0IMTB1JT- CACAO Wei. G. J. Vrielink-Van Dixhoorn SÉetvereenipg Prins Mart. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. ORGELSPEL een goede Viool (Keur uit twee). Hotel HARTOG-SOESMAN. Bekendmaking. Bekendmaking. Bloedkoralen. donkerroode Bloedkoralen. Gouden en Ziheren Dames-horloges. P. BAKKER. Nieuwiéheden, Bloempotten, Vazen en Tafeltjes. V/ijn-, Bier-, punch-, Cikeurglazett en Karaffen. Huishoudelijke Schietwedstrijd - VOLMAAKT ZUIVER. ZEER VOEDZAAM. BESPARING IN HET HUISHOUDEN Per Kilo f 1.50. - Te Rotterdam zijn drie slagers jongens aangehouden, die zich op het abattoir hebben schuldig gemaakt aan diefstal van koperen doppen van een dito kap van aldaar staande lantaarns. Het koper werd door hen bij een oudroest in de Van Meekerenstraat verkocht. - Op een hoeve nabij Gennep heerscht een bijzonder goede geest onder de dieren. In het hok van den kettinghond heeft zich een kip een nest gemaakt en begon daar, zonder dat de bewoners er iets van wisten, hare eieren uit te broeden. Toen de anders zoo kalme hond. telkens als iemand zijn hok naderde, zich woest toonde, onderzocht men de oorzaak en vond de hen met 13 kuikens. Het is hoogst interessant hoe hij zijn voeder met kip en kuikens deelt en legt hij zich voor zijn hok in de zon, dan huppelen de kuikentjes om en over hem heen. 's Nachts logeert ook de huishond in hst hok en heeft de kippenfamilie de eer door twee schildwachten bewaakt te worden Brand. Het was omstreeks half 9 Woensdag avond, toen plots zware rookkolommen zichtbaar werden in de richting van de Zalmhaven te Rotterdam. Alles duidde op een zwaren brand. Vuurzuilen ont waarde men weldra en een regen van vonken zag men boven alles uit In de Houtlaan stond perceel no. 30 van onder tot boven in lichte laaie. Het benedenhuis daarvan heeft de heer J. Cleton Fzn. in gebruik als op slagplaats voor zijn oliën en vetwaren. Vaten teer, olie, hars, creoline. vet en zoo meer lagen daar opge.-tapeld De twee verdiepingen, waaruit het bovenhuis bestaat, werden voor en achter bewoond door den sleepbootmachinist A. den Ouden, den bootwerker D. Suvaal met huu gezinnen, de weduwe G. J. Basoski-Bouman en de naaister M. Ha gendoorn. Al die menschen kwamen nog juist intijds veilig op de straat. 'l'oen de brand ontdekt werd, woedde hij blijkbaar al eenigen tijd in het, in wendige van het pakhuis en zoo fel, dat de deuren van het pakhuis al in volle vlam stonden, toen de brandweer aanrukte. Personeel van de ürma K I. Bos Zoon was al bezig met het nathouden van den geweldigen houtvoorraad der firma, in een reeks loodsen opgestapeld en staande tegenover het fel brandende huis, dat een oven geleek. Gevaar voor die houtloodsen bestond. Maar niet alleen in de Houtlaan werd de omgeving dooi de steeds meer voedsel vindende vlam men bedreigd, ook in de Westerstraat spande het. Op het kantoor van de firma Haas Co. was niemand aanwezig. Door het inslaan van ruiten verschafte men zich toegang, want de achterzijde van het kantoor brandde reeds. Brandslangen werden overal gelegd, ten einde van de achterzijde water op en in het steeds feller brandende huis te kunnen werpen. Zoo had de brandweer in vrij korten tijd een cordon om perceel 3(J in de Houtlaan gerokken en werd daarin water gegev n door gasten van de auto mobiel-stoomspuit, een 8-tal andere spuiten en door de bemanning van de havenboot //Havendienst 3". Bovendien verleende de machinale ladder, die men in de Houtlaan opstelde, goede diensten. Boven van die ladder Werd midden in de vuurzee gespoten. En te midden van dit alles hoorde men stuk voor stuk de zolders van het brandende huis instorten. Door de ver diepingen heen, boven het huis uit sloe gen de vlammen Ren verstikkende rook, voornamelijk door het brandende hars veroorzaakt, omringde het besmette de omgeving. Perceel 30 aan de Houtlaan brandde van den grond af tot aan de nok schoon uit. De omwonenden, meerendeels arme menschen, vonden bij buren, op het bureau der rivierpolitie en medelijdende menschen een tijdelijk onderkomen. Velen van hen zijn niet tegen brand schade verzekerd 'De schade is groot. N. R. Ct. Oplichting. Men meldt uit Drachten aan het Volk; Maandag vervoegde zich bij enkele neringdoenden een chic gekleed heer, voorgevende te reizen voor de firma Koning en Co. te Den Haag. Dit heer verzamelde advertenties voor een uit te geven geïllustreerde gids en wist een en ander zóó aanlokkelijk voor te stellen, dat enkelen er in vlogen en annonces opgaven. Natuurlijk was dadelijke betaling de boodschap. Dit wekte bij enkelen bevreemding, zoodat men zich in verbinding stelde met een informatiebureau. Hier kreeg men ten antwoord, dat zulk een firma niet bestond. Nu werd .naar de auto riteiten te Den Haag om nadere in lichtingen geseind en deze waren van dien aard, dat de politie het noodig oordeelde den ijverigen mijnheer in verzekerde bewaring te nemen. Doch de vogel was inmiddels gevlogen. In de omstreken van Bergum wist men hem echter te vinden en thans zit hij in arrest om met de justitie de zaak verder uit te maken. Van 1 tot 15 Mei 1911. Koek. Huwelijks-nang. 4. Jan van Es, 21 j jm. en Anna Maria ran der Gouwe, 21 j„ jd. Joost Riekwel, *7 j., jm. en Janneke Oponnecr. 24 j., jd. Geboorten. 4. Helena, d. van Jacob Pijpe- link en Sara Kolijn. 9. Jacobus, z. van Daniël Tholens en Tanneke Rouw. Francois, z. van Levinus de Blaeij en Adriana de Feijter. 12. Cornells Jacob, z. van Cornelis Reinier van 't HoU' en Maria Pieternelia Magdalena Bakker. 17. Dirkje, d. van Hendrik Zevenhuizen en Dingetje Adriana Haak. Overlijden. 2. Willem Pieter de Feijter, lö d z. van Marinus en Pieternella Sol. 6. Johanna Adriana Dees, 22 j., d. van Guljaam en Janna Geertruida de Kraker. Hulst. Huw.-voltrekkingen. 10. Andreas Josephus Jansen, 25 j., jm. en Maria Louisa Weesepoel, 25 j., jd. Antonius Petrus Kuijcks. 25 j., jm. en Coieta Petronella Prenen, 22 j., jd. 17. Aloijsius Mortier, 21 j., jm. en Josephina Johanna Nijs, 18 j., jd. Jdseph Freijser, 38 j., jm. en Cornelia Leonora Wauters, 38 j.,jd. Geboorten. 2. Johanna Petronella, d. van Leonardus Strobbe en Julie Marie Blommaert. 7. Everardus Hubertus, z. van Petrus Gerardus Spierenburg en Clasina de Groot. 8. Juliana Carolina, d. van Augustus Josephus de Windt en Juliana Maria de Wilde. 10. Elsa, d. van Wilhelmus Fredericus de Wilde en Cornelia Heijman. 13. Alise Jeannetta Francisca, d. van Petrus Cornelis Verwer en Elisa Francisca Janssen. 15. Maria, d. van Joseph de Block en Seraphina van Passel. Aloijsius Franciscus, z. van Petrus M. Weemaes en Maria C. Neve. Overlijden. 1. Antonius Martens, 10 d., z. van Joseph en Maria Louisa Waegenaer. 2. Clementina Durinck (van Graauw), 42 j., echtg. van Alphonsus Durinck. 4. Anthonius Ver- straeten, 83 j., weduwn. van Sophia Wopereijs. 8. Maria Kouijzer, 64 j., echtg. van Felix Kraemers. 9. Jan Francies Verheijden, 76 j., weduwn. van Johanna Maria Roels. 10. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Aloisius Leonardus Pleunis en Celina Elisabeth Buijsse. 13. Coieta Petronella de Koek, 65 j., weduwe van Jacobus Kramers. Koewacht. Geboorten. 2. Clemence Marie Eugenie, d. van Honoreus Bern. Plasschaert en Alicia J. J. Wuytack. 6. Willem André, z. van Wilhelmus Augustus van der Bilt en Honorina Raes. Edgardis Aloijsius, z. van Petrus Al. de Smet en DelphiDa M. Picavet. 10. Sedina Rosalia Maria, d. van Petrus van den Berghe en Maria Dominica de Vos. 13. Alphonse Honoré, z. van Edmondus Buys en Emerence Marie Vermeire. Overlijden. 12. Alice Celestine Breijaert, 20 d., d. van Marie Josephine. 13. Anna Catharina van Acker, 79 j., wed. van Cosama Damianus Herwegh. van het Kon. Ned. Metereol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht.) Verwachting tot den avond van Zaterdag 27 Mei Meest matige Oostelijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Droog weer, met kans op onweer. Zelfde warmtegraad. Ondergeteekende beveelt zich voortdurend aan tot het geven van grondig onderwijs in met of zonder organola of koralion. Aan hetzelfde adres te koop F. ORLEBEKE, Nieuwstraat, AXEL. Voor elk aannemelijk bod te koop aangeboden 1 mooie koperen Winkclbaan voor etalage met 6 lampen, lengte 4,50 M., waarvan twee met nikkelen reflector 2 koperen Kronen (3 lamps), 1 koperen Kroon 2 lamps), 2 mooie etalage Hoek lampen, 1 Keuken- en 2 Wandlampen. Alles is gebruikt, doch in goeden staat. Te bezichtigen en te koopen in het TER NEUZEN» Het Bestuur van den polder NOORD maakt bekend Dat de rekening en verantwoording over 1910/11 en de begrooting voor 1911/1912 met memorie van toelichting van af heden gedurende 8 dagen ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage liggen. Dat de begrooting na vaststelling mede gedurende 8 dagen ten voor melden kantore ter inzage zal liggen. Dat tegen betaling der kosten af schriften verkrijgbaar zijn. Dat eene vergadering van Stembe voegde Ingelanden zal worden gehou den op Dinsdag 30 Mei 1911 des namiddags 2 ure, in het Hotel Het Gulden Vlies, bij dè Erven Rolff te Axel. Axel, 23 Mei 1911. Het Bestuur voornoemd, M. WOLFERT, Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder OUD EGLANTIER maakt bekend Dat de rekening en verantwoording over 1910/11 en de begrooting voor 1911/12 met memorie van tóelichting van af heden gedurende 8 dagen ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage liggen. Dat de begrooting na vaststelling mede gedurende 8 dagen ten voor melden kantore ter inzage zal liggen. Dat tegen betaling der kosten af schriften verkrijgbaar zijn. Dat eene vergadering van Stembe voegde Ingelanden zal worden gehou den op Donderdag 2 Juni 1911, des nam. 2 ure in het hotel Het Gulden Vlies, bij de Erven Rolff, te Axel. Axel, 23 Mei 1911. Het Bestuur voornoemd, M. WOLFERT, Dijcgraat. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. VOORRADIG: eene zeldzaam mooie sorteering Voorts ruim voorzien van de nieuwste modellen REGULATEURS PENDULES, staande KLOKJES en WEKKERS, in de fijnste afwerking en een prachtige collectie van Gouden Broches, Ringen, enz. Minzaam aanbevelend, Lange Noordstraat B 84, Axel. TE AXEL. Ontvangen een prachtige sorteering Koffie- en Theeserviezen. Nikkelwaren, Muurborden. Tabak, Sigaren, Sigaretten, Thee. met^de flohortbuks op Zaterdag 27 Mei a. s. op de schietbaan. Aanvang 4V3 uur. HET BESTUUR.

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 3