Een Woonhuis en Erf, Opel Rijwielen Firma P. H. Veerhuizen de nieuwste SATINETS YÖOR DOEKEN. Stel niet uit tot Morgen, wat gij Heden doen kunt!! AXEL, Telegrafisch Weerbericht Beken dmaki ngen. groot ƒ85000, Algemeene Politieverordening Marktberichten. Advertentiën. Aiel. Firma P. H. VEENHUIZEN. Uit de hand te koop ORGELSPEL een goede Viool (Keur uit twee). Kantoor Mr. P. DIELEMAN M. DE KEIZER, bericht de ontvangst van ALS BOVEN. Een veertienjarig jongetje bevond zich op den omloop van een koren molen te Boskoop. Toen hij een oogen- blik te dicht bij de wieken kwam kreeg hij plotseling een slag tegen het hoofd, waardoor hij bewusteloos neer viel, en in zwaar gewonden toestand werd opgenomen. Men gaat in twijfel verkeeren of de te Santpoort voorgekomen gevallen van vermoedelijke vergiftiging wel aan het gebruik van worst moeten worden toegeschreven. Woensdag en Donder dag toch zijn nog meer gevallen voor gekomen en men vindt het vreerad, dat menschen toen pas ziek zouden worden van worst, die zij ,s Zondags al hadden gegeten. Nu is er iemand die niet van de worst heeft gegeten en toch dezelfde ziekte heeft, terwijl I de knecht van den slager veel van de worst heeft gegeten zonder dat hij tot nu toe nadeelige gevolgen daarvan heeft ondervonden. Een der crediteuren in een fail lissement te Ootmarsum ontving deze week van den curator het hem toe komende bedrag één halve cent. Per postwissel werd hem het geld toegezonden. Limburgsche verkiezingsmanieren. In een der plaatselijke weekbladen in Limburg stond verleden week de vol gende advertentie „Aan Heeren Kiezers te Sittard Een waarschuwing door het hemel vuur! Ik wilde eerst niet meer uit den hoek komen, om mij candidaat voor den Raad te stellen, maar sedert ik onlangs een bliksemschicht op mijn hand ontving, terwijl ik deze aan dén ploegstaart hield, meende ik dit te be schouwen als een waarschuwing uit den hemel, en het was of een stem mij toeriep Op Helmus ik zeg, op Helmus, voor de goede zaak De oude Romeinen hebben Cincinna- tus nog wel achter den ploegstaart uit gehaald, om hem consul te maken, waarom zouden de Sittardenaren Hel mus ook niet achter den ploegstaart uithalen Vooral nu de waterleiding niet wil vlotten meen ik als zoon van het waterryke Ophoven meer flair aquatique te bezitten dan de eerste de beste zandhaas uit de RrabantsChe Kempen. Hoogachtend, W. TUMMERS, oud-veldartillerist." De Limb. Koerier komt met klem tegen zulke verkiezingsmanieren op en laakt het vooral, dat anderen, die zelf niet voor den dag durven komen, zulk een man er voorspannen. Nabij Laren, is, door het op hol slaan van het paard, een rijtuig in botsing gekomen met de Gooische stoom tram. Door den schok viel de koetsier van den bok, waardoor hij een ernstige hoofdwonde kreeg. Nadat een genees heer uit Laren de eerste hulp had verleend, werd de gewonde per auto naar de ziekenverpleging te Hilversum vervoerd, waar schedelbreuk werd ge constateerd. In den nacht van Woensdag op Donderdag waren het verkennerskorps „Prins Hendrik" uit Tilburg en de militaire wielrijders uit Breda op een nachtelijke oefening in de hei. Toen een wielrijder door een verkenner werd overvallen keerde hij zich plotseling om, waardoor zijn geweer afging. Het schot gelukkig een patroon met los kruit ging af en trof den verkenner in de borst. Hoewel niet gevaarlijk, werd hij nochtans zoodanig gewond, dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Op Hemelvaartsdag is tusschen Naarden en Bussum iemand door een automobiel aangereden. Hy was on middellijk dood. Doordat enkele jongelui Zondag avond bij een concert in het Hvde Park te Londen riepen „Een rokbroekEen rokbroekontstond er zoo'n oploop, dat een aantal vrouwen en kinderen gewond werden. Een door duizenden gevolgde dame moest onder bescherming der politie haar toevlucht zoeken in een rijtuig Maar ook andere dames, wier rok op een broekrok leek, werden ver volgd. Met Engelsche snelheid stonden Dins dag een tweetal jongelieden voor den politierechter terecht, beschuldigd de kreten, die tot zooveel verwarring aan leiding gaven, te hebben aangeheven. Uit de verklaringen der politie bleek dat er in de menigte geen enkele draag ster van een rokbroek was te zien en dat de jongens opzettelijk met het doel om herrie te verwekken de kreten hadden geuit Zij werden na een flink standje van den rechter, die opmerkte hoe ook elders in Londen op gelijke wijze dames waren beleedigd, tot eei boete van 40 sh. of een maand hechtenis veroordeeld. Tijdeus een brand, die te Marien- beig (Duitschland) een huis, bedekt met stroo, vernielde, werden drie kinderen van den eigenaar levend verbrand. Het waren drie jongens, 19, 11 en 8 jaar oud. De moeder en een 7-jarig kind kregen brandwonden. Uit Carlsbach komen berichten van groote overstroomingen. Een spoorweg is gedeeltelijk weggespoeld en een trein ontspoorde. Er zijn 13 gekwetsten, waar van 6 zeer ernstig. Gift van Carnegie Carnegie heeft aan België een kapitaal van 1.200 000 frcs. geschonken, waarvan de jaarlijksche opbrengst zal dienen om door Belgische burgers betoonden burgermoed te be- loonen. Twee vreeselijke drama's van over spannen moeders. Te Brambach heeft de vrouw van een hulpwisselwachter haar drie oudste kindereu, 4, 7 en 8 jaar vermoord en zich toen met hare beide jongste kinderen in de molenbeek verdronken Een verdenking van diefstal heeft de vrouw tot die vreeselijke daad gebracht. In een nagelaten schrijven bezweert zy hare onschuld. Te Bern heeft de vrouw van een gids in een aanval van zinneloosheid gepro beerd haar vier kinderen met een scheer mes den hals af te snijden en toen zich zeiven doodgeschoten. Zij en de 7 jarige knaap waren reeds overleden, een 5-jarig meisje stierf spoedig daarop. Ook een tweeling die pas gedoopt waren zijn erg gekwetst, een verkeert zeker in levens gevaar. Woensdagmorgen vond men op de Nijverheidskaai te Anderlecht onder een boom het lijk van een man, in wiens zakken noch geld, noch indentiteitspa- pieren staken De kleeren waren door nat en een groote snede was aan den pols te zien. Daar men dien persoon 's avonds te voren met twee mannen had zien drinken en geld verteren, vreest men dat hij door zijne gezellen bestolen en in de vaart was geworpen. Die twee mannen worden nu opge zocht, en het signalement van den doode is rondgezonden. Een vreeselijken tocht in een lucht ballon heeft de Duitsche luitenant Demml uit Igolstadt gemaakt. Toen hij zich alleen in een anker-ballon bevond, rukte deze zich tengevolge van een windstoot plotseling los en steeg met groote snel heid meer dan 5000 M. hoog. De officier stelde wanhopige pogingen in het werk den ballon te doen dalen, maar de gas- klep weigerde. Nu klom hij in het want en het gelukte hem, een gat te steken in het omhulsel. De ballon daalde met groote snelheid in de buurt van Freising in Opper-Beieren. De officier sprong uit de schuit en viel in een boom, welks takken hem opvingen, gelukkig zonder dat hij zich bezeerde. De ballon steeg terstond weer en verdween. Terwijl Dinsdagavond te Straats burg een groep kinderen voor het rijtuig van een rondventenden koopman stond. kwam er in volle vaait een rijtuig aan gereden, bestuurd door een dronken koetsier. Een oogenblik later reed hij dwars door de groep. Een meisje van drie jaar werd op slag gedood, een ander, van zeven jaar. werd doodelijk gekwetst, Een vrouw kon nog twee kinderen redden. De koetsier werd door de po litie opgeborgen, gelukkig voor hem, want de menschen zouden hem gelyncht hebben. van het Kon. Ned. Metereol. Instituut te De Bilt (by Utrecht.) Verwachting tot den avond van Woensdag 31 Mei Meest matige Noordoostel. tot Noord, wind. Halt tot zwaar bewolkt. Moge lijk regen met kans op onweer. Koeler. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat inschrijvin gen naar de geldleening ten behoeve van de gasfabriek, bij den burgemeester kunnen ingeleverd wor den tot en met 15 Juni a. s. Inlichtingen te bekomen ter secretarie. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. He Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Burgemeester en Wethou- ders der gemeente AXEL, brengen ter kennis, dat de op den 22 MEI 1911 afgekondigde van de Gemeente AXEL, acht dagen na derzelver afkondiging in werking treedt en tegen betaling der kosten in druk verkrijgbaar is ter secretarie. Axel, den 29 Mei 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Burgemeester en Wethou ders van AXEL, roepen solli citanten op als op eene jaarwedde van f 500, Sollicitatiestukken in te dienen bij den Burgemeester tot en met 15 Juni 1911. Axel, den 29 Mei 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. HULST, 29 Mei. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f9,75, rogge f7,wintergerst f 0, zomergerst fO,—haver f7, -, erwten f— witteboonen fO,bruirieboonen fO,—dui- venboonen f 0,paardenboonen f 0—boek weit fO,lijnzaad fO,—koolzaad per 100 L. fO,aardappels fö, Boter per kilo f 1,10, eieren per 26 stuks f 0,85. Geboren JOHANNES PIETER zoon van J. M. OGGEL. H. E. OGGEL—Sijpkens. Axel, 27 Mei 1911. Koopt dus nog heden en altijd uwe Limonades, Kwast, Alcohol vrije en verfrisschende Dran ken, bij Firma P. H. VEENHUIZEN, dat is daarvoor je adres. Alles in verschillende smaken en prtyzen voorhanden. staande in de Oude Wtyk. Te bevragen bij H. MANGOLD Pz. te AXEL. Ondergeteekende beveelt zich voortdurend aan tot het geven van grondig onderwys in met of zonder organola of koralion. Aan hetzelfde adres te koop F. ORLEBEKE, Nieuwstraat, AXEL. Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDAG te AXEL te spre ken bij J. v. d. BON, vroeger L'Elcuse- Mahu. behoeden U voor teleurstelling. Ge bouwd in een der eerste fabrieken in Duitschland met een wereldreputatie van meer dan jaar fietsen. Zij is de zekerheid dat U waar voor uw geld krygt. Zij worden geleverd in ver schillende nummers en prijzen. Verkrijgbaar bij in Rijwielen, Aaai- en Velo- W aschmachines. -A_atibeve] end,

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 3