriaan de 'iruijne, .9 j., jm. en Maria van Doeselaar, 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18. Joost Riekwel, 27 j., jm. en Janneke Oppeneer, 24 j., jd. Jan van Es, 21 j.. jm. en Anna Maria van der Gouwe, 21 j., jd. 24. Daniël Meeusen, 23 j., jm. en Levina Goossen, 22 j., jd. Geboorten. 17. Dirkje, z. van Hendrik Zevenhuizen en Dingetje Adriana Haak. 18. Maatje, d. van Johannis Antheunis de Smidt en Maatje de Ridder. 20. Francois Cornelis, z. van Jacob Johan Daniël Dieleman en Suzanna Catharina van de Velde. 27. Jozias, z. van Gilles Zegers en Elizabeth Meertens. Adriana Maria, d. van Jacobus Francois Kense en Adriana Wilhelmina de Vos. Overlijden. 24. Cornelis Jacob van 'tHoff, 12 d., z. van Cornelis Reinier en Maria Pieter- nella Magdalena Bakker. Overslag. Overlijden. 22. Carolus Ludovicus Audenaerd, 7.7 j., weduwn. van Gratia Pru- dentia Burm. Zaamslag. Huwelijks-voltrek. 18. Levinus Florussen, 25 j-, jm. en Maria Adriana Corne- lissen ("van Boschkapelle), 29j.,jd. 24. Adriaan Snap, 30 j., jm. en Helena Jozina de Jonge, 22 j., jd. 26. Francois Verstraten, 25 j., jm. en Dingetje Jeleintje van Driel (van Hontenisse), 23 j., jd. Geboorten. 17. Karei, z. van Jacobus Hofman en Janna de Koeijer. 24. Maria, d. van Michiel de Pooter en Poulina Wagenaar. 26. Adriana, d van Abraham Antheunis Dekker en Cornelia Vinke. 29. Martha Tanneke, d. van Johannes Daniël van Doorn en Janna van Espen. Jan, z. van Pieter de Vos en Pleuntje de Bree. 31. Adriaan, z. van Adriaan Michiel de Pooter en Suzanna Verberkmoes. Zuiddorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Jacobus Franciscus Volkaert (van Axel\ 38 j. j., jm. en Maiia Rosalia de Moor, 23 j jd. Geboorten. 2-\ Anna Maria Christina, d. van Joseph van Hoecke en Philomena Roelandt HULST, 12 Juni. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 19,75, rogge f7,wintergerstfO, zomergerst f0,haver f7,50, erwten f witteboonen f0,bruineboonen f0,—dui- venboonen f0,paardenboonen f 0boek weit f0, lijnzaad f0,koolzaad per 100 L. f0,aardappels f5,—. Boter per kilo f 1,10, eieren per 26 stuks f 0,85. van het Kon. Ned. Metereol. Instituut te De Bilt (by Utrecht.) Verwachting tot den avond van Woensdag 14 Juni: Zwakke tot matige Noordwestel. tot j Noordoostel. wind. Afnemende bewol- Iking. Waarschijnlijk nog regenbuien Zelfde warmtegraad. te AXEL. Allen, die belang stellen in het Ambachtsonderwys, worden uitgenoo- digd ter vergadering te komen, op Donderdag 15 Juni a. s., des avonds 71/2 nur, op de bovenzaal van den Heer P. Koole. Namens het Bestuur, J. HUIZINGA, Voorzitter. J. A. VAN HOEVE, Secretaris. Het Bestuur van den polder BUTH, maakt bekend dat de rekening en verantwoording over 1910/11 alsmede de Begrooting voor 1911/12 met memorie van toe lichting van af 10 Juni tot en met 18 Juni e. k. ten kantore van den Ont vanger-Griffier ter inzage liggen dat eene vergadering van Stembe voegde Ingelanden zal gehouden worden op Maandag 19 Juni a. s., des nam. 2 ure in het hötel Het Gulden Vlies bij de Erven Rolff te Axel dat de Begrooting na de vaststelling opnieuw gedurende 8 dagen ten kantore voormeld ter inzage zal liggen en dat van de bovenvermelde stukken, tegen betaling der kosten afschriften verkrijg baar zijn. Het Bestuur voornoemd, L. DE PEIJTER, Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Axel, 10 Juni 1911. Het BESTUUR van den polder COEGORS c. a. maakt bekend, dat van de geldleening, oorspronkelijk groot f13000, is obligatie no. 14. J. VAN HOEVE, Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Axel, Juni 1911. Ondergeteekende zal namens zijn principaal op WOENSDAG 14 JUNI a.s., des avonds 8 uur in de Graanbeurs bij den Heer S. Dieleman, trachten aan te besteden in drie perceelen, a. metselwerk, b. timmerwerk en c. schil derwerk het verbouwen van een magazijn tot het inrichten van een VER GADERLOKAAL in de gemeente Axel. Bestek en teekening liggen van af Maandag a. s. in voornoemd hotel ter inzage. Plaatselijke aauwys op Zaterdag 10 Juni a. s., des nam. ten 6 ure. A. VAN 'tHOFF. Axel, 2 Juni 1911. eene ruime sorteering VOOR MAH. MEUBELEN WORDT INGESTAAN.

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 3